2022-09-30   05:37:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Nord

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 668 59.90
50m: 28.19
100m: 59.90
(31.71)
2 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 667 59.95 +0.05
50m: 28.71
100m: 59.95
(31.24)
3 Andreas Bendtsen 2007 Helsingør Svømmeklub 607 1:01.84 +1.94
50m: 28.66
100m: 1:01.84
(33.18)
4 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 595 1:02.27 +2.37
50m: 29.08
100m: 1:02.27
(33.19)
5 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning 583 1:02.69 +2.79
50m: 29.11
100m: 1:02.69
(33.58)
6 Lukas Peacock 2007 Gladsaxe Svømmeklub 572 1:03.10 +3.20
50m: 28.98
100m: 1:03.10
(34.12)
7 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 569 1:03.21 +3.31
50m: 28.87
100m: 1:03.21
(34.34)
8 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 565 1:03.34 +3.44
50m: 29.75
100m: 1:03.34
(33.59)
9 Asger Hvilsom 2007 Helsingør Svømmeklub 558 1:03.59 +3.69
50m: 29.68
100m: 1:03.59
(33.91)
10 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 516 1:05.28 +5.38
50m: 30.63
100m: 1:05.28
(34.65)
11 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub 492 1:06.35 +6.45
50m: 31.27
100m: 1:06.35
(35.08)
12 Emil Schønberg Grølsted 2007 Frederikssund Svømmeklub 470 1:07.34 +7.44
50m: 30.79
100m: 1:07.34
(36.55)
13 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 467 1:07.49 +7.59
50m: 30.47
100m: 1:07.49
(37.02)
14 Magnus Gimsing Åhman 2007 Gladsaxe Svømmeklub 455 1:08.07 +8.17
50m: 32.40
100m: 1:08.07
(35.67)
15 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub 452 1:08.23 +8.33
50m: 31.26
100m: 1:08.23
(36.97)
16 Sebastian R. Bjerg 2007 Søllerød Svømmeklub 452 1:08.24 +8.34
50m: 32.02
100m: 1:08.24
(36.22)
17 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub 450 1:08.33 +8.43
50m: 32.02
100m: 1:08.33
(36.31)
18 William Diness Vindeløv 2007 Gentofte Svømme Klub 449 1:08.40 +8.50
50m: 31.84
100m: 1:08.40
(36.56)
19 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 427 1:09.54 +9.64
50m: 32.27
100m: 1:09.54
(37.27)
20 Johan Paaske 2007 Søllerød Svømmeklub 390 1:11.65 +11.75
50m: 32.36
100m: 1:11.65
(39.29)
21 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 383 1:12.11 +12.21
50m: 32.50
100m: 1:12.11
(39.61)
22 Nicolai Hertz 2007 Søllerød Svømmeklub 370 1:12.93 +13.03
50m: 33.96
100m: 1:12.93
(38.97)
23 Thor Andersen 2007 Søllerød Svømmeklub 359 1:13.69 +13.79
50m: 34.00
100m: 1:13.69
(39.69)
24 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 345 1:14.64 +14.74
50m: 33.38
100m: 1:14.64
(41.26)
25 Adam Østergaard Holst 2007 Søllerød Svømmeklub 298 1:18.41 +18.51
50m: 34.90
100m: 1:18.41
(43.51)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:37:24
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning 552 1:03.82
50m: 29.51
100m: 1:03.82
(34.31)
2 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub 434 1:09.15 +5.33
50m: 30.41
100m: 1:09.15
(38.74)
3 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 430 1:09.36 +5.54
50m: 32.10
100m: 1:09.36
(37.26)
4 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 402 1:10.95 +7.13
50m: 32.62
100m: 1:10.95
(38.33)
5 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 399 1:11.12 +7.30
50m: 32.37
100m: 1:11.12
(38.75)
6 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 396 1:11.32 +7.50
50m: 32.29
100m: 1:11.32
(39.03)
7 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 393 1:11.48 +7.66
50m: 32.93
100m: 1:11.48
(38.55)
8 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 367 1:13.11 +9.29
50m: 32.21
100m: 1:13.11
(40.90)
9 Laurits Radmer Nygaard 2008 Søllerød Svømmeklub 327 1:15.99 +12.17
50m: 35.84
100m: 1:15.99
(40.15)
10 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 327 1:16.01 +12.19
50m: 35.64
100m: 1:16.01
(40.37)
11 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 314 1:17.06 +13.24
50m: 35.07
100m: 1:17.06
(41.99)
12 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 283 1:19.78 +15.96
50m: 35.82
100m: 1:19.78
(43.96)
- Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:37:24
30-10-2021 11:37.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner