2022-12-08   06:22:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 4, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten 2:50.02
50m: 37.84
100m: 1:21.18
(43.34)
150m: 2:07.09
(45.91)
200m: 2:50.02
(42.93)
2 Mia Dybro 2009 Brønderslev SK08 3:11.32 +21.30
50m: 42.44
100m: 1:31.66
(49.22)
150m: 2:23.09
(51.43)
200m: 3:11.32
(48.23)
3 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 3:31.83 +41.81
50m: 45.50
100m: 1:40.18
(54.68)
150m: 2:37.69
(57.51)
200m: 3:31.83
(54.14)
4 Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 Brønderslev SK08 3:40.00 +49.98
50m: 47.32
100m: 1:45.94
(58.62)
150m: 2:46.28
(1:00.34)
200m: 3:40.00
(53.72)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
Løb 4, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub 2:22.54
Entry time: 2:21.63 (+0.91)
50m: 32.59
100m: 1:09.03
(36.44)
150m: 1:46.41
(37.38)
200m: 2:22.54
(36.13)
2 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 2:22.77 +0.23
Entry time: 2:26.45 (-3.68)
50m: 31.76
100m: 1:07.62
(35.86)
150m: 1:45.05
(37.43)
200m: 2:22.77
(37.72)
3 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 2:28.89 +6.35
Entry time: 2:33.72 (-4.83)
50m: 33.29
100m: 1:11.45
(38.16)
150m: 1:51.41
(39.96)
200m: 2:28.89
(37.48)
4 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 2:30.86 +8.32
Entry time: 2:29.80 (+1.06)
50m: 35.23
100m: 1:14.05
(38.82)
150m: 1:52.65
(38.60)
200m: 2:30.86
(38.21)
5 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub 2:32.42 +9.88
Entry time: 3:09.57 (-37.15)
50m: 33.93
100m: 1:12.84
(38.91)
150m: 1:54.53
(41.69)
200m: 2:32.42
(37.89)
6 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub 2:36.41 +13.87
Entry time: 2:52.27 (-15.86)
50m: 35.71
100m: 1:15.33
(39.62)
150m: 1:56.19
(40.86)
200m: 2:36.41
(40.22)
7 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 2:38.32 +15.78
Entry time: 2:41.30 (-2.98)
50m: 37.15
100m: 1:16.60
(39.45)
150m: 1:57.81
(41.21)
200m: 2:38.32
(40.51)
8 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 2:42.35 +19.81
Entry time: 2:44.62 (-2.27)
50m: 36.86
100m: 1:18.02
(41.16)
150m: 2:00.23
(42.21)
200m: 2:42.35
(42.12)
9 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord 2:52.13 +29.59
Entry time: 2:55.72 (-3.59)
50m: 39.34
100m: 1:22.69
(43.35)
150m: 2:09.68
(46.99)
200m: 2:52.13
(42.45)
10 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 2:53.80 +31.26
50m: 39.11
100m: 1:24.34
(45.23)
150m: 2:10.12
(45.78)
200m: 2:53.80
(43.68)
11 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten 2:53.83 +31.29
50m: 39.78
100m: 1:24.24
(44.46)
150m: 2:09.96
(45.72)
200m: 2:53.83
(43.87)
12 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 2:53.98 +31.44
Entry time: 2:41.93 (+12.05)
50m: 39.05
100m: 1:23.16
(44.11)
150m: 2:07.74
(44.58)
200m: 2:53.98
(46.24)
13 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 2:54.56 +32.02
50m: 39.87
100m: 1:23.66
(43.79)
150m: 2:09.95
(46.29)
200m: 2:54.56
(44.61)
14 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 2:55.15 +32.61
50m: 39.18
100m: 1:23.71
(44.53)
150m: 2:10.37
(46.66)
200m: 2:55.15
(44.78)
15 Liva Runge Bengtson 2007 Svømmeklubben Nord 3:21.12 +58.58
50m: 40.35
100m: 1:28.40
(48.05)
150m: 2:23.06
(54.66)
200m: 3:21.12
(58.06)
- Helene Lavrsen 2008 Svømmeklubben Nord DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
Løb 4, 200m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 2:20.07
Entry time: 2:20.54 (-0.47)
50m: 30.90
100m: 1:05.37
(34.47)
150m: 1:42.13
(36.76)
200m: 2:20.07
(37.94)
2 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord 2:23.06 +2.99
Entry time: 2:24.15 (-1.09)
50m: 33.02
100m: 1:09.69
(36.67)
150m: 1:46.99
(37.30)
200m: 2:23.06
(36.07)
3 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening 2:25.78 +5.71
Entry time: 2:29.51 (-3.73)
50m: 32.87
100m: 1:09.27
(36.40)
150m: 1:47.67
(38.40)
200m: 2:25.78
(38.11)
4 Anne Iversen 2005 Thisted Svømmeklub 2:34.96 +14.89
Entry time: 2:33.21 (+1.75)
50m: 33.46
100m: 1:12.85
(39.39)
150m: 1:53.54
(40.69)
200m: 2:34.96
(41.42)
5 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten 3:07.79 +47.72
50m: 42.57
100m: 1:33.07
(50.50)
150m: 2:23.98
(50.91)
200m: 3:07.79
(43.81)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
Løb 4, 200m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub 2:07.24
Entry time: 2:02.52 (+4.72)
50m: 29.34
100m: 1:00.85
(31.51)
150m: 1:34.10
(33.25)
200m: 2:07.24
(33.14)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
30-10-2021 12:23.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner