2024-07-25   03:31:36
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Harnäs 100

Below are all results from the competition shown by session.

Söndag 5/12 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.45-13.45)

Document
Resultat
Harnäs 100
Plats: Fjärran Höjderbadet Arrangör: Harnäs Skutskärs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 dec 2021 till den 5 dec 2021
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap 507 1:09.73
50m: 31.88
100m: 1:09.73
(37.85)
2 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 347 1:19.11 +9.38
50m: 35.87
100m: 1:19.11
(43.24)
3 Viggo Brodin 2005 Gävle Simsällskap 296 1:23.44 +13.71
50m: 38.59
100m: 1:23.44
(44.85)
Grenen officiell:  2021-12-05 14:33:43
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 342 1:19.52
50m: 37.17
100m: 1:19.52
(42.35)
2 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 338 1:19.77 +0.25
50m: 37.64
100m: 1:19.77
(42.13)
3 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap 302 1:22.81 +3.29
50m: 38.27
100m: 1:22.81
(44.54)
4 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 286 1:24.34 +4.82
50m: 39.47
100m: 1:24.34
(44.87)
5 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb 272 1:25.82 +6.30
50m: 39.63
100m: 1:25.82
(46.19)
6 Leo Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap 270 1:25.96 +6.44
50m: 39.37
100m: 1:25.96
(46.59)
7 Leornad Linälv 2007 Bollnäs Simsällskap 258 1:27.27 +7.75
50m: 39.37
100m: 1:27.27
(47.90)
8 Moltaz Andersson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 252 1:28.04 +8.52
50m: 40.89
100m: 1:28.04
(47.15)
9 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 248 1:28.44 +8.92
50m: 41.06
100m: 1:28.44
(47.38)
10 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 183 1:37.81 +18.29
50m: 44.00
100m: 1:37.81
(53.81)
11 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap 176 1:39.21 +19.69
50m: 45.54
100m: 1:39.21
(53.67)
12 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap 142 1:46.44 +26.92
50m: 48.59
100m: 1:46.44
(57.85)
Grenen officiell:  2021-12-05 14:33:43
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 150 1:44.50
50m: 48.97
100m: 1:44.50
(55.53)
2 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 134 1:48.41 +3.91
50m: 49.75
100m: 1:48.41
(58.66)
3 Alvin Visuri 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 127 1:50.59 +6.09
50m: 51.01
100m: 1:50.59
(59.58)
4 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 71 2:14.04 +29.54
50m: 1:01.57
100m: 2:14.04
(1:12.47)
Grenen officiell:  2021-12-05 14:33:43
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hunor Pázsit 2011 Bollnäs Simsällskap 137 1:47.73
50m: 50.70
100m: 1:47.73
(57.03)
2 Arvid Häll 2011 Bollnäs Simsällskap 133 1:48.70 +0.97
50m: 52.34
100m: 1:48.70
(56.36)
3 Alvar Modigh 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap 75 2:11.75 +24.02
50m: 1:03.83
100m: 2:11.75
(1:07.92)
Grenen officiell:  2021-12-05 14:33:43
2021-12-05 14:37:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Harnäs Skutskär Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner