2022-12-09   16:03:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Nord

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 31. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 19, 100m Medley Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 746 1:08.46
50m: 32.16
100m: 1:08.46
(36.30)
2 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 704 1:09.79 +1.33
50m: 33.53
100m: 1:09.79
(36.26)
3 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 643 1:11.93 +3.47
50m: 34.14
100m: 1:11.93
(37.79)
4 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub 627 1:12.54 +4.08
50m: 32.75
100m: 1:12.54
(39.79)
5 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 617 1:12.95 +4.49
50m: 35.76
100m: 1:12.95
(37.19)
6 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 613 1:13.08 +4.62
50m: 34.27
100m: 1:13.08
(38.81)
7 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 607 1:13.34 +4.88
50m: 34.44
100m: 1:13.34
(38.90)
8 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 598 1:13.69 +5.23
50m: 34.11
100m: 1:13.69
(39.58)
9 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 584 1:14.30 +5.84
50m: 34.24
100m: 1:14.30
(40.06)
10 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 583 1:14.34 +5.88
50m: 35.70
100m: 1:14.34
(38.64)
11 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 578 1:14.55 +6.09
50m: 33.57
100m: 1:14.55
(40.98)
12 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 573 1:14.77 +6.31
50m: 33.36
100m: 1:14.77
(41.41)
13 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 571 1:14.84 +6.38
50m: 35.01
100m: 1:14.84
(39.83)
14 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 570 1:14.87 +6.41
50m: 34.82
100m: 1:14.87
(40.05)
15 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 557 1:15.48 +7.02
50m: 36.57
100m: 1:15.48
(38.91)
16 Ida Hinchely 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 553 1:15.66 +7.20
50m: 36.24
100m: 1:15.66
(39.42)
17 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 549 1:15.85 +7.39
50m: 35.00
100m: 1:15.85
(40.85)
18 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 542 1:16.15 +7.69
50m: 34.59
100m: 1:16.15
(41.56)
19 Amelia Eriksen 2008 Helsingør Svømmeklub 522 1:17.11 +8.65
50m: 35.36
100m: 1:17.11
(41.75)
20 Kamilla Figurski 2008 Hørsholm Svømmeforening 517 1:17.38 +8.92
50m: 36.35
100m: 1:17.38
(41.03)
21 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 508 1:17.83 +9.37
50m: 36.84
100m: 1:17.83
(40.99)
22 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 504 1:18.01 +9.55
50m: 37.29
100m: 1:18.01
(40.72)
23 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 500 1:18.25 +9.79
50m: 36.08
100m: 1:18.25
(42.17)
24 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 493 1:18.61 +10.15
50m: 36.80
100m: 1:18.61
(41.81)
25 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 488 1:18.88 +10.42
50m: 35.39
100m: 1:18.88
(43.49)
26 Anne-Maj Framke 2008 Sigma Swim Allerød 484 1:19.06 +10.60
50m: 37.13
100m: 1:19.06
(41.93)
27 Victoria Pedersen 2008 Hørsholm Svømmeforening 483 1:19.12 +10.66
50m: 36.39
100m: 1:19.12
(42.73)
28 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub 469 1:19.89 +11.43
50m: 37.66
100m: 1:19.89
(42.23)
29 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 463 1:20.28 +11.82
50m: 38.91
100m: 1:20.28
(41.37)
30 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 449 1:21.09 +12.63
50m: 38.93
100m: 1:21.09
(42.16)
31 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 436 1:21.89 +13.43
50m: 38.67
100m: 1:21.89
(43.22)
32 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 427 1:22.48 +14.02
50m: 39.00
100m: 1:22.48
(43.48)
33 Andrea Toubroe Jørgensen 2008 Holbæk Svømme Klub 419 1:22.95 +14.49
50m: 38.05
100m: 1:22.95
(44.90)
34 Victoria Brammer Kærgaard 2008 Gladsaxe Svømmeklub 409 1:23.65 +15.19
50m: 37.65
100m: 1:23.65
(46.00)
35 Ida Fiala Kohl 2008 Hørsholm Svømmeforening 341 1:28.82 +20.36
50m: 40.31
100m: 1:28.82
(48.51)
- Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød DNS
- Katrine Beenfeldt Weber 2008 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:48:05
Løb 19, 100m Medley Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub 573 1:14.75
50m: 34.60
100m: 1:14.75
(40.15)
2 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 560 1:15.35 +0.60
50m: 33.34
100m: 1:15.35
(42.01)
3 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 512 1:17.63 +2.88
50m: 33.90
100m: 1:17.63
(43.73)
4 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 494 1:18.56 +3.81
50m: 37.92
100m: 1:18.56
(40.64)
5 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 493 1:18.59 +3.84
50m: 37.04
100m: 1:18.59
(41.55)
6 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 492 1:18.63 +3.88
50m: 35.96
100m: 1:18.63
(42.67)
7 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub 492 1:18.65 +3.90
50m: 35.13
100m: 1:18.65
(43.52)
8 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 466 1:20.10 +5.35
50m: 38.74
100m: 1:20.10
(41.36)
9 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 454 1:20.79 +6.04
50m: 35.51
100m: 1:20.79
(45.28)
10 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 452 1:20.89 +6.14
50m: 37.18
100m: 1:20.89
(43.71)
11 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 427 1:22.42 +7.67
50m: 40.19
100m: 1:22.42
(42.23)
12 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 424 1:22.62 +7.87
50m: 38.11
100m: 1:22.62
(44.51)
13 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 411 1:23.49 +8.74
50m: 37.67
100m: 1:23.49
(45.82)
14 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 411 1:23.52 +8.77
50m: 38.03
100m: 1:23.52
(45.49)
15 Fride Nielsen 2009 Helsingør Svømmeklub 393 1:24.78 +10.03
50m: 38.71
100m: 1:24.78
(46.07)
16 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 385 1:25.34 +10.59
50m: 39.78
100m: 1:25.34
(45.56)
17 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 377 1:25.93 +11.18
50m: 39.27
100m: 1:25.93
(46.66)
18 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 366 1:26.78 +12.03
50m: 36.47
100m: 1:26.78
(50.31)
19 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 351 1:28.01 +13.26
50m: 43.59
100m: 1:28.01
(44.42)
- Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:48:05
31-10-2021 10:48.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner