2022-11-28   06:34:34
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM aluekilpailut 2021 Keski/Itä-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Keski-& Itä-Suomi
Paikka: Järjestäjä: KuUS
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.71 9:34.73
50m: 30.74
100m: 1:06.36
(35.62)
150m: 1:42.79
(36.43)
200m: 2:18.91
(36.12)
250m: 2:54.97
(36.06)
300m: 3:31.20
(36.23)
350m: 4:07.79
(36.59)
400m: 4:44.19
(36.40)
450m: 5:20.96
(36.77)
500m: 5:57.78
(36.82)
550m: 6:33.89
(36.11)
600m: 7:10.11
(36.22)
650m: 7:46.58
(36.47)
700m: 8:22.89
(36.31)
750m: 8:59.37
(36.48)
800m: 9:34.73
(35.36)
2 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.77 9:41.90 +7.17
Entry time: 9:56.07 (-14.17)
50m: 31.82
100m: 1:06.75
(34.93)
150m: 1:42.82
(36.07)
200m: 2:18.40
(35.58)
250m: 2:54.62
(36.22)
300m: 3:31.69
(37.07)
350m: 4:08.20
(36.51)
400m: 4:45.16
(36.96)
450m: 5:21.86
(36.70)
500m: 5:58.89
(37.03)
550m: 6:34.72
(35.83)
600m: 7:11.69
(36.97)
650m: 7:49.46
(37.77)
700m: 8:26.95
(37.49)
750m: 9:04.70
(37.75)
800m: 9:41.90
(37.20)
3 Eero Kähkönen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.89 10:35.05 +1:00.32
Entry time: 11:30.79 (-55.74)
50m: 32.96
100m: 1:10.66
(37.70)
150m: 1:50.43
(39.77)
200m: 2:29.91
(39.48)
250m: 3:10.09
(40.18)
300m: 3:49.93
(39.84)
350m: 4:30.13
(40.20)
400m: 5:11.02
(40.89)
450m: 5:50.81
(39.79)
500m: 6:31.25
(40.44)
550m: 7:11.75
(40.50)
600m: 7:52.88
(41.13)
650m: 8:33.18
(40.30)
700m: 9:14.41
(41.23)
750m: 9:55.41
(41.00)
800m: 10:35.05
(39.64)
4 Miika Riihiaho 2007 Kouvolan Uimarit +0.71 11:31.22 +1:56.49
50m: 36.38
100m: 1:18.87
(42.49)
150m: 2:02.13
(43.26)
200m: 2:44.95
(42.82)
250m: 3:28.16
(43.21)
300m: 4:11.79
(43.63)
350m: 4:56.14
(44.35)
400m: 5:41.04
(44.90)
450m: 6:25.31
(44.27)
500m: 7:10.18
(44.87)
550m: 7:45.66
(35.48)
600m: 8:39.19
(53.53)
650m: 9:23.68
(44.49)
700m: 10:07.61
(43.93)
750m: 10:51.01
(43.40)
800m: 11:31.22
(40.21)
Laji virallinen: 29.10.2021 20.13.54
Laji 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.71 9:23.74
Entry time: 9:42.39 (-18.65)
50m: 30.79
100m: 1:04.94
(34.15)
150m: 1:40.07
(35.13)
200m: 2:15.33
(35.26)
250m: 2:50.82
(35.49)
300m: 3:26.09
(35.27)
350m: 4:01.88
(35.79)
400m: 4:37.75
(35.87)
450m: 5:13.68
(35.93)
500m: 5:49.44
(35.76)
550m: 6:25.83
(36.39)
600m: 7:02.09
(36.26)
650m: 7:37.99
(35.90)
700m: 8:13.58
(35.59)
750m: 8:49.46
(35.88)
800m: 9:23.74
(34.28)
2 Niklas Pesonen 2006 Kuopion Uimaseura +0.81 9:54.44 +30.70
50m: 31.87
100m: 1:07.41
(35.54)
150m: 1:43.40
(35.99)
200m: 2:20.26
(36.86)
250m: 2:57.76
(37.50)
300m: 3:35.65
(37.89)
350m: 4:13.23
(37.58)
400m: 4:51.20
(37.97)
450m: 5:29.92
(38.72)
500m: 6:08.49
(38.57)
550m: 6:47.08
(38.59)
600m: 7:24.83
(37.75)
650m: 8:02.95
(38.12)
700m: 8:40.59
(37.64)
750m: 9:18.76
(38.17)
800m: 9:54.44
(35.68)
3 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä +0.72 10:18.22 +54.48
Entry time: 10:06.86 (+11.36)
50m: 31.65
100m: 1:07.47
(35.82)
150m: 1:44.32
(36.85)
200m: 2:22.13
(37.81)
250m: 3:00.61
(38.48)
300m: 3:39.80
(39.19)
350m: 4:19.42
(39.62)
400m: 4:58.85
(39.43)
450m: 5:39.64
(40.79)
500m: 6:19.96
(40.32)
550m: 6:59.59
(39.63)
600m: 7:39.84
(40.25)
650m: 8:20.16
(40.32)
700m: 8:59.82
(39.66)
750m: 9:39.98
(40.16)
800m: 10:18.22
(38.24)
4 Veikka Sivonen 2006 Joensuun Uimaseura ry +0.69 10:27.38 +1:03.64
50m: 33.09
100m: 1:12.00
(38.91)
150m: 1:51.42
(39.42)
200m: 2:30.43
(39.01)
250m: 3:10.89
(40.46)
300m: 3:50.98
(40.09)
350m: 4:29.79
(38.81)
400m: 5:11.24
(41.45)
450m: 5:51.19
(39.95)
500m: 6:31.73
(40.54)
550m: 7:12.76
(41.03)
600m: 7:52.59
(39.83)
650m: 8:33.90
(41.31)
700m: 9:13.22
(39.32)
750m: 9:51.95
(38.73)
800m: 10:27.38
(35.43)
Laji virallinen: 29.10.2021 20.13.54
Laji 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.74 8:55.31
Entry time: 9:09.44 (-14.13)
50m: 29.31
100m: 1:01.73
(32.42)
150m: 1:35.52
(33.79)
200m: 2:09.35
(33.83)
250m: 2:43.25
(33.90)
300m: 3:17.19
(33.94)
350m: 3:51.42
(34.23)
400m: 4:25.77
(34.35)
450m: 5:00.30
(34.53)
500m: 5:34.79
(34.49)
550m: 6:08.98
(34.19)
600m: 6:43.08
(34.10)
650m: 7:17.16
(34.08)
700m: 7:50.23
(33.07)
750m: 8:23.48
(33.25)
800m: 8:55.31
(31.83)
2 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä +0.63 8:59.02 +3.71
Entry time: 9:12.74 (-13.72)
50m: 29.81
100m: 1:02.27
(32.46)
150m: 1:36.04
(33.77)
200m: 2:09.82
(33.78)
250m: 2:43.73
(33.91)
300m: 3:17.67
(33.94)
350m: 3:51.68
(34.01)
400m: 4:25.98
(34.30)
450m: 5:00.54
(34.56)
500m: 5:34.97
(34.43)
550m: 6:09.52
(34.55)
600m: 6:43.40
(33.88)
650m: 7:17.32
(33.92)
700m: 7:50.86
(33.54)
750m: 8:25.27
(34.41)
800m: 8:59.02
(33.75)
3 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit +0.75 9:41.04 +45.73
Entry time: 9:41.40 (-0.36)
50m: 30.77
100m: 1:06.47
(35.70)
150m: 1:42.29
(35.82)
200m: 2:18.38
(36.09)
250m: 2:55.20
(36.82)
300m: 3:31.62
(36.42)
350m: 4:08.70
(37.08)
400m: 4:45.96
(37.26)
450m: 5:22.86
(36.90)
500m: 6:00.61
(37.75)
550m: 6:38.18
(37.57)
600m: 7:14.87
(36.69)
650m: 7:52.14
(37.27)
700m: 8:29.56
(37.42)
750m: 9:06.58
(37.02)
800m: 9:41.04
(34.46)
Laji virallinen: 29.10.2021 20.13.54
29-10-2021 22.10.10 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner