2022-09-30   05:34:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM aluekilpailut 2021 ES 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 1
Paikka: Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.74 1:23.84
Entry time: 1:28.70 (-4.86)
50m: 38.92
100m: 1:23.84
(44.92)
2 Julius Mäntylä 2009 Cetus Espoo +0.71 1:24.70 +0.86
Entry time: 1:30.15 (-5.45)
50m: 40.52
100m: 1:24.70
(44.18)
3 Paul Pasonen 2009 Cetus Espoo +0.79 1:25.63 +1.79
Entry time: 1:34.93 (-9.30)
50m: 40.52
100m: 1:25.63
(45.11)
4 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani +0.74 1:33.65 +9.81
Entry time: 1:33.20 (+0.45)
50m: 44.39
100m: 1:33.65
(49.26)
5 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.66 1:40.12 +16.28
Entry time: 1:43.83 (-3.71)
50m: 47.22
100m: 1:40.12
(52.90)
6 Niila Tukiala 2009 Helsingfors Simsällskap +0.75 1:41.34 +17.50
Entry time: 1:44.86 (-3.52)
50m: 47.70
100m: 1:41.34
(53.64)
7 Jimi Malkki 2009 Cetus Espoo +0.81 1:41.82 +17.98
Entry time: 1:43.09 (-1.27)
50m: 47.11
100m: 1:41.82
(54.71)
8 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.82 1:42.00 +18.16
Entry time: 1:46.35 (-4.35)
50m: 48.43
100m: 1:42.00
(53.57)
9 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.84 1:42.84 +19.00
Entry time: 1:50.73 (-7.89)
50m: 49.04
100m: 1:42.84
(53.80)
10 Ohto Ahvenisto 2009 Helsingfors Simsällskap 1:43.93 +20.09
50m: 49.12
100m: 1:43.93
(54.81)
11 Artur Hakala 2009 Simmis Grani +0.83 1:49.05 +25.21
50m: 50.60
100m: 1:49.05
(58.45)
12 Okko Aapola 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 1:52.07 +28.23
Entry time: 1:55.94 (-3.87)
50m: 52.15
100m: 1:52.07
(59.92)
- Toni Lehikoinen 2009 Helsingin Uimarit +0.81 DSQ SW10.8
- Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo DSQ SW4.4
- Aksel Eriksson 2009 Helsingfors Simsällskap +0.88 DSQ SW7.6
- Olavi Niiranen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.86 DSQ SW7.2
- Elmo Jutila 2009 Simmis Grani +0.82 DSQ SW7.4
Laji virallinen: 10/29/2021 7:07:05 PM
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap +0.79 1:10.75
Entry time: 1:14.14 (-3.39)
50m: 33.19
100m: 1:10.75
(37.56)
2 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.81 1:17.19 +6.44
Entry time: 1:18.80 (-1.61)
50m: 35.69
100m: 1:17.19
(41.50)
3 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.49 1:17.72 +6.97
Entry time: 1:17.88 (-0.16)
50m: 36.58
100m: 1:17.72
(41.14)
4 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.65 1:19.34 +8.59
Entry time: 1:24.51 (-5.17)
50m: 36.44
100m: 1:19.34
(42.90)
5 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.70 1:19.53 +8.78
Entry time: 1:21.09 (-1.56)
50m: 36.56
100m: 1:19.53
(42.97)
6 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo +0.72 1:22.14 +11.39
Entry time: 1:23.15 (-1.01)
50m: 38.86
100m: 1:22.14
(43.28)
7 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.75 1:22.19 +11.44
Entry time: 1:24.76 (-2.57)
50m: 38.39
100m: 1:22.19
(43.80)
8 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.71 1:23.30 +12.55
Entry time: 1:30.37 (-7.07)
50m: 39.98
100m: 1:23.30
(43.32)
9 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo +0.73 1:23.32 +12.57
Entry time: 1:30.14 (-6.82)
50m: 39.27
100m: 1:23.32
(44.05)
10 Niilo Pyhältö 2008 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:24.30 +13.55
Entry time: 1:28.05 (-3.75)
50m: 39.04
100m: 1:24.30
(45.26)
11 Ahti Parviainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:26.36 +15.61
Entry time: 1:30.25 (-3.89)
50m: 40.05
100m: 1:26.36
(46.31)
12 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo +0.77 1:26.75 +16.00
Entry time: 1:31.10 (-4.35)
50m: 40.00
100m: 1:26.75
(46.75)
13 Onni Tuohino 2008 Helsingfors Simsällskap 1:27.01 +16.26
Entry time: 1:30.66 (-3.65)
50m: 39.63
100m: 1:27.01
(47.38)
14 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:27.58 +16.83
Entry time: 1:26.93 (+0.65)
50m: 38.81
100m: 1:27.58
(48.77)
14 Tuli Hakkarainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.78 1:27.58 +16.83
Entry time: 1:28.72 (-1.14)
50m: 41.31
100m: 1:27.58
(46.27)
16 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit +0.73 1:28.29 +17.54
Entry time: 1:30.82 (-2.53)
50m: 41.65
100m: 1:28.29
(46.64)
17 Atte Malinen 2008 Cetus Espoo +0.92 1:28.41 +17.66
Entry time: 1:33.38 (-4.97)
50m: 40.76
100m: 1:28.41
(47.65)
18 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.76 1:29.64 +18.89
Entry time: 1:32.16 (-2.52)
50m: 42.56
100m: 1:29.64
(47.08)
19 Joona Salminen 2008 Cetus Espoo 1:33.70 +22.95
Entry time: 1:42.11 (-8.41)
50m: 45.24
100m: 1:33.70
(48.46)
20 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.90 1:33.93 +23.18
Entry time: 1:38.41 (-4.48)
50m: 44.06
100m: 1:33.93
(49.87)
21 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi +0.79 1:34.97 +24.22
Entry time: 1:41.39 (-6.42)
50m: 45.54
100m: 1:34.97
(49.43)
22 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki +0.73 1:37.65 +26.90
Entry time: 1:39.78 (-2.13)
50m: 46.20
100m: 1:37.65
(51.45)
23 Thomas  Brutel 2008 Cetus Espoo +0.70 1:37.80 +27.05
Entry time: 1:41.27 (-3.47)
50m: 45.91
100m: 1:37.80
(51.89)
24 Albin Antas 2008 Simmis Grani +0.90 1:42.13 +31.38
Entry time: 1:45.30 (-3.17)
50m: 47.73
100m: 1:42.13
(54.40)
25 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.75 1:44.74 +33.99
Entry time: 1:51.04 (-6.30)
50m: 47.53
100m: 1:44.74
(57.21)
26 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo +0.92 1:47.95 +37.20
50m: 51.02
100m: 1:47.95
(56.93)
27 Lucas Isomauno 2008 ORCA Helsinki +0.80 1:50.68 +39.93
50m: 50.42
100m: 1:50.68
(1:00.26)
- Kerkko Korhonen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.74 DSQ SW4.4
- Alvar Rintamäki 2008 Cetus Espoo +0.75 DSQ SW7.6
Laji virallinen: 10/29/2021 7:07:05 PM
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani +0.83 1:07.75
Entry time: 1:07.73 (+0.02)
50m: 31.37
100m: 1:07.75
(36.38)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.66 1:09.65 +1.90
Entry time: 1:10.24 (-0.59)
50m: 32.66
100m: 1:09.65
(36.99)
3 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.71 1:10.85 +3.10
Entry time: 1:13.40 (-2.55)
50m: 33.18
100m: 1:10.85
(37.67)
4 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.73 1:15.53 +7.78
Entry time: 1:16.21 (-0.68)
50m: 35.21
100m: 1:15.53
(40.32)
5 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.77 1:17.19 +9.44
Entry time: 1:25.73 (-8.54)
50m: 35.97
100m: 1:17.19
(41.22)
6 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo 1:17.95 +10.20
Entry time: 1:19.55 (-1.60)
50m: 36.11
100m: 1:17.95
(41.84)
7 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi +0.35 1:21.34 +13.59
Entry time: 1:25.00 (-3.66)
50m: 36.79
100m: 1:21.34
(44.55)
8 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki +0.76 1:23.45 +15.70
Entry time: 1:23.64 (-0.19)
50m: 39.35
100m: 1:23.45
(44.10)
9 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.80 1:23.62 +15.87
Entry time: 1:22.72 (+0.90)
50m: 40.50
100m: 1:23.62
(43.12)
10 Samu Uljas 2007 Cetus Espoo 1:23.72 +15.97
Entry time: 1:22.42 (+1.30)
50m: 40.12
100m: 1:23.72
(43.60)
11 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.78 1:25.44 +17.69
Entry time: 1:27.51 (-2.07)
50m: 39.81
100m: 1:25.44
(45.63)
12 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo +0.99 1:27.20 +19.45
Entry time: 1:29.67 (-2.47)
50m: 41.39
100m: 1:27.20
(45.81)
13 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani +0.80 1:27.80 +20.05
Entry time: 1:27.56 (+0.24)
50m: 41.03
100m: 1:27.80
(46.77)
14 Aleksanteri Hakala 2007 Simmis Grani +0.79 1:27.82 +20.07
Entry time: 1:38.99 (-11.17)
50m: 41.52
100m: 1:27.82
(46.30)
15 Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit +0.80 1:29.98 +22.23
Entry time: 1:32.18 (-2.20)
50m: 42.51
100m: 1:29.98
(47.47)
16 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.76 1:31.42 +23.67
Entry time: 1:30.85 (+0.57)
50m: 41.94
100m: 1:31.42
(49.48)
Laji virallinen: 10/29/2021 7:07:05 PM
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.81 1:05.52
Entry time: 1:05.41 (+0.11)
50m: 30.83
100m: 1:05.52
(34.69)
2 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.66 1:08.51 +2.99
Entry time: 1:11.02 (-2.51)
50m: 32.38
100m: 1:08.51
(36.13)
3 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 Simmis Grani +0.72 1:11.15 +5.63
Entry time: 1:11.03 (+0.12)
50m: 33.62
100m: 1:11.15
(37.53)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.68 1:12.02 +6.50
Entry time: 1:27.18 (-15.16)
50m: 33.59
100m: 1:12.02
(38.43)
5 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.73 1:13.14 +7.62
Entry time: 1:13.27 (-0.13)
50m: 34.26
100m: 1:13.14
(38.88)
6 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.68 1:13.83 +8.31
Entry time: 1:15.71 (-1.88)
50m: 34.31
100m: 1:13.83
(39.52)
7 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo 1:15.69 +10.17
Entry time: 1:14.88 (+0.81)
50m: 35.12
100m: 1:15.69
(40.57)
8 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.73 1:19.41 +13.89
Entry time: 1:19.51 (-0.10)
50m: 37.41
100m: 1:19.41
(42.00)
9 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.65 1:20.01 +14.49
Entry time: 1:19.44 (+0.57)
50m: 37.20
100m: 1:20.01
(42.81)
10 Aatto Korhonen 2006 Helsingin Uimarit +0.84 1:21.02 +15.50
Entry time: 1:20.02 (+1.00)
50m: 36.69
100m: 1:21.02
(44.33)
11 Henrik Rokityanskiy 2006 Cetus Espoo +0.76 1:29.93 +24.41
50m: 41.88
100m: 1:29.93
(48.05)
12 Manan Khalil 2006 Cetus Espoo +0.75 1:32.61 +27.09
50m: 42.88
100m: 1:32.61
(49.73)
Laji virallinen: 10/29/2021 7:07:05 PM
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.83 1:07.78
Entry time: 1:09.85 (-2.07)
50m: 31.65
100m: 1:07.78
(36.13)
2 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.59 1:13.52 +5.74
Entry time: 1:12.47 (+1.05)
50m: 33.77
100m: 1:13.52
(39.75)
3 Max Emil Robert Helseth Dahl 2005 Simmis Grani +0.65 1:16.12 +8.34
Entry time: 1:16.45 (-0.33)
50m: 34.93
100m: 1:16.12
(41.19)
4 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.68 1:16.71 +8.93
Entry time: 1:13.11 (+3.60)
50m: 35.57
100m: 1:16.71
(41.14)
5 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit 1:27.12 +19.34
Entry time: 1:28.55 (-1.43)
50m: 40.16
100m: 1:27.12
(46.96)
Laji virallinen: 10/29/2021 7:07:05 PM
29-10-2021 19:08:00 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner