2022-09-28   02:42:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM aluekilpailut 2021 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Pohjois-Suomi
Paikka: Järjestäjä: OU, OuLo, HaHe, KemPy
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2021
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 1:30.12
Entry time: 1:33.18 (-3.06)
50m: 44.07
100m: 1:30.12
(46.05)
2 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 1:31.80 +1.68
Entry time: 1:39.54 (-7.74)
50m: 43.77
100m: 1:31.80
(48.03)
3 Daniel Pulli 2009 Oulun Uinti 1906 1:43.18 +13.06
Entry time: 1:39.82 (+3.36)
50m: 50.47
100m: 1:43.18
(52.71)
4 Alvar Mikkola 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:47.00 +16.88
Entry time: 1:48.31 (-1.31)
50m: 50.79
100m: 1:47.00
(56.21)
5 Joonas Karppinen 2009 Kajaanin Uimaseura 1:49.66 +19.54
Entry time: 1:55.93 (-6.27)
50m: 52.87
100m: 1:49.66
(56.79)
6 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 1:50.49 +20.37
Entry time: 2:04.39 (-13.90)
50m: 51.43
100m: 1:50.49
(59.06)
7 Mikael Minkkinen 2009 Kajaanin Uimaseura 2:01.18 +31.06
Entry time: 2:02.15 (-0.97)
50m: 57.92
100m: 2:01.18
(1:03.26)
- Onni Mattas 2009 Oulun Uinti 1906 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.57.43
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 1:08.70
Entry time: 1:10.92 (-2.22)
50m: 32.18
100m: 1:08.70
(36.52)
2 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 1:19.08 +10.38
Entry time: 1:20.46 (-1.38)
50m: 38.25
100m: 1:19.08
(40.83)
3 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 1:21.71 +13.01
Entry time: 1:28.67 (-6.96)
50m: 39.06
100m: 1:21.71
(42.65)
4 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 1:21.76 +13.06
Entry time: 1:23.34 (-1.58)
50m: 38.90
100m: 1:21.76
(42.86)
5 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:23.14 +14.44
Entry time: 1:44.19 (-21.05)
50m: 37.97
100m: 1:23.14
(45.17)
6 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 1:28.58 +19.88
Entry time: 1:32.09 (-3.51)
50m: 42.43
100m: 1:28.58
(46.15)
7 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 1:29.01 +20.31
Entry time: 1:34.83 (-5.82)
50m: 40.92
100m: 1:29.01
(48.09)
8 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:29.35 +20.65
Entry time: 1:31.05 (-1.70)
50m: 41.15
100m: 1:29.35
(48.20)
9 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 1:32.54 +23.84
Entry time: 1:40.89 (-8.35)
50m: 43.42
100m: 1:32.54
(49.12)
10 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 1:34.00 +25.30
Entry time: 1:36.72 (-2.72)
50m: 44.60
100m: 1:34.00
(49.40)
11 Matias Väänänen 2008 Oulun Lohet 1:45.54 +36.84
Entry time: 1:54.67 (-9.13)
50m: 50.70
100m: 1:45.54
(54.84)
12 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Uinti 1906 1:45.80 +37.10
Entry time: 1:45.80 (=)
50m: 49.83
100m: 1:45.80
(55.97)
13 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:48.49 +39.79
Entry time: 1:51.05 (-2.56)
50m: 50.57
100m: 1:48.49
(57.92)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.57.43
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 1:09.48
Entry time: 1:10.50 (-1.02)
50m: 32.79
100m: 1:09.48
(36.69)
2 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 1:11.18 +1.70
Entry time: 1:16.73 (-5.55)
50m: 33.77
100m: 1:11.18
(37.41)
3 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 1:11.86 +2.38
Entry time: 1:12.89 (-1.03)
50m: 34.11
100m: 1:11.86
(37.75)
4 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 1:13.10 +3.62
Entry time: 1:16.86 (-3.76)
50m: 36.07
100m: 1:13.10
(37.03)
5 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:15.68 +6.20
Entry time: 1:16.79 (-1.11)
50m: 35.88
100m: 1:15.68
(39.80)
6 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 1:18.89 +9.41
Entry time: 1:17.86 (+1.03)
50m: 36.73
100m: 1:18.89
(42.16)
7 Shengzhe Yin 2007 Oulun Uinti 1906 1:22.55 +13.07
Entry time: 1:24.55 (-2.00)
50m: 38.90
100m: 1:22.55
(43.65)
8 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 1:24.70 +15.22
Entry time: 1:39.59 (-14.89)
50m: 39.71
100m: 1:24.70
(44.99)
9 Oskari Hakkarainen 2007 Swimming Club Vuokatti 1:26.27 +16.79
Entry time: 1:30.49 (-4.22)
50m: 41.50
100m: 1:26.27
(44.77)
10 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 1:26.62 +17.14
Entry time: 1:29.90 (-3.28)
50m: 41.26
100m: 1:26.62
(45.36)
11 Viljo Soini 2007 Oulun Uinti 1906 1:30.23 +20.75
Entry time: 1:43.82 (-13.59)
50m: 42.52
100m: 1:30.23
(47.71)
12 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:39.94 +30.46
Entry time: 1:38.57 (+1.37)
50m: 46.61
100m: 1:39.94
(53.33)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.57.43
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 1:07.19
Entry time: 1:08.58 (-1.39)
50m: 32.34
100m: 1:07.19
(34.85)
2 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 1:07.66 +0.47
Entry time: 1:08.90 (-1.24)
50m: 32.44
100m: 1:07.66
(35.22)
3 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:15.32 +8.13
Entry time: 1:19.42 (-4.10)
50m: 35.70
100m: 1:15.32
(39.62)
4 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 1:20.24 +13.05
Entry time: 1:24.50 (-4.26)
50m: 39.01
100m: 1:20.24
(41.23)
5 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 1:21.66 +14.47
Entry time: 1:29.24 (-7.58)
50m: 38.29
100m: 1:21.66
(43.37)
6 Veikko Mikael Korpipää 2006 Oulun Lohet 1:24.77 +17.58
Entry time: 1:26.84 (-2.07)
50m: 38.08
100m: 1:24.77
(46.69)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.57.43
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 1:10.20
Entry time: 1:09.22 (+0.98)
50m: 33.56
100m: 1:10.20
(36.64)
2 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.74 +1.54
Entry time: 1:11.65 (+0.09)
50m: 33.95
100m: 1:11.74
(37.79)
3 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 1:16.95 +6.75
Entry time: 1:16.97 (-0.02)
50m: 35.83
100m: 1:16.95
(41.12)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.57.43
29-10-2021 18.57.46 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner