2023-02-09   11:11:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Norrtäljedoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 31.78
2 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 36.66 +4.88 S10
3 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb 37.17 +5.39
4 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 39.97 +8.19
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 34.80
2 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 36.06 +1.26
3 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 36.24 +1.44
4 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb 37.05 +2.25
5 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 37.79 +2.99
6 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb 38.31 +3.51
7 Sabina Mamedova 2007 Märsta Simsällskap 40.92 +6.12
8 Mical Zemicael 2007 Älvsjö AIK Simförening 40.94 +6.14
9 Tyra Lampén 2007 Norrtälje Simklubb 40.96 +6.16
10 Ellinor Lillefors 2007 Bålsta Simklubb 41.06 +6.26
11 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 41.41 +6.61
12 Teresa Giocoli 2007 Älvsjö AIK Simförening 42.93 +8.13
13 Ida Ebenstrand 2007 Märsta Simsällskap 45.11 +10.31
14 Miranda Eriksson 2007 Österby Simsällskap 47.65 +12.85
15 Nova Huss 2007 Märsta Simsällskap 54.88 +20.08
16 Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap 55.80 +21.00
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 34.75
2 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 35.52 +0.77
3 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 37.62 +2.87
4 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 38.31 +3.56
5 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 38.34 +3.59
6 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 38.39 +3.64
7 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 40.20 +5.45
8 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 40.53 +5.78
9 Emily Richardson 2008 Åkersberga Simsällskap 41.19 +6.44
10 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap 41.77 +7.02
11 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 42.11 +7.36
12 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap 45.85 +11.10
13 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 47.20 +12.45
14 Felicia Sahlberg 2009 Österby Simsällskap 50.53 +15.78
15 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 59.25 +24.50
- Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb DSQ
- Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb DSQ
- Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 40.47
2 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 40.49 +0.02
3 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 43.74 +3.27
4 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 46.79 +6.32
5 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 52.28 +11.81
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
2021-11-29 11:42:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner