2022-10-08   00:22:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM, 25m, 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 9:30 (insim 8:00-9:15)

Document
Resultat
DM 25m 2021
Plats: Arrangör: Södertörns SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.59 673 27.81
2 Josefin Lindkvist 1993 Simklubben Neptun +0.54 638 28.31 +0.50
3 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.58 622 28.55 +0.74
4 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 605 28.82 +1.01
5 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun +0.72 602 28.87 +1.06
6 Vilma Unnermark 1997 Södertörns Simsällskap +0.68 592 29.03 +1.22
7 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap +0.69 583 29.17 +1.36
8 Carin Klasson 1995 Södertörns Simsällskap +0.48 559 29.58 +1.77
9 Michelle Wissinger 2004 Spårvägen Simförening -.-- 545 29.83 +2.02
10 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.65 542 29.89 +2.08
11 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap +0.59 541 29.91 +2.10
12 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.66 539 29.95 +2.14
13 Moa Zetterström 2005 Täby Sim +0.69 538 29.97 +2.16
14 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.56 537 29.98 +2.17
15 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.55 536 30.01 +2.20
16 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim +0.62 532 30.08 +2.27
17 Elvira Lönnberg Flores 2006 Spårvägen Simförening +0.67 530 30.11 +2.30
18 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 527 30.17 +2.36
19 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 525 30.21 +2.40
20 Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun +0.63 523 30.25 +2.44
21 Maxine Egner 2004 Väsby Simsällskap +0.77 519 30.32 +2.51
22 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.66 519 30.33 +2.52
23 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.70 515 30.40 +2.59
24 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.56 514 30.43 +2.62
25 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 502 30.66 +2.85
26 Emma Alsén 2007 Täby Sim -.-- 502 30.67 +2.86
27 Ebba Näsvall Jarl 2006 Turebergs Simklubb -.-- 501 30.68 +2.87
28 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.62 494 30.82 +3.01
29 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.76 493 30.86 +3.05
30 Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.70 492 30.87 +3.06
31 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.60 484 31.04 +3.23
32 Emma Lundberg 2005 Skuru Idrottsklubb +0.76 483 31.06 +3.25
33 Nora Kovacs 2006 Skuru Idrottsklubb +0.75 470 31.35 +3.54
34 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.76 468 31.38 +3.57
35 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.57 462 31.53 +3.72
36 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap +0.55 454 31.70 +3.89
37 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.74 437 32.11 +4.30
38 Josefine Busk 1997 Södertälje Simsällskap +0.51 77 57.16 +29.35 S14
- Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.31 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-23 11:22:13
2021-10-23 11:22:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner