2024-06-16   21:04:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM aluekilpailut 2021 Häme-/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Häme
Paikka: Järjestäjä: HäUS
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:40.56
Entry time: 2:47.50 (-6.94)
50m: 35.34
100m: 1:18.07
(42.73)
150m: 2:04.10
(46.03)
200m: 2:40.56
(36.46)
2 Frans Nieminen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:57.37 +16.81
Entry time: 2:58.36 (-0.99)
50m: 39.43
100m: 1:23.23
(43.80)
150m: 2:18.26
(55.03)
200m: 2:57.37
(39.11)
3 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere 3:01.52 +20.96
Entry time: 3:13.70 (-12.18)
50m: 40.03
100m: 1:28.42
(48.39)
150m: 2:21.83
(53.41)
200m: 3:01.52
(39.69)
4 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 3:09.78 +29.22
Entry time: 3:16.92 (-7.14)
50m: 42.57
100m: 1:32.36
(49.79)
150m: 2:27.27
(54.91)
200m: 3:09.78
(42.51)
5 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere 3:15.70 +35.14
Entry time: 3:14.74 (+0.96)
50m: 43.85
100m: 1:36.11
(52.26)
150m: 2:32.09
(55.98)
200m: 3:15.70
(43.61)
6 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere 3:22.61 +42.05
Entry time: 3:21.86 (+0.75)
50m: 47.04
100m: 1:44.38
(57.34)
150m: 2:39.16
(54.78)
200m: 3:22.61
(43.45)
7 Hugo Heikkilä 2009 Nokian Pyry 3:26.87 +46.31
Entry time: 3:33.38 (-6.51)
50m: 47.85
100m: 1:40.09
(52.24)
150m: 2:42.51
(1:02.42)
200m: 3:26.87
(44.36)
- Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 40m
SW 8.3 Rintauinnin potku
- Milo Viskari 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ 40m
SW 8.3 Rintauiinnin potku
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.48
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere 2:34.49
Entry time: 2:36.42 (-1.93)
50m: 33.50
100m: 1:13.07
(39.57)
150m: 1:58.51
(45.44)
200m: 2:34.49
(35.98)
2 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 2:41.40 +6.91
Entry time: 2:43.74 (-2.34)
50m: 33.21
100m: 1:14.05
(40.84)
150m: 2:05.39
(51.34)
200m: 2:41.40
(36.01)
3 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere 2:47.54 +13.05
Entry time: 3:06.98 (-19.44)
50m: 36.91
100m: 1:20.54
(43.63)
150m: 2:09.16
(48.62)
200m: 2:47.54
(38.38)
4 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:48.53 +14.04
Entry time: 2:48.36 (+0.17)
50m: 34.54
100m: 1:18.65
(44.11)
150m: 2:09.94
(51.29)
200m: 2:48.53
(38.59)
5 Eero Olli 2008 Uinti Tampere 2:50.29 +15.80
Entry time: 2:53.64 (-3.35)
50m: 38.65
100m: 1:20.97
(42.32)
150m: 2:12.03
(51.06)
200m: 2:50.29
(38.26)
6 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere 2:50.42 +15.93
Entry time: 2:57.03 (-6.61)
50m: 37.75
100m: 1:23.35
(45.60)
150m: 2:13.54
(50.19)
200m: 2:50.42
(36.88)
7 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 2:55.19 +20.70
Entry time: 3:08.67 (-13.48)
50m: 36.46
100m: 1:19.66
(43.20)
150m: 2:14.33
(54.67)
200m: 2:55.19
(40.86)
8 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere 2:56.33 +21.84
Entry time: 3:02.56 (-6.23)
50m: 39.12
100m: 1:24.85
(45.73)
150m: 2:17.75
(52.90)
200m: 2:56.33
(38.58)
9 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere 3:04.39 +29.90
Entry time: 3:27.88 (-23.49)
50m: 41.59
100m: 1:29.85
(48.26)
150m: 2:20.68
(50.83)
200m: 3:04.39
(43.71)
10 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry 3:07.91 +33.42
Entry time: 3:05.17 (+2.74)
50m: 40.55
100m: 1:28.64
(48.09)
150m: 2:27.09
(58.45)
200m: 3:07.91
(40.82)
- Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry DSQ 125m
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään käännöksessä.
- Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere DSQ 100m
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.48
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:18.74
Entry time: 2:20.17 (-1.43)
50m: 30.31
100m: 1:07.06
(36.75)
150m: 1:45.94
(38.88)
200m: 2:18.74
(32.80)
2 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:20.11 +1.37
Entry time: 2:19.15 (+0.96)
50m: 29.05
100m: 1:05.28
(36.23)
150m: 1:46.62
(41.34)
200m: 2:20.11
(33.49)
3 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 2:20.87 +2.13
Entry time: 2:27.91 (-7.04)
50m: 30.21
100m: 1:06.74
(36.53)
150m: 1:46.74
(40.00)
200m: 2:20.87
(34.13)
4 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere 2:23.90 +5.16
Entry time: 2:23.95 (-0.05)
50m: 29.49
100m: 1:07.31
(37.82)
150m: 1:49.60
(42.29)
200m: 2:23.90
(34.30)
5 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:25.88 +7.14
Entry time: 2:26.00 (-0.12)
50m: 31.86
100m: 1:07.98
(36.12)
150m: 1:52.11
(44.13)
200m: 2:25.88
(33.77)
6 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura 2:30.23 +11.49
Entry time: 2:31.13 (-0.90)
50m: 31.93
100m: 1:11.36
(39.43)
150m: 1:55.46
(44.10)
200m: 2:30.23
(34.77)
7 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura 2:42.42 +23.68
Entry time: 2:46.90 (-4.48)
50m: 34.34
100m: 1:14.04
(39.70)
150m: 2:04.58
(50.54)
200m: 2:42.42
(37.84)
8 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura 2:44.09 +25.35
Entry time: 2:50.58 (-6.49)
50m: 36.13
100m: 1:19.70
(43.57)
150m: 2:07.02
(47.32)
200m: 2:44.09
(37.07)
9 Jesse Virta 2007 Uinti Tampere 2:45.77 +27.03
Entry time: 2:52.09 (-6.32)
50m: 34.45
100m: 1:17.81
(43.36)
150m: 2:05.04
(47.23)
200m: 2:45.77
(40.73)
10 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:46.08 +27.34
Entry time: 2:42.45 (+3.63)
50m: 36.57
100m: 1:19.18
(42.61)
150m: 2:08.40
(49.22)
200m: 2:46.08
(37.68)
11 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere 2:48.41 +29.67
Entry time: 2:50.50 (-2.09)
50m: 35.84
100m: 1:18.87
(43.03)
150m: 2:07.74
(48.87)
200m: 2:48.41
(40.67)
12 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:56.59 +37.85
Entry time: 2:50.46 (+6.13)
50m: 37.28
100m: 1:22.92
(45.64)
150m: 2:16.77
(53.85)
200m: 2:56.59
(39.82)
13 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere 3:03.57 +44.83
Entry time: 3:04.40 (-0.83)
50m: 39.91
100m: 1:26.99
(47.08)
150m: 2:22.50
(55.51)
200m: 3:03.57
(41.07)
14 Emil Savolainen 2007 Nokian Pyry 3:03.85 +45.11
Entry time: 3:08.35 (-4.50)
50m: 39.96
100m: 1:29.27
(49.31)
150m: 2:24.54
(55.27)
200m: 3:03.85
(39.31)
15 Eino Anttila 2007 TaTu Tampere 3:05.83 +47.09
Entry time: 3:41.80 (-35.97)
50m: 38.58
100m: 1:24.62
(46.04)
150m: 2:23.18
(58.56)
200m: 3:05.83
(42.65)
- Tero Soukka 2007 TaTu Tampere DSQ 75m
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.48
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 2:24.66
Entry time: 2:19.35 (+5.31)
50m: 30.86
100m: 1:08.10
(37.24)
150m: 1:50.25
(42.15)
200m: 2:24.66
(34.41)
2 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere 2:28.50 +3.84
Entry time: 2:33.22 (-4.72)
50m: 30.84
100m: 1:10.05
(39.21)
150m: 1:53.67
(43.62)
200m: 2:28.50
(34.83)
3 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere 2:29.58 +4.92
Entry time: 2:29.07 (+0.51)
50m: 31.39
100m: 1:11.46
(40.07)
150m: 1:54.83
(43.37)
200m: 2:29.58
(34.75)
4 Saku Pietilä 2006 TaTu Tampere 2:33.53 +8.87
Entry time: 2:30.76 (+2.77)
50m: 33.71
100m: 1:15.29
(41.58)
150m: 1:58.34
(43.05)
200m: 2:33.53
(35.19)
5 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 2:37.77 +13.11
Entry time: 2:41.70 (-3.93)
50m: 34.23
100m: 1:17.46
(43.23)
150m: 2:00.52
(43.06)
200m: 2:37.77
(37.25)
6 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura 2:37.96 +13.30
Entry time: 2:41.05 (-3.09)
50m: 34.57
100m: 1:15.75
(41.18)
150m: 2:01.51
(45.76)
200m: 2:37.96
(36.45)
7 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 2:44.32 +19.66
Entry time: 2:45.95 (-1.63)
50m: 36.85
100m: 1:18.55
(41.70)
150m: 2:07.92
(49.37)
200m: 2:44.32
(36.40)
8 Ferdinand Backman 2006 TaTu Tampere 2:54.53 +29.87
Entry time: 3:06.95 (-12.42)
50m: 39.35
100m: 1:27.20
(47.85)
150m: 2:15.84
(48.64)
200m: 2:54.53
(38.69)
9 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere 3:15.42 +50.76
50m: 42.61
100m: 1:36.32
(53.71)
150m: 2:32.36
(56.04)
200m: 3:15.42
(43.06)
- Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere DSQ 125m
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään käännöksessä.
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.48
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere 2:15.16
Entry time: 2:14.16 (+1.00)
50m: 28.06
100m: 1:03.50
(35.44)
150m: 1:42.80
(39.30)
200m: 2:15.16
(32.36)
2 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura 2:16.52 +1.36
Entry time: 2:15.59 (+0.93)
50m: 28.33
100m: 1:04.15
(35.82)
150m: 1:44.83
(40.68)
200m: 2:16.52
(31.69)
3 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere 2:16.72 +1.56
Entry time: 2:16.18 (+0.54)
50m: 28.88
100m: 1:04.17
(35.29)
150m: 1:44.34
(40.17)
200m: 2:16.72
(32.38)
4 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere 2:22.71 +7.55
Entry time: 2:25.41 (-2.70)
50m: 30.41
100m: 1:07.50
(37.09)
150m: 1:49.67
(42.17)
200m: 2:22.71
(33.04)
5 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura 2:31.55 +16.39
Entry time: 2:34.93 (-3.38)
50m: 32.54
100m: 1:12.90
(40.36)
150m: 1:57.68
(44.78)
200m: 2:31.55
(33.87)
6 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere 3:09.50 +54.34
Entry time: 3:05.76 (+3.74)
50m: 38.46
100m: 1:24.92
(46.46)
150m: 2:21.58
(56.66)
200m: 3:09.50
(47.92)
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.48
Laji 34, P11,12,13,14,15,16 200m SKU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eino Tonteri 2010 Nokian Pyry 3:00.48
Entry time: 3:12.67 (-12.19)
50m: 41.46
100m: 1:27.61
(46.15)
150m: 2:23.26
(55.65)
200m: 3:00.48
(37.22)
2 Justus Uutela 2010 Uinti Tampere 3:17.31 +16.83
Entry time: 3:27.91 (-10.60)
50m: 47.49
100m: 1:36.98
(49.49)
150m: 2:34.11
(57.13)
200m: 3:17.31
(43.20)
3 Oliver Gadd 2010 Uinti Tampere 3:18.38 +17.90
50m: 46.43
100m: 1:35.58
(49.15)
150m: 2:33.64
(58.06)
200m: 3:18.38
(44.74)
- Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere DSQ 100m
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji virallinen: 31.10.2021 17.14.48
31-10-2021 17.16.49 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner