2022-12-03   07:22:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Regionsmesterskab Sjælland Nord

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 15, 4x50m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 LSK Piger 14 2:21.45
Caroline Toftelund Larsen 2008 0866AK 35.04 35.04
Ida Mathiesen 2008 0876AK 36.45 1:11.49
Sophia Zøllner 2008 0874AA 36.30 1:47.79
Wilma Berg 2008 0868AD 33.66 2:21.45
2 GSC Piger 1 14 2:21.71 +0.26
Petrea Asferg Larsson 2008 0862AD 34.08 34.08
Laura Klug Christensen 2008 0836AN 34.38 1:08.46
Katrine Schou Jagd 2008 0868AA 35.19 1:43.65
Ella Boisen Tvermoes 2008 0812AD 38.06 2:21.71
3 Helsingør piger 1 14 2:22.72 +1.27
Thilde Ethelberg 2009 0956AF 33.65 33.65
Katrine Beenfeldt Weber 2008 0844AD 35.75 1:09.40
Amelia Eriksen 2008 0892AD 33.45 1:42.85
Fride Nielsen 2009 0918BD 39.87 2:22.72
4 SIGMA 2 14 2:24.43 +2.98
Laura Bach Mindested 2008 0876AA 35.61 35.61
Sofie Leidecker 2008 0896AA 35.46 1:11.07
Sofie Weng Lind-Christensen 2009 0966AB 37.58 1:48.65
Anne-Maj Framke 2008 0832AB 35.78 2:24.43
5 Søllerød Swim Piger 14 2:25.89 +4.44
Emma Nørskov 2009 0956AC 35.80 35.80
Mia Halskov 2009 0916AC 36.85 1:12.65
Anna Bjerre Pedersen 2009 0936AG 36.51 1:49.16
Pauline Munk-Hansen 2008 0892AF 36.73 2:25.89
6 Gentofte Piger 1 14 2:26.76 +5.31
Elise Vedel 2009 0944AD 39.88 39.88
Laura Raahauge 2008 0826AA 35.80 1:15.68
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD 37.64 1:53.32
Tess van der Laan 2008 0818AA 33.44 2:26.76
7 A6 Piger 14 2:28.73 +7.28
Silje Rasmussen 2008 0894AF 36.39 36.39
Louise Olsen 2008 0816AF 35.67 1:12.06
Sofie Lykke 2008 0814AH 38.85 1:50.91
Caja Basler Abildgaard 2009 0974AD 37.82 2:28.73
8 LSK Piger II 14 2:33.13 +11.68
Wilma Adelhardt Madsen 2008 0886AB 36.75 36.75
Freya Ploug Mattson 2009 0938AG 38.76 1:15.51
Ellen-Mai Teilmann 2009 0964AE 39.30 1:54.81
Johanna F. H. Nedergaard 2008 0816AI 38.32 2:33.13
9 Triton Piger 1 14 2:33.86 +12.41
Josefine Nyegaard 2008 0808AR 38.32 38.32
Sarah Rindum 2009 0922AG 37.16 1:15.48
Ida Hinchely 2008 0826AJ 40.48 1:55.96
Katrine Johanne Grovn 2008 0812AP 37.90 2:33.86
10 Holbæk Piger 1 14 2:40.20 +18.75
Andrea Toubroe Jørgensen 2008 0862AR 38.52 38.52
Sofie Pedersen 2009 0944AI 40.17 1:18.69
Caroline Munkholm 2009 0980BD 41.53 2:00.22
Mathilde Marie Grydholt 2009 0942AI 39.98 2:40.20
11 Lyngby III 14 2:40.37 +18.92
Emma Mollerup 2009 0974AE 42.15 42.15
Amilia Peick-Kristensen 2008 0842AJ 38.09 1:20.24
Xenia Fristrup 2008 0806AI 40.20 2:00.44
Sara Ljusheva 2009 0976AE 39.93 2:40.37
- SIGMA 1 14 DSQ
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches
Alberte Stub 2008 0874AI 33.41 33.41
Marie Moesgaard 2008 0836AD
Karla Rekling 2008 0862AA
Anja Englert 2008 0866AE
- Herlev Girls 14 DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Karoline Koch Juhl 2009 0994AF 39.97 39.97
Silke Svendsen 2009 0958AB
Ana Bogdanovic 2008 0852AG
Victoria Mainz 2009 0916BH
- Gentofte Piger 2 14 DNS
Elise Vedel 2009 0944AD
Liva Dorff 2009 0918AH
Karoline Drescher 2008 0856AI
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:41:20
30-10-2021 13:41.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner