2022-11-30   11:11:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final
DEN 1:43.69 Anders Lie Nielsen 1991 Windsor, Canada 07-12-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 829 1:45.75
50m: 24.47
100m: 51.31
(26.84)
150m: 1:18.29
(26.98)
200m: 1:45.75
(27.46)
2 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 797 1:47.16 +1.41
50m: 25.23
100m: 52.00
(26.77)
150m: 1:19.31
(27.31)
200m: 1:47.16
(27.85)
3 Oscar Isberg 2004 GTI 739 1:49.88 +4.13
50m: 24.96
100m: 52.95
(27.99)
150m: 1:21.40
(28.45)
200m: 1:49.88
(28.48)
4 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub 725 1:50.61 +4.86
50m: 26.00
100m: 53.91
(27.91)
150m: 1:22.07
(28.16)
200m: 1:50.61
(28.54)
5 Markus Kjeldsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 705 1:51.65 +5.90
50m: 26.21
100m: 54.80
(28.59)
150m: 1:23.03
(28.23)
200m: 1:51.65
(28.62)
6 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim 702 1:51.78 +6.03
50m: 25.79
100m: 53.93
(28.14)
150m: 1:23.05
(29.12)
200m: 1:51.78
(28.73)
7 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim 676 1:53.22 +7.47
50m: 26.12
100m: 55.08
(28.96)
150m: 1:24.55
(29.47)
200m: 1:53.22
(28.67)
8 Johan Bendixen Nissen 2002 Horsens Svømmeklub 600 1:57.77 +12.02
50m: 26.44
100m: 56.34
(29.90)
150m: 1:27.04
(30.70)
200m: 1:57.77
(30.73)
9 Nicolai Wiuff 2002 A6 588 1:58.60 +12.85
50m: 26.22
100m: 55.97
(29.75)
150m: 1:26.90
(30.93)
200m: 1:58.60
(31.70)
10 Anders Mosbæk Johannessen 2005 H2Odense 582 1:58.97 +13.22
50m: 26.91
100m: 57.11
(30.20)
150m: 1:27.94
(30.83)
200m: 1:58.97
(31.03)
11 Daniel Bastholm 2005 GTI 581 1:59.07 +13.32
50m: 27.55
100m: 58.16
(30.61)
150m: 1:29.27
(31.11)
200m: 1:59.07
(29.80)
12 Andreas Rasmussen 2000 H2Odense 565 2:00.19 +14.44
50m: 57.77
100m: 1:29.06
(31.29)
200m: 2:00.19
(2:00.19)
13 Nicolai Therkelsen 2003 A6 552 2:01.09 +15.34
50m: 27.59
100m: 57.88
(30.29)
150m: 1:29.48
(31.60)
200m: 2:01.09
(31.61)
14 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub 512 2:04.19 +18.44
50m: 27.92
100m: 59.73
(31.81)
150m: 1:32.06
(32.33)
200m: 2:04.19
(32.13)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:38:00
12-11-2021 20:12.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 2, 200m Frisvømning Damer - Final
WR 1:50.43 Sarah Sjöström 1993 Eindhoven, Holland 12-08-2017
DEN 1:55.04 Mie Østergaard Nielsen 1996 Herning, Danmark 15-12-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub 774 2:00.24
50m: 28.16
100m: 58.13
(29.97)
150m: 1:29.49
(31.36)
200m: 2:00.24
(30.75)
2 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling 753 2:01.34 +1.10
50m: 28.48
100m: 58.81
(30.33)
150m: 1:29.97
(31.16)
200m: 2:01.34
(31.37)
3 Lærke Toft Ruby 1999 A6 705 2:04.03 +3.79
50m: 28.52
100m: 59.59
(31.07)
150m: 1:31.55
(31.96)
200m: 2:04.03
(32.48)
4 Emilie Wolf Sørensen 2003 Aarhus Swim 657 2:06.99 +6.75
50m: 29.63
100m: 1:01.65
(32.02)
150m: 1:34.47
(32.82)
200m: 2:06.99
(32.52)
5 Silja Brage 2005 A6 616 2:09.78 +9.54
50m: 29.81
100m: 1:02.37
(32.56)
150m: 1:36.03
(33.66)
200m: 2:09.78
(33.75)
6 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 612 2:10.02 +9.78
50m: 30.25
100m: 1:02.67
(32.42)
150m: 1:36.07
(33.40)
200m: 2:10.02
(33.95)
7 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub 612 2:10.03 +9.79
50m: 30.01
100m: 1:03.41
(33.40)
150m: 1:37.43
(34.02)
200m: 2:10.03
(32.60)
8 Naja Færgemann 2006 H2Odense 611 2:10.08 +9.84
50m: 30.31
100m: 1:03.46
(33.15)
150m: 1:36.81
(33.35)
200m: 2:10.08
(33.27)
9 Julie Liv Madsen 2006 GTI 592 2:11.49 +11.25
50m: 29.70
100m: 1:03.22
(33.52)
150m: 1:37.33
(34.11)
200m: 2:11.49
(34.16)
10 Ella Christiansen 2003 Vejle Svømmeklub 586 2:11.89 +11.65
50m: 31.39
100m: 1:05.68
(34.29)
150m: 1:38.39
(32.71)
200m: 2:11.89
(33.50)
11 Clara Matilde Carstensen 2004 Horsens Svømmeklub 559 2:13.98 +13.74
50m: 30.01
100m: 1:03.38
(33.37)
150m: 1:38.00
(34.62)
200m: 2:13.98
(35.98)
12 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense 559 2:14.05 +13.81
50m: 30.99
100m: 1:04.53
(33.54)
150m: 1:38.95
(34.42)
200m: 2:14.05
(35.10)
13 Laura Marie Dige 2004 Aarhus Swim 536 2:15.91 +15.67
50m: 31.42
100m: 1:05.47
(34.05)
150m: 1:40.39
(34.92)
200m: 2:15.91
(35.52)
14 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI 491 2:19.91 +19.67
50m: 30.49
100m: 1:05.32
(34.83)
150m: 1:42.16
(36.84)
200m: 2:19.91
(37.75)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:38:40
12-11-2021 20:13.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer - Final
DEN 56.98 Tobias B. Bjerg 1998 Glasgow, GBR 07-12-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub 714 1:01.91
50m: 29.52
100m: 1:01.91
(32.39)
2 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 701 1:02.29 +0.38
50m: 29.31
100m: 1:02.29
(32.98)
3 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense 689 1:02.64 +0.73
50m: 29.47
100m: 1:02.64
(33.17)
4 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling 681 1:02.88 +0.97
50m: 29.32
100m: 1:02.88
(33.56)
5 Alexander Marcus Englev 2004 GTI 626 1:04.69 +2.78
50m: 30.04
100m: 1:04.69
(34.65)
6 Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub 623 1:04.77 +2.86
50m: 30.68
100m: 1:04.77
(34.09)
7 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim 598 1:05.67 +3.76
50m: 30.42
100m: 1:05.67
(35.25)
8 Anders K. Kortegaard 2004 A6 595 1:05.77 +3.86
50m: 30.71
100m: 1:05.77
(35.06)
9 Toni Radak 2002 Horsens Svømmeklub 571 1:06.69 +4.78
50m: 30.77
100m: 1:06.69
(35.92)
10 Krestian Gelmark-Sørensen 2001 Horsens Svømmeklub 559 1:07.17 +5.26
50m: 31.15
100m: 1:07.17
(36.02)
11 Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim 542 1:07.84 +5.93
50m: 31.94
100m: 1:07.84
(35.90)
12 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 502 1:09.62 +7.71
50m: 31.93
100m: 1:09.62
(37.69)
13 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI 463 1:11.51 +9.60
50m: 33.53
100m: 1:11.51
(37.98)
14 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense 452 1:12.07 +10.16
50m: 33.73
100m: 1:12.07
(38.34)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:39:03
12-11-2021 20:13.21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer - Final
WR 1:02.36 Alia Atkinson 1988 Doha, Qatar 06-12-2014
DEN 1:03.74 Rikke Møller Pedersen 1989 Berlin, Tyskland 10-08-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 H2Odense 810 1:06.88
50m: 31.56
100m: 1:06.88
(35.32)
2 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling 694 1:10.42 +3.54
50m: 32.62
100m: 1:10.42
(37.80)
3 Ida Skov Kragh 2006 A6 665 1:11.41 +4.53
50m: 32.89
100m: 1:11.41
(38.52)
4 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 656 1:11.76 +4.88
50m: 34.40
100m: 1:11.76
(37.36)
5 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim 653 1:11.86 +4.98
50m: 33.85
100m: 1:11.86
(38.01)
6 Pernille Elm Jensen 2003 A6 638 1:12.41 +5.53
50m: 34.29
100m: 1:12.41
(38.12)
7 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 596 1:14.06 +7.18
50m: 34.53
100m: 1:14.06
(39.53)
8 Emma Nygaard 2005 H2Odense 592 1:14.23 +7.35
50m: 34.52
100m: 1:14.23
(39.71)
9 Sofie Dyg Holme 2005 Vejle Svømmeklub 585 1:14.55 +7.67
50m: 35.42
100m: 1:14.55
(39.13)
10 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI 550 1:16.11 +9.23
50m: 35.97
100m: 1:16.11
(40.14)
11 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim 545 1:16.30 +9.42
50m: 35.48
100m: 1:16.30
(40.82)
12 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub 544 1:16.39 +9.51
50m: 35.83
100m: 1:16.39
(40.56)
13 Rosa Marie Schousboe 2005 Horsens Svømmeklub 522 1:17.44 +10.56
50m: 36.17
100m: 1:17.44
(41.27)
14 Lærke Marie Clausen 2005 GTI 518 1:17.62 +10.74
50m: 36.06
100m: 1:17.62
(41.56)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:44:30
12-11-2021 20:13.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer - Final
DEN 51.54 Anders Jensen 1987 København, Danmark 19-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofus Bolwig Balladone 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.53 731 53.63
50m: 25.38
100m: 53.63
(28.25)
2 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.53 704 54.32 +0.69
50m: 26.08
100m: 54.32
(28.24)
3 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.58 696 54.51 +0.88
50m: 26.31
100m: 54.51
(28.20)
4 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.57 603 57.18 +3.55
50m: 27.09
100m: 57.18
(30.09)
5 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.62 589 57.65 +4.02
50m: 27.93
100m: 57.65
(29.72)
6 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim +0.63 583 57.83 +4.20
50m: 27.68
100m: 57.83
(30.15)
7 Mikkel Podiss Petersen 2002 H2Odense +0.57 581 57.91 +4.28
50m: 28.22
100m: 57.91
(29.69)
8 Nicolai D. B. Hansen 2004 GTI +0.48 546 59.12 +5.49
50m: 28.12
100m: 59.12
(31.00)
9 Alexander Korsager Elkjær 2001 Aarhus Swim +0.57 531 59.66 +6.03
50m: 28.82
100m: 59.66
(30.84)
10 Noah Tranum 2004 A6 +0.65 492 1:01.20 +7.57
50m: 28.95
100m: 1:01.20
(32.25)
11 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense +0.60 457 1:02.72 +9.09
50m: 29.64
100m: 1:02.72
(33.08)
12 Tobias Wemmelund 2006 Horsens Svømmeklub +0.54 445 1:03.29 +9.66
50m: 30.25
100m: 1:03.29
(33.04)
13 Marius Hedvang Segato 2007 GTI +0.67 429 1:04.08 +10.45
50m: 30.86
100m: 1:04.08
(33.22)
14 Frederik Damsgaard 2006 A6 +0.87 346 1:08.83 +15.20
50m: 33.18
100m: 1:08.83
(35.65)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:56:51
12-11-2021 20:13.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer - Final
WR 54.89 Minna Atherton 2000 Budapest, Ungarn 27-10-2019
DEN 55.99 Mie Østergaard Nielsen 1996 Herning, Danmark 13-12-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI +0.61 736 1:00.79
50m: 28.78
100m: 1:00.79
(32.01)
2 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim +0.58 649 1:03.37 +2.58
50m: 30.77
100m: 1:03.37
(32.60)
3 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub +0.64 648 1:03.42 +2.63
50m: 31.04
100m: 1:03.42
(32.38)
4 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.68 629 1:04.06 +3.27
50m: 31.23
100m: 1:04.06
(32.83)
5 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI +0.70 614 1:04.55 +3.76
50m: 30.65
100m: 1:04.55
(33.90)
6 Sif Bramm 2006 A6 +0.58 611 1:04.67 +3.88
50m: 31.20
100m: 1:04.67
(33.47)
7 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.72 598 1:05.13 +4.34
50m: 32.13
100m: 1:05.13
(33.00)
8 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim +0.68 568 1:06.26 +5.47
50m: 32.41
100m: 1:06.26
(33.85)
9 Natascha Alexandra Green 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.62 564 1:06.40 +5.61
50m: 31.86
100m: 1:06.40
(34.54)
10 Sofie Trekær Klausen 2003 Horsens Svømmeklub +0.52 559 1:06.62 +5.83
50m: 32.64
100m: 1:06.62
(33.98)
11 Emilie Podiss Petersen 2004 H2Odense +0.68 559 1:06.63 +5.84
50m: 32.34
100m: 1:06.63
(34.29)
12 Kristine Hülsen 2002 Vejle Svømmeklub +0.66 556 1:06.75 +5.96
50m: 32.02
100m: 1:06.75
(34.73)
13 Marie-Louise Stentved 2000 H2Odense +0.69 539 1:07.44 +6.65
50m: 32.11
100m: 1:07.44
(35.33)
14 Anna Dietrichsen 2006 A6 +0.68 514 1:08.52 +7.73
50m: 33.05
100m: 1:08.52
(35.47)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:03:54
12-11-2021 20:13.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 7, 50m Butterfly Herrer - Final
DEN 22.79 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub 734 24.11
2 Jakob Juul 2000 Vejle Svømmeklub 726 24.19 +0.08
3 Frederik Møller 2002 GTI 700 24.49 +0.38
4 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub 691 24.60 +0.49
5 Rasmus Pilegaard Køfer 2003 Agfs Svømmeafdeling 675 24.79 +0.68
6 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling 665 24.91 +0.80
7 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense 648 25.13 +1.02
8 Gustav Dalby Østerberg 2005 Aarhus Swim 634 25.31 +1.20
9 Mikkel Gummer 2002 GTI 582 26.05 +1.94
10 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub 571 26.21 +2.10
11 William Sloth 2003 Aarhus Swim 565 26.30 +2.19
12 Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense 548 26.57 +2.46
13 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 512 27.17 +3.06
14 Nicolai Therkelsen 2003 A6 511 27.19 +3.08
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:27:55
12-11-2021 20:14.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 8, 50m Butterfly Damer - Final
WR 24.38 Therese Alshammar 1977 Singapre, Singapore 11-11-2009
DEN 24.71 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 05-12-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Barrett 2002 GTI 800 26.26
2 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub 690 27.58 +1.32
3 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub 633 28.38 +2.12
4 Kristine Barrett 1998 GTI 631 28.41 +2.15
5 Marie Bertram 2006 Aarhus Swim 609 28.75 +2.49
6 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 604 28.84 +2.58
7 Frida Saks Justesen 2004 Agfs Svømmeafdeling 587 29.11 +2.85
8 Nikoline Andersen 2003 H2Odense 586 29.13 +2.87
9 Naya Høi Greve 2007 A6 581 29.21 +2.95
10 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense 576 29.29 +3.03
11 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub 563 29.51 +3.25
12 Christine Henriksen 2003 A6 555 29.65 +3.39
13 Nikoline Sejr 2006 Aarhus Swim 536 30.01 +3.75
14 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling 531 30.09 +3.83
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:28:03
12-11-2021 20:14.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 9, 4x50m Medley Mix - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 GTI, Dolphins - Mix 20 1:47.94
Julie Krøyer Svendsen 2002 0222AA +0.64 27.56 27.56
Alexander Marcus Englev 2004 0481AI 29.50 57.06
Frederik Møller 2002 0263AL 24.28 1:21.34
Julie Liv Madsen 2006 0682AB 26.60 1:47.94
2 AGF 2. division - Mix 22 1:48.80 +0.86
Sofus Bolwig Balladone 2002 0233AM +0.54 24.91 24.91
Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 0007AN 27.71 52.62
Emma Bugge Fynbo 2001 0158AE 28.67 1:21.29
Smilla Bruun Christensen 2001 0154BC 27.51 1:48.80
3 Horsens Svømmeklub - Mix 23 1:49.71 +1.77
Amalie Bach Nielsen 1999 9942AG +0.60 28.93 28.93
Krestian Gelmark-Sørensen 2001 0111AR 29.34 58.27
Andreas Egemose Gregersen 2003 0311AS 24.46 1:22.73
Clara Matilde Carstensen 2004 0436AP 26.98 1:49.71
4 Vejle - Mix 22 1:50.25 +2.31
Jakob Juul 2000 0015AK +0.51 26.84 26.84
Elias Marius Elsgaard 2004 0451AI 28.25 55.09
Elisabeth Augusta Englev 2006 0604AE 28.20 1:23.29
Ella Christiansen 2003 0366AK 26.96 1:50.25
5 ODENSE - Mix 22 1:50.50 +2.56
Mikkel Podiss Petersen 2002 0265AE +0.54 27.15 27.15
Thea Blomsterberg 2002 0272AC 30.81 57.96
Naja Færgemann 2006 0602AI 28.97 1:26.93
Andreas Bui 2000 0031AJ 23.57 1:50.50
6 AAS 2. div - Mix 22 1:50.85 +2.91
Anton Borg Hjort 2000 0065AO +0.62 26.48 26.48
Frederik Lindholm 2004 0451AC 28.72 55.20
Marie Bertram 2006 0672AQ 28.60 1:23.80
Nanna Langvad 2005 0512BA 27.05 1:50.85
7 A6 - Mix 23 1:52.36 +4.42
Noah Tranum 2004 0449AG +0.63 28.09 28.09
Ida Skov Kragh 2006 0698AG 31.59 59.68
Nicolai Wiuff 2002 0243AB 25.96 1:25.64
Lærke Toft Ruby 1999 9996AG 26.72 1:52.36
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:32:26
12-11-2021 20:14.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 10, 200m Medley Herrer - Final
DEN 1:54.86 Viktor B. Bromer 1993 Gladsaxe, Danmark 14-11-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 731 2:01.65
50m: 26.29
100m: 56.72
(30.43)
150m: 1:32.95
(36.23)
200m: 2:01.65
(28.70)
2 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub 694 2:03.82 +2.17
50m: 26.21
100m: 59.94
(33.73)
150m: 1:34.05
(34.11)
200m: 2:03.82
(29.77)
3 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub 689 2:04.11 +2.46
50m: 26.73
100m: 57.98
(31.25)
150m: 1:34.92
(36.94)
200m: 2:04.11
(29.19)
4 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 656 2:06.11 +4.46
50m: 26.37
100m: 58.45
(32.08)
150m: 1:33.85
(35.40)
200m: 2:06.11
(32.26)
5 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub 633 2:07.65 +6.00
50m: 26.41
100m: 59.19
(32.78)
150m: 1:37.46
(38.27)
200m: 2:07.65
(30.19)
6 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim 584 2:11.09 +9.44
50m: 28.54
100m: 1:03.95
(35.41)
150m: 1:40.33
(36.38)
200m: 2:11.09
(30.76)
7 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense 578 2:11.56 +9.91
50m: 26.25
100m: 1:02.15
(35.90)
150m: 1:41.46
(39.31)
200m: 2:11.56
(30.10)
8 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim 573 2:11.97 +10.32
50m: 27.95
100m: 1:02.20
(34.25)
150m: 1:41.91
(39.71)
200m: 2:11.97
(30.06)
9 Nicolai D. B. Hansen 2004 GTI 528 2:15.59 +13.94
50m: 28.09
100m: 1:00.97
(32.88)
150m: 1:42.85
(41.88)
200m: 2:15.59
(32.74)
10 Mikkel Podiss Petersen 2002 H2Odense 520 2:16.28 +14.63
50m: 29.70
100m: 1:02.32
(32.62)
150m: 1:44.23
(41.91)
200m: 2:16.28
(32.05)
11 Jacob Lyse Søe 2003 Horsens Svømmeklub 514 2:16.80 +15.15
50m: 28.08
100m: 1:02.05
(33.97)
150m: 1:42.70
(40.65)
200m: 2:16.80
(34.10)
12 Alexander Marcus Englev 2004 GTI 481 2:19.83 +18.18
50m: 29.63
100m: 1:07.76
(38.13)
150m: 1:45.76
(38.00)
200m: 2:19.83
(34.07)
13 Frederik Damsgaard 2006 A6 376 2:31.88 +30.23
50m: 33.02
100m: 1:12.31
(39.29)
150m: 1:58.36
(46.05)
200m: 2:31.88
(33.52)
- Noah Tranum 2004 A6 DSQ
SW7.1 2 flyben v125m
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:15:34
13-11-2021 10:28.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 11, 200m Medley Damer - Final
WR 2:01.86 Katinka Hosszu 1989 Doha, Qatar 06-12-2014
DEN 2:07.08 Julie Hjorth-Hansen 1984 Kastrup, Danmark 18-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling 714 2:16.34
50m: 29.34
100m: 1:03.45
(34.11)
150m: 1:44.18
(40.73)
200m: 2:16.34
(32.16)
2 Thea Blomsterberg 2002 H2Odense 676 2:18.82 +2.48
50m: 30.34
100m: 1:07.14
(36.80)
150m: 1:44.61
(37.47)
200m: 2:18.82
(34.21)
3 Ida Skov Kragh 2006 A6 673 2:19.05 +2.71
50m: 29.63
100m: 1:05.30
(35.67)
150m: 1:44.92
(39.62)
200m: 2:19.05
(34.13)
4 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim 627 2:22.33 +5.99
50m: 30.57
100m: 1:07.38
(36.81)
150m: 1:47.61
(40.23)
200m: 2:22.33
(34.72)
5 Sif Bramm 2006 A6 601 2:24.37 +8.03
50m: 30.89
100m: 1:07.11
(36.22)
150m: 1:50.33
(43.22)
200m: 2:24.37
(34.04)
5 Amalie Nielsen 2003 GTI 601 2:24.37 +8.03
50m: 29.62
100m: 1:05.53
(35.91)
150m: 1:47.51
(41.98)
200m: 2:24.37
(36.86)
7 Emilie Podiss Petersen 2004 H2Odense 584 2:25.77 +9.43
50m: 31.70
100m: 1:09.64
(37.94)
150m: 1:51.53
(41.89)
200m: 2:25.77
(34.24)
8 Sofie Le Fevre 2004 Horsens Svømmeklub 578 2:26.23 +9.89
50m: 30.73
100m: 1:08.62
(37.89)
150m: 1:51.20
(42.58)
200m: 2:26.23
(35.03)
9 Anne Katrine Dige 2006 Aarhus Swim 568 2:27.14 +10.80
50m: 31.39
100m: 1:09.62
(38.23)
150m: 1:53.08
(43.46)
200m: 2:27.14
(34.06)
10 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 553 2:28.42 +12.08
50m: 30.40
100m: 1:08.57
(38.17)
150m: 1:52.68
(44.11)
200m: 2:28.42
(35.74)
11 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub 549 2:28.77 +12.43
50m: 30.45
100m: 1:08.95
(38.50)
150m: 1:52.43
(43.48)
200m: 2:28.77
(36.34)
12 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI 522 2:31.25 +14.91
50m: 31.58
100m: 1:10.68
(39.10)
150m: 1:52.54
(41.86)
200m: 2:31.25
(38.71)
13 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub 488 2:34.73 +18.39
50m: 32.26
100m: 1:12.50
(40.24)
150m: 1:58.04
(45.54)
200m: 2:34.73
(36.69)
- Emma Bugge Fynbo 2001 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke v100m
- Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 13-11-2021 13:15:46
13-11-2021 13:16.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer - Final
DEN 47.37 Mathias Z. Rysgaard 1998 Glasgow, GBR 07-12-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub 734 49.81
50m: 23.84
100m: 49.81
(25.97)
2 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub 703 50.53 +0.72
50m: 24.40
100m: 50.53
(26.13)
3 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling 699 50.63 +0.82
50m: 24.10
100m: 50.63
(26.53)
4 Frederik Møller 2002 GTI 680 51.09 +1.28
50m: 24.29
100m: 51.09
(26.80)
5 Oscar Isberg 2004 GTI 679 51.13 +1.32
50m: 24.43
100m: 51.13
(26.70)
6 Gustav Dalby Østerberg 2005 Aarhus Swim 662 51.55 +1.74
50m: 24.56
100m: 51.55
(26.99)
7 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 658 51.65 +1.84
50m: 24.84
100m: 51.65
(26.81)
8 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim 655 51.73 +1.92
50m: 24.77
100m: 51.73
(26.96)
9 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling 633 52.33 +2.52
50m: 25.03
100m: 52.33
(27.30)
10 Johan Bendixen Nissen 2002 Horsens Svømmeklub 610 52.98 +3.17
50m: 25.24
100m: 52.98
(27.74)
11 Simon Juul Henriksen 2001 H2Odense 596 53.38 +3.57
50m: 26.15
100m: 53.38
(27.23)
12 Nicolai Wiuff 2002 A6 584 53.76 +3.95
50m: 25.82
100m: 53.76
(27.94)
13 Johan Siksne Kaalund 2002 H2Odense 546 54.97 +5.16
50m: 26.07
100m: 54.97
(28.90)
14 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 455 58.41 +8.60
50m: 27.93
100m: 58.41
(30.48)
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:47:17
13-11-2021 12:00.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 13, 100m Frisvømning Damer - Final
WR 50.25 Cate Campbell 1992 Adelaide, Australien 26-10-2017
DEN 51.58 Jeanette Ottesen 1987 Doha, Qatar 09-10-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Kepp Jensen 2000 A6 830 53.46
50m: 25.85
100m: 53.46
(27.61)
2 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI 713 56.23 +2.77
50m: 26.26
100m: 56.23
(29.97)
3 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub 700 56.58 +3.12
50m: 27.13
100m: 56.58
(29.45)
4 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub 644 58.16 +4.70
50m: 27.52
100m: 58.16
(30.64)
5 Julie Liv Madsen 2006 GTI 634 58.47 +5.01
50m: 28.15
100m: 58.47
(30.32)
6 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub 631 58.56 +5.10
50m: 28.22
100m: 58.56
(30.34)
7 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim 601 59.54 +6.08
50m: 28.67
100m: 59.54
(30.87)
8 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 599 59.58 +6.12
50m: 28.76
100m: 59.58
(30.82)
9 Naya Høi Greve 2007 A6 587 59.99 +6.53
50m: 28.70
100m: 59.99
(31.29)
10 Nanna Langvad 2005 Aarhus Swim 586 1:00.02 +6.56
50m: 28.67
100m: 1:00.02
(31.35)
11 Naja Færgemann 2006 H2Odense 585 1:00.05 +6.59
50m: 28.76
100m: 1:00.05
(31.29)
12 Ella Christiansen 2003 Vejle Svømmeklub 584 1:00.09 +6.63
50m: 28.67
100m: 1:00.09
(31.42)
13 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling 567 1:00.68 +7.22
50m: 28.89
100m: 1:00.68
(31.79)
14 Nikoline Andersen 2003 H2Odense 514 1:02.71 +9.25
50m: 29.85
100m: 1:02.71
(32.86)
- Marie-Louise Stentved 2000 H2Odense DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 13-11-2021 13:17:11
13-11-2021 13:17.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer - Final
DEN 26.14 Tobias B. Bjerg 1998 Glasgow, GBR 04-12-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling 698 28.46
2 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense 660 28.99 +0.53
3 Mads Drechsler 2005 Vejle Svømmeklub 618 29.63 +1.17
4 Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub 607 29.81 +1.35
5 Krestian Gelmark-Sørensen 2001 Horsens Svømmeklub 605 29.85 +1.39
6 Toni Radak 2002 Horsens Svømmeklub 586 30.16 +1.70
7 Anders K. Kortegaard 2004 A6 585 30.18 +1.72
8 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim 585 30.19 +1.73
9 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling 579 30.29 +1.83
10 Alexander Marcus Englev 2004 GTI 547 30.86 +2.40
11 Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim 530 31.19 +2.73
12 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 505 31.69 +3.23
13 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI 482 32.19 +3.73
14 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense 466 32.55 +4.09
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:03:02
13-11-2021 12:00.05 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer - Final
WR 28.56 Alia Atkinson 1988 Budapest, Ungarn 06-10-2018
DEN 29.87 Rikke Møller Pedersen 1989 Herning, Danmark 12-12-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 H2Odense 722 31.83
2 Ida Skov Kragh 2006 A6 705 32.08 +0.25
3 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling 695 32.24 +0.41
4 Pernille Elm Jensen 2003 A6 624 33.42 +1.59
5 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 621 33.46 +1.63
6 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 611 33.65 +1.82
7 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim 609 33.68 +1.85
8 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub 595 33.95 +2.12
9 Rosa Marie Schousboe 2005 Horsens Svømmeklub 594 33.96 +2.13
10 Emma Nygaard 2005 H2Odense 581 34.22 +2.39
11 Annika Frederiksen 2007 GTI 562 34.60 +2.77
12 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim 544 34.98 +3.15
13 Sofie Dyg Holme 2005 Vejle Svømmeklub 515 35.61 +3.78
14 Lærke Marie Clausen 2005 GTI 505 35.85 +4.02
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:03:09
13-11-2021 11:42.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer - Final
DEN 14:26.74 Mads Glæsner 1988 Istanbul, Tyrkiet 12-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander L. Bjørn 2003 Vejle Svømmeklub 782 15:20.20
50m: 28.11
100m: 58.82
(30.71)
150m: 1:29.73
(30.91)
200m: 2:00.77
(31.04)
250m: 2:31.73
(30.96)
300m: 3:02.58
(30.85)
350m: 3:33.62
(31.04)
400m: 4:04.55
(30.93)
450m: 4:35.59
(31.04)
500m: 5:06.64
(31.05)
550m: 5:37.57
(30.93)
600m: 6:08.46
(30.89)
650m: 6:39.50
(31.04)
700m: 7:10.54
(31.04)
750m: 7:41.53
(30.99)
800m: 8:12.42
(30.89)
850m: 8:43.12
(30.70)
900m: 9:14.06
(30.94)
950m: 9:44.98
(30.92)
1000m: 10:15.79
(30.81)
1050m: 10:46.50
(30.71)
1100m: 11:17.41
(30.91)
1150m: 11:48.29
(30.88)
1200m: 12:19.16
(30.87)
1250m: 12:49.91
(30.75)
1300m: 13:20.71
(30.80)
1350m: 13:51.18
(30.47)
1400m: 14:21.55
(30.37)
1450m: 14:51.83
(30.28)
1500m: 15:20.20
(28.37)
2 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 773 15:23.71 +3.51
50m: 26.88
100m: 56.91
(30.03)
150m: 1:27.67
(30.76)
200m: 1:58.38
(30.71)
250m: 2:29.31
(30.93)
300m: 2:59.95
(30.64)
350m: 3:30.95
(31.00)
400m: 4:01.77
(30.82)
450m: 4:32.44
(30.67)
500m: 5:03.33
(30.89)
550m: 5:33.90
(30.57)
600m: 6:04.59
(30.69)
650m: 6:35.56
(30.97)
700m: 7:06.28
(30.72)
750m: 7:36.92
(30.64)
800m: 8:08.15
(31.23)
850m: 8:39.05
(30.90)
900m: 9:10.44
(31.39)
950m: 9:41.64
(31.20)
1000m: 10:13.06
(31.42)
1050m: 10:44.11
(31.05)
1100m: 11:15.33
(31.22)
1150m: 11:46.81
(31.48)
1200m: 12:18.10
(31.29)
1250m: 12:49.63
(31.53)
1300m: 13:21.22
(31.59)
1350m: 13:52.61
(31.39)
1400m: 14:23.86
(31.25)
1450m: 14:54.82
(30.96)
1500m: 15:23.71
(28.89)
3 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim 755 15:31.08 +10.88
50m: 27.43
100m: 57.17
(29.74)
150m: 1:27.65
(30.48)
200m: 1:58.35
(30.70)
250m: 2:29.33
(30.98)
300m: 3:00.23
(30.90)
350m: 3:31.44
(31.21)
400m: 4:02.55
(31.11)
450m: 4:34.08
(31.53)
500m: 5:05.62
(31.54)
550m: 5:36.94
(31.32)
600m: 6:08.65
(31.71)
650m: 6:39.94
(31.29)
700m: 7:11.35
(31.41)
750m: 7:42.79
(31.44)
800m: 8:14.27
(31.48)
850m: 8:45.47
(31.20)
900m: 9:16.96
(31.49)
950m: 9:48.54
(31.58)
1000m: 10:19.72
(31.18)
1050m: 10:50.93
(31.21)
1100m: 11:22.28
(31.35)
1150m: 11:53.58
(31.30)
1200m: 12:25.03
(31.45)
1250m: 12:56.27
(31.24)
1300m: 13:27.46
(31.19)
1350m: 13:58.62
(31.16)
1400m: 14:30.04
(31.42)
1450m: 15:01.09
(31.05)
1500m: 15:31.08
(29.99)
4 Markus Kjeldsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 651 16:18.42 +58.22