2022-12-03   05:58:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Nord

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 14, 200m Medley Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 630 2:19.46
50m: 30.84
100m: 1:07.18
(36.34)
150m: 1:47.13
(39.95)
200m: 2:19.46
(32.33)
2 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 603 2:21.50 +2.04
50m: 29.83
100m: 1:08.28
(38.45)
150m: 1:48.31
(40.03)
200m: 2:21.50
(33.19)
3 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub 550 2:25.92 +6.46
50m: 31.69
100m: 1:07.95
(36.26)
150m: 1:52.33
(44.38)
200m: 2:25.92
(33.59)
4 William Diness Vindeløv 2007 Gentofte Svømme Klub 491 2:31.52 +12.06
50m: 31.32
100m: 1:11.21
(39.89)
150m: 1:56.54
(45.33)
200m: 2:31.52
(34.98)
5 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 488 2:31.86 +12.40
50m: 32.43
100m: 1:11.48
(39.05)
150m: 1:58.73
(47.25)
200m: 2:31.86
(33.13)
6 Rasmus Nyland 2007 Frederikssund Svømmeklub 463 2:34.59 +15.13
50m: 31.80
100m: 1:10.42
(38.62)
150m: 1:57.90
(47.48)
200m: 2:34.59
(36.69)
7 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 438 2:37.45 +17.99
50m: 32.48
100m: 1:14.43
(41.95)
150m: 2:02.62
(48.19)
200m: 2:37.45
(34.83)
8 Nicolai Hertz 2007 Søllerød Svømmeklub 437 2:37.53 +18.07
50m: 33.70
100m: 1:12.42
(38.72)
150m: 2:00.58
(48.16)
200m: 2:37.53
(36.95)
9 Mathias Garset Petersen 2007 Søllerød Svømmeklub 433 2:38.03 +18.57
50m: 35.04
100m: 1:16.22
(41.18)
150m: 2:02.70
(46.48)
200m: 2:38.03
(35.33)
10 Johan Paaske 2007 Søllerød Svømmeklub 422 2:39.37 +19.91
50m: 34.03
100m: 1:15.67
(41.64)
150m: 2:04.21
(48.54)
200m: 2:39.37
(35.16)
11 Aksel Kirkelund 2007 Herlev Svømning 419 2:39.82 +20.36
50m: 34.00
100m: 1:14.27
(40.27)
150m: 2:04.27
(50.00)
200m: 2:39.82
(35.55)
12 Cornelius Borgaard Bang 2007 Gladsaxe Svømmeklub 348 2:49.90 +30.44
50m: 36.60
100m: 1:23.03
(46.43)
150m: 2:10.40
(47.37)
200m: 2:49.90
(39.50)
- Oliver Deren 2007 Hillerød Svømmeklub DSQ
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:17:43
Løb 14, 200m Medley Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 392 2:43.40
50m: 35.37
100m: 1:18.31
(42.94)
150m: 2:07.37
(49.06)
200m: 2:43.40
(36.03)
2 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 389 2:43.81 +0.41
50m: 35.50
100m: 1:17.90
(42.40)
150m: 2:06.18
(48.28)
200m: 2:43.81
(37.63)
3 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 386 2:44.25 +0.85
50m: 33.13
100m: 1:14.45
(41.32)
150m: 2:07.01
(52.56)
200m: 2:44.25
(37.24)
- Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
- Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:17:43
30-10-2021 13:18.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner