2022-10-07   15:32:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 november 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim regionfinal Stockholm
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Stockholm kappsimningsklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 10, 200m Ryggsim F13-14 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.70 600 2:20.98
50m: 32.67
100m: 1:08.17
(35.50)
150m: 1:44.72
(36.55)
200m: 2:20.98
(36.26)
2 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.58 517 2:28.10 +7.12
50m: 34.01
100m: 1:11.70
(37.69)
150m: 1:49.82
(38.12)
200m: 2:28.10
(38.28)
3 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap +0.83 480 2:31.81 +10.83
50m: 35.21
100m: 1:13.46
(38.25)
150m: 1:52.82
(39.36)
200m: 2:31.81
(38.99)
4 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun +0.71 476 2:32.28 +11.30
50m: 35.22
100m: 1:13.10
(37.88)
150m: 1:52.92
(39.82)
200m: 2:32.28
(39.36)
5 emilia säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 440 2:36.27 +15.29
50m: 35.11
100m: 1:14.54
(39.43)
150m: 1:55.89
(41.35)
200m: 2:36.27
(40.38)
6 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +0.72 413 2:39.59 +18.61
50m: 35.49
100m: 1:15.37
(39.88)
150m: 1:57.31
(41.94)
200m: 2:39.59
(42.28)
7 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 402 2:41.13 +20.15
50m: 38.28
100m: 1:18.68
(40.40)
150m: 2:00.46
(41.78)
200m: 2:41.13
(40.67)
8 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 398 2:41.63 +20.65
50m: 37.73
100m: 1:19.43
(41.70)
150m: 2:00.81
(41.38)
200m: 2:41.63
(40.82)
9 Lilian Holfve 2007 Turebergs Simklubb +0.63 390 2:42.69 +21.71
50m: 38.98
100m: 1:20.66
(41.68)
150m: 2:03.26
(42.60)
200m: 2:42.69
(39.43)
10 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 389 2:42.90 +21.92
50m: 37.40
100m: 1:18.75
(41.35)
150m: 2:00.96
(42.21)
200m: 2:42.90
(41.94)
11 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.65 389 2:42.92 +21.94
50m: 35.82
100m: 1:16.66
(40.84)
150m: 1:59.87
(43.21)
200m: 2:42.92
(43.05)
12 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 383 2:43.69 +22.71
50m: 39.10
100m: 1:20.33
(41.23)
150m: 2:02.37
(42.04)
200m: 2:43.69
(41.32)
13 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap +0.64 374 2:45.04 +24.06
50m: 37.62
100m: 1:19.65
(42.03)
150m: 2:03.24
(43.59)
200m: 2:45.04
(41.80)
14 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb +0.80 364 2:46.43 +25.45
50m: 38.90
100m: 1:21.24
(42.34)
150m: 2:04.53
(43.29)
200m: 2:46.43
(41.90)
15 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap +0.66 358 2:47.42 +26.44
50m: 37.51
100m: 1:19.21
(41.70)
150m: 2:03.32
(44.11)
200m: 2:47.42
(44.10)
16 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap +0.74 332 2:51.67 +30.69
50m: 39.00
100m: 1:23.40
(44.40)
150m: 2:08.11
(44.71)
200m: 2:51.67
(43.56)
17 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap +0.65 320 2:53.85 +32.87
50m: 39.83
100m: 1:23.80
(43.97)
150m: 2:09.26
(45.46)
200m: 2:53.85
(44.59)
18 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.64 320 2:53.87 +32.89
50m: 39.32
100m: 1:23.46
(44.14)
150m: 2:09.24
(45.78)
200m: 2:53.87
(44.63)
19 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.65 317 2:54.41 +33.43
50m: 39.10
100m: 1:22.35
(43.25)
150m: 2:08.89
(46.54)
200m: 2:54.41
(45.52)
20 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap +0.82 307 2:56.23 +35.25
50m: 41.07
100m: 1:25.18
(44.11)
150m: 2:11.26
(46.08)
200m: 2:56.23
(44.97)
21 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 287 3:00.14 +39.16
50m: 41.05
100m: 1:25.94
(44.89)
150m: 2:13.70
(47.76)
200m: 3:00.14
(46.44)
Grenen officiell:  2021-11-13 10:14:22
2021-11-13 10:22:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner