2024-07-16   17:53:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM aluekilpailut 2021 Häme-/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Häme
Paikka: Järjestäjä: HäUS
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura 1:14.75
Entry time: 1:15.19 (-0.44)
50m: 36.03
100m: 1:14.75
(38.72)
2 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:15.69 +0.94
Entry time: 1:22.04 (-6.35)
50m: 37.85
100m: 1:15.69
(37.84)
3 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:20.68 +5.93
Entry time: 1:27.63 (-6.95)
50m: 39.17
100m: 1:20.68
(41.51)
4 Frans Nieminen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:22.46 +7.71
Entry time: 1:21.02 (+1.44)
50m: 40.38
100m: 1:22.46
(42.08)
5 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere 1:25.52 +10.77
Entry time: 1:29.02 (-3.50)
50m: 41.52
100m: 1:25.52
(44.00)
6 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura 1:25.89 +11.14
Entry time: 1:27.10 (-1.21)
50m: 42.21
100m: 1:25.89
(43.68)
7 Eemeli Varonen 2009 TaTu Tampere 1:32.01 +17.26
Entry time: 1:26.42 (+5.59)
50m: 44.74
100m: 1:32.01
(47.27)
8 Luka Heikkuri 2009 Uinti Tampere 1:32.10 +17.35
Entry time: 1:30.42 (+1.68)
50m: 45.26
100m: 1:32.10
(46.84)
9 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:32.49 +17.74
Entry time: 1:33.98 (-1.49)
50m: 45.70
100m: 1:32.49
(46.79)
10 Matias Haapala 2009 Uinti Tampere 1:33.23 +18.48
Entry time: 1:34.12 (-0.89)
50m: 45.92
100m: 1:33.23
(47.31)
11 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere 1:36.26 +21.51
Entry time: 1:33.90 (+2.36)
50m: 46.01
100m: 1:36.26
(50.25)
12 Hugo Heikkilä 2009 Nokian Pyry 1:37.50 +22.75
Entry time: 1:36.77 (+0.73)
50m: 46.69
100m: 1:37.50
(50.81)
13 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere 1:41.75 +27.00
Entry time: 1:41.45 (+0.30)
50m: 48.94
100m: 1:41.75
(52.81)
- Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere DSQ 70m
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 31.10.2021 18.59.08
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 1:12.58
Entry time: 1:14.06 (-1.48)
50m: 34.69
100m: 1:12.58
(37.89)
2 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere 1:12.78 +0.20
Entry time: 1:13.68 (-0.90)
50m: 34.61
100m: 1:12.78
(38.17)
3 Eero Olli 2008 Uinti Tampere 1:16.23 +3.65
Entry time: 1:19.60 (-3.37)
50m: 37.52
100m: 1:16.23
(38.71)
4 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere 1:18.97 +6.39
Entry time: 1:20.00 (-1.03)
50m: 38.48
100m: 1:18.97
(40.49)
5 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:19.21 +6.63
Entry time: 1:17.08 (+2.13)
50m: 37.99
100m: 1:19.21
(41.22)
6 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura 1:19.56 +6.98
Entry time: 1:19.07 (+0.49)
50m: 38.15
100m: 1:19.56
(41.41)
7 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere 1:20.88 +8.30
Entry time: 1:27.34 (-6.46)
50m: 39.50
100m: 1:20.88
(41.38)
8 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry 1:22.17 +9.59
Entry time: 1:20.77 (+1.40)
50m: 40.55
100m: 1:22.17
(41.62)
9 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere 1:22.70 +10.12
Entry time: 1:24.12 (-1.42)
50m: 40.09
100m: 1:22.70
(42.61)
10 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere 1:25.18 +12.60
Entry time: 1:25.40 (-0.22)
50m: 41.34
100m: 1:25.18
(43.84)
11 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere 1:27.88 +15.30
Entry time: 1:27.06 (+0.82)
50m: 42.46
100m: 1:27.88
(45.42)
12 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry 1:28.23 +15.65
Entry time: 1:24.86 (+3.37)
50m: 42.49
100m: 1:28.23
(45.74)
13 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere 1:28.97 +16.39
Entry time: 1:34.96 (-5.99)
50m: 43.69
100m: 1:28.97
(45.28)
Laji virallinen: 31.10.2021 18.59.08
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere 1:05.02
Entry time: 1:07.72 (-2.70)
50m: 31.51
100m: 1:05.02
(33.51)
2 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:05.50 +0.48
Entry time: 1:06.97 (-1.47)
50m: 31.49
100m: 1:05.50
(34.01)
3 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 1:06.28 +1.26
Entry time: 1:11.47 (-5.19)
50m: 31.50
100m: 1:06.28
(34.78)
4 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura 1:11.31 +6.29
Entry time: 1:11.30 (+0.01)
50m: 34.67
100m: 1:11.31
(36.64)
5 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere 1:14.85 +9.83
Entry time: 1:18.20 (-3.35)
50m: 36.61
100m: 1:14.85
(38.24)
6 Jesse Virta 2007 Uinti Tampere 1:16.75 +11.73
Entry time: 1:14.35 (+2.40)
50m: 36.55
100m: 1:16.75
(40.20)
7 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere 1:17.07 +12.05
Entry time: 1:19.39 (-2.32)
50m: 36.92
100m: 1:17.07
(40.15)
8 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:17.52 +12.50
Entry time: 1:15.45 (+2.07)
50m: 37.53
100m: 1:17.52
(39.99)
9 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:21.37 +16.35
Entry time: 1:28.17 (-6.80)
50m: 39.30
100m: 1:21.37
(42.07)
10 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere 1:22.65 +17.63
Entry time: 1:21.85 (+0.80)
50m: 39.93
100m: 1:22.65
(42.72)
11 Topi Äikäs 2007 Uinti Tampere 1:25.13 +20.11
Entry time: 1:23.53 (+1.60)
50m: 41.05
100m: 1:25.13
(44.08)
Laji virallinen: 31.10.2021 18.59.08
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 1:06.79
Entry time: 1:08.83 (-2.04)
50m: 32.15
100m: 1:06.79
(34.64)
2 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 1:07.95 +1.16
Entry time: 1:05.82 (+2.13)
50m: 32.02
100m: 1:07.95
(35.93)
3 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere 1:11.26 +4.47
Entry time: 1:10.83 (+0.43)
50m: 32.83
100m: 1:11.26
(38.43)
4 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere 1:11.52 +4.73
Entry time: 1:13.48 (-1.96)
50m: 32.74
100m: 1:11.52
(38.78)
5 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere 1:14.80 +8.01
Entry time: 1:19.29 (-4.49)
50m: 36.39
100m: 1:14.80
(38.41)
6 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 1:15.00 +8.21
Entry time: 1:16.53 (-1.53)
50m: 35.71
100m: 1:15.00
(39.29)
7 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura 1:15.73 +8.94
Entry time: 1:14.25 (+1.48)
50m: 36.00
100m: 1:15.73
(39.73)
8 Saku Pietilä 2006 TaTu Tampere 1:17.34 +10.55
Entry time: 1:19.44 (-2.10)
50m: 37.34
100m: 1:17.34
(40.00)
9 Alex Hamilton 2006 TaTu Tampere 1:33.18 +26.39
Entry time: 1:37.55 (-4.37)
50m: 1:33.18
- Niklas Silfver 2006 Uinti Tampere DSQ
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää
Laji virallinen: 31.10.2021 18.59.08
Laji 40, P12,13,14,15,16 100m SU 16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere 1:01.71
Entry time: 1:03.80 (-2.09)
50m: 29.52
100m: 1:01.71
(32.19)
2 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura 1:04.56 +2.85
Entry time: 1:02.22 (+2.34)
50m: 30.34
100m: 1:04.56
(34.22)
3 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere 1:05.11 +3.40
Entry time: 1:02.84 (+2.27)
50m: 31.21
100m: 1:05.11
(33.90)
4 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere 1:05.19 +3.48
Entry time: 1:06.54 (-1.35)
50m: 30.54
100m: 1:05.19
(34.65)
5 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere 1:07.23 +5.52
Entry time: 1:06.19 (+1.04)
50m: 31.96
100m: 1:07.23
(35.27)
6 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 1:07.73 +6.02
Entry time: 1:10.18 (-2.45)
50m: 32.27
100m: 1:07.73
(35.46)
7 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere 1:11.89 +10.18
Entry time: 1:10.49 (+1.40)
50m: 33.90
100m: 1:11.89
(37.99)
8 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere 1:12.06 +10.35
Entry time: 1:13.62 (-1.56)
50m: 34.34
100m: 1:12.06
(37.72)
Laji virallinen: 31.10.2021 18.59.08
31-10-2021 19.00.00 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Hämeenlinnan Uimaseura

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner