2022-10-01   07:59:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Göteborg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 november 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim regionfinal Göteborg
Plats: Valhallabadet Arrangör: VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 9, 200m Bröstsim P13-14 - Final
Rekord 2:28.98 Dennis Dukic 2000 Simklubben Laxen (SWE) Göteborg 2014-11-09
Sum-Sim region VSSF
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Hedström 2007 Simklubben Laxen +0.78 515 2:29.83
50m: 33.35
100m: 1:11.32
(37.97)
150m: 1:51.13
(39.81)
200m: 2:29.83
(38.70)
2 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.69 505 2:30.82 +0.99
50m: 33.78
100m: 1:11.79
(38.01)
150m: 1:51.23
(39.44)
200m: 2:30.82
(39.59)
3 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 415 2:41.04 +11.21
50m: 35.37
100m: 1:16.21
(40.84)
150m: 1:58.18
(41.97)
200m: 2:41.04
(42.86)
4 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.73 377 2:46.21 +16.38
50m: 36.44
100m: 1:18.29
(41.85)
150m: 2:01.16
(42.87)
200m: 2:46.21
(45.05)
5 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim +0.70 375 2:46.58 +16.75
50m: 36.49
100m: 1:18.28
(41.79)
150m: 2:01.57
(43.29)
200m: 2:46.58
(45.01)
6 Hektor Dagson 2007 Simklubben Vänersborg +0.92 374 2:46.74 +16.91
50m: 35.09
100m: 1:16.60
(41.51)
150m: 2:01.01
(44.41)
200m: 2:46.74
(45.73)
7 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 373 2:46.79 +16.96
50m: 36.44
100m: 1:18.83
(42.39)
150m: 2:01.98
(43.15)
200m: 2:46.79
(44.81)
8 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund +0.71 331 2:53.62 +23.79
50m: 38.32
100m: 1:23.82
(45.50)
150m: 2:08.93
(45.11)
200m: 2:53.62
(44.69)
9 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg +0.69 324 2:54.85 +25.02
50m: 39.10
100m: 1:23.30
(44.20)
150m: 2:09.31
(46.01)
200m: 2:54.85
(45.54)
10 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 +0.72 308 2:57.86 +28.03
50m: 39.43
100m: 1:24.92
(45.49)
150m: 2:11.55
(46.63)
200m: 2:57.86
(46.31)
11 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap +0.62 306 2:58.27 +28.44
50m: 37.42
100m: 1:22.78
(45.36)
150m: 2:10.70
(47.92)
200m: 2:58.27
(47.57)
12 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim +0.72 298 2:59.88 +30.05
50m: 38.66
100m: 1:23.85
(45.19)
150m: 2:11.37
(47.52)
200m: 2:59.88
(48.51)
13 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.67 280 3:03.52 +33.69
50m: 39.98
100m: 1:26.77
(46.79)
150m: 2:14.88
(48.11)
200m: 3:03.52
(48.64)
14 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.72 279 3:03.85 +34.02
50m: 39.56
100m: 1:27.17
(47.61)
150m: 2:16.21
(49.04)
200m: 3:03.85
(47.64)
15 Tim Damber 2008 Göteborg Sim +0.75 274 3:04.93 +35.10
50m: 40.12
100m: 1:26.96
(46.84)
150m: 2:15.89
(48.93)
200m: 3:04.93
(49.04)
16 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen +0.41 273 3:05.09 +35.26
50m: 40.68
100m: 1:28.95
(48.27)
150m: 2:17.78
(48.83)
200m: 3:05.09
(47.31)
17 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen +0.82 258 3:08.51 +38.68
50m: 41.66
100m: 1:29.85
(48.19)
150m: 2:19.59
(49.74)
200m: 3:08.51
(48.92)
18 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.82 231 3:15.67 +45.84
50m: 42.58
100m: 1:31.60
(49.02)
150m: 2:23.62
(52.02)
200m: 3:15.67
(52.05)
19 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim +0.68 158 3:42.14 +1:12.31
50m: 46.95
100m: 1:43.79
(56.84)
150m: 2:43.10
(59.31)
200m: 3:42.14
(59.04)
20 Alfred Dalung 2008 Trollhättans Simsällskap +0.86 138 3:52.27 +1:22.44
50m: 52.38
100m: 1:52.10
(59.72)
150m: 2:51.83
(59.73)
200m: 3:52.27
(1:00.44)
- Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 +0.75 DSQ
- Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.71 DSQ
- Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-13 10:15:08
2021-11-14 19:11:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner