2022-12-03   06:24:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Regionsmesterskab Sjælland Nord

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub 529 2:12.04
50m: 30.59
100m: 1:05.11
(34.52)
150m: 1:39.97
(34.86)
200m: 2:12.04
(32.07)
2 Johan Paaske 2007 Søllerød Svømmeklub 509 2:13.73 +1.69
50m: 30.71
100m: 1:04.89
(34.18)
150m: 1:39.90
(35.01)
200m: 2:13.73
(33.83)
3 Marcus Munk 2007 Helsingør Svømmeklub 506 2:13.98 +1.94
50m: 30.96
100m: 1:04.76
(33.80)
150m: 1:39.71
(34.95)
200m: 2:13.98
(34.27)
4 Nicolaj Cortsen 2007 Herlev Svømning 460 2:18.33 +6.29
50m: 31.97
100m: 1:07.63
(35.66)
150m: 1:44.19
(36.56)
200m: 2:18.33
(34.14)
5 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 454 2:18.97 +6.93
50m: 32.98
100m: 1:09.17
(36.19)
150m: 1:44.69
(35.52)
200m: 2:18.97
(34.28)
6 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 453 2:19.10 +7.06
50m: 30.90
100m: 1:06.08
(35.18)
150m: 1:43.75
(37.67)
200m: 2:19.10
(35.35)
7 Aksel Kirkelund 2007 Herlev Svømning 444 2:19.99 +7.95
50m: 31.59
100m: 1:08.07
(36.48)
150m: 1:45.57
(37.50)
200m: 2:19.99
(34.42)
8 Thor Andersen 2007 Søllerød Svømmeklub 441 2:20.26 +8.22
50m: 32.67
100m: 1:08.91
(36.24)
150m: 1:45.54
(36.63)
200m: 2:20.26
(34.72)
9 Mathias Garset Petersen 2007 Søllerød Svømmeklub 426 2:21.89 +9.85
50m: 32.58
100m: 1:09.32
(36.74)
150m: 1:46.80
(37.48)
200m: 2:21.89
(35.09)
10 Adam Østergaard Holst 2007 Søllerød Svømmeklub 372 2:28.50 +16.46
50m: 33.94
100m: 1:12.14
(38.20)
150m: 1:51.79
(39.65)
200m: 2:28.50
(36.71)
- August Due 2007 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:03:23
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laurits Radmer Nygaard 2008 Søllerød Svømmeklub 418 2:22.85
50m: 31.83
100m: 1:08.71
(36.88)
150m: 1:46.56
(37.85)
200m: 2:22.85
(36.29)
2 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 417 2:22.92 +0.07
50m: 33.06
100m: 1:09.95
(36.89)
150m: 1:47.60
(37.65)
200m: 2:22.92
(35.32)
3 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub 398 2:25.14 +2.29
50m: 33.73
100m: 1:09.88
(36.15)
150m: 1:45.29
(35.41)
200m: 2:25.14
(39.85)
4 Mads Bruhn Aaby 2008 Søllerød Svømmeklub 373 2:28.38 +5.53
50m: 33.72
100m: 1:11.19
(37.47)
150m: 1:50.01
(38.82)
200m: 2:28.38
(38.37)
5 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 361 2:29.96 +7.11
50m: 32.88
100m: 1:10.77
(37.89)
150m: 1:48.26
(37.49)
200m: 2:29.96
(41.70)
- Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:03:23
30-10-2021 11:04.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner