2022-11-26   10:23:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 34, 100m Medley Damer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 234 1:31.69
Entry time: 1:30.75 (+0.94)
50m: 42.88
100m: 1:31.69
(48.81)
Løb officielt kl.: 31-10-2021 15:08:57
Løb 34, 100m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 365 1:19.02
Entry time: 1:20.16 (-1.14)
50m: 37.53
100m: 1:19.02
(41.49)
2 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 341 1:20.81 +1.79
Entry time: 1:18.40 (+2.41)
50m: 37.39
100m: 1:20.81
(43.42)
3 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 299 1:24.43 +5.41
Entry time: 1:22.40 (+2.03)
50m: 38.52
100m: 1:24.43
(45.91)
4 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 277 1:26.64 +7.62
Entry time: 1:26.99 (-0.35)
50m: 41.12
100m: 1:26.64
(45.52)
5 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 265 1:27.95 +8.93
Entry time: 1:25.26 (+2.69)
50m: 40.90
100m: 1:27.95
(47.05)
6 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten 259 1:28.59 +9.57
Entry time: 1:33.42 (-4.83)
50m: 40.99
100m: 1:28.59
(47.60)
7 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 257 1:28.79 +9.77
Entry time: 1:29.69 (-0.90)
50m: 41.48
100m: 1:28.79
(47.31)
8 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen 246 1:30.14 +11.12
Entry time: 1:37.71 (-7.57)
50m: 39.35
100m: 1:30.14
(50.79)
9 Mia Dybro 2009 Brønderslev SK08 218 1:33.83 +14.81
50m: 46.12
100m: 1:33.83
(47.71)
10 Kirstine Dyg Lerup 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 198 1:36.84 +17.82
Entry time: 1:45.97 (-9.13)
50m: 47.23
100m: 1:36.84
(49.61)
11 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 197 1:37.09 +18.07
Entry time: 1:42.42 (-5.33)
50m: 43.68
100m: 1:37.09
(53.41)
12 Stine Marie Christiansen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 162 1:43.46 +24.44
Entry time: 1:44.28 (-0.82)
50m: 48.72
100m: 1:43.46
(54.74)
13 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 159 1:44.19 +25.17
50m: 51.60
100m: 1:44.19
(52.59)
14 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 145 1:47.49 +28.47
50m: 49.33
100m: 1:47.49
(58.16)
15 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub 112 1:56.92 +37.90
Entry time: 1:58.93 (-2.01)
50m: 56.06
100m: 1:56.92
(1:00.86)
16 Liva Mørk Manstrup 2009 Svømmeklubben Søhesten 112 1:57.18 +38.16
50m: 57.07
100m: 1:57.18
(1:00.11)
17 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 109 1:58.00 +38.98
50m: 54.57
100m: 1:58.00
(1:03.43)
18 Alma Skougaard Magle 2009 Brønderslev SK08 91 2:05.26 +46.24
50m: 1:01.17
100m: 2:05.26
(1:04.09)
- Cecilie Brogård Laursen 2009 Thisted Svømmeklub DSQ Afslut på mave 50m
- Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten DSQ 2 armtag 50m
- Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub DSQ Afslut på mave 50m
- Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 Brønderslev SK08 DSQ Afslut på mave 50m
- Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord DNS
- Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 31-10-2021 15:08:57
31-10-2021 15:14.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner