2022-11-26   09:11:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 23, 50m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Brandt-Petersen 2011 Aalborg Svømmeklub 87 49.97
Entry time: 55.56 (-5.59)
2 Ivan Shishkin 2011 Aalborg Svømmeklub 85 50.49 +0.52
Entry time: 55.49 (-5.00)
3 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 79 51.76 +1.79
Entry time: 1:05.20 (-13.44)
- Bo Henriksen 2011 Aalborg Svømmeklub DSQ Svøm på mave 24m
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:53:26
Løb 23, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 150 41.77
Entry time: 46.23 (-4.46)
2 Gustav Kock 2009 Svømmeklubben S 68 132 43.54 +1.77
3 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub 122 44.75 +2.98
Entry time: 46.95 (-2.20)
4 Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub 99 47.99 +6.22
Entry time: 50.32 (-2.33)
5 Jeppe Nyeboe Nørgaard 2010 Aalborg Svømmeklub 98 48.08 +6.31
Entry time: 1:00.52 (-12.44)
6 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 97 48.32 +6.55
7 Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub 78 51.96 +10.19
Entry time: 46.11 (+5.85)
8 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 74 52.77 +11.00
Entry time: 52.58 (+0.19)
9 Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub 73 53.09 +11.32
Entry time: 51.21 (+1.88)
10 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 72 53.25 +11.48
Entry time: 58.61 (-5.36)
11 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub 65 55.15 +13.38
Entry time: 58.95 (-3.80)
12 Jonathan Tuxen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 60 56.50 +14.73
Entry time: 56.42 (+0.08)
13 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub 59 56.82 +15.05
Entry time: 59.56 (-2.74)
- Marius Sahl Jensen 2009 Svømmeklubben S 68 DSQ Svøm på mave 24m
- Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Idrætsforening DSQ Ej berøring 25m
- Carl-Emil Larsen Kappel 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen DSQ Svøm på mave 24m
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:53:26
Løb 23, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Idrætsforening 386 30.51
Entry time: 31.18 (-0.67)
2 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 328 32.21 +1.70
Entry time: 32.50 (-0.29)
3 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening 294 33.41 +2.90
Entry time: 34.45 (-1.04)
4 Noah Jonasen 2007 Thisted Svømmeklub 286 33.71 +3.20
Entry time: 33.44 (+0.27)
5 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 255 35.00 +4.49
Entry time: 36.47 (-1.47)
6 Victor Vixø Momme 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 213 37.16 +6.65
Entry time: 36.89 (+0.27)
7 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 203 37.77 +7.26
Entry time: 37.89 (-0.12)
8 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 197 38.15 +7.64
Entry time: 44.84 (-6.69)
9 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 171 39.99 +9.48
10 Rasmus Brandt Jensen 2008 Aars Svømmeklub 164 40.53 +10.02
11 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 151 41.72 +11.21
Entry time: 45.02 (-3.30)
12 Oliver Reinholt 2008 Aabybro Idrætsforening 130 43.80 +13.29
13 Christopher Rix Mogensen 2008 Svømmeklubben Nord 109 46.40 +15.89
Entry time: 47.91 (-1.51)
- Frederik Jensen 2007 Aabybro Idrætsforening DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:53:26
Løb 23, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Bock Johansen 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen 345 31.68
Entry time: 34.96 (-3.28)
2 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub 253 35.12 +3.44
Entry time: 37.11 (-1.99)
3 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 219 36.82 +5.14
Entry time: 38.32 (-1.50)
4 Daniel Jarnum 2006 Svømmeklubben S 68 216 36.98 +5.30
Entry time: 38.98 (-2.00)
5 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten 199 38.00 +6.32
Entry time: 40.39 (-2.39)
6 Bertram Møller 2006 Svømmeklubben S 68 163 40.61 +8.93
Entry time: 40.63 (-0.02)
7 Silas Zinther 2006 Svømmeklubben Nord 163 40.62 +8.94
Entry time: 48.99 (-8.37)
- Frederik Jørgensen 2006 Svømmeklubben S 68 DSQ Svøm på mave 24m
- Sebastian Dalgaard 2005 Svømmeklubben S 68 DNS
- Mads Kjær Balling 2006 Støvring Svømmeklub Pingvinen DNS
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:53:26
Løb 23, 50m Rygsvømning Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 596 26.39
Entry time: 25.92 (+0.47)
2 Oscar Pedersen 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen 433 29.36 +2.97
Entry time: 29.27 (+0.09)
3 Marcus Albæk 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen 396 30.25 +3.86
Entry time: 31.63 (-1.38)
4 Niklas T. Kristiansen 2000 Aalborg Svømmeklub 328 32.19 +5.80
Entry time: 31.20 (+0.99)
5 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten 312 32.74 +6.35
Entry time: 32.57 (+0.17)
6 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub 312 32.75 +6.36
Entry time: 31.86 (+0.89)
7 Jens Mejdahl 2003 Aalborg Svømmeklub 232 36.14 +9.75
Entry time: 36.83 (-0.69)
8 Mathias Jelle Thomsen 2002 Svømmeklubben Søhesten 204 37.71 +11.32
Entry time: 38.07 (-0.36)
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:53:26
31-10-2021 10:53.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner