2022-09-25   22:39:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM aluekilpailut 2021 ES 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki +0.91 1:31.13
Entry time: 1:32.13 (-1.00)
50m: 43.06
100m: 1:31.13
(48.07)
2 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.84 1:31.63 +0.50
Entry time: 1:29.62 (+2.01)
50m: 44.49
100m: 1:31.63
(47.14)
3 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry +0.79 1:33.92 +2.79
Entry time: 1:33.24 (+0.68)
50m: 44.64
100m: 1:33.92
(49.28)
4 Ronja Usmi 2010 Simmis Wanda ry +0.85 1:34.11 +2.98
Entry time: 1:38.60 (-4.49)
50m: 44.03
100m: 1:34.11
(50.08)
5 Kädli Niilo 2010 Vanders +0.89 1:36.81 +5.68
Entry time: 1:50.18 (-13.37)
50m: 44.81
100m: 1:36.81
(52.00)
6 Liina Kuoppala 2010 Vanders +0.83 1:38.35 +7.22
Entry time: 1:39.67 (-1.32)
50m: 46.19
100m: 1:38.35
(52.16)
7 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry +0.67 1:38.51 +7.38
50m: 45.17
100m: 1:38.51
(53.34)
8 Mea Ovaska 2010 Nurmijärven Uinti +0.92 1:41.30 +10.17
Entry time: 1:44.13 (-2.83)
50m: 47.09
100m: 1:41.30
(54.21)
9 Emilia Björkhem 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.73 1:47.18 +16.05
Entry time: 1:52.16 (-4.98)
50m: 50.53
100m: 1:47.18
(56.65)
10 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry +0.78 1:49.69 +18.56
Entry time: 1:53.20 (-3.51)
50m: 51.78
100m: 1:49.69
(57.91)
11 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura ry +0.67 1:51.38 +20.25
Entry time: 2:03.01 (-11.63)
50m: 51.90
100m: 1:51.38
(59.48)
12 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry +0.90 1:52.75 +21.62
Entry time: 1:56.84 (-4.09)
50m: 52.99
100m: 1:52.75
(59.76)
13 Erin Fyhr 2010 Vanders +0.79 1:54.87 +23.74
Entry time: 2:07.62 (-12.75)
50m: 54.77
100m: 1:54.87
(1:00.10)
14 Hanne Ruotsalainen 2010 Simmis Wanda ry +0.73 2:00.22 +29.09
50m: 56.26
100m: 2:00.22
(1:03.96)
15 Ellen Eriksson 2010 Simmis Wanda ry 2:08.48 +37.35
50m: 1:00.04
100m: 2:08.48
(1:08.44)
- Sanni Arvonen 2010 Riihimäen Uimaseura +1.10 DSQ
- Milla Lehikoinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.80 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alisa Myllykoski 2009 Vanders +0.61 1:19.05
Entry time: 1:19.18 (-0.13)
50m: 37.02
100m: 1:19.05
(42.03)
2 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.84 1:19.68 +0.63
Entry time: 1:23.06 (-3.38)
50m: 36.61
100m: 1:19.68
(43.07)
3 Erica Kovanen 2009 Vanders +0.74 1:22.25 +3.20
Entry time: 1:27.35 (-5.10)
50m: 39.32
100m: 1:22.25
(42.93)
4 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura +0.66 1:22.36 +3.31
Entry time: 1:23.76 (-1.40)
50m: 37.89
100m: 1:22.36
(44.47)
5 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry +0.77 1:23.16 +4.11
Entry time: 1:24.89 (-1.73)
50m: 38.57
100m: 1:23.16
(44.59)
6 Lotta Kylmälä 2009 Haminan Uimaseura +0.71 1:23.60 +4.55
Entry time: 1:24.72 (-1.12)
50m: 39.37
100m: 1:23.60
(44.23)
7 Ilona Kallio 2009 Vanders +0.68 1:24.12 +5.07
Entry time: 1:25.09 (-0.97)
50m: 39.33
100m: 1:24.12
(44.79)
8 Emma Kymäläinen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.68 1:28.18 +9.13
Entry time: 1:24.37 (+3.81)
50m: 39.44
100m: 1:28.18
(48.74)
9 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.70 1:31.54 +12.49
Entry time: 1:34.70 (-3.16)
50m: 43.41
100m: 1:31.54
(48.13)
10 Aino Isrikki 2009 Vanders +0.86 1:31.98 +12.93
Entry time: 1:34.14 (-2.16)
50m: 42.45
100m: 1:31.98
(49.53)
11 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry +0.75 1:32.11 +13.06
Entry time: 1:32.14 (-0.03)
50m: 42.72
100m: 1:32.11
(49.39)
12 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.86 1:33.09 +14.04
Entry time: 1:32.92 (+0.17)
50m: 43.03
100m: 1:33.09
(50.06)
13 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry +0.79 1:33.19 +14.14
Entry time: 1:38.04 (-4.85)
50m: 43.86
100m: 1:33.19
(49.33)
14 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.68 1:33.27 +14.22
Entry time: 1:45.73 (-12.46)
50m: 43.74
100m: 1:33.27
(49.53)
15 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry +0.70 1:36.02 +16.97
Entry time: 1:35.76 (+0.26)
50m: 45.40
100m: 1:36.02
(50.62)
16 Jenna Tuomainen 2009 Vanders +0.79 1:36.18 +17.13
Entry time: 1:40.21 (-4.03)
50m: 44.44
100m: 1:36.18
(51.74)
17 Saimi Oksanen 2009 Simmis Wanda ry +0.87 1:37.58 +18.53
Entry time: 1:42.53 (-4.95)
50m: 45.17
100m: 1:37.58
(52.41)
18 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.99 1:38.22 +19.17
Entry time: 1:49.82 (-11.60)
50m: 46.81
100m: 1:38.22
(51.41)
19 Emma Kataja 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.94 1:39.17 +20.12
Entry time: 2:00.73 (-21.56)
50m: 47.14
100m: 1:39.17
(52.03)
20 Lumi-Tuulikki Parkkonen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.74 1:42.83 +23.78
Entry time: 1:50.74 (-7.91)
50m: 46.71
100m: 1:42.83
(56.12)
21 Lili Galambosi 2009 Keravan Uimarit +0.98 1:43.84 +24.79
Entry time: 1:45.06 (-1.22)
50m: 49.16
100m: 1:43.84
(54.68)
22 Veera Komulainen 2009 Simmis Wanda ry +0.84 1:43.96 +24.91
Entry time: 1:52.52 (-8.56)
50m: 49.21
100m: 1:43.96
(54.75)
23 Venni Niemi 2009 Nurmijärven Uinti +0.71 1:46.03 +26.98
Entry time: 1:49.66 (-3.63)
50m: 50.69
100m: 1:46.03
(55.34)
24 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry +0.69 1:46.59 +27.54
50m: 49.08
100m: 1:46.59
(57.51)
25 Alexandra Ruotsalainen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.86 1:48.04 +28.99
50m: 51.27
100m: 1:48.04
(56.77)
26 Sana Kanerva 2009 Nurmijärven Uinti +0.88 1:48.07 +29.02
Entry time: 1:57.26 (-9.19)
50m: 51.16
100m: 1:48.07
(56.91)
27 Eerika Romo 2009 Simmis Wanda ry +0.96 1:54.02 +34.97
50m: 53.36
100m: 1:54.02
(1:00.66)
- Ellen Koponen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.82 DSQ
- Nuppu Rehell 2009 Riihimäen Uimaseura +0.90 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.69 1:14.94
Entry time: 1:15.89 (-0.95)
50m: 35.53
100m: 1:14.94
(39.41)
2 Fiia Immonen 2008 Vanders +0.75 1:20.38 +5.44
Entry time: 1:19.57 (+0.81)
50m: 37.37
100m: 1:20.38
(43.01)
3 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 1:21.13 +6.19
Entry time: 1:23.25 (-2.12)
50m: 38.21
100m: 1:21.13
(42.92)
4 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.82 1:22.55 +7.61
Entry time: 1:20.64 (+1.91)
50m: 38.33
100m: 1:22.55
(44.22)
5 Emma Palmos 2008 Vanders +0.60 1:22.81 +7.87
Entry time: 1:24.44 (-1.63)
50m: 38.64
100m: 1:22.81
(44.17)
6 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura +0.82 1:23.05 +8.11
Entry time: 1:24.93 (-1.88)
50m: 39.11
100m: 1:23.05
(43.94)
7 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.74 1:25.32 +10.38
Entry time: 1:25.21 (+0.11)
50m: 39.71
100m: 1:25.32
(45.61)
8 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.61 1:36.33 +21.39
Entry time: 1:38.40 (-2.07)
50m: 44.85
100m: 1:36.33
(51.48)
9 Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.96 1:37.04 +22.10
Entry time: 1:39.08 (-2.04)
50m: 45.60
100m: 1:37.04
(51.44)
10 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry +0.76 1:39.62 +24.68
Entry time: 1:43.19 (-3.57)
50m: 47.37
100m: 1:39.62
(52.25)
11 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti +0.92 1:40.64 +25.70
Entry time: 1:52.19 (-11.55)
50m: 47.79
100m: 1:40.64
(52.85)
12 Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry +0.96 1:53.45 +38.51
50m: 54.42
100m: 1:53.45
(59.03)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.76 1:25.20
Entry time: 1:23.27 (+1.93)
50m: 39.77
100m: 1:25.20
(45.43)
2 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti +0.78 1:33.70 +8.50
Entry time: 1:43.56 (-9.86)
50m: 44.07
100m: 1:33.70
(49.63)
3 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry +0.72 1:36.50 +11.30
Entry time: 1:33.80 (+2.70)
50m: 45.38
100m: 1:36.50
(51.12)
- Vieno Niemi 2007 Nurmijärven Uinti +0.63 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.76 1:14.48
Entry time: 1:13.95 (+0.53)
50m: 34.36
100m: 1:14.48
(40.12)
2 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.65 1:15.63 +1.15
Entry time: 1:16.07 (-0.44)
50m: 35.20
100m: 1:15.63
(40.43)
3 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.65 1:20.01 +5.53
Entry time: 1:19.55 (+0.46)
50m: 36.82
100m: 1:20.01
(43.19)
4 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.85 1:22.23 +7.75
Entry time: 1:21.66 (+0.57)
50m: 39.48
100m: 1:22.23
(42.75)
5 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.86 1:22.30 +7.82
Entry time: 1:31.34 (-9.04)
50m: 39.30
100m: 1:22.30
(43.00)
6 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.74 1:22.68 +8.20
Entry time: 1:21.88 (+0.80)
50m: 38.34
100m: 1:22.68
(44.34)
7 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry +0.77 1:23.77 +9.29
Entry time: 1:24.48 (-0.71)
50m: 40.07
100m: 1:23.77
(43.70)
8 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.79 1:23.79 +9.31
Entry time: 1:21.71 (+2.08)
50m: 38.78
100m: 1:23.79
(45.01)
9 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry +0.76 1:24.19 +9.71
Entry time: 1:24.94 (-0.75)
50m: 39.97
100m: 1:24.19
(44.22)
10 Oosa Mattila 2006 Tuusulan Uimaseura ry +0.83 1:24.71 +10.23
Entry time: 1:20.92 (+3.79)
50m: 39.81
100m: 1:24.71
(44.90)
11 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry +0.72 1:25.22 +10.74
Entry time: 1:19.61 (+5.61)
50m: 40.32
100m: 1:25.22
(44.90)
12 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila +0.73 1:26.37 +11.89
Entry time: 1:23.79 (+2.58)
50m: 40.57
100m: 1:26.37
(45.80)
13 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.82 1:29.82 +15.34
Entry time: 1:32.95 (-3.13)
50m: 41.94
100m: 1:29.82
(47.88)
14 Sofia Chadromtseva 2006 Uimaseura Aquila +0.75 1:31.03 +16.55
Entry time: 1:27.69 (+3.34)
50m: 41.63
100m: 1:31.03
(49.40)
15 Aliina Penttinen 2006 Uimaseura Aquila +0.83 1:36.76 +22.28
Entry time: 1:37.66 (-0.90)
50m: 45.92
100m: 1:36.76
(50.84)
- Hilda Kupila 2006 Vanders +0.77 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.30.47
29-10-2021 18.31.50 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joel Kontio 2009 Riihimäen Uimaseura +0.77 1:33.98
Entry time: 1:33.03 (+0.95)
50m: 44.49
100m: 1:33.98
(49.49)
2 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki +0.82 1:34.30 +0.32
Entry time: 1:35.27 (-0.97)
50m: 45.46
100m: 1:34.30
(48.84)
3 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.85 1:35.17 +1.19
Entry time: 1:34.82 (+0.35)
50m: 44.45
100m: 1:35.17
(50.72)
4 Rasmus Myller 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.74 1:35.59 +1.61
Entry time: 1:37.65 (-2.06)
50m: 44.39
100m: 1:35.59
(51.20)
5 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders +0.72 1:44.07 +10.09
Entry time: 1:47.88 (-3.81)
50m: 48.84
100m: 1:44.07
(55.23)
- Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry +0.75 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila +0.67 1:12.43
Entry time: 1:19.27 (-6.84)
50m: 34.54
100m: 1:12.43
(37.89)
2 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry +0.68 1:13.37 +0.94
Entry time: 1:11.66 (+1.71)
50m: 34.77
100m: 1:13.37
(38.60)
3 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders +0.62 1:15.25 +2.82
Entry time: 1:15.84 (-0.59)
50m: 34.48
100m: 1:15.25
(40.77)
4 Samuli Liikamaa 2008 Vanders +0.72 1:20.81 +8.38
Entry time: 1:20.81 (=)
50m: 38.52
100m: 1:20.81
(42.29)
5 Esa Währn 2008 Vanders +0.72 1:21.80 +9.37
Entry time: 1:19.46 (+2.34)
50m: 37.29
100m: 1:21.80
(44.51)
5 Joel Wahlman 2008 Vanders +0.67 1:21.80 +9.37
Entry time: 1:25.30 (-3.50)
50m: 38.52
100m: 1:21.80
(43.28)
7 Lauri Rantsi 2008 Vanders +0.78 1:28.09 +15.66
Entry time: 1:31.39 (-3.30)
50m: 41.58
100m: 1:28.09
(46.51)
8 Jere Pasanen 2008 Vanders +0.77 1:28.38 +15.95
Entry time: 1:33.22 (-4.84)
50m: 42.10
100m: 1:28.38
(46.28)
9 Maxim Sazonov 2008 Riihimäen Uimaseura +0.70 1:29.12 +16.69
Entry time: 1:30.12 (-1.00)
50m: 41.60
100m: 1:29.12
(47.52)
10 Oliver Autero 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.94 1:34.52 +22.09
Entry time: 1:35.75 (-1.23)
50m: 43.88
100m: 1:34.52
(50.64)
11 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 1:34.70 +22.27
Entry time: 1:38.14 (-3.44)
50m: 45.14
100m: 1:34.70
(49.56)
12 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry +0.75 1:39.74 +27.31
50m: 47.03
100m: 1:39.74
(52.71)
13 Semen Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.81 1:50.79 +38.36
Entry time: 1:47.43 (+3.36)
50m: 51.52
100m: 1:50.79
(59.27)
- Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.77 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura +0.72 1:12.30
Entry time: 1:13.35 (-1.05)
50m: 33.57
100m: 1:12.30
(38.73)
2 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.85 1:13.91 +1.61
Entry time: 1:15.35 (-1.44)
50m: 34.15
100m: 1:13.91
(39.76)
3 Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.76 1:21.09 +8.79
Entry time: 1:26.16 (-5.07)
50m: 36.91
100m: 1:21.09
(44.18)
4 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry +0.64 1:21.71 +9.41
Entry time: 1:20.90 (+0.81)
50m: 37.27
100m: 1:21.71
(44.44)
5 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura +0.84 1:22.97 +10.67
Entry time: 1:24.61 (-1.64)
50m: 38.59
100m: 1:22.97
(44.38)
6 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry +0.83 1:28.28 +15.98
Entry time: 1:32.07 (-3.79)
50m: 41.89
100m: 1:28.28
(46.39)
7 Aaron Selehov 2007 Nurmijärven Uinti +0.87 1:33.88 +21.58
50m: 43.18
100m: 1:33.88
(50.70)
- Vili Sakko 2007 Keravan Uimarit +0.81 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura +0.77 1:15.54
Entry time: 1:13.89 (+1.65)
50m: 35.44
100m: 1:15.54
(40.10)
2 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.60 1:15.65 +0.11
Entry time: 1:18.38 (-2.73)
50m: 35.21
100m: 1:15.65
(40.44)
3 Aaron Tikkanen 2006 Race Club Sveitsi +0.82 1:16.03 +0.49
Entry time: 1:17.45 (-1.42)
50m: 35.39
100m: 1:16.03
(40.64)
4 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.63 1:18.44 +2.90
Entry time: 1:21.74 (-3.30)
50m: 36.42
100m: 1:18.44
(42.02)
5 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.93 1:21.21 +5.67
Entry time: 1:23.09 (-1.88)
50m: 37.52
100m: 1:21.21
(43.69)
6 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.86 1:27.76 +12.22
Entry time: 1:32.24 (-4.48)
50m: 40.86
100m: 1:27.76
(46.90)
7 Sami Tolonen 2006 Keravan Uimarit +0.82 1:30.59 +15.05
Entry time: 1:32.58 (-1.99)
50m: 41.79
100m: 1:30.59
(48.80)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Antti Musikka 2005 Vanders +0.66 1:06.91
Entry time: 1:08.10 (-1.19)
50m: 31.14
100m: 1:06.91
(35.77)
2 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.78 1:10.96 +4.05
Entry time: 1:13.00 (-2.04)
50m: 33.78
100m: 1:10.96
(37.18)
3 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 1:13.97 +7.06
Entry time: 1:14.38 (-0.41)
50m: 34.97
100m: 1:13.97
(39.00)
4 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.66 1:13.99 +7.08
Entry time: 1:14.44 (-0.45)
50m: 35.16
100m: 1:13.99
(38.83)
5 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura +0.85 1:14.49 +7.58
Entry time: 1:15.22 (-0.73)
50m: 35.40
100m: 1:14.49
(39.09)
6 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.70 1:20.06 +13.15
Entry time: 1:19.19 (+0.87)
50m: 36.96
100m: 1:20.06
(43.10)
7 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.72 1:25.54 +18.63
Entry time: 1:32.16 (-6.62)
50m: 39.92
100m: 1:25.54
(45.62)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.50.05
29-10-2021 18.50.19 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.82 10:10.57
50m: 32.19
100m: 1:08.40
(36.21)
150m: 1:46.21
(37.81)
200m: 2:24.61
(38.40)
250m: 3:03.75
(39.14)
300m: 3:42.72
(38.97)
350m: 4:22.22
(39.50)
400m: 5:01.44
(39.22)
450m: 5:40.85
(39.41)
500m: 6:20.68
(39.83)
550m: 6:59.83
(39.15)
600m: 7:39.11
(39.28)
650m: 8:18.10
(38.99)
700m: 8:56.82
(38.72)
750m: 9:34.93
(38.11)
800m: 10:10.57
(35.64)
2 Fiia Immonen 2008 Vanders +0.75 10:14.71 +4.14
Entry time: 10:26.66 (-11.95)
50m: 32.73
100m: 1:08.82
(36.09)
150m: 1:46.57
(37.75)
200m: 2:25.00
(38.43)
250m: 3:04.24
(39.24)
300m: 3:43.53
(39.29)
350m: 4:22.84
(39.31)
400m: 5:02.65
(39.81)
450m: 5:41.70
(39.05)
500m: 6:20.95
(39.25)
550m: 7:00.33
(39.38)
600m: 7:39.73
(39.40)
650m: 8:19.19
(39.46)
700m: 8:58.54
(39.35)
750m: 9:37.39
(38.85)
800m: 10:14.71
(37.32)
3 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry +0.70 10:58.76 +48.19
50m: 37.58
100m: 1:17.85
(40.27)
150m: 1:59.73
(41.88)
200m: 2:40.71
(40.98)
250m: 3:22.27
(41.56)
300m: 4:04.55
(42.28)
350m: 4:47.16
(42.61)
400m: 5:29.95
(42.79)
450m: 6:12.49
(42.54)
500m: 6:54.57
(42.08)
550m: 7:37.53
(42.96)
600m: 8:19.33
(41.80)
650m: 9:00.53
(41.20)
700m: 9:41.13
(40.60)
750m: 10:21.09
(39.96)
800m: 10:58.76
(37.67)
4 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.77 12:10.44 +1:59.87
50m: 39.57
100m: 1:23.96
(44.39)
150m: 2:10.01
(46.05)
200m: 2:56.08
(46.07)
250m: 3:43.26
(47.18)
300m: 4:29.49
(46.23)
350m: 5:15.92
(46.43)
400m: 6:03.40
(47.48)
450m: 6:50.71
(47.31)
500m: 7:36.56
(45.85)
550m: 8:23.14
(46.58)
600m: 9:09.27
(46.13)
650m: 9:56.19
(46.92)
700m: 10:41.71
(45.52)
750m: 11:27.11
(45.40)
800m: 12:10.44
(43.33)
Laji virallinen: 29.10.2021 19.31.14
Laji 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Oila 2007 Vanders +0.71 9:48.26
Entry time: 9:50.31 (-2.05)
50m: 31.61
100m: 1:06.61
(35.00)
150m: 1:42.57
(35.96)
200m: 2:19.32
(36.75)
250m: 2:56.27
(36.95)
300m: 3:33.21
(36.94)
350m: 4:10.35
(37.14)
400m: 4:47.80
(37.45)
450m: 5:24.72
(36.92)
500m: 6:02.32
(37.60)
550m: 6:39.52
(37.20)
600m: 7:17.26
(37.74)
650m: 7:55.23
(37.97)
700m: 8:33.07
(37.84)
750m: 9:11.17
(38.10)
800m: 9:48.26
(37.09)
2 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.71 10:16.49 +28.23
Entry time: 10:27.84 (-11.35)
50m: 34.17
100m: 1:11.58
(37.41)
150m: 1:49.96
(38.38)
200m: 2:28.22
(38.26)
250m: 3:06.67
(38.45)
300m: 3:45.31
(38.64)
350m: 4:23.73
(38.42)
400m: 5:03.21
(39.48)
450m: 5:43.04
(39.83)
500m: 6:22.80
(39.76)
550m: 7:02.35
(39.55)
600m: 7:41.81
(39.46)
650m: 8:21.46
(39.65)
700m: 9:01.57
(40.11)
750m: 9:40.90
(39.33)
800m: 10:16.49
(35.59)
Laji virallinen: 29.10.2021 19.31.14
Laji 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.74 9:30.49
Entry time: 9:35.99 (-5.50)
50m: 31.18
100m: 1:05.79
(34.61)
150m: 1:41.71
(35.92)
200m: 2:17.66
(35.95)
250m: 2:53.92
(36.26)
300m: 3:29.99
(36.07)
350m: 4:06.14
(36.15)
400m: 4:42.21
(36.07)
450m: 5:18.32
(36.11)
500m: 5:53.76
(35.44)
550m: 6:30.07
(36.31)
600m: 7:06.57
(36.50)
650m: 7:42.95
(36.38)
700m: 8:19.38
(36.43)
750m: 8:55.57
(36.19)
800m: 9:30.49
(34.92)
2 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.82 11:27.92 +1:57.43
50m: 36.46
100m: 1:18.44
(41.98)
150m: 2:01.07
(42.63)
200m: 2:43.78
(42.71)
250m: 3:27.34
(43.56)
300m: 4:12.10
(44.76)
350m: 4:56.38
(44.28)
400m: 5:40.97
(44.59)
450m: 6:24.94
(43.97)
500m: 7:08.36
(43.42)
550m: 7:51.21
(42.85)
600m: 8:34.73
(43.52)
650m: 9:17.68
(42.95)
700m: 10:01.05
(43.37)
750m: 10:44.05
(43.00)
800m: 11:27.92
(43.87)
3 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.77 11:41.95 +2:11.46
50m: 35.84
100m: 1:16.51
(40.67)
150m: 1:58.03
(41.52)
200m: 2:40.72
(42.69)
250m: 3:25.11
(44.39)
300m: 4:09.21
(44.10)
350m: 4:54.30
(45.09)
400m: 5:38.90
(44.60)
450m: 6:23.78
(44.88)
500m: 7:08.46
(44.68)
550m: 7:52.18
(43.72)
600m: 8:38.86
(46.68)
650m: 9:25.01
(46.15)
700m: 10:10.95
(45.94)
750m: 10:57.81
(46.86)
800m: 11:41.95
(44.14)
Laji virallinen: 29.10.2021 19.31.14
29-10-2021 19.31.42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura +0.90 10:45.06
Entry time: 10:57.93 (-12.87)
50m: 34.87
100m: 1:13.16
(38.29)
150m: 1:52.54
(39.38)
200m: 2:33.35
(40.81)
250m: 3:14.17
(40.82)
300m: 3:54.88
(40.71)
350m: 4:36.56
(41.68)
400m: 5:17.43
(40.87)
450m: 5:58.36
(40.93)
500m: 6:39.62
(41.26)
550m: 7:20.88
(41.26)
600m: 8:01.84
(40.96)
650m: 8:43.10
(41.26)
700m: 9:22.36
(39.26)
750m: 10:06.13
(43.77)
800m: 10:45.06
(38.93)
2 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.74 11:40.29 +55.23
50m: 36.00
100m: 1:16.56
(40.56)
150m: 2:00.09
(43.53)
200m: 2:45.60
(45.51)
250m: 3:30.33
(44.73)
300m: 4:14.98
(44.65)
350m: 5:00.24
(45.26)
400m: 5:45.44
(45.20)
450m: 6:31.09
(45.65)
500m: 7:16.48
(45.39)
550m: 8:01.99
(45.51)
600m: 8:46.23
(44.24)
650m: 9:30.85
(44.62)
700m: 10:15.37
(44.52)
750m: 10:58.74
(43.37)
800m: 11:40.29
(41.55)
3 Iurii Evseev 2007 Uimaseura Aquila +0.81 12:55.38 +2:10.32
50m: 34.62
100m: 1:13.82
(39.20)
150m: 1:58.21
(44.39)
200m: 2:45.99
(47.78)
250m: 3:34.76
(48.77)
300m: 4:25.13
(50.37)
350m: 5:17.71
(52.58)
400m: 6:09.22
(51.51)
450m: 7:01.26
(52.04)
500m: 7:54.95
(53.69)
550m: 8:46.44
(51.49)
600m: 9:38.14
(51.70)
650m: 10:28.99
(50.85)
700m: 11:20.73
(51.74)
750m: 12:11.15
(50.42)
800m: 12:55.38
(44.23)
Laji virallinen: 29.10.2021 19.45.20
Laji 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.66 9:13.77
Entry time: 9:34.26 (-20.49)
50m: 29.66
100m: 1:03.69
(34.03)
150m: 1:38.89
(35.20)
200m: 2:14.56
(35.67)
250m: 2:50.37
(35.81)
300m: 3:26.37
(36.00)
350m: 4:02.27
(35.90)
400m: 4:38.67
(36.40)
450m: 5:13.33
(34.66)
500m: 5:47.85
(34.52)
550m: 6:23.66
(35.81)
600m: 6:58.50
(34.84)
650m: 7:33.54
(35.04)
700m: 8:07.71
(34.17)
750m: 8:41.91
(34.20)
800m: 9:13.77
(31.86)
2 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.67 9:14.48 +0.71
Entry time: 9:35.93 (-21.45)
50m: 29.79
100m: 1:03.52
(33.73)
150m: 1:38.85
(35.33)
200m: 2:14.43
(35.58)
250m: 2:50.21
(35.78)
300m: 3:26.18
(35.97)
350m: 4:02.15
(35.97)
400m: 4:38.46
(36.31)
450m: 5:14.00
(35.54)
500m: 5:48.97
(34.97)
550m: 6:24.83
(35.86)
600m: 7:00.03
(35.20)
650m: 7:34.91
(34.88)
700m: 8:09.19
(34.28)
750m: 8:43.60
(34.41)
800m: 9:14.48
(30.88)
3 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.91 9:48.13 +34.36
Entry time: 9:55.38 (-7.25)
50m: 31.35
100m: 1:06.84
(35.49)
150m: 1:43.34
(36.50)
200m: 2:19.77
(36.43)
250m: 2:57.12
(37.35)
300m: 3:34.00
(36.88)
350m: 4:12.20
(38.20)
400m: 4:50.02
(37.82)
450m: 5:28.12
(38.10)
500m: 6:05.50
(37.38)
550m: 6:43.12
(37.62)
600m: 7:21.29
(38.17)
650m: 7:58.70
(37.41)
700m: 8:36.98
(38.28)
750m: 9:12.97
(35.99)
800m: 9:48.13
(35.16)
4 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.82 10:33.72 +1:19.95
Entry time: 10:37.75 (-4.03)
50m: 35.01
100m: 1:13.54
(38.53)
150m: 1:53.12
(39.58)
200m: 2:33.39
(40.27)
250m: 3:13.25
(39.86)
300m: 3:53.65
(40.40)
350m: 4:34.50
(40.85)
400m: 5:14.61
(40.11)
450m: 5:55.81
(41.20)
500m: 6:36.46
(40.65)
550m: 7:17.27
(40.81)
600m: 7:57.41
(40.14)
650m: 8:37.63
(40.22)
700m: 9:17.34
(39.71)
750m: 9:56.02
(38.68)
800m: 10:33.72
(37.70)
Laji virallinen: 29.10.2021 19.45.20
Laji 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.69 10:11.62
Entry time: 10:12.48 (-0.86)
50m: 33.94
100m: 1:13.54
(39.60)
150m: 1:53.24
(39.70)
200m: 2:32.84
(39.60)
250m: 3:11.98
(39.14)
300m: 3:51.55
(39.57)
350m: 4:30.39
(38.84)
400m: 5:07.82
(37.43)
450m: 5:47.24
(39.42)
500m: 6:25.89
(38.65)
550m: 7:04.54
(38.65)
600m: 7:43.35
(38.81)
650m: 8:21.22
(37.87)
700m: 8:58.58
(37.36)
750m: 9:36.56
(37.98)
800m: 10:11.62
(35.06)
Laji virallinen: 29.10.2021 19.45.20
29-10-2021 19.45.42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 5, 4X100m T15 SKU 12-15 years - Finaali
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Vanders 3 2009 12 4:54.65
Ilona Kallio 2009 09A211 +0.64 33.83 1:10.28 1:10.28
Alisa Myllykoski 2009 09A235 +0.50 38.54 1:22.49 2:32.77
Erica Kovanen 2009 09A095 34.92 1:14.33 3:47.10
Jenna Tuomainen 2009 09A460 +0.98 31.87 1:07.55 4:54.65
2 Hyvinkään Uimaseura naiset 1 15 4:56.51 +1.86
Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 06A855 +0.70 37.79 1:19.19 1:19.19
Elsa Määttä 2006 06A670 +0.09 38.35 1:22.79 2:41.98
Eedi Imppola 2008 08A165 +0.39 33.14 1:14.06 3:56.04
Anniina Jokiniemi 2006 06A846 +0.30 28.95 1:00.47 4:56.51
- Järvenpään Uintiklubi ry 13 DSQ
Susanne Hein 2008 08A582 +0.63 43.60 1:29.90 1:29.90
Viivi Paavola 2009 09A648 +0.63 43.67 1:33.97 3:03.87
Tara Hallia 2010 10A260 +0.69 39.01 1:33.67 4:37.54
Ilona Antila 2010 10A391
Laji virallinen: 29.10.2021 20.00.37
29-10-2021 20.13.44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 6, 4X100m P16 SKU 13-16 years - Finaali
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Hyvinkään Uimaseura Miehet  16 4:24.46
Aaro Imppola 2006 06A298 +0.65 32.54 1:07.85 1:07.85
Joona Jakoaho 2006 06A583 +0.60 34.45 1:15.75 2:23.60
Nico Peltonen 2005 05A046 +0.29 28.49 1:01.60 3:25.20
Oiva Koppelmäki 2007 07A201 +0.47 27.90 59.26 4:24.46
2 Vanders 3 2008 13 5:17.69 +53.23
Andrei Teittinen 2008 08A421 +0.83 40.05 1:22.84 1:22.84
Jere Pasanen 2008 08A331 +0.35 43.22 1:31.79 2:54.63
Lauri Rantsi 2008 08A124 +0.43 34.90 1:15.77 4:10.40
Ukko-Pekka Tuomainen 2008 08A256 +0.27 31.51 1:07.29 5:17.69
- Vanders 1 2008 13 DSQ
Samuli Liikamaa 2008 08A612 +0.78 35.40 1:12.43 1:12.43
Niklas Ugolnikov 2008 08B061 -0.15
Elias Nord 2008 08A149 +0.49
Esa Währn 2008 08A701 +0.65
Laji virallinen: 29.10.2021 20.08.20
29-10-2021 20.13.00 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
IKM 2021 Etelä-Suomi 2
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry +0.71 1:11.29
Entry time: 1:13.85 (-2.56)
50m: 33.79
100m: 1:11.29
(37.50)
2 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.71 1:11.54 +0.25
Entry time: 1:11.97 (-0.43)
50m: 33.88
100m: 1:11.54
(37.66)
3 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.80 1:11.77 +0.48
Entry time: 1:11.68 (+0.09)
50m: 34.38
100m: 1:11.77
(37.39)
4 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry +0.77 1:13.23 +1.94
Entry time: 1:12.90 (+0.33)
50m: 35.45
100m: 1:13.23
(37.78)
5 Emelina Vento 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.90 1:13.27 +1.98
Entry time: 1:15.30 (-2.03)
50m: 35.66
100m: 1:13.27
(37.61)
6 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.84 1:15.82 +4.53
Entry time: 1:17.57 (-1.75)
50m: 35.76
100m: 1:15.82
(40.06)
7 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura +0.78 1:16.64 +5.35
Entry time: 1:17.42 (-0.78)
50m: 36.55
100m: 1:16.64
(40.09)
8 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki +0.88 1:17.50 +6.21
Entry time: 1:21.28 (-3.78)
50m: 36.35
100m: 1:17.50
(41.15)
9 Ronja Usmi 2010 Simmis Wanda ry +0.82 1:17.68 +6.39
Entry time: 1:19.45 (-1.77)
50m: 36.81
100m: 1:17.68
(40.87)
10 Elissa Ylikopsa 2010 Riihimäen Uimaseura +0.86 1:18.89 +7.60
Entry time: 1:21.97 (-3.08)
50m: 38.04
100m: 1:18.89
(40.85)
11 Lumi Riikonen 2010 Riihimäen Uimaseura +0.78 1:19.15 +7.86
Entry time: 1:21.49 (-2.34)
50m: 37.11
100m: 1:19.15
(42.04)
12 Saara Viinikainen 2010 Vanders +1.02 1:19.70 +8.41
Entry time: 1:22.51 (-2.81)
50m: 38.13
100m: 1:19.70
(41.57)
13 Mia Conniffe 2010 Vanders +0.78 1:22.19 +10.90
Entry time: 1:21.25 (+0.94)
50m: 38.67
100m: 1:22.19
(43.52)
14 Liina Kuoppala 2010 Vanders +0.88 1:22.48 +11.19
Entry time: 1:28.50 (-6.02)
50m: 40.54
100m: 1:22.48
(41.94)
15 Diana Selehov 2010 Nurmijärven Uinti +0.78 1:22.51 +11.22
Entry time: 1:20.33 (+2.18)
50m: 38.25
100m: 1:22.51
(44.26)
16 Iitu Olbert 2010 Nurmijärven Uinti +0.83 1:23.63 +12.34
Entry time: 1:21.73 (+1.90)
50m: 39.30
100m: 1:23.63
(44.33)
17 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry +0.77 1:24.99 +13.70
Entry time: 1:26.05 (-1.06)
50m: 40.58
100m: 1:24.99
(44.41)
18 Lila Rantsi 2010 Vanders +0.86 1:25.14 +13.85
Entry time: 1:27.21 (-2.07)
50m: 40.45
100m: 1:25.14
(44.69)
19 Mea Ovaska 2010 Nurmijärven Uinti +0.83 1:25.54 +14.25
Entry time: 1:30.17 (-4.63)
50m: 39.79
100m: 1:25.54
(45.75)
20 Adriana Bruneniece 2010 Vanders +0.82 1:27.13 +15.84
50m: 41.91
100m: 1:27.13
(45.22)
21 Marie Elisabeth Keskinen 2010 Nummelan Kisaajat +0.98 1:29.05 +17.76
50m: 41.14
100m: 1:29.05
(47.91)
21 Kädli Niilo 2010 Vanders +0.78 1:29.05 +17.76
Entry time: 1:29.61 (-0.56)
50m: 42.35
100m: 1:29.05
(46.70)
23 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.95 1:29.14 +17.85
Entry time: 1:25.61 (+3.53)
50m: 42.32
100m: 1:29.14
(46.82)
24 Nerea Simanen 2010 Vanders +0.90 1:30.11 +18.82
Entry time: 1:33.18 (-3.07)
50m: 41.50
100m: 1:30.11
(48.61)
25 Hanne Ruotsalainen 2010 Simmis Wanda ry +0.71 1:31.85 +20.56
50m: 41.60
100m: 1:31.85
(50.25)
26 Sanni Arvonen 2010 Riihimäen Uimaseura +1.00 1:32.61 +21.32
Entry time: 1:32.98 (-0.37)
50m: 44.11
100m: 1:32.61
(48.50)
27 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:33.72 +22.43
Entry time: 1:37.52 (-3.80)
50m: 43.82
100m: 1:33.72
(49.90)
28 Hilla Soppi 2010 Riihimäen Uimaseura +0.59 1:36.54 +25.25
Entry time: 1:32.65 (+3.89)
50m: 46.17
100m: 1:36.54
(50.37)
29 Karoliina Patosaari 2010 Vanders +0.75 1:36.75 +25.46
Entry time: 1:33.46 (+3.29)
50m: 45.17
100m: 1:36.75
(51.58)
30 Olivia Pääkkö 2010 Nummelan Kisaajat +0.78 1:37.59 +26.30
Entry time: 1:39.90 (-2.31)
50m: 47.11
100m: 1:37.59
(50.48)
31 Ellen Eriksson 2010 Simmis Wanda ry +1.06 1:37.62 +26.33
Entry time: 1:40.38 (-2.76)
50m: 46.66
100m: 1:37.62
(50.96)
32 Emilia Björkhem 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +1.02 1:38.53 +27.24
Entry time: 1:43.25 (-4.72)
50m: 44.96
100m: 1:38.53
(53.57)
33 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry +0.91 1:42.33 +31.04
Entry time: 1:42.87 (-0.54)
50m: 47.18
100m: 1:42.33
(55.15)
34 Milla Lehikoinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +1.08 1:45.74 +34.45
Entry time: 1:54.37 (-8.63)
50m: 49.24
100m: 1:45.74
(56.50)
Laji virallinen: 30.10.2021 10.43.09
Laji 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.72 1:02.28
Entry time: 1:01.94 (+0.34)
50m: 29.68
100m: 1:02.28
(32.60)
2 Erica Kovanen 2009 Vanders +0.75 1:06.19 +3.91