2022-12-07   17:36:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 37, 4X50m Medley Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aalborg drenge 6 11 75 3:33.56
Bo Henriksen 2011 1115AG 47.22 47.22
Hugo Brandt-Petersen 2011 1113AF 59.77 1:46.99
Ethan Clausen Skov 2011 1153AD 1:00.07 2:47.06
Ivan Shishkin 2011 1155AD 46.50 3:33.56
Løb officielt kl.: 31-10-2021 16:04:18
Løb 37, 4X50m Medley Herrer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aalborg Drenge 3 13 175 2:41.39
Storm Mandrup Ozimek 2009 0921BE 43.39 43.39
Herman Höhle Hjulskov 2009 0945BC 48.21 1:31.60
Frederik Demant Sørensen 2009 0959AG 30.41 2:02.01
Frederik Lauritz Thomsen 2010 1005AK 39.38 2:41.39
- Aalborg Drenge 4 12 DSQ Ej sam
Marcus Bilgrau 2010 1069AF 51.05 51.05
Andreas Henius Thomasen 2010 1001AK
Jeppe Nyeboe Nørgaard 2010 1047AH
Anton Søndergaard Sørensen 2010 1065AF
Løb officielt kl.: 31-10-2021 16:04:18
Løb 37, 4X50m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aalborg Drenge 1 15 391 2:03.64
Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 0725AI 33.10 33.10
Storm Jensen 2007 0773AE 33.53 1:06.63
William Bundgaard 2007 0717AE 29.59 1:36.22
Rasmus Norup 2007 0781AI 27.42 2:03.64
2 Aabybro Destroyers 15 370 2:05.97 +2.33
Sebastian Saugbjerg 2007 0747AO 31.08 31.08
Sebastian Porsborg 2007 0797AH 34.61 1:05.69
Mads Poulsen 2007 0717AL 29.26 1:34.95
Christian Abrahamsen 2009 0943AF 31.02 2:05.97
3 Aalborg Drenge 2 15 311 2:13.39 +9.75
Lukas Bøgh Worup 2007 0705AL 33.08 33.08
Ludvig Møller 2007 0735AI 36.84 1:09.92
Andreas Bindslev 2008 0809AC 32.71 1:42.63
Edvin Smajic 2008 0835AL 30.76 2:13.39
4 Pingvin Herrer 2 15 229 2:27.66 +24.02
Victor Vixø Momme 2007 0793AJ 37.97 37.97
Asger Ziethen 2008 0863AQ 45.24 1:23.21
Lucas Skjødt Broe 2007 0721AH 32.44 1:55.65
Gustav Ø. Pedersen 2008 0875AD 32.01 2:27.66
5 S68 drenge 3 15 207 2:32.75 +29.11
Maciej Dworzanski 2008 0843AJ 36.83 36.83
Jacob Bundgaard 2007 0709AD 32.98 1:09.81
Marcus V Andersen 2008 0829AJ 46.70 1:56.51
Marius Sahl Jensen 2009 0909BC 36.24 2:32.75
- Aabybro Swim Squad 19 281 2:17.95 +14.31
Rasmus Rank Nørgaard 2003 0369AL 32.38 32.38
Vilmer Damgaard 2006 0605AP 35.55 1:07.93
Mikkel Rubæk 2006 0671AP 30.28 1:38.21
Magnus Uttrup Rom 2010 1077AI 39.74 2:17.95
Løb officielt kl.: 31-10-2021 16:04:18
Løb 37, 4X50m Medley Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aars Drenge 1 17 346 2:08.74
Noah Markussen 2006 0657AO 35.22 35.22
Marcus Nørtoft 2006 0619AS 40.15 1:15.37
Nikolaj Rytger Knudsen 2006 0603AI 26.49 1:41.86
Elmer Oosterhof 2005 0521AI 26.88 2:08.74
- Thisted Drenge 17 DSQ Tyvsta
Gustav Dyrbye 2006 0617AJ 31.26 31.26
Christian Stilling 2006 0669AO 34.06 1:05.32
William Jensen 2005 0505AO 31.60 1:36.92
Rasmus Olsen 2006 0603AJ
- S68 drenge 2 17 DNS
Sebastian Dalgaard 2005 0533AK
Bertram Møller 2006 0653AP
Daniel Jarnum 2006 0601AQ
Frederik Jørgensen 2006 0691AI
- Pingvinen Herrer 3 16 DNS
Jonathan Tuxen 2010 1023AK
Rasmus Nittegaard Andersen 2010 1097AL
Mads Kjær Balling 2006 0631AR
Carl-Emil Larsen Kappel 2010 1095AL
Løb officielt kl.: 31-10-2021 16:04:18
Løb 37, 4X50m Medley Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 S68 drenge 1 20 602 1:47.10
Kristian B Rasmussen 2003 0349AG 26.30 26.30
Elias Hanghøj Jonsson 2002 0265AI 29.66 55.96
Jeppe Egholm 2003 0331AP 26.79 1:22.75
Karl Anton Kristensen 2005 0563AF 24.35 1:47.10
2 Pingvinen Herrer 1 20 397 2:03.04 +15.94
Oscar Pedersen 2004 0445AE 30.17 30.17
Elias Bock Johansen 2005 0545AO 35.74 1:05.91
David Tuan V. Valbjørn 2002 0229AQ 31.08 1:36.99
Marcus Albæk 2004 0465AM 26.05 2:03.04
3 Søhestens Ostepølser 2 21 362 2:06.89 +19.79
Rasmus Starcke Jeppesen 2008 0813AI 32.25 32.25
Esben Kilde Johansen 2004 0415AS 34.82 1:07.07
David Johansen 2001 0179AN 31.28 1:38.35
Mathias Jelle Thomsen 2002 0295AS 28.54 2:06.89
4 Aabybro Swim Squad 19 281 2:17.95 +30.85
Rasmus Rank Nørgaard 2003 0369AL 32.38 32.38
Vilmer Damgaard 2006 0605AP 35.55 1:07.93
Mikkel Rubæk 2006 0671AP 30.28 1:38.21
Magnus Uttrup Rom 2010 1077AI 39.74 2:17.95
5 Aalborg Drenge 5 22 274 2:19.16 +32.06
Søren P. Rasmussen 2001 0121AF 32.28 32.28
Marcus Juul Jørgensen 2006 0635AJ 35.39 1:07.67
Niklas T. Kristiansen 2000 0059AF 29.15 1:36.82
Anton Bjørn 2010 1025AM 42.34 2:19.16
- Aabybro Destroyers 15 370 2:05.97 +18.87
Sebastian Saugbjerg 2007 0747AO 31.08 31.08
Sebastian Porsborg 2007 0797AH 34.61 1:05.69
Mads Poulsen 2007 0717AL 29.26 1:34.95
Christian Abrahamsen 2009 0943AF 31.02 2:05.97
Løb officielt kl.: 31-10-2021 16:04:18
31-10-2021 16:06.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner