2022-11-30   08:45:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Nord

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 31. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 29, 100m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 729 1:00.51
50m: 29.40
100m: 1:00.51
(31.11)
2 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 623 1:03.76 +3.25
50m: 30.31
100m: 1:03.76
(33.45)
3 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 618 1:03.94 +3.43
50m: 30.89
100m: 1:03.94
(33.05)
4 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 617 1:03.96 +3.45
50m: 31.02
100m: 1:03.96
(32.94)
5 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub 612 1:04.13 +3.62
50m: 31.12
100m: 1:04.13
(33.01)
6 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 610 1:04.21 +3.70
50m: 30.78
100m: 1:04.21
(33.43)
7 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 593 1:04.82 +4.31
50m: 31.14
100m: 1:04.82
(33.68)
8 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 558 1:06.13 +5.62
50m: 31.98
100m: 1:06.13
(34.15)
9 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 556 1:06.22 +5.71
50m: 32.32
100m: 1:06.22
(33.90)
9 Amelia Eriksen 2008 Helsingør Svømmeklub 556 1:06.22 +5.71
50m: 31.91
100m: 1:06.22
(34.31)
11 Victoria Pedersen 2008 Hørsholm Svømmeforening 554 1:06.29 +5.78
50m: 32.15
100m: 1:06.29
(34.14)
12 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 541 1:06.83 +6.32
50m: 32.66
100m: 1:06.83
(34.17)
13 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 536 1:07.04 +6.53
50m: 32.98
100m: 1:07.04
(34.06)
14 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 533 1:07.15 +6.64
50m: 32.91
100m: 1:07.15
(34.24)
15 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 529 1:07.32 +6.81
50m: 32.45
100m: 1:07.32
(34.87)
16 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 528 1:07.39 +6.88
50m: 31.47
100m: 1:07.39
(35.92)
17 Ida Hinchely 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup 522 1:07.62 +7.11
50m: 32.42
100m: 1:07.62
(35.20)
18 Kamilla Figurski 2008 Hørsholm Svømmeforening 514 1:07.97 +7.46
50m: 33.29
100m: 1:07.97
(34.68)
19 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 507 1:08.28 +7.77
50m: 33.42
100m: 1:08.28
(34.86)
20 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 506 1:08.35 +7.84
50m: 32.77
100m: 1:08.35
(35.58)
21 Julie Truelsen 2008 Frederikssund Svømmeklub 499 1:08.66 +8.15
50m: 33.17
100m: 1:08.66
(35.49)
22 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 491 1:09.02 +8.51
50m: 33.54
100m: 1:09.02
(35.48)
23 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 484 1:09.33 +8.82
50m: 33.43
100m: 1:09.33
(35.90)
24 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub 480 1:09.56 +9.05
50m: 33.27
100m: 1:09.56
(36.29)
25 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 478 1:09.63 +9.12
50m: 33.25
100m: 1:09.63
(36.38)
26 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 472 1:09.94 +9.43
50m: 33.45
100m: 1:09.94
(36.49)
27 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 470 1:10.05 +9.54
50m: 34.09
100m: 1:10.05
(35.96)
28 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 469 1:10.08 +9.57
50m: 34.24
100m: 1:10.08
(35.84)
29 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 450 1:11.08 +10.57
50m: 34.03
100m: 1:11.08
(37.05)
30 Sofie Lykke 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 446 1:11.27 +10.76
50m: 33.34
100m: 1:11.27
(37.93)
31 Anne-Maj Framke 2008 Sigma Swim Allerød 429 1:12.18 +11.67
50m: 35.30
100m: 1:12.18
(36.88)
32 Victoria Brammer Kærgaard 2008 Gladsaxe Svømmeklub 427 1:12.28 +11.77
50m: 33.51
100m: 1:12.28
(38.77)
33 Ana Bogdanovic 2008 Herlev Svømning 410 1:13.30 +12.79
50m: 36.50
100m: 1:13.30
(36.80)
- Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød DNS
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:46:49
Løb 29, 100m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub 585 1:05.10
50m: 31.41
100m: 1:05.10
(33.69)
2 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub 583 1:05.18 +0.08
50m: 31.45
100m: 1:05.18
(33.73)
3 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 583 1:05.20 +0.10
50m: 32.78
100m: 1:05.20
(32.42)
4 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 483 1:09.38 +4.28
50m: 32.91
100m: 1:09.38
(36.47)
5 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 479 1:09.60 +4.50
50m: 33.08
100m: 1:09.60
(36.52)
6 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub 442 1:11.47 +6.37
50m: 34.43
100m: 1:11.47
(37.04)
7 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 439 1:11.62 +6.52
50m: 34.83
100m: 1:11.62
(36.79)
8 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 433 1:11.97 +6.87
50m: 34.84
100m: 1:11.97
(37.13)
9 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 425 1:12.40 +7.30
50m: 34.40
100m: 1:12.40
(38.00)
10 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 420 1:12.68 +7.58
50m: 34.89
100m: 1:12.68
(37.79)
11 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 414 1:13.04 +7.94
50m: 35.27
100m: 1:13.04
(37.77)
12 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 394 1:14.25 +9.15
50m: 35.86
100m: 1:14.25
(38.39)
13 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 393 1:14.36 +9.26
50m: 36.62
100m: 1:14.36
(37.74)
14 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 383 1:14.95 +9.85
50m: 35.45
100m: 1:14.95
(39.50)
15 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 383 1:14.98 +9.88
50m: 35.00
100m: 1:14.98
(39.98)
16 Elise Vedel 2009 Gentofte Svømme Klub 372 1:15.69 +10.59
50m: 35.19
100m: 1:15.69
(40.50)
17 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub 369 1:15.93 +10.83
50m: 37.52
100m: 1:15.93
(38.41)
18 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 363 1:16.34 +11.24
50m: 36.68
100m: 1:16.34
(39.66)
19 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 346 1:17.57 +12.47
50m: 36.53
100m: 1:17.57
(41.04)
20 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 336 1:18.35 +13.25
50m: 38.10
100m: 1:18.35
(40.25)
21 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 313 1:20.20 +15.10
50m: 38.32
100m: 1:20.20
(41.88)
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:46:49
31-10-2021 12:47.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner