2022-10-08   00:46:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM, 25m, 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 9:30 (insim 8:00-9:15)

Document
Resultat
DM 25m 2021
Plats: Arrangör: Södertörns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 6, 400m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb +0.79 638 4:06.47
50m: 27.91
100m: 58.00
(30.09)
150m: 1:29.13
(31.13)
200m: 2:00.35
(31.22)
250m: 2:31.80
(31.45)
300m: 3:03.44
(31.64)
350m: 3:35.25
(31.81)
400m: 4:06.47
(31.22)
2 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.51 603 4:11.23 +4.76
50m: 29.49
100m: 1:01.05
(31.56)
150m: 1:32.33
(31.28)
200m: 2:03.88
(31.55)
250m: 2:35.58
(31.70)
300m: 3:07.66
(32.08)
350m: 3:39.75
(32.09)
400m: 4:11.23
(31.48)
3 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.58 588 4:13.27 +6.80
50m: 29.04
100m: 1:01.34
(32.30)
150m: 1:33.25
(31.91)
200m: 2:05.76
(32.51)
250m: 2:38.26
(32.50)
300m: 3:10.50
(32.24)
350m: 3:42.47
(31.97)
400m: 4:13.27
(30.80)
4 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.70 585 4:13.70 +7.23
50m: 29.28
100m: 1:01.14
(31.86)
150m: 1:33.24
(32.10)
200m: 2:06.19
(32.95)
250m: 2:39.15
(32.96)
300m: 3:12.02
(32.87)
350m: 3:43.64
(31.62)
400m: 4:13.70
(30.06)
5 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.65 578 4:14.68 +8.21
50m: 27.87
100m: 59.35
(31.48)
150m: 1:31.01
(31.66)
200m: 2:03.03
(32.02)
250m: 2:35.57
(32.54)
300m: 3:08.08
(32.51)
350m: 3:41.52
(33.44)
400m: 4:14.68
(33.16)
6 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.70 575 4:15.10 +8.63
50m: 28.09
100m: 59.01
(30.92)
150m: 1:30.69
(31.68)
200m: 2:02.63
(31.94)
250m: 2:35.35
(32.72)
300m: 3:08.94
(33.59)
350m: 3:42.68
(33.74)
400m: 4:15.10
(32.42)
7 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.67 571 4:15.71 +9.24
50m: 29.11
100m: 1:01.32
(32.21)
150m: 1:33.35
(32.03)
200m: 2:06.11
(32.76)
250m: 2:39.20
(33.09)
300m: 3:12.13
(32.93)
350m: 3:44.27
(32.14)
400m: 4:15.71
(31.44)
8 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.53 558 4:17.69 +11.22
50m: 28.60
100m: 1:00.09
(31.49)
150m: 1:32.26
(32.17)
200m: 2:04.89
(32.63)
250m: 2:37.93
(33.04)
300m: 3:10.57
(32.64)
350m: 3:44.09
(33.52)
400m: 4:17.69
(33.60)
9 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.76 554 4:18.37 +11.90
50m: 29.30
100m: 1:01.41
(32.11)
150m: 1:34.10
(32.69)
200m: 2:07.07
(32.97)
250m: 2:40.04
(32.97)
300m: 3:12.90
(32.86)
350m: 3:45.72
(32.82)
400m: 4:18.37
(32.65)
10 Simon Seel 2003 Täby Sim +0.58 528 4:22.56 +16.09
50m: 29.22
100m: 1:01.36
(32.14)
150m: 1:34.54
(33.18)
200m: 2:08.31
(33.77)
250m: 2:41.98
(33.67)
300m: 3:16.02
(34.04)
350m: 3:49.87
(33.85)
400m: 4:22.56
(32.69)
11 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.56 521 4:23.62 +17.15
50m: 29.14
100m: 1:01.26
(32.12)
150m: 1:34.02
(32.76)
200m: 2:07.57
(33.55)
250m: 2:41.58
(34.01)
300m: 3:15.54
(33.96)
350m: 3:50.07
(34.53)
400m: 4:23.62
(33.55)
12 David Alonso 2003 Täby Sim +0.48 520 4:23.94 +17.47
50m: 28.77
100m: 1:01.24
(32.47)
150m: 1:34.99
(33.75)
200m: 2:09.18
(34.19)
250m: 2:43.84
(34.66)
300m: 3:17.83
(33.99)
350m: 3:51.17
(33.34)
400m: 4:23.94
(32.77)
13 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.72 513 4:25.04 +18.57
50m: 29.90
100m: 1:02.71
(32.81)
150m: 1:35.33
(32.62)
200m: 2:08.55
(33.22)
250m: 2:42.34
(33.79)
300m: 3:16.46
(34.12)
350m: 3:50.70
(34.24)
400m: 4:25.04
(34.34)
14 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.63 505 4:26.43 +19.96
50m: 29.47
100m: 1:02.24
(32.77)
150m: 1:35.89
(33.65)
200m: 2:09.84
(33.95)
250m: 2:44.14
(34.30)
300m: 3:18.04
(33.90)
350m: 3:52.54
(34.50)
400m: 4:26.43
(33.89)
15 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.66 503 4:26.73 +20.26
50m: 29.08
100m: 1:01.85
(32.77)
150m: 1:35.82
(33.97)
200m: 2:09.81
(33.99)
250m: 2:44.03
(34.22)
300m: 3:18.73
(34.70)
350m: 3:53.06
(34.33)
400m: 4:26.73
(33.67)
16 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.77 495 4:28.17 +21.70
50m: 30.52
100m: 1:04.18
(33.66)
150m: 1:38.01
(33.83)
200m: 2:12.28
(34.27)
250m: 2:46.46
(34.18)
300m: 3:20.48
(34.02)
350m: 3:54.75
(34.27)
400m: 4:28.17
(33.42)
17 Marcus Larsson 2003 Spårvägen Simförening +0.57 488 4:29.54 +23.07
50m: 29.98
100m: 1:03.13
(33.15)
150m: 1:37.10
(33.97)
200m: 2:11.61
(34.51)
250m: 2:45.87
(34.26)
300m: 3:20.69
(34.82)
350m: 3:55.27
(34.58)
400m: 4:29.54
(34.27)
18 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 454 4:36.11 +29.64
50m: 30.92
100m: 1:04.78
(33.86)
150m: 1:38.86
(34.08)
200m: 2:14.24
(35.38)
250m: 2:50.17
(35.93)
300m: 3:25.88
(35.71)
350m: 4:01.72
(35.84)
400m: 4:36.11
(34.39)
19 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap +0.51 426 4:41.97 +35.50
50m: 31.96
100m: 1:07.50
(35.54)
150m: 1:43.32
(35.82)
200m: 2:19.35
(36.03)
250m: 2:55.96
(36.61)
300m: 3:31.63
(35.67)
350m: 4:07.80
(36.17)
400m: 4:41.97
(34.17)
Grenen officiell:  2021-10-23 10:49:36
2021-10-23 10:49:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner