Resultat för IKM aluekilpailut 2021 ES 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunnuntaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.47 |
(-11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.72 |
|
2:47.53 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.12 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
3:00.94 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.16 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.75 |
|
3:02.92 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.52 |
(-12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Jakoaho |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
|
2:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.31 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
|
2:45.42 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.98 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
|
2:46.53 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.81 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
|
2:50.52 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.89 |
|
3:02.95 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.11 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.69 |
|
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.90 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.76 |
|
2:33.37 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.82 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
2:41.33 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Niemimuukko |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
|
2:42.27 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.73 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.62 |
|
2:53.57 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.10 |
(-12.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.67 |
|
2:54.17 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.41 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
3:15.35 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.34 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P13,14,15,16 200m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
|
2:42.95 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.51 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.65 |
|
2:45.67 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
2:51.48 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
|
2:56.75 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.34 |
(-20.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
|
3:12.05 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.69 |
(-11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
|
3:13.39 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
3:13.50 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.70 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.68 |
|
3:13.71 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
|
3:27.53 |
+50.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.59 |
(-12.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
3:28.04 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 13.12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 13.12.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|