2024-07-13   11:51:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Direkte Finaler - søndag

Document
Resultater
RSK International 2021
Placering: Idrætscenter Midtfyn Arrangør Ringe Svømme-Klub
Svømmeh 25m Stævne dato: 27. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 1:43.38
50m: 49.92
100m: 1:43.38
(53.46)
2 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 1:51.69 +8.31
50m: 54.52
100m: 1:51.69
(57.17)
3 Frida Wind 2011 H2Odense 2:38.04 +54.66
50m: 1:16.79
100m: 2:38.04
(1:21.25)
- Norah Kiehl 2011 Waspo Nordhorn DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately 50m
- Dicte Kay Myntman 2011 H2Odense DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m
- Laura Louise Pedersen 2011 H2Odense DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Anna Bøgelund Frederiksen 2011 H2Odense DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 25m
- Amanda Sandholdt Lange 2011 Ringe Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 1:25.91
50m: 40.98
100m: 1:25.91
(44.93)
2 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:28.95 +3.04
50m: 44.17
100m: 1:28.95
(44.78)
3 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub 1:35.24 +9.33
50m: 46.34
100m: 1:35.24
(48.90)
4 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub 1:37.96 +12.05
50m: 48.13
100m: 1:37.96
(49.83)
5 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 1:39.25 +13.34
50m: 49.97
100m: 1:39.25
(49.28)
6 Ellen Gramstrup Madsen 2010 Nyborg Svømmeklub 1:46.74 +20.83
50m: 51.76
100m: 1:46.74
(54.98)
7 Mona Borg Kristensen 2010 Ringe Svømme Klub 1:49.19 +23.28
50m: 54.43
100m: 1:49.19
(54.76)
8 Meta Ostenfeldt Müller 2010 H2Odense 1:49.65 +23.74
50m: 54.30
100m: 1:49.65
(55.35)
9 Truc Mai Vu 2010 H2Odense 1:57.50 +31.59
50m: 54.36
100m: 1:57.50
(1:03.14)
10 Nele Löbens 2010 Waspo Nordhorn 2:07.32 +41.41
50m: 1:01.86
100m: 2:07.32
(1:05.46)
11 Cecillia da Rocha Lopes 2010 H2Odense 2:08.93 +43.02
50m: 1:04.59
100m: 2:08.93
(1:04.34)
- Diana Rüthemann 2010 Waspo Nordhorn DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn 75m
- Ella Christensen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m
- Ida Mertz Andersen 2010 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 75m
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 1:26.60
50m: 43.11
100m: 1:26.60
(43.49)
2 Ella Broby Henriksen 2009 Ringe Svømme Klub 1:29.60 +3.00
50m: 43.17
100m: 1:29.60
(46.43)
3 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 1:32.00 +5.40
50m: 44.30
100m: 1:32.00
(47.70)
4 Marlene Vette 2009 Waspo Nordhorn 1:34.40 +7.80
50m: 45.54
100m: 1:34.40
(48.86)
5 Celina Karpe 2009 Waspo Nordhorn 1:40.79 +14.19
50m: 48.10
100m: 1:40.79
(52.69)
6 Naja Nielsen 2009 H2Odense 1:44.14 +17.54
50m: 51.86
100m: 1:44.14
(52.28)
7 Ona Egbers 2009 Waspo Nordhorn 1:45.19 +18.59
50m: 51.13
100m: 1:45.19
(54.06)
8 Lene Eersink 2009 Waspo Nordhorn 1:48.01 +21.41
50m: 52.64
100m: 1:48.01
(55.37)
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub 1:08.98
50m: 33.70
100m: 1:08.98
(35.28)
2 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub 1:12.98 +4.00
50m: 35.32
100m: 1:12.98
(37.66)
3 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub 1:17.45 +8.47
50m: 37.13
100m: 1:17.45
(40.32)
4 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub 1:19.72 +10.74
50m: 38.56
100m: 1:19.72
(41.16)
5 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub 1:21.12 +12.14
50m: 39.88
100m: 1:21.12
(41.24)
6 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub 1:25.30 +16.32
50m: 41.70
100m: 1:25.30
(43.60)
7 Ylvie Lensker 2008 Waspo Nordhorn 1:34.16 +25.18
50m: 44.87
100m: 1:34.16
(49.29)
8 Mariella Koers 2008 Waspo Nordhorn 1:34.87 +25.89
50m: 46.54
100m: 1:34.87
(48.33)
9 Justine Keinicke 2008 Ringe Svømme Klub 1:35.93 +26.95
50m: 46.08
100m: 1:35.93
(49.85)
10 Mathilde Mertz Andersen 2008 Ringe Svømme Klub 1:41.05 +32.07
50m: 49.50
100m: 1:41.05
(51.55)
- Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Mia Rosenski 2008 Waspo Nordhorn DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) 50m
- Signe Christiansen 2008 Nyborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub 1:06.04
50m: 32.38
100m: 1:06.04
(33.66)
2 Anne Bruun-Petersen 2007 Tommerup Svømme Klub 1:15.08 +9.04
50m: 36.64
100m: 1:15.08
(38.44)
3 Inken van Slooten 2007 Waspo Nordhorn 1:18.29 +12.25
50m: 38.92
100m: 1:18.29
(39.37)
4 Julia Snippe 2007 Waspo Nordhorn 1:19.96 +13.92
50m: 39.20
100m: 1:19.96
(40.76)
5 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub 1:24.02 +17.98
50m: 41.00
100m: 1:24.02
(43.02)
6 Emma Fischer 2007 Waspo Nordhorn 1:37.43 +31.39
50m: 47.48
100m: 1:37.43
(49.95)
7 Freya Schou 2007 Svendborg Svømme Klub 1:40.96 +34.92
50m: 47.41
100m: 1:40.96
(53.55)
- Isabella Aurbo Herold 2007 Svendborg Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 1:11.49
50m: 34.94
100m: 1:11.49
(36.55)
2 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:16.40 +4.91
50m: 36.51
100m: 1:16.40
(39.89)
3 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 1:16.64 +5.15
50m: 37.00
100m: 1:16.64
(39.64)
4 Alvina Vahala Hvass 2006 Svendborg Svømme Klub 1:20.74 +9.25
50m: 39.78
100m: 1:20.74
(40.96)
5 Sofie Pedersen 2006 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:28.19 +16.70
50m: 44.48
100m: 1:28.19
(43.71)
6 Caroline Søgaard 2006 Ringe Svømme Klub 1:29.60 +18.11
50m: 42.99
100m: 1:29.60
(46.61)
7 Svenja Schmölders 2006 Waspo Nordhorn 1:29.85 +18.36
50m: 43.20
100m: 1:29.85
(46.65)
8 Viktoria Schiebener 2006 Waspo Nordhorn 1:30.60 +19.11
50m: 43.69
100m: 1:30.60
(46.91)
9 Stella Ulbrich 2006 Waspo Nordhorn 1:37.73 +26.24
50m: 45.99
100m: 1:37.73
(51.74)
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 2005 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub 1:07.07
50m: 34.02
100m: 1:07.07
(33.05)
2 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 1:08.73 +1.66
50m: 33.45
100m: 1:08.73
(35.28)
3 Cecilie Ahrentsen 1998 Ringe Svømme Klub 1:14.41 +7.34
50m: 35.14
100m: 1:14.41
(39.27)
4 Svenja Niehaus 2004 Waspo Nordhorn 1:15.44 +8.37
50m: 36.36
100m: 1:15.44
(39.08)
5 Nikoline Thygesen 2005 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:19.21 +12.14
50m: 37.61
100m: 1:19.21
(41.60)
6 Elena Küpers 2004 Waspo Nordhorn 1:21.61 +14.54
50m: 38.91
100m: 1:21.61
(42.70)
7 Sofie Holm Rasmussen 2004 Munkebo Svømme- og kondiklu 1:22.60 +15.53
50m: 39.97
100m: 1:22.60
(42.63)
8 Lynn Harmsen 2002 Waspo Nordhorn 1:25.51 +18.44
50m: 41.99
100m: 1:25.51
(43.52)
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Højlund Sandberg 2012 H2Odense 2:01.93
50m: 2:01.93
2 Vera Damgaard 2012 H2Odense 2:06.08 +4.15
50m: 1:01.02
100m: 2:06.08
(1:05.06)
3 Alberte Bjørnø 2012 Ringe Svømme Klub 2:07.94 +6.01
50m: 1:04.29
100m: 2:07.94
(1:03.65)
4 Elin Pedersen 2012 Nyborg Svømmeklub 2:09.78 +7.85
50m: 1:02.16
100m: 2:09.78
(1:07.62)
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:44:16
28-11-2021 11:44.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner