2022-11-26   20:30:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Nord

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 31. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Nord 2021
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Sigma Swim Allerød
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 34, 4x50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Helsingør 1 15 1:43.42
Andreas Bendtsen 2007 0703AG 25.39 25.39
Asger Hvilsom 2007 0799AA 25.53 50.92
Anders Rye Gefke 2008 0855AB 26.18 1:17.10
Otto Damsgaard Reinicke 2007 0793AH 26.32 1:43.42
2 GSC Drenge 1 15 1:43.75 +0.33
Walter N Falborg Pedersen 2007 0751AB 25.44 25.44
Victor Juhl Hansen 2007 0719AE 25.84 51.28
Lukas Peacock 2007 0751AG 25.78 1:17.06
Magnus Gimsing Åhman 2007 0761AB 26.69 1:43.75
3 Herlev Boys 15 1:46.14 +2.72
Rio Halawi 2008 0825AN 26.30 26.30
Nicolaj Cortsen 2007 0735AL 27.51 53.81
Nicholas Castella 2007 0729AL 23.95 1:17.76
Aksel Kirkelund 2007 0787AL 28.38 1:46.14
4 Gentofte Drenge 1 15 1:47.32 +3.90
Theodor Nytoft Bergmann 2007 0721AG 27.29 27.29
Aksel Møllenbach 2008 0833AF 28.44 55.73
William Diness Vindeløv 2007 0799AG 26.48 1:22.21
Lucas Misander 2007 0719AF 25.11 1:47.32
5 A6 drenge 15 1:49.71 +6.29
Harald Rasmus Svendsen 2007 0781AG 26.34 26.34
Frederik Kepp Jensen 2007 0781AA 26.73 53.07
Jacob Uldall-Jessen 2007 0757AE 28.28 1:21.35
Alexander Merl Larsen 2008 0853AA 28.36 1:49.71
6 Søllerød Swim Drenge 15 1:52.49 +9.07
Sebastian R. Bjerg 2007 0767AC 26.42 26.42
Johan Paaske 2007 0719AG 29.06 55.48
Thor Andersen 2007 0735AE 29.19 1:24.67
Nicolai Hertz 2007 0767AI 27.82 1:52.49
7 Helsingør 2 15 1:52.63 +9.21
Marcus Munk 2007 0757AB 27.31 27.31
Bastian Zahle 2008 0825AE 27.61 54.92
Andreas Frommelt Hertz 2008 0835AB 28.86 1:23.78
Tobias Sune Andersen 2008 0817AD 28.85 1:52.63
8 SIGMA 1 15 1:53.73 +10.31
Lucas Linderoth 2007 0777AB 26.57 26.57
Lucas Korger 2007 0763AF 27.46 54.03
Julius Drachmann 2008 0853AJ 30.24 1:24.27
Frey Egholm Høgh 2008 0863AG 29.46 1:53.73
9 GSC Drenge 2 15 1:54.10 +10.68
Nicklas Hiort 2008 0891AE 29.40 29.40
William Bendixen 2007 0719AK 27.39 56.79
Andreas Bartholin Bruhn 2008 0873AB 27.64 1:24.43
Villads Moefelt 2008 0825AB 29.67 1:54.10
10 LSK Drenge 15 1:55.27 +11.85
Sander F. Høyrup Johnsen 2007 0761AC 26.33 26.33
Bertram Wagner 2008 0859AB 29.58 55.91
Sebastian Niemann Madsen 2008 0845AG 31.71 1:27.62
Mathias Hemmingsen 2007 0731AG 27.65 1:55.27
11 Gentofte Drenge 2 15 1:58.24 +14.82
Valther B. Wadstrøm 2008 0811AG 29.22 29.22
Vincent W. Takla 2008 0863AF 31.10 1:00.32
Frederik Mindegaard 2007 0711AG 28.34 1:28.66
Gustav Hørlykke 2008 0819AE 29.58 1:58.24
12 Drenge B hold 15 1:59.80 +16.38
Laurits Radmer Nygaard 2008 0807AI 30.88 30.88
Mathias Garset Petersen 2007 0713AH 28.54 59.42
Adam Østergaard Holst 2007 0759AI 29.65 1:29.07
Mads Bruhn Aaby 2008 0855AA 30.73 1:59.80
- FS drenge 15 DSQ
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches
Emil Schønberg Grølsted 2007 0781AJ 26.45 26.45
Mads Dencher Nielsen 2007 0779AJ 29.70 56.15
Lauritz Viborg Husum 2007 0799AH 29.43 1:25.58
Rasmus Nyland 2007 0789AJ
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:33:07
31-10-2021 13:33.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frederikssund Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner