2022-09-30   04:58:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Nord

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 708 1:16.22
50m: 36.05
100m: 1:16.22
(40.17)
2 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 700 1:16.53 +0.31
50m: 36.75
100m: 1:16.53
(39.78)
3 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 686 1:17.03 +0.81
50m: 36.84
100m: 1:17.03
(40.19)
4 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 642 1:18.77 +2.55
50m: 37.53
100m: 1:18.77
(41.24)
5 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 621 1:19.62 +3.40
50m: 37.89
100m: 1:19.62
(41.73)
6 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 582 1:21.39 +5.17
50m: 38.78
100m: 1:21.39
(42.61)
7 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 561 1:22.38 +6.16
50m: 38.51
100m: 1:22.38
(43.87)
8 Ida Hinchely 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 544 1:23.22 +7.00
50m: 38.90
100m: 1:23.22
(44.32)
9 Anne-Maj Framke 2008 Sigma Swim Allerød 540 1:23.42 +7.20
50m: 39.25
100m: 1:23.42
(44.17)
10 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 509 1:25.07 +8.85
50m: 40.41
100m: 1:25.07
(44.66)
11 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 508 1:25.13 +8.91
50m: 40.60
100m: 1:25.13
(44.53)
12 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 504 1:25.35 +9.13
50m: 40.19
100m: 1:25.35
(45.16)
13 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 499 1:25.68 +9.46
50m: 40.91
100m: 1:25.68
(44.77)
14 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub 496 1:25.80 +9.58
50m: 40.43
100m: 1:25.80
(45.37)
15 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 483 1:26.56 +10.34
50m: 41.27
100m: 1:26.56
(45.29)
16 Katrine Beenfeldt Weber 2008 Helsingør Svømmeklub 480 1:26.79 +10.57
50m: 40.32
100m: 1:26.79
(46.47)
17 Kamilla Figurski 2008 Hørsholm Svømmeforening 470 1:27.35 +11.13
50m: 40.93
100m: 1:27.35
(46.42)
18 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 456 1:28.26 +12.04
50m: 41.24
100m: 1:28.26
(47.02)
19 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 445 1:28.95 +12.73
50m: 42.70
100m: 1:28.95
(46.25)
20 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 443 1:29.12 +12.90
50m: 42.90
100m: 1:29.12
(46.22)
21 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 440 1:29.30 +13.08
50m: 43.00
100m: 1:29.30
(46.30)
22 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 437 1:29.53 +13.31
50m: 42.77
100m: 1:29.53
(46.76)
23 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 430 1:30.00 +13.78
50m: 42.50
100m: 1:30.00
(47.50)
24 Amelia Eriksen 2008 Helsingør Svømmeklub 414 1:31.14 +14.92
50m: 42.90
100m: 1:31.14
(48.24)
25 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 408 1:31.60 +15.38
50m: 43.90
100m: 1:31.60
(47.70)
26 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 374 1:34.30 +18.08
50m: 44.76
100m: 1:34.30
(49.54)
27 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 369 1:34.72 +18.50
50m: 43.87
100m: 1:34.72
(50.85)
- Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1)
- Ida Fiala Kohl 2008 Hørsholm Svømmeforening DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød DNS
- Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:44:17
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub 547 1:23.09
50m: 39.18
100m: 1:23.09
(43.91)
2 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 519 1:24.55 +1.46
50m: 39.92
100m: 1:24.55
(44.63)
3 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 484 1:26.55 +3.46
50m: 40.65
100m: 1:26.55
(45.90)
4 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 472 1:27.26 +4.17
50m: 41.50
100m: 1:27.26
(45.76)
5 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 468 1:27.50 +4.41
50m: 41.36
100m: 1:27.50
(46.14)
6 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 420 1:30.70 +7.61
50m: 43.34
100m: 1:30.70
(47.36)
7 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 403 1:31.97 +8.88
50m: 43.49
100m: 1:31.97
(48.48)
8 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 396 1:32.49 +9.40
50m: 43.52
100m: 1:32.49
(48.97)
9 Elise Vedel 2009 Gentofte Svømme Klub 391 1:32.89 +9.80
50m: 43.63
100m: 1:32.89
(49.26)
10 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 360 1:35.49 +12.40
50m: 45.48
100m: 1:35.49
(50.01)
11 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 357 1:35.77 +12.68
50m: 44.70
100m: 1:35.77
(51.07)
12 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub 346 1:36.74 +13.65
50m: 45.19
100m: 1:36.74
(51.55)
13 Fride Nielsen 2009 Helsingør Svømmeklub 341 1:37.25 +14.16
50m: 45.84
100m: 1:37.25
(51.41)
14 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 333 1:37.96 +14.87
50m: 47.01
100m: 1:37.96
(50.95)
14 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 333 1:37.96 +14.87
50m: 46.79
100m: 1:37.96
(51.17)
16 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 310 1:40.39 +17.30
50m: 47.30
100m: 1:40.39
(53.09)
17 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 208 1:54.67 +31.58
50m: 53.13
100m: 1:54.67
(1:01.54)
- Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:44:17
30-10-2021 12:44.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner