2022-09-28   17:13:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Söndagsrace 1 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap 28.77
2 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap 29.49 +0.72
3 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap 31.56 +2.79
4 Thomas Zhan 2007 Västerås Simsällskap 34.21 +5.44
5 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap 39.96 +11.19
6 Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 48.03 +19.26
- Emil Pettersson 2010 Köpings Simsällskap DSQ
- Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 6:04:30 PM
2021-10-31 18:04:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap 29.99
2 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 34.87 +4.88
3 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap 36.94 +6.95
4 Thea Thunberg 2007 Västerås Simsällskap 37.59 +7.60
5 Nellie Ekholm 2010 Köpings Simsällskap 39.73 +9.74
6 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap 40.07 +10.08
7 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 40.49 +10.50
8 Doris Grandell 2007 Köpings Simsällskap 42.63 +12.64
9 Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap 46.74 +16.75
10 Ava Khosravi 2008 Köpings Simsällskap 50.78 +20.79
11 Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap 53.11 +23.12 TLB
- Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap DSQ
- Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Ylva Pedro 2009 Västerås Simsällskap DSQ
- Nova Enarsson 2010 Köpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  10/31/2021 6:12:25 PM
2021-10-31 18:12:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 1:02.63
50m: 29.01
100m: 1:02.63
(33.62)
2 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap 1:04.39 +1.76
50m: 30.11
100m: 1:04.39
(34.28)
3 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 1:05.45 +2.82
50m: 29.80
100m: 1:05.45
(35.65)
4 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap 1:07.66 +5.03
50m: 31.56
100m: 1:07.66
(36.10)
5 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 1:16.99 +14.36
50m: 35.01
100m: 1:16.99
(41.98)
6 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 1:24.53 +21.90
50m: 37.48
100m: 1:24.53
(47.05)
7 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap 1:27.58 +24.95
50m: 38.74
100m: 1:27.58
(48.84)
Grenen officiell:  10/31/2021 6:16:06 PM
2021-10-31 18:16:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap 1:10.15
50m: 32.37
100m: 1:10.15
(37.78)
2 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 1:10.88 +0.73
50m: 31.20
100m: 1:10.88
(39.68)
Grenen officiell:  10/31/2021 6:17:44 PM
2021-10-31 18:17:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap 2:20.50
50m: 32.16
100m: 1:07.97
(35.81)
150m: 1:43.90
(35.93)
200m: 2:20.50
(36.60)
2 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap 2:31.48 +10.98
50m: 33.63
100m: 1:12.55
(38.92)
150m: 1:51.84
(39.29)
200m: 2:31.48
(39.64)
Grenen officiell:  10/31/2021 6:21:03 PM
2021-10-31 18:21:06 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 2:48.99
50m: 36.62
100m: 1:19.79
(43.17)
150m: 2:04.46
(44.67)
200m: 2:48.99
(44.53)
Grenen officiell:  10/31/2021 6:24:15 PM
2021-10-31 18:24:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 30.71
2 Eden Sakelliou 2009 Västerås Simsällskap 41.44 +10.73
3 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 45.46 +14.75
4 Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 47.62 +16.91
5 Samuel Emilsson 2010 Västerås Simsällskap 48.85 +18.14
6 Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 51.92 +21.21
7 Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap 54.34 +23.63
8 Arvid Wiik Ekebergh 2011 Västerås Simsällskap 56.98 +26.27
9 Oscar Mörtstrand 2013 Västerås Simsällskap 58.36 +27.65
10 Oscar Sjöman 2013 Västerås Simsällskap 58.50 +27.79
11 Taksha Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 59.31 +28.60 TLB
- Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap DNS
- David Kamsvåg 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Rex Söderberg 2010 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 6:31:47 PM
2021-10-31 18:31:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 8, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Wengrud 1984 Västerås Simsällskap 31.63
2 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap 33.83 +2.20
3 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap 34.25 +2.62
4 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap 39.37 +7.74
5 Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 42.47 +10.84
6 Stella Nordin 2011 Västerås Simsällskap 52.47 +20.84
7 Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap 54.11 +22.48
8 Alva Tilenius 2012 Västerås Simsällskap 54.37 +22.74
9 Ylva Pedro 2009 Västerås Simsällskap 55.74 +24.11
10 Angelina Jona 2010 Köpings Simsällskap 55.96 +24.33
11 Alma Ermis 2011 Västerås Simsällskap 56.01 +24.38
12 Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap 57.08 +25.45
13 Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 57.74 +26.11
14 Ikshu Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 1:09.08 +37.45
15 Hannah Sanfridsson 2011 Västerås Simsällskap 1:11.34 +39.71
16 Linnea Blomkvist 2010 Köpings Simsällskap 1:16.08 +44.45
- Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap DSQ
- Salma Al Haj 2013 Västerås Simsällskap DSQ
- Isabell Visti 2013 Västerås Simsällskap DSQ
- Emma Shippey 2012 Västerås Simsällskap DSQ
- Louise Hammarklint 2011 Västerås Simsällskap DSQ
- Nova Enarsson 2010 Köpings Simsällskap DSQ
- Miriam Sanfridsson 2013 Västerås Simsällskap DSQ
- Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap DNS
- Hanna Sandberg 2012 Västerås Simsällskap DNS
- Alva Sandvall 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 6:42:23 PM
2021-10-31 18:42:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap 1:02.03
50m: 29.77
100m: 1:02.03
(32.26)
2 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 1:07.31 +5.28
50m: 32.07
100m: 1:07.31
(35.24)
3 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 1:13.14 +11.11
50m: 35.86
100m: 1:13.14
(37.28)
4 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 1:18.31 +16.28
50m: 37.91
100m: 1:18.31
(40.40)
5 Noah Åkerberg 2008 Västerås Simsällskap 1:24.31 +22.28
50m: 40.90
100m: 1:24.31
(43.41)
6 Sebastian Jotorp 2006 Västerås Simsällskap 1:26.60 +24.57
50m: 43.67
100m: 1:26.60
(42.93)
7 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap 1:29.57 +27.54
50m: 43.66
100m: 1:29.57
(45.91)
8 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap 1:33.65 +31.62
50m: 44.42
100m: 1:33.65
(49.23)
- Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 6:47:04 PM
2021-10-31 18:47:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 10, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap 1:07.89
50m: 32.97
100m: 1:07.89
(34.92)
2 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap 1:20.49 +12.60
50m: 39.63
100m: 1:20.49
(40.86)
3 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap 1:33.54 +25.65
50m: 44.96
100m: 1:33.54
(48.58)
4 Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap 1:42.12 +34.23
50m: 48.12
100m: 1:42.12
(54.00)
5 Molly Vestholm 2010 Västerås Simsällskap 1:57.01 +49.12
50m: 58.08
100m: 1:57.01
(58.93)
- Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap DSQ
- Alma Thorildsson 2010 Västerås Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  10/31/2021 6:52:31 PM
2021-10-31 18:52:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 12, 200m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap 2:29.08
50m: 34.52
100m: 1:11.32
(36.80)
150m: 1:50.63
(39.31)
200m: 2:29.08
(38.45)
2 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap 2:36.09 +7.01
50m: 35.94
100m: 1:14.98
(39.04)
150m: 1:55.22
(40.24)
200m: 2:36.09
(40.87)
3 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 2:48.91 +19.83
50m: 38.70
100m: 1:21.77
(43.07)
150m: 2:06.55
(44.78)
200m: 2:48.91
(42.36)
Grenen officiell:  10/31/2021 6:55:57 PM
2021-10-31 18:56:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 33.62
2 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap 35.14 +1.52
3 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap 35.97 +2.35
4 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap 44.89 +11.27
5 Samuel Emilsson 2010 Västerås Simsällskap 49.54 +15.92
6 Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 53.53 +19.91
7 Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap 56.05 +22.43
8 Emil Pettersson 2010 Köpings Simsällskap 58.75 +25.13
9 Arvid Wiik Ekebergh 2011 Västerås Simsällskap 1:02.37 +28.75
10 Taksha Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 1:02.42 +28.80
- Oscar Sjöman 2013 Västerås Simsällskap DSQ
- Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap DNS
- Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Rex Söderberg 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Axel Sundquist 2006 Västerås Simsällskap DNS
- David Kamsvåg 2011 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:00:49 PM
2021-10-31 19:01:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 14, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 40.29
2 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap 40.36 +0.07
3 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap 40.86 +0.57
4 Linnea Pettersson 2010 Köpings Simsällskap 44.22 +3.93
5 Saga Wahlberg 2008 Västerås Simsällskap 45.63 +5.34
6 Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap 50.60 +10.31
7 Angelina Jona 2010 Köpings Simsällskap 54.41 +14.12
8 Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap 54.55 +14.26
9 Nellie Ekholm 2010 Köpings Simsällskap 1:00.16 +19.87
10 Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 1:01.17 +20.88
11 Louise Hammarklint 2011 Västerås Simsällskap 1:02.75 +22.46
12 Molly Vestholm 2010 Västerås Simsällskap 1:03.42 +23.13
13 Ikshu Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 1:03.47 +23.18
14 Alva Tilenius 2012 Västerås Simsällskap 1:07.20 +26.91
15 Linnea Blomkvist 2010 Köpings Simsällskap 1:07.38 +27.09
16 Salma Al Haj 2013 Västerås Simsällskap 1:07.80 +27.51
17 Emma Shippey 2012 Västerås Simsällskap 1:11.69 +31.40
18 Jennifer Juntunen 2013 Västerås Simsällskap 1:12.14 +31.85
19 Hannah Sanfridsson 2011 Västerås Simsällskap 1:13.15 +32.86
20 Miriam Sanfridsson 2013 Västerås Simsällskap 1:22.95 +42.66
- Alma Ermis 2011 Västerås Simsällskap DSQ
- Hanna Sandberg 2012 Västerås Simsällskap DNS
- Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap DNS
- Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Olivia Wiklund 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Alva Sandvall 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Signe Lindholm 2010 Köpings Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:14:21 PM
2021-10-31 19:14:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap 1:09.45
50m: 32.75
100m: 1:09.45
(36.70)
2 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 1:10.31 +0.86
50m: 32.30
100m: 1:10.31
(38.01)
3 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 1:14.72 +5.27
50m: 35.17
100m: 1:14.72
(39.55)
4 Thomas Zhan 2007 Västerås Simsällskap 1:26.30 +16.85
50m: 41.25
100m: 1:26.30
(45.05)
5 Noah Åkerberg 2008 Västerås Simsällskap 1:32.23 +22.78
50m: 43.92
100m: 1:32.23
(48.31)
6 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap 1:42.17 +32.72
50m: 50.35
100m: 1:42.17
(51.82)
7 Charles Kidwell 2009 Västerås Simsällskap 1:43.41 +33.96
50m: 48.70
100m: 1:43.41
(54.71)
8 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap 1:43.85 +34.40
50m: 48.35
100m: 1:43.85
(55.50)
9 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 1:46.48 +37.03
50m: 52.52
100m: 1:46.48
(53.96)
- Sebastian Jotorp 2006 Västerås Simsällskap DSQ
- Axel Sundquist 2006 Västerås Simsällskap DNS
- Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:17:05 PM
2021-10-31 19:17:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 16, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Thunberg 2007 Västerås Simsällskap 1:34.12
50m: 44.54
100m: 1:34.12
(49.58)
2 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap 1:36.03 +1.91
50m: 45.35
100m: 1:36.03
(50.68)
3 Leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap 1:37.67 +3.55
50m: 46.14
100m: 1:37.67
(51.53)
4 Linnea Pettersson 2010 Köpings Simsällskap 1:38.72 +4.60
50m: 46.46
100m: 1:38.72
(52.26)
5 Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 1:48.72 +14.60
50m: 51.02
100m: 1:48.72
(57.70)
6 Stella Nordin 2011 Västerås Simsällskap 1:59.25 +25.13
50m: 55.93
100m: 1:59.25
(1:03.32)
7 Alma Thorildsson 2010 Västerås Simsällskap 2:00.52 +26.40
50m: 57.80
100m: 2:00.52
(1:02.72)
8 Angelina Jona 2010 Köpings Simsällskap 2:08.18 +34.06
50m: 57.06
100m: 2:08.18
(1:11.12)
- Signe Lindholm 2010 Köpings Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:22:34 PM
2021-10-31 19:22:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 18, 200m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Hübinette 1987 Västerås Simsällskap 3:10.92
50m: 44.41
100m: 1:32.95
(48.54)
150m: 2:21.86
(48.91)
200m: 3:10.92
(49.06)
2 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap 3:20.87 +9.95
50m: 47.88
100m: 1:39.00
(51.12)
150m: 2:30.77
(51.77)
200m: 3:20.87
(50.10)
3 Linnea Pettersson 2010 Köpings Simsällskap 3:34.26 +23.34
50m: 48.58
100m: 1:44.13
(55.55)
150m: 2:40.28
(56.15)
200m: 3:34.26
(53.98)
4 Ava Khosravi 2008 Köpings Simsällskap 3:49.87 +38.95
50m: 50.81
100m: 1:49.02
(58.21)
150m: 2:48.93
(59.91)
200m: 3:49.87
(1:00.94)
Grenen officiell:  10/31/2021 7:26:42 PM
2021-10-31 19:26:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 19, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap 25.83
2 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 26.88 +1.05
3 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap 27.30 +1.47
3 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 27.30 +1.47
5 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap 30.54 +4.71
6 Håkan Quist 1961 Västerås Simsällskap 34.22 +8.39
7 Elliot Flink Runnebring 2010 Köpings Simsällskap 35.64 +9.81
8 Eden Sakelliou 2009 Västerås Simsällskap 36.26 +10.43
9 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap 37.62 +11.79
10 Charles Kidwell 2009 Västerås Simsällskap 41.89 +16.06
11 Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap 43.33 +17.50
12 Samuel Emilsson 2010 Västerås Simsällskap 44.00 +18.17
13 Emil Pettersson 2010 Köpings Simsällskap 50.68 +24.85
14 Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 51.03 +25.20
15 Arvid Wiik Ekebergh 2011 Västerås Simsällskap 52.12 +26.29
16 Oscar Mörtstrand 2013 Västerås Simsällskap 55.86 +30.03
17 Taksha Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 56.11 +30.28
18 Oscar Sjöman 2013 Västerås Simsällskap 1:06.99 +41.16
- Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap DNS
- Rex Söderberg 2010 Västerås Simsällskap DNS
- David Kamsvåg 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:31:57 PM
2021-10-31 19:32:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 20, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Wengrud 1984 Västerås Simsällskap 29.80
2 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap 32.01 +2.21
3 Nellie Ekholm 2010 Köpings Simsällskap 33.59 +3.79
4 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap 34.92 +5.12
5 Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap 40.13 +10.33
6 Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap 44.00 +14.20
7 Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap 44.26 +14.46
8 Stella Nordin 2011 Västerås Simsällskap 47.80 +18.00
9 Molly Vestholm 2010 Västerås Simsällskap 50.87 +21.07
10 Alma Ermis 2011 Västerås Simsällskap 52.80 +23.00
11 Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 53.61 +23.81
12 Nova Enarsson 2010 Köpings Simsällskap 56.49 +26.69 TLB
13 Alva Tilenius 2012 Västerås Simsällskap 1:00.62 +30.82
14 Linnea Blomkvist 2010 Köpings Simsällskap 1:01.39 +31.59
15 Louise Hammarklint 2011 Västerås Simsällskap 1:03.35 +33.55
16 Isabell Visti 2013 Västerås Simsällskap 1:05.14 +35.34
17 Ikshu Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 1:06.47 +36.67
18 Salma Al Haj 2013 Västerås Simsällskap 1:10.38 +40.58
19 Emma Shippey 2012 Västerås Simsällskap 1:10.57 +40.77
20 Jennifer Juntunen 2013 Västerås Simsällskap 1:19.73 +49.93
- Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap DNS
- Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Hanna Sandberg 2012 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:39:10 PM
2021-10-31 19:39:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 21, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap 57.82
50m: 27.72
100m: 57.82
(30.10)
2 Noah Åkerberg 2008 Västerås Simsällskap 1:13.36 +15.54
50m: 34.44
100m: 1:13.36
(38.92)
3 Sebastian Jotorp 2006 Västerås Simsällskap 1:17.52 +19.70
50m: 35.79
100m: 1:17.52
(41.73)
4 Elliot Flink Runnebring 2010 Köpings Simsällskap 1:21.40 +23.58
50m: 37.86
100m: 1:21.40
(43.54)
5 Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 1:25.25 +27.43
50m: 38.40
100m: 1:25.25
(46.85)
6 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap 1:32.67 +34.85
50m: 44.40
100m: 1:32.67
(48.27)
7 Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 1:33.89 +36.07
50m: 45.24
100m: 1:33.89
(48.65)
8 Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap 1:38.69 +40.87
50m: 46.12
100m: 1:38.69
(52.57)
9 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 1:39.31 +41.49
50m: 46.37
100m: 1:39.31
(52.94)
- Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:43:15 PM
2021-10-31 19:43:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 22, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap 1:03.03
50m: 30.45
100m: 1:03.03
(32.58)
2 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap 1:10.34 +7.31
50m: 32.57
100m: 1:10.34
(37.77)
3 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap 1:13.42 +10.39
50m: 35.20
100m: 1:13.42
(38.22)
4 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap 1:13.96 +10.93
50m: 35.31
100m: 1:13.96
(38.65)
5 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 1:14.35 +11.32
50m: 34.58
100m: 1:14.35
(39.77)
6 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap 1:17.78 +14.75
50m: 37.48
100m: 1:17.78
(40.30)
7 Leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap 1:18.02 +14.99
50m: 36.44
100m: 1:18.02
(41.58)
8 Malin Sträng 2007 Köpings Simsällskap 1:19.36 +16.33
50m: 37.53
100m: 1:19.36
(41.83)
9 Saga Wahlberg 2008 Västerås Simsällskap 1:29.41 +26.38
50m: 41.37
100m: 1:29.41
(48.04)
10 Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap 1:33.39 +30.36
50m: 43.69
100m: 1:33.39
(49.70)
11 Ava Khosravi 2008 Köpings Simsällskap 1:38.55 +35.52
50m: 44.80
100m: 1:38.55
(53.75)
12 Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 1:42.16 +39.13
50m: 47.85
100m: 1:42.16
(54.31)
13 Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap 1:49.03 +46.00
50m: 50.12
100m: 1:49.03
(58.91)
14 Ylva Pedro 2009 Västerås Simsällskap 1:49.32 +46.29
50m: 49.56
100m: 1:49.32
(59.76)
- Alva Sandvall 2011 Västerås Simsällskap DNS
- Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap DNS
- Olivia Wiklund 2010 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:49:01 PM
2021-10-31 19:49:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 23, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Fahlén 2001 Västerås Simsällskap 2:02.03
50m: 28.89
100m: 59.43
(30.54)
150m: 1:30.69
(31.26)
200m: 2:02.03
(31.34)
2 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap 2:14.02 +11.99
50m: 30.27
100m: 1:03.75
(33.48)
150m: 1:38.71
(34.96)
200m: 2:14.02
(35.31)
3 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 2:21.16 +19.13
50m: 32.29
100m: 1:08.66
(36.37)
150m: 1:45.18
(36.52)
200m: 2:21.16
(35.98)
4 Thomas Zhan 2007 Västerås Simsällskap 2:23.47 +21.44
50m: 32.25
100m: 1:07.85
(35.60)
150m: 1:46.22
(38.37)
200m: 2:23.47
(37.25)
5 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap 2:58.39 +56.36
50m: 40.09
100m: 1:27.21
(47.12)
150m: 2:15.16
(47.95)
200m: 2:58.39
(43.23)
6 Elliot Flink Runnebring 2010 Köpings Simsällskap 2:58.89 +56.86
50m: 39.48
100m: 1:25.33
(45.85)
150m: 2:14.00
(48.67)
200m: 2:58.89
(44.89)
- Axel Sundquist 2006 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 7:55:18 PM
2021-10-31 19:55:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 24, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap 2:12.24
50m: 31.21
100m: 1:05.28
(34.07)
150m: 1:39.11
(33.83)
200m: 2:12.24
(33.13)
2 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 2:32.46 +20.22
50m: 36.05
100m: 1:15.06
(39.01)
150m: 1:54.07
(39.01)
200m: 2:32.46
(38.39)
3 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap 2:50.24 +38.00
50m: 38.87
100m: 1:23.76
(44.89)
150m: 2:09.71
(45.95)
200m: 2:50.24
(40.53)
4 Malin Sträng 2007 Köpings Simsällskap 2:53.23 +40.99
50m: 39.00
100m: 1:23.49
(44.49)
150m: 2:10.14
(46.65)
200m: 2:53.23
(43.09)
5 Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 2:53.64 +41.40
50m: 37.43
100m: 1:21.71
(44.28)
150m: 2:07.32
(45.61)
200m: 2:53.64
(46.32)
Grenen officiell:  10/31/2021 7:58:39 PM
2021-10-31 19:58:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 25, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 1:04.61
50m: 30.08
100m: 1:04.61
(34.53)
2 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap 1:05.63 +1.02
50m: 30.03
100m: 1:05.63
(35.60)
3 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 1:07.08 +2.47
50m: 29.92
100m: 1:07.08
(37.16)
4 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap 1:07.18 +2.57
50m: 30.50
100m: 1:07.18
(36.68)
5 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap 1:09.84 +5.23
50m: 32.64
100m: 1:09.84
(37.20)
6 Eden Sakelliou 2009 Västerås Simsällskap 1:31.98 +27.37
50m: 42.67
100m: 1:31.98
(49.31)
7 Charles Kidwell 2009 Västerås Simsällskap 1:40.31 +35.70
50m: 47.60
100m: 1:40.31
(52.71)
8 Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 2:03.13 +58.52
50m: 1:01.12
100m: 2:03.13
(1:02.01)
- Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap DSQ
- Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  10/31/2021 8:04:43 PM
2021-10-31 20:04:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Söndagsrace 1 2021
Plats: Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 okt 2021 till den 31 okt 2021
Gren 26, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 1:10.45
50m: 32.46
100m: 1:10.45
(37.99)
2 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap 1:21.19 +10.74
50m: 37.47
100m: 1:21.19
(43.72)
3 Thea Thunberg 2007 Västerås Simsällskap 1:25.79 +15.34
50m: 39.67
100m: 1:25.79
(46.12)
4 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 1:29.04 +18.59
50m: 40.97
100m: 1:29.04
(48.07)
5 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap 1:29.47 +19.02
50m: 42.67
100m: 1:29.47
(46.80)
6 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap 1:34.64 +24.19
50m: 46.66
100m: 1:34.64
(47.98)
7 Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 1:54.51 +44.06