Results for DM for Hold - 2. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor, Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
829 |
1:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
797 |
1:47.16 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI |
|
739 |
1:49.88 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
725 |
1:50.61 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
705 |
1:51.65 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim |
|
702 |
1:51.78 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
676 |
1:53.22 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
600 |
1:57.77 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 |
|
588 |
1:58.60 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
|
582 |
1:58.97 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI |
|
581 |
1:59.07 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
|
565 |
2:00.19 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 |
|
552 |
2:01.09 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
512 |
2:04.19 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:38:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:12.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
WR |
1:50.43 |
|
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
|
Eindhoven, Holland |
12-08-2017 |
|
|
|
|
DEN |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
15-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
774 |
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
753 |
2:01.34 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
A6 |
|
705 |
2:04.03 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
657 |
2:06.99 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 |
|
616 |
2:09.78 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
612 |
2:10.02 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
612 |
2:10.03 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
|
611 |
2:10.08 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI |
|
592 |
2:11.49 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
586 |
2:11.89 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
559 |
2:13.98 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
|
559 |
2:14.05 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
536 |
2:15.91 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI |
|
491 |
2:19.91 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:38:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:13.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
714 |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
701 |
1:02.29 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
|
689 |
1:02.64 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
681 |
1:02.88 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI |
|
626 |
1:04.69 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
623 |
1:04.77 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
598 |
1:05.67 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 |
|
595 |
1:05.77 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
571 |
1:06.69 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
|
559 |
1:07.17 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
542 |
1:07.84 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 |
|
502 |
1:09.62 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI |
|
463 |
1:11.51 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
452 |
1:12.07 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:13.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
WR |
1:02.36 |
|
|
|
Alia Atkinson |
1988 |
|
Doha, Qatar |
06-12-2014 |
|
|
|
|
DEN |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin, Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
|
810 |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
694 |
1:10.42 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 |
|
665 |
1:11.41 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
656 |
1:11.76 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
653 |
1:11.86 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 |
|
638 |
1:12.41 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
596 |
1:14.06 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
|
592 |
1:14.23 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
585 |
1:14.55 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI |
|
550 |
1:16.11 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim |
|
545 |
1:16.30 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
544 |
1:16.39 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Marie Schousboe |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
522 |
1:17.44 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Marie Clausen |
2005 |
GTI |
|
518 |
1:17.62 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:44:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:13.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.53 |
731 |
53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
704 |
54.32 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
696 |
54.51 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.57 |
603 |
57.18 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
589 |
57.65 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
+0.63 |
583 |
57.83 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.57 |
581 |
57.91 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI |
+0.48 |
546 |
59.12 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
+0.57 |
531 |
59.66 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 |
+0.65 |
492 |
1:01.20 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.60 |
457 |
1:02.72 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
445 |
1:03.29 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI |
+0.67 |
429 |
1:04.08 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Damsgaard |
2006 |
A6 |
+0.87 |
346 |
1:08.83 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:13.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
WR |
54.89 |
|
|
|
Minna Atherton |
2000 |
|
Budapest, Ungarn |
27-10-2019 |
|
|
|
|
DEN |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI |
+0.61 |
736 |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.58 |
649 |
1:03.37 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
648 |
1:03.42 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
629 |
1:04.06 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI |
+0.70 |
614 |
1:04.55 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 |
+0.58 |
611 |
1:04.67 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
598 |
1:05.13 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.68 |
568 |
1:06.26 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
564 |
1:06.40 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.52 |
559 |
1:06.62 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
H2Odense |
+0.68 |
559 |
1:06.63 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
556 |
1:06.75 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
+0.69 |
539 |
1:07.44 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 |
+0.68 |
514 |
1:08.52 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:13.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
DEN |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
734 |
24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
726 |
24.19 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI |
|
700 |
24.49 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
691 |
24.60 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
675 |
24.79 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
665 |
24.91 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
|
648 |
25.13 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
634 |
25.31 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
GTI |
|
582 |
26.05 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
571 |
26.21 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
565 |
26.30 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
|
548 |
26.57 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 |
|
512 |
27.17 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 |
|
511 |
27.19 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:27:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:14.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
WR |
24.38 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
|
Singapre, Singapore |
11-11-2009 |
|
|
|
|
DEN |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
05-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI |
|
800 |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
690 |
27.58 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
|
633 |
28.38 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI |
|
631 |
28.41 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
609 |
28.75 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
604 |
28.84 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
587 |
29.11 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Andersen |
2003 |
H2Odense |
|
586 |
29.13 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 |
|
581 |
29.21 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
|
576 |
29.29 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
563 |
29.51 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 |
|
555 |
29.65 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
536 |
30.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
531 |
30.09 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:14.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x50m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI, Dolphins - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
+0.64 |
27.56 |
|
|
|
|
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
|
29.50 |
|
|
|
|
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
|
24.28 |
|
|
|
|
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
|
26.60 |
|
|
|
|
1:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF 2. division - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:48.80 |
+0.86 |
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.54 |
24.91 |
|
|
|
|
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
27.71 |
|
|
|
|
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
|
28.67 |
|
|
|
|
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
27.51 |
|
|
|
|
1:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Svømmeklub - Mix |
23 |
|
|
|
|
|
|
1:49.71 |
+1.77 |
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.60 |
28.93 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
|
29.34 |
|
|
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
24.46 |
|
|
|
|
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
|
26.98 |
|
|
|
|
1:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:50.25 |
+2.31 |
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
+0.51 |
26.84 |
|
|
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
28.25 |
|
|
|
|
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
|
28.20 |
|
|
|
|
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
|
26.96 |
|
|
|
|
1:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ODENSE - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:50.50 |
+2.56 |
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
+0.54 |
27.15 |
|
|
|
|
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
|
30.81 |
|
|
|
|
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
|
28.97 |
|
|
|
|
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
|
23.57 |
|
|
|
|
1:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AAS 2. div - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:50.85 |
+2.91 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.62 |
26.48 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
28.72 |
|
|
|
|
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
28.60 |
|
|
|
|
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
27.05 |
|
|
|
|
1:50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 - Mix |
23 |
|
|
|
|
|
|
1:52.36 |
+4.42 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.63 |
28.09 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
|
31.59 |
|
|
|
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
|
25.96 |
|
|
|
|
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
|
26.72 |
|
|
|
|
1:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:32:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 20:14.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
DEN |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe, Danmark |
14-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
731 |
2:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
694 |
2:03.82 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
689 |
2:04.11 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
656 |
2:06.11 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
633 |
2:07.65 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
584 |
2:11.09 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
|
578 |
2:11.56 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
573 |
2:11.97 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI |
|
528 |
2:15.59 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
|
520 |
2:16.28 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
514 |
2:16.80 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI |
|
481 |
2:19.83 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Damsgaard |
2006 |
A6 |
|
376 |
2:31.88 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW7.1 2 flyben v125m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 10:28.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer - Final |
|
|
WR |
2:01.86 |
|
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
|
Doha, Qatar |
06-12-2014 |
|
|
|
|
DEN |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
714 |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
|
676 |
2:18.82 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 |
|
673 |
2:19.05 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
627 |
2:22.33 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 |
|
601 |
2:24.37 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI |
|
601 |
2:24.37 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
H2Odense |
|
584 |
2:25.77 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
578 |
2:26.23 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
568 |
2:27.14 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
553 |
2:28.42 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
549 |
2:28.77 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI |
|
522 |
2:31.25 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
488 |
2:34.73 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke v100m |
|
|
|
|
- |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 13:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 13:16.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
07-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
734 |
49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
703 |
50.53 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
699 |
50.63 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI |
|
680 |
51.09 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI |
|
679 |
51.13 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
662 |
51.55 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
658 |
51.65 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
|
655 |
51.73 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
633 |
52.33 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
610 |
52.98 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
|
596 |
53.38 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 |
|
584 |
53.76 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
|
546 |
54.97 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 |
|
455 |
58.41 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:47:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:00.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
WR |
50.25 |
|
|
|
Cate Campbell |
1992 |
|
Adelaide, Australien |
26-10-2017 |
|
|
|
|
DEN |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
09-10-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 |
|
830 |
53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI |
|
713 |
56.23 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
700 |
56.58 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
644 |
58.16 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI |
|
634 |
58.47 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
|
631 |
58.56 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
601 |
59.54 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
599 |
59.58 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 |
|
587 |
59.99 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
586 |
1:00.02 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
|
585 |
1:00.05 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
584 |
1:00.09 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
567 |
1:00.68 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Andersen |
2003 |
H2Odense |
|
514 |
1:02.71 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 13:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 13:17.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
04-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
698 |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
|
660 |
28.99 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
618 |
29.63 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
607 |
29.81 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
|
605 |
29.85 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
586 |
30.16 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 |
|
585 |
30.18 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
585 |
30.19 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
579 |
30.29 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI |
|
547 |
30.86 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
530 |
31.19 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 |
|
505 |
31.69 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI |
|
482 |
32.19 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
466 |
32.55 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:03:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:00.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
WR |
28.56 |
|
|
Alia Atkinson |
1988 |
|
Budapest, Ungarn |
06-10-2018 |
|
|
|
|
DEN |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
12-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
|
722 |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 |
|
705 |
32.08 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
695 |
32.24 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 |
|
624 |
33.42 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
621 |
33.46 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
611 |
33.65 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
609 |
33.68 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
595 |
33.95 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Schousboe |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
594 |
33.96 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
|
581 |
34.22 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI |
|
562 |
34.60 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim |
|
544 |
34.98 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
515 |
35.61 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Marie Clausen |
2005 |
GTI |
|
505 |
35.85 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 11:42.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
12-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
782 |
15:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
773 |
15:23.71 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim |
|
755 |
15:31.08 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
651 |
16:18.42 |
+58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
636 |
16:25.79 |
+1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
|
595 |
16:48.06 |
+1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
508 |
17:42.26 |
+2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
|
499 |
17:49.17 |
+2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 |
|
498 |
17:49.39 |
+2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI |
|
486 |
17:58.44 |
+2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 |
|
448 |
18:28.13 |
+3:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
GTI |
|
434 |
18:39.85 |
+3:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
402 |
19:08.87 |
+3:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
392 |
19:17.79 |
+3:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:58:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 11:59.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer - Final |
|
|
WR |
7:59.34 |
|
|
|
Mireia Belmonte Garcia |
1990 |
|
Berlin, Tyskland |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DEN |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin, Tyskland |
14-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
755 |
8:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
655 |
9:11.94 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
A6 |
|
629 |
9:19.19 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
606 |
9:26.34 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
601 |
9:27.91 |
+41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 |
|
596 |
9:29.43 |
+43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
575 |
9:36.17 |
+49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI |
|
545 |
9:46.66 |
+1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
537 |
9:49.67 |
+1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
532 |
9:51.21 |
+1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
519 |
9:56.41 |
+1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
|
492 |
10:06.93 |
+1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
|
472 |
10:15.33 |
+1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI |
|
446 |
10:27.14 |
+1:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:31.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x100m Medley Herrer - Final |
|
DEN |
3:32.00 |
|
|
|
|
|
Bellahøj, Danmark |
17-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF 2. division - Herrer |
22 |
|
|
|
|
734 |
|
|
3:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
+0.52 |
26.10 |
54.09 |
|
|
|
54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
28.27 |
1:02.01 |
|
|
|
1:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
|
25.25 |
55.46 |
|
|
|
2:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
23.32 |
49.18 |
|
|
|
3:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle - Herrer |
22 |
|
|
|
|
730 |
|
|
3:41.18 |
+0.44 |
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
+0.56 |
27.32 |
57.20 |
|
|
|
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
28.44 |
1:00.80 |
|
|
|
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
|
24.60 |
54.27 |
|
|
|
2:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
|
23.33 |
48.91 |
|
|
|
3:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Svømmeklub - Herrer |
21 |
|
|
|
|
670 |
|
|
3:47.56 |
+6.82 |
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.54 |
26.38 |
54.67 |
|
|
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
|
30.66 |
1:06.28 |
|
|
|
2:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
25.46 |
54.10 |
|
|
|
2:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
|
24.90 |
52.51 |
|
|
|
3:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ODENSE - Herrer |
21 |
|
|
|
|
663 |
|
|
3:48.35 |
+7.61 |
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
+0.61 |
28.24 |
57.67 |
|
|
|
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
|
29.09 |
1:03.13 |
|
|
|
2:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
|
25.80 |
55.30 |
|
|
|
2:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
|
25.08 |
52.25 |
|
|
|
3:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AAS 2. div - Herrer |
22 |
|
|
|
|
621 |
|
|
3:53.40 |
+12.66 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.63 |
27.55 |
57.76 |
|
|
|
57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
30.37 |
1:06.11 |
|
|
|
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
26.02 |
57.46 |
|
|
|
3:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
24.51 |
52.07 |
|
|
|
3:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GTI - disk |
0 |
|
|
|
|
577 |
|
|
3:59.11 |
+18.37 |
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
+0.69 |
28.28 |
59.04 |
|
|
|
59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
|
30.74 |
1:06.70 |
|
|
|
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
|
26.82 |
59.37 |
|
|
|
3:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
|
26.20 |
54.00 |
|
|
|
3:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 - Herrer |
20 |
|
|
|
|
569 |
|
|
4:00.21 |
+19.47 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.66 |
28.89 |
1:01.17 |
|
|
|
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
|
30.93 |
1:06.01 |
|
|
|
2:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
|
27.50 |
59.84 |
|
|
|
3:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
|
25.21 |
53.19 |
|
|
|
4:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI, Dolphins - Herrer |
23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW10.11 Tyvstart |
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
+0.46 |
28.46 |
59.35 |
|
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
|
30.14 |
1:05.55 |
|
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 16:31:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 16:40.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 4x100m Medley Damer - Final |
|
WR |
3:44.52 |
|
|
|
|
|
Budapest, Ungarn |
21-11-2020 |
|
|
|
|
DEN |
3:59.47 |
|
|
|
|
|
Aalborg, Danmark |
05-04-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 - Damer |
22 |
|
|
|
|
691 |
|
|
4:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
+0.58 |
28.33 |
58.85 |
|
|
|
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
|
33.63 |
1:11.32 |
|
|
|
2:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
|
29.52 |
1:05.32 |
|
|
|
3:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
|
27.73 |
58.35 |
|
|
|
4:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF 2. division - Damer |
26 |
|
|
|
|
665 |
|
|
4:17.12 |
+3.28 |
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.58 |
32.45 |
1:06.84 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
32.28 |
1:09.91 |
|
|
|
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
27.69 |
1:00.10 |
|
|
|
3:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
|
28.67 |
1:00.27 |
|
|
|
4:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GTI, Dolphins - Damer |
20 |
|
|
|
|
663 |
|
|
4:17.42 |
+3.58 |
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
+0.73 |
31.70 |
1:06.04 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
|
33.95 |
1:13.62 |
|
|
|
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
|
26.78 |
59.48 |
|
|
|
3:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
|
27.73 |
58.28 |
|
|
|
4:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ODENSE - Damer |
25 |
|
|
|
|
649 |
|
|
4:19.25 |
+5.41 |
|
|
|
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0018BI |
+0.71 |
32.93 |
1:07.59 |
|
|
|
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
|
31.43 |
1:06.79 |
|
|
|
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
|
30.38 |
1:05.41 |
|
|
|
3:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
|
27.91 |
59.46 |
|
|
|
4:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AAS 2. div - Damer |
18 |
|
|
|
|
641 |
|
|
4:20.36 |
+6.52 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.59 |
30.89 |
1:03.80 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
33.81 |
1:12.35 |
|
|
|
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
29.19 |
1:03.81 |
|
|
|
3:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
28.85 |
1:00.40 |
|
|
|
4:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle - Damer |
20 |
|
|
|
|
637 |
|
|
4:20.89 |
+7.05 |
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
+0.60 |
33.29 |
1:07.56 |
|
|
|
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
|
33.70 |
1:11.27 |
|
|
|
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
|
29.25 |
1:04.15 |
|
|
|
3:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
28.04 |
57.91 |
|
|
|
4:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens Svømmeklub - Damer |
19 |
|
|
|
|
598 |
|
|
4:26.47 |
+12.63 |
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
+0.52 |
33.35 |
1:08.25 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
34.84 |
1:14.36 |
|
|
|
2:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
|
30.10 |
1:04.39 |
|
|
|
3:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
27.82 |
59.47 |
|
|
|
4:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 13:23:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 16:42.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI, Dolphins - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
|
22.80 |
|
|
|
|
22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
|
22.84 |
|
|
|
|
45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
|
25.02 |
|
|
|
|
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
|
24.32 |
|
|
|
|
1:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:38.07 |
+3.09 |
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
|
22.92 |
|
|
|
|
22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
|
22.05 |
|
|
|
|
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
|
27.27 |
|
|
|
|
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
|
25.83 |
|
|
|
|
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF 2. division - Mix |
26 |
|
|
|
|
|
|
1:40.42 |
+5.44 |
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
|
23.25 |
|
|
|
|
23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
22.68 |
|
|
|
|
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
27.19 |
|
|
|
|
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
|
27.30 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Horsens Svømmeklub - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:41.11 |
+6.13 |
|
|
|
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
|
27.25 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
|
23.08 |
|
|
|
|
50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
24.46 |
|
|
|
|
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
26.32 |
|
|
|
|
1:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:41.85 |
+6.87 |
|
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
|
24.35 |
|
|
|
|
24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
|
25.60 |
|
|
|
|
49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
|
25.02 |
|
|
|
|
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
|
26.88 |
|
|
|
|
1:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ODENSE - Mix |
25 |
|
|
|
|
|
|
1:42.34 |
+7.36 |
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
|
27.66 |
|
|
|
|
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
|
26.56 |
|
|
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
|
23.44 |
|
|
|
|
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
|
24.68 |
|
|
|
|
1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AAS 2. div - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:42.55 |
+7.57 |
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
|
24.19 |
|
|
|
|
24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
24.63 |
|
|
|
|
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
26.78 |
|
|
|
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
26.95 |
|
|
|
|
1:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:22:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 17:22.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 3 af 3 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
DEN |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
711 |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
700 |
53.80 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
661 |
54.85 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
|
627 |
55.80 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
617 |
56.12 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
588 |
57.00 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI |
|
584 |
57.16 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
569 |
57.63 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
547 |
58.41 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Gummer |
2002 |
GTI |
|
533 |
58.90 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 |
|
514 |
59.63 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
512 |
59.70 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 |
|
480 |
1:01.00 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
|
466 |
1:01.59 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 17:22.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
WR |
54.61 |
|
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
|
Doha, Qatar |
07-12-2014 |
|
|
|
|
DEN |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
11-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI |
|
761 |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
649 |
1:03.05 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
630 |
1:03.67 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
607 |
1:04.48 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
587 |
1:05.19 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
|
585 |
1:05.27 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
581 |
1:05.42 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI |
|
576 |
1:05.62 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 |
|
549 |
1:06.69 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 |
|
543 |
1:06.92 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
540 |
1:07.06 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim |
|
529 |
1:07.50 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
|
506 |
1:08.49 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
478 |
1:09.84 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:24:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 17:24.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
DEN |
4:05.98 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
11-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
749 |
4:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
695 |
4:25.01 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
651 |
4:30.88 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
590 |
4:39.81 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
571 |
4:43.00 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
562 |
4:44.40 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
|
547 |
4:46.94 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
|
532 |
4:49.78 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 |
|
512 |
4:53.42 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 |
|
501 |
4:55.59 |
+37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Brasch Jensen |
2004 |
GTI |
|
468 |
5:02.24 |
+43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
460 |
5:04.03 |
+45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI |
|
375 |
5:25.61 |
+1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
284 |
5:56.91 |
+1:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 ej afsluttet på ryggen v 200m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:13:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:20.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Medley Damer - Final |
|
|
WR |
4:18.94 |
|
|
|
Mireia Belmonte Garcia |
1990 |
|
Eindhoven, Holland |
12-08-2017 |
|
|
|
|
DEN |
4:32.39 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
739 |
4:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
671 |
4:55.67 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 |
|
656 |
4:57.93 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 |
|
598 |
5:07.27 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI |
|
594 |
5:07.90 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
582 |
5:10.00 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
582 |
5:10.03 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
575 |
5:11.31 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
573 |
5:11.59 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI |
|
568 |
5:12.55 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
516 |
5:22.82 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
|
506 |
5:24.88 |
+38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
493 |
5:27.58 |
+41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
|
459 |
5:35.58 |
+49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:03.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
764 |
24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.52 |
709 |
24.91 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
676 |
25.31 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
+0.62 |
599 |
26.35 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.54 |
591 |
26.47 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.53 |
580 |
26.63 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
|
577 |
26.69 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI |
+0.48 |
549 |
27.13 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
Aarhus Swim |
|
513 |
27.75 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
462 |
28.74 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI |
|
424 |
29.56 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.63 |
421 |
29.63 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 |
+0.69 |
352 |
31.46 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 |
+0.67 |
340 |
31.83 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:31:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:21.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
WR |
25.60 |
|
|
Kira Toussaint |
1994 |
|
Budapest, Ungarn |
14-11-2020 |
|
|
|
|
DEN |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
14-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI |
+0.62 |
777 |
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
711 |
28.68 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.59 |
622 |
29.99 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI |
+0.63 |
594 |
30.45 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
H2Odense |
+0.65 |
583 |
30.63 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
579 |
30.70 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
578 |
30.73 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 |
+0.62 |
577 |
30.75 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
541 |
31.41 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
537 |
31.49 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.71 |
533 |
31.57 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
512 |
32.00 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 |
+0.69 |
501 |
32.22 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Andersen |
2003 |
H2Odense |
+0.67 |
494 |
32.38 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:03.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
702 |
22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI |
|
687 |
22.84 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
646 |
23.31 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
642 |
23.36 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
638 |
23.41 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
621 |
23.62 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
617 |
23.68 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Bui |
2000 |
H2Odense |
|
614 |
23.71 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
609 |
23.78 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI |
|
545 |
24.68 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Sloth |
2003 |
Aarhus Swim |
|
535 |
24.83 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
|
515 |
25.15 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 |
|
419 |
26.93 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Damsgaard |
2006 |
A6 |
|
401 |
27.32 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:00:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:03.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
WR |
22.93 |
|
|
Ranomi Kromowidjojo |
1990 |
|
Berlin, Tyskland |
07-08-2017 |
|
|
|
|
DEN |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis, USA |
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 |
|
836 |
24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI |
|
747 |
25.27 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
655 |
26.40 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
652 |
26.44 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI |
|
617 |
26.92 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
A6 |
|
614 |
26.97 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
598 |
27.21 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
My Phuong Bui |
2003 |
H2Odense |
|
595 |
27.26 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
578 |
27.52 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
571 |
27.63 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
|
566 |
27.71 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
564 |
27.74 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
558 |
27.85 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
556 |
27.88 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:03.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200+150+100+50m Frisvømning Herrer - Final |
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle - Herrer |
22 |
|
|
|
|
|
|
4:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
|
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
27.05 |
54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF 2. division - Herrer |
25 |
|
|
|
|
|
|
4:23.20 |
+1.49 |
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
25.65 |
53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
27.33 |
55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AAS 2. div - Herrer |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:30.90 |
+9.19 |
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
26.29 |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
28.66 |
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GTI, Dolphins - Herrer |
23 |
|
|
|
|
|
|
4:33.59 |
+11.88 |
|
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
|
25.80 |
54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
|
29.32 |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens Svømmeklub - Herrer |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:38.62 |
+16.91 |
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
|
27.10 |
56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
|
27.63 |
56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ODENSE - Herrer |
22 |
|
|
|
|
|
|
4:39.89 |
+18.18 |
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
|
27.03 |
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
|
28.55 |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 - Herrer |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:52.14 |
+30.43 |
|
|
|
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
|
28.10 |
58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
|
30.56 |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:01:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:03.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200+150+100+50m Frisvømning Damer - Final |
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle - Damer |
21 |
|
|
|
|
|
|
5:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
28.85 |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
|
32.31 |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF 2. division - Damer |
21 |
|
|
|
|
|
|
5:02.47 |
+1.17 |
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
28.59 |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
|
31.84 |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 - Damer |
23 |
|
|
|
|
|
|
5:04.83 |
+3.53 |
|
|
|
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
|
28.92 |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
|
31.64 |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AAS 2. div - Damer |
19 |
|
|
|
|
|
|
5:11.57 |
+10.27 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
30.65 |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
32.16 |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens Svømmeklub - Damer |
23 |
|
|
|
|
|
|
5:11.81 |
+10.51 |
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
|
30.63 |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
|
32.48 |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ODENSE - Damer |
22 |
|
|
|
|
|
|
5:13.58 |
+12.28 |
|
|
|
|
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
|
30.38 |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0018BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
|
32.90 |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GTI, Dolphins - Damer |
19 |
|
|
|
|
|
|
5:17.62 |
+16.32 |
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
|
29.89 |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Annika Frederiksen |
2007 |
0766AI |
|
33.20 |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
0704AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 19:05:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 19:05.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
DEN |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve, Danmark |
09-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
675 |
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
654 |
56.77 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
652 |
56.82 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI |
|
642 |
57.12 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim |
|
622 |
57.72 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
615 |
57.92 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim |
|
585 |
58.92 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
567 |
59.54 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 |
|
520 |
1:01.28 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
510 |
1:01.66 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 |
|
509 |
1:01.70 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI |
|
475 |
1:03.13 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
|
470 |
1:03.36 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
|
439 |
1:04.81 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:10:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 10:10.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Medley Damer - Final |
|
|
WR |
56.51 |
|
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
|
Berlin, Tysklnad |
07-08-2017 |
|
|
|
|
DEN |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva, Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 |
|
821 |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI |
|
763 |
1:01.84 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
621 |
1:06.23 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
608 |
1:06.67 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI |
|
602 |
1:06.90 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
596 |
1:07.13 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
|
575 |
1:07.93 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 |
|
548 |
1:09.04 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
|
533 |
1:09.67 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
530 |
1:09.79 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
516 |
1:10.42 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
514 |
1:10.51 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
My Phuong Bui |
2003 |
H2Odense |
|
491 |
1:11.60 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
462 |
1:13.08 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:18:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 10:18.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København, Danmark |
19-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
666 |
2:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
640 |
2:02.56 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
600 |
2:05.19 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.60 |
563 |
2:07.92 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
+0.59 |
547 |
2:09.14 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.56 |
529 |
2:10.59 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI |
+0.51 |
525 |
2:10.91 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
510 |
2:12.16 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
456 |
2:17.20 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI |
+0.70 |
401 |
2:23.20 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 |
+0.66 |
387 |
2:24.86 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 |
+0.73 |
352 |
2:29.48 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
+0.66 |
310 |
2:35.95 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
301 |
2:37.49 |
+36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 175m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:31:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:51.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
WR |
1:59.23 |
|
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
|
Doha, Qatar |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DEN |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
+0.63 |
648 |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI |
+0.62 |
629 |
2:18.79 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI |
+0.92 |
607 |
2:20.47 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
596 |
2:21.31 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 |
+0.61 |
591 |
2:21.73 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.72 |
579 |
2:22.67 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
538 |
2:26.19 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
535 |
2:26.51 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
529 |
2:27.04 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
+0.77 |
524 |
2:27.49 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
H2Odense |
+0.64 |
521 |
2:27.79 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
505 |
2:29.30 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 |
+0.67 |
490 |
2:30.84 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
485 |
2:31.32 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:48:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 10:48.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
674 |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
|
667 |
2:17.46 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
639 |
2:19.48 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
605 |
2:22.07 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI |
|
598 |
2:22.58 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
594 |
2:22.94 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
560 |
2:25.71 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim |
|
548 |
2:26.82 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
490 |
2:32.32 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 |
|
483 |
2:33.14 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 |
|
469 |
2:34.57 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
421 |
2:40.32 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI |
|
410 |
2:41.62 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
398 |
2:43.28 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:10.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
WR |
2:14.57 |
|
|
|
Rebecca Soni |
1987 |
|
Manchester, GBR |
18-12-2009 |
|
|
|
|
DEN |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
H2Odense |
|
835 |
2:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
643 |
2:35.88 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim |
|
635 |
2:36.55 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
632 |
2:36.73 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 |
|
600 |
2:39.55 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 |
|
588 |
2:40.59 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
562 |
2:43.03 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
561 |
2:43.08 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim |
|
560 |
2:43.23 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI |
|
531 |
2:46.08 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
|
529 |
2:46.32 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
491 |
2:50.51 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Marie Clausen |
2005 |
GTI |
|
488 |
2:50.91 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
475 |
2:52.39 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:10:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:10.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
DEN |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
790 |
3:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
705 |
3:58.39 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI |
|
705 |
3:58.43 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim |
|
690 |
4:00.19 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
|
663 |
4:03.40 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
656 |
4:04.27 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
629 |
4:07.63 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
598 |
4:11.82 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
|
587 |
4:13.37 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 |
|
534 |
4:21.59 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
529 |
4:22.34 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI |
|
525 |
4:23.05 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 |
|
478 |
4:31.32 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
415 |
4:44.47 |
+54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:25:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:25.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
WR |
3:53.92 |
|
|
|
Ariarne Titmus |
2000 |
|
Hangzhou, Kina |
14-12-2018 |
|
|
|
|
DEN |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin, Polen |
10-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
756 |
4:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
A6 |
|
680 |
4:26.00 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
638 |
4:31.65 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
|
629 |
4:32.87 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
618 |
4:34.58 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
612 |
4:35.39 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 |
|
611 |
4:35.52 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
607 |
4:36.14 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
583 |
4:39.98 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
|
571 |
4:41.90 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
|
530 |
4:48.91 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
514 |
4:52.02 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI |
|
495 |
4:55.63 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja O. K. Neergaard |
2007 |
GTI |
|
453 |
5:04.39 |
+47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:47:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:47.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Herrer - Final |
|
|
DEN |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
705 |
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
694 |
2:02.25 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
632 |
2:06.09 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
631 |
2:06.14 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
|
628 |
2:06.34 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 |
|
616 |
2:07.19 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
H2Odense |
|
598 |
2:08.47 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim |
|
571 |
2:10.45 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
556 |
2:11.60 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Aarhus Swim |
|
516 |
2:14.93 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
500 |
2:16.31 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 |
|
483 |
2:17.92 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Brasch Jensen |
2004 |
GTI |
|
463 |
2:19.90 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
GTI |
|
427 |
2:23.69 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:10.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
WR |
1:59.61 |
|
|
|
Mireya Belmonte Garcia |
1990 |
|
Doha, Qatar |
03-12-2014 |
|
|
|
|
DEN |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
15-11-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
708 |
2:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
552 |
2:25.74 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 |
|
548 |
2:26.09 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
548 |
2:26.10 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
525 |
2:28.22 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim |
|
516 |
2:29.09 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI |
|
505 |
2:30.12 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI |
|
497 |
2:30.99 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
461 |
2:34.80 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 |
|
453 |
2:35.65 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
|
446 |
2:36.48 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
|
412 |
2:40.62 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
402 |
2:41.96 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
367 |
2:46.93 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:03:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:10.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 4x100m Frisvømning Herrer - Final |
|
DEN |
3:12.64 |
|
|
|
|
|
Bellahøj, Danmark |
18-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle - Herrer |
22 |
|
|
|
|
763 |
|
|
3:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
|
23.86 |
49.72 |
|
|
|
49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
24.32 |
50.45 |
|
|
|
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
|
24.19 |
50.18 |
|
|
|
2:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
|
23.79 |
49.87 |
|
|
|
3:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF 2. division - Herrer |
22 |
|
|
|
|
744 |
|
|
3:21.98 |
+1.76 |
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
|
23.79 |
49.63 |
|
|
|
49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
24.83 |
52.23 |
|
|
|
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
23.49 |
49.08 |
|
|
|
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
24.11 |
51.04 |
|
|
|
3:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Svømmeklub - Herrer |
20 |
|
|
|
|
703 |
|
|
3:25.76 |
+5.54 |
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
|
24.37 |
52.41 |
|
|
|
52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
|
24.74 |
52.25 |
|
|
|
1:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
24.33 |
51.51 |
|
|
|
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
23.58 |
49.59 |
|
|
|
3:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AAS 2. div - Herrer |
20 |
|
|
|
|
658 |
|
|
3:30.41 |
+10.19 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
25.39 |
53.09 |
|
|
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
|
25.04 |
54.07 |
|
|
|
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
23.93 |
50.87 |
|
|
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
24.99 |
52.38 |
|
|
|
3:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ODENSE - Herrer |
21 |
|
|
|
|
605 |
|
|
3:36.34 |
+16.12 |
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
|
25.41 |
53.09 |
|
|
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
|
25.66 |
54.22 |
|
|
|
1:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
|
26.94 |
56.98 |
|
|
|
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
|
24.69 |
52.05 |
|
|
|
3:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GTI disk 2 |
0 |
|
|
|
|
591 |
|
|
3:37.99 |
+17.77 |
|
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
|
24.62 |
51.19 |
|
|
|
51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
|
26.22 |
56.29 |
|
|
|
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
|
26.06 |
54.72 |
|
|
|
2:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
|
26.61 |
55.79 |
|
|
|
3:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 - Herrer |
20 |
|
|
|
|
583 |
|
|
3:39.06 |
+18.84 |
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
|
26.12 |
55.85 |
|
|
|
55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
|
25.30 |
53.91 |
|
|
|
1:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
|
26.95 |
55.79 |
|
|
|
2:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
|
25.23 |
53.51 |
|
|
|
3:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI, Dolphins - Herrer |
23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
forkert 2. svømmer |
|
|
|
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 13:25.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
WR |
3:26.53 |
|
|
|
|
|
Doha, Qatar |
05-12-2012 |
|
|
|
|
DEN |
3:38.94 |
|
|
|
|
|
Aalborg, Danmark |
06-04-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI, Dolphins - Damer |
20 |
|
|
|
|
721 |
|
|
3:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
|
28.02 |
58.96 |
|
|
|
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
|
27.21 |
58.48 |
|
|
|
1:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
|
27.09 |
57.29 |
|
|
|
2:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
|
26.26 |
55.54 |
|
|
|
3:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 - Damer |
23 |
|
|
|
|
719 |
|
|
3:50.50 |
+0.23 |
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
|
28.52 |
59.79 |
|
|
|
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
|
27.92 |
59.41 |
|
|
|
1:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
|
25.32 |
52.95 |
|
|
|
2:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
|
27.97 |
58.35 |
|
|
|
3:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle - Damer |
21 |
|
|
|
|
678 |
|
|
3:55.03 |
+4.76 |
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
|
27.56 |
57.40 |
|
|
|
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
|
28.53 |
59.58 |
|
|
|
1:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
|
28.65 |
1:00.00 |
|
|
|
2:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
28.00 |
58.05 |
|
|
|
3:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF 2. division - Damer |
19 |
|
|
|
|
661 |
|
|
3:57.00 |
+6.73 |
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
28.69 |
59.76 |
|
|
|
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
|
28.34 |
1:00.29 |
|
|
|
2:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
27.19 |
56.68 |
|
|
|
2:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
|
28.62 |
1:00.27 |
|
|
|
3:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens Svømmeklub - Damer |
23 |
|
|
|
|
654 |
|
|
3:57.90 |
+7.63 |
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
|
28.19 |
58.59 |
|
|
|
58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
|
28.71 |
59.67 |
|
|
|
1:58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
27.86 |
1:00.39 |
|
|
|
2:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
28.26 |
59.25 |
|
|
|
3:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AAS 2. div - Damer |
19 |
|
|
|
|
640 |
|
|
3:59.63 |
+9.36 |
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
28.83 |
1:00.99 |
|
|
|
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
|
28.53 |
59.40 |
|
|
|
2:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
27.94 |
59.48 |
|
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
28.84 |
59.76 |
|
|
|
3:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
ODENSE - Damer |
25 |
|
|
|
|
618 |
|
|
4:02.36 |
+12.09 |
|
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
|
28.07 |
58.18 |
|
|
|
58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
|
29.42 |
1:01.97 |
|
|
|
2:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
|
29.43 |
1:01.75 |
|
|
|
3:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
|
28.78 |
1:00.46 |
|
|
|
4:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 12:51:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 12:52.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyseng IF |
|
|
|
|