2024-07-14   10:34:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit - lørdag

Document
Resultater
RSK International 2021
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 27. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2011 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Trebbien 2011 H2Odense 38.19 Q
2 Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg 46.08 +7.89 Q
- Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense DSQ
Ej berør. v 25m
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frey Nielsen Memborg 2010 Nyborg Svømmeklub 32.06 Q
2 Louis Stæhr Bentsen 2010 H2Odense 32.44 +0.38 Q
3 Hans Jakob Jensen 2010 Munkebo Svømme- og kondiklu 34.56 +2.50 Q
4 Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub 37.11 +5.05 Q
5 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 37.63 +5.57 Q
6 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 38.54 +6.48 Q
7 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 39.24 +7.18
8 Oscar Torarenni Brøndum 2010 H2Odense 42.62 +10.56
- Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jano Schröder 2009 Waspo Nordhorn 28.03 Q
2 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 33.09 +5.06 Q
3 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 33.15 +5.12 Q
4 Nikolas Temme 2009 Waspo Nordhorn 33.78 +5.75 Q
5 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg 34.01 +5.98 Q
6 Gabriel Ferreira 2009 Waspo Nordhorn 34.61 +6.58 Q
7 Max Strötker 2009 Waspo Nordhorn 34.94 +6.91
8 Lauritz Høybye Olesen 2009 Nyborg Svømmeklub 34.98 +6.95
9 Linus Paul Tabel 2009 Waspo Nordhorn 35.78 +7.75
10 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 35.89 +7.86
11 Fynn Strootmann 2009 Waspo Nordhorn 36.92 +8.89
12 Jannes Löcken 2009 Waspo Nordhorn 37.18 +9.15
13 Jannik Kjellerup 2009 Ringe Svømme Klub 37.20 +9.17
14 Malte Leander Feldhoff 2009 Waspo Nordhorn 37.22 +9.19
15 Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub 38.39 +10.36
16 Magne Nielsen Agergaard 2009 H2Odense 40.01 +11.98
17 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 44.74 +16.71
- Villads Birk 2009 H2Odense DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub 28.09 Q
2 Bugra Karademir 2008 Waspo Nordhorn 29.90 +1.81 Q
3 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 30.04 +1.95 Q
4 Neal Reineke 2008 Waspo Nordhorn 30.41 +2.32 Q
5 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 30.51 +2.42 Q
6 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 31.50 +3.41 Q
7 Hjalte Vinther-Okholm 2008 H2Odense 31.64 +3.55
8 Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub 31.74 +3.65
9 Asbjørn Larsson 2008 Svendborg Svømme Klub 32.21 +4.12
10 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 32.58 +4.49
11 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 35.18 +7.09
12 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 36.18 +8.09
13 Marius Lillevang 2008 Munkebo Svømme- og kondiklu 38.48 +10.39
- Hjalmer Lunden 2008 H2Odense DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 25.70 Q
2 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 27.47 +1.77 Q
3 Jacob Prytz 2007 Svømmeklubben Sønderborg 28.18 +2.48 Q
4 Nikolaj Kobbernagel 2007 Nyborg Svømmeklub 28.97 +3.27 Q
5 Ben Strötker 2007 Waspo Nordhorn 29.45 +3.75 Q
6 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg 29.82 +4.12 Q
7 Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub 30.27 +4.57
8 Ian Kuprecht 2007 Waspo Nordhorn 30.80 +5.10
9 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 31.11 +5.41
10 Lau Lamberg 2007 Munkebo Svømme- og kondiklu 31.14 +5.44
11 Besian Selaci 2007 H2Odense 31.62 +5.92
12 Martin Stokholm 2007 Nyborg Svømmeklub 32.47 +6.77
13 Casper Clausen 2007 Tommerup Svømme Klub 33.45 +7.75
14 Niklas Alburg 2007 Waspo Nordhorn 35.04 +9.34
- Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub 25.07 Q
2 Julius Schier 2006 Ringe Svømme Klub 26.83 +1.76 Q
3 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense 27.55 +2.48 Q
4 Tobias Damsgaard 2006 Ringe Svømme Klub 27.76 +2.69 Q
5 Andreas Ellebjerg Johansen 2006 Ringe Svømme Klub 28.33 +3.26 Q
6 Felix Niehaus 2006 Waspo Nordhorn 29.37 +4.30 Q
7 Christoffer Andersen 2006 Munkebo Svømme- og kondiklu 30.82 +5.75
8 Frederik Christensen 2006 Tommerup Svømme Klub 34.46 +9.39
9 Lukas Vette 2006 Waspo Nordhorn 34.66 +9.59
10 Noah Hilkenbach 2006 Waspo Nordhorn 36.09 +11.02
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Landtved 2004 Ringe Svømme Klub 23.99 Q
2 Kristoffer Desmareth 2000 Ringe Svømme Klub 25.31 +1.32 Q
3 Luca Hertzog 2005 Ringe Svømme Klub 25.47 +1.48 Q
4 Soeren Ekkelboom 1999 Waspo Nordhorn 25.50 +1.51 Q
5 Milan Monse 2000 Waspo Nordhorn 25.88 +1.89 Q
6 Johann Küpers 2005 Waspo Nordhorn 25.98 +1.99 Q
7 Philip Mundt 2002 Waspo Nordhorn 26.09 +2.10
8 Reyk Rueger 1994 Waspo Nordhorn 26.73 +2.74
9 Gustav Jørgensen 2004 Tommerup Svømme Klub 27.10 +3.11
10 Christopher Plangemann 2000 Waspo Nordhorn 27.49 +3.50
11 Mads Kristensen 2005 Svendborg Svømme Klub 27.67 +3.68
12 Marvin Beckemper 1998 Waspo Nordhorn 27.73 +3.74
13 Jacob Wahl 1991 Ringe Svømme Klub 28.14 +4.15
14 Nikolai Kristensen 2005 Agerskov Ungdomsskole 28.74 +4.75
15 Christoffer Rose Skaastru 2005 Ringe Svømme Klub 28.86 +4.87
16 Frederik Langebæk 2005 Tommerup Svømme Klub 29.41 +5.42
17 Magnus Tranekjer 2005 H2Odense 29.50 +5.51
18 Nikolaj Kiel Johansen 2003 Ringe Svømme Klub 29.71 +5.72
19 Marten Plangemann 2002 Waspo Nordhorn 30.69 +6.70
20 Jannek Borgers 2005 Waspo Nordhorn 30.88 +6.89
21 Christian Petersen 2005 Agerskov Ungdomsskole 32.06 +8.07
22 Thomas Saugmann Sørensen 2003 Munkebo Svømme- og kondiklu 32.64 +8.65
- Philip Emborg Andreasen 2005 Agerskov Ungdomsskole DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 2012 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense 36.08 Q
- Anton Busk-Clausen 2012 Nyborg Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 27-11-2021 14:21:54
28-11-2021 08:43.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner