2022-12-10   02:54:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

4. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer - Final
DEN 2:05.38 Chris Christensen 1988 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub 674 2:17.04
50m: 31.84
100m: 1:06.52
(34.68)
150m: 1:41.70
(35.18)
200m: 2:17.04
(35.34)
2 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense 667 2:17.46 +0.42
50m: 31.20
100m: 1:06.59
(35.39)
150m: 1:42.10
(35.51)
200m: 2:17.46
(35.36)
3 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 639 2:19.48 +2.44
50m: 31.45
100m: 1:07.31
(35.86)
150m: 1:43.25
(35.94)
200m: 2:19.48
(36.23)
4 Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub 605 2:22.07 +5.03
50m: 31.91
100m: 1:07.55
(35.64)
150m: 1:44.46
(36.91)
200m: 2:22.07
(37.61)
5 Alexander Marcus Englev 2004 GTI 598 2:22.58 +5.54
50m: 32.39
100m: 1:09.63
(37.24)
150m: 1:46.46
(36.83)
200m: 2:22.58
(36.12)
6 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim 594 2:22.94 +5.90
50m: 31.67
100m: 1:07.68
(36.01)
150m: 1:45.55
(37.87)
200m: 2:22.94
(37.39)
7 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling 560 2:25.71 +8.67
50m: 33.35
100m: 1:10.58
(37.23)
150m: 1:48.02
(37.44)
200m: 2:25.71
(37.69)
8 Valdemar Vind Sejr 2003 Aarhus Swim 548 2:26.82 +9.78
50m: 34.08
100m: 1:11.23
(37.15)
150m: 1:49.05
(37.82)
200m: 2:26.82
(37.77)
9 Toni Radak 2002 Horsens Svømmeklub 490 2:32.32 +15.28
50m: 32.84
100m: 1:11.91
(39.07)
150m: 1:52.97
(41.06)
200m: 2:32.32
(39.35)
10 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 483 2:33.14 +16.10
50m: 33.56
100m: 1:12.59
(39.03)
150m: 1:52.47
(39.88)
200m: 2:33.14
(40.67)
11 Anders K. Kortegaard 2004 A6 469 2:34.57 +17.53
50m: 34.23
100m: 1:12.75
(38.52)
150m: 1:53.76
(41.01)
200m: 2:34.57
(40.81)
12 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense 421 2:40.32 +23.28
50m: 35.42
100m: 1:16.27
(40.85)
150m: 1:58.06
(41.79)
200m: 2:40.32
(42.26)
13 Frederik William Holm 2007 GTI 410 2:41.62 +24.58
50m: 35.15
100m: 1:16.59
(41.44)
150m: 1:59.38
(42.79)
200m: 2:41.62
(42.24)
14 Daniel Landbo 2005 Horsens Svømmeklub 398 2:43.28 +26.24
50m: 35.79
100m: 1:16.97
(41.18)
150m: 1:59.85
(42.88)
200m: 2:43.28
(43.43)
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:10:21
14-11-2021 11:10.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner