2023-02-06   09:35:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 2, P13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
CR 13 1:07.39 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 3.12.2021
CR 14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
CR 15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
CR 16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet +0.80 553 1:07.39 CR 13
Entry time: 1:08.70 (-1.31)
50m: 31.93
100m: 1:07.39
(35.46)
2 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.71 497 1:09.84 +2.45
Entry time: 1:10.88 (-1.04)
50m: 32.96
100m: 1:09.84
(36.88)
3 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila +0.72 458 1:11.76 +4.37
Entry time: 1:12.43 (-0.67)
50m: 33.19
100m: 1:11.76
(38.57)
4 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry +0.61 433 1:13.14 +5.75
Entry time: 1:13.37 (-0.23)
50m: 34.38
100m: 1:13.14
(38.76)
5 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders 419 1:13.94 +6.55
Entry time: 1:15.25 (-1.31)
50m: 34.13
100m: 1:13.94
(39.81)
6 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.80 399 1:15.15 +7.76
Entry time: 1:19.53 (-4.38)
50m: 34.25
100m: 1:15.15
(40.90)
7 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.76 381 1:16.32 +8.93
Entry time: 1:17.19 (-0.87)
50m: 34.93
100m: 1:16.32
(41.39)
8 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.80 380 1:16.35 +8.96
Entry time: 1:16.60 (-0.25)
50m: 35.49
100m: 1:16.35
(40.86)
9 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.73 359 1:17.86 +10.47
Entry time: 1:17.72 (+0.14)
50m: 36.21
100m: 1:17.86
(41.65)
10 Samuli Liikamaa 2008 Vanders +0.75 358 1:17.88 +10.49
Entry time: 1:20.81 (-2.93)
50m: 35.97
100m: 1:17.88
(41.91)
11 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit +0.83 355 1:18.15 +10.76
Entry time: 1:19.71 (-1.56)
50m: 36.02
100m: 1:18.15
(42.13)
12 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet +0.78 354 1:18.21 +10.82
Entry time: 1:19.08 (-0.87)
50m: 36.37
100m: 1:18.21
(41.84)
13 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.73 350 1:18.48 +11.09
Entry time: 1:19.34 (-0.86)
50m: 35.83
100m: 1:18.48
(42.65)
14 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.73 337 1:19.48 +12.09
Entry time: 1:19.43 (+0.05)
50m: 37.50
100m: 1:19.48
(41.98)
Laji virallinen: 3.12.2021 11.29.45
Laji 2, P13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
CR 13 1:07.39 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 3.12.2021
CR 14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
CR 15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
CR 16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.71 569 1:06.78
Entry time: 1:07.23 (-0.45)
50m: 30.28
100m: 1:06.78
(36.50)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.69 520 1:08.80 +2.02
Entry time: 1:09.65 (-0.85)
50m: 32.30
100m: 1:08.80
(36.50)
3 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 +0.76 518 1:08.90 +2.12
Entry time: 1:09.48 (-0.58)
50m: 31.97
100m: 1:08.90
(36.93)
4 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 513 1:09.09 +2.31
Entry time: 1:11.02 (-1.93)
50m: 32.27
100m: 1:09.09
(36.82)
5 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.75 466 1:11.37 +4.59
Entry time: 1:10.85 (+0.52)
50m: 33.47
100m: 1:11.37
(37.90)
6 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura +0.61 454 1:12.00 +5.22
Entry time: 1:11.18 (+0.82)
50m: 33.82
100m: 1:12.00
(38.18)
7 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 453 1:12.05 +5.27
Entry time: 1:13.55 (-1.50)
50m: 33.19
100m: 1:12.05
(38.86)
8 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura +0.78 448 1:12.30 +5.52
Entry time: 1:12.30 (=)
50m: 33.54
100m: 1:12.30
(38.76)
9 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura +0.68 427 1:13.44 +6.66
Entry time: 1:12.78 (+0.66)
50m: 34.01
100m: 1:13.44
(39.43)
10 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö +0.74 422 1:13.74 +6.96
Entry time: 1:13.10 (+0.64)
50m: 35.08
100m: 1:13.74
(38.66)
11 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.74 420 1:13.84 +7.06
Entry time: 1:14.72 (-0.88)
50m: 33.95
100m: 1:13.84
(39.89)
12 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.86 418 1:13.96 +7.18
Entry time: 1:13.91 (+0.05)
50m: 33.98
100m: 1:13.96
(39.98)
13 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 +0.70 415 1:14.17 +7.39
Entry time: 1:11.86 (+2.31)
50m: 34.78
100m: 1:14.17
(39.39)
14 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.82 411 1:14.42 +7.64
Entry time: 1:14.31 (+0.11)
50m: 34.66
100m: 1:14.42
(39.76)
Laji virallinen: 3.12.2021 11.29.45
Laji 2, P13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
CR 13 1:07.39 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 3.12.2021
CR 14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
CR 15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
CR 16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.75 647 1:03.98
Entry time: 1:05.52 (-1.54)
50m: 29.99
100m: 1:03.98
(33.99)
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 +0.72 626 1:04.66 +0.68
Entry time: 1:07.19 (-2.53)
50m: 30.86
100m: 1:04.66
(33.80)
3 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.73 572 1:06.65 +2.67
Entry time: 1:09.15 (-2.50)
50m: 30.12
100m: 1:06.65
(36.53)
4 Kaapo Laaja 2006 Keuruun Toverit +0.76 545 1:07.72 +3.74
Entry time: 1:10.66 (-2.94)
50m: 31.22
100m: 1:07.72
(36.50)
5 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.71 534 1:08.18 +4.20
Entry time: 1:08.51 (-0.33)
50m: 32.29
100m: 1:08.18
(35.89)
6 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere +0.67 493 1:10.02 +6.04
Entry time: 1:12.55 (-2.53)
50m: 32.81
100m: 1:10.02
(37.21)
7 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.51 488 1:10.29 +6.31
Entry time: 1:10.46 (-0.17)
50m: 32.18
100m: 1:10.29
(38.11)
8 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 Simmis Grani +0.69 477 1:10.79 +6.81
Entry time: 1:11.15 (-0.36)
50m: 33.33
100m: 1:10.79
(37.46)
9 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 453 1:12.05 +8.07
Entry time: 1:13.34 (-1.29)
50m: 34.16
100m: 1:12.05
(37.89)
10 Erik Kotanen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 448 1:12.32 +8.34
Entry time: 1:14.56 (-2.24)
50m: 33.97
100m: 1:12.32
(38.35)
11 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit +0.67 432 1:13.15 +9.17
Entry time: 1:15.32 (-2.17)
50m: 34.31
100m: 1:13.15
(38.84)
12 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit +0.76 428 1:13.38 +9.40
Entry time: 1:15.03 (-1.65)
50m: 34.11
100m: 1:13.38
(39.27)
13 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.68 422 1:13.76 +9.78
Entry time: 1:15.09 (-1.33)
50m: 34.06
100m: 1:13.76
(39.70)
14 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.62 404 1:14.82 +10.84
Entry time: 1:14.23 (+0.59)
50m: 35.25
100m: 1:14.82
(39.57)
15 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.69 400 1:15.06 +11.08
Entry time: 1:13.14 (+1.92)
50m: 35.34
100m: 1:15.06
(39.72)
16 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.32 385 1:16.01 +12.03
Entry time: 1:13.83 (+2.18)
50m: 34.99
100m: 1:16.01
(41.02)
Laji virallinen: 3.12.2021 11.29.45
Laji 2, P13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
CR 13 1:07.39 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 3.12.2021
CR 14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
CR 15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
CR 16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.73 614 1:05.11
Entry time: 1:07.83 (-2.72)
50m: 29.86
100m: 1:05.11
(35.25)
2 Sakari Korri 2005 TaTu Tampere +0.73 607 1:05.33 +0.22
Entry time: 1:07.98 (-2.65)
50m: 30.25
100m: 1:05.33
(35.08)
3 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere +0.64 606 1:05.36 +0.25
Entry time: 1:08.04 (-2.68)
50m: 30.28
100m: 1:05.36
(35.08)
4 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 +0.66 549 1:07.55 +2.44
Entry time: 1:10.20 (-2.65)
50m: 31.72
100m: 1:07.55
(35.83)
5 Vilho Tikkanen 2005 Jyväskylän Aalto +0.64 539 1:08.00 +2.89
Entry time: 1:08.40 (-0.40)
50m: 31.71
100m: 1:08.00
(36.29)
6 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.76 530 1:08.38 +3.27
Entry time: 1:10.50 (-2.12)
50m: 32.43
100m: 1:08.38
(35.95)
7 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.76 528 1:08.45 +3.34
Entry time: 1:07.78 (+0.67)
50m: 31.89
100m: 1:08.45
(36.56)
8 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry 525 1:08.57 +3.46
Entry time: 1:08.08 (+0.49)
50m: 32.39
100m: 1:08.57
(36.18)
9 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.74 510 1:09.23 +4.12
Entry time: 1:10.11 (-0.88)
50m: 32.22
100m: 1:09.23
(37.01)
10 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.65 508 1:09.35 +4.24
Entry time: 1:09.53 (-0.18)
50m: 32.41
100m: 1:09.35
(36.94)
11 Arttu Venemies 2005 Jyväskylän Aalto +0.71 474 1:10.93 +5.82
Entry time: 1:12.22 (-1.29)
50m: 32.72
100m: 1:10.93
(38.21)
12 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.77 463 1:11.53 +6.42
Entry time: 1:10.96 (+0.57)
50m: 33.55
100m: 1:11.53
(37.98)
13 Jasper Oikarainen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 455 1:11.93 +6.82
Entry time: 1:11.26 (+0.67)
50m: 33.93
100m: 1:11.93
(38.00)
14 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 +0.74 438 1:12.82 +7.71
Entry time: 1:11.74 (+1.08)
50m: 33.48
100m: 1:12.82
(39.34)
15 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.77 436 1:12.93 +7.82
Entry time: 1:13.52 (-0.59)
50m: 33.70
100m: 1:12.93
(39.23)
Laji virallinen: 3.12.2021 11.29.45
03-12-2021 12.12.18 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner