2022-12-10   02:46:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

4. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør Aarhus Swim & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer - Final
WR 2:14.57 Rebecca Soni 1987 Manchester, GBR 18-12-2009
DEN 2:15.21 Rikke Møller Pedersen 1989 Herning, Danmark 13-12-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 H2Odense 835 2:22.90
50m: 33.14
100m: 1:09.60
(36.46)
150m: 1:46.68
(37.08)
200m: 2:22.90
(36.22)
2 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 643 2:35.88 +12.98
50m: 35.80
100m: 1:16.13
(40.33)
150m: 1:56.37
(40.24)
200m: 2:35.88
(39.51)
3 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim 635 2:36.55 +13.65
50m: 35.98
100m: 1:15.00
(39.02)
150m: 1:55.48
(40.48)
200m: 2:36.55
(41.07)
4 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling 632 2:36.73 +13.83
50m: 36.61
100m: 1:16.65
(40.04)
150m: 1:56.94
(40.29)
200m: 2:36.73
(39.79)
5 Pernille Elm Jensen 2003 A6 600 2:39.55 +16.65
50m: 36.01
100m: 1:17.36
(41.35)
150m: 1:58.64
(41.28)
200m: 2:39.55
(40.91)
6 Louise Olsen 2008 A6 588 2:40.59 +17.69
50m: 36.62
100m: 1:18.01
(41.39)
150m: 1:59.96
(41.95)
200m: 2:40.59
(40.63)
7 Sofie Dyg Holme 2005 Vejle Svømmeklub 562 2:43.03 +20.13
50m: 37.66
100m: 1:18.99
(41.33)
150m: 2:00.63
(41.64)
200m: 2:43.03
(42.40)
8 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 561 2:43.08 +20.18
50m: 36.84
100m: 1:18.32
(41.48)
150m: 2:00.87
(42.55)
200m: 2:43.08
(42.21)
9 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim 560 2:43.23 +20.33
50m: 37.02
100m: 1:18.64
(41.62)
150m: 1:59.89
(41.25)
200m: 2:43.23
(43.34)
10 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI 531 2:46.08 +23.18
50m: 36.90
100m: 1:19.55
(42.65)
150m: 2:02.61
(43.06)
200m: 2:46.08
(43.47)
11 Emma Nygaard 2005 H2Odense 529 2:46.32 +23.42
50m: 38.36
100m: 1:21.09
(42.73)
150m: 2:03.97
(42.88)
200m: 2:46.32
(42.35)
12 Andrea Skjelmose 2007 Horsens Svømmeklub 491 2:50.51 +27.61
50m: 38.73
100m: 1:22.32
(43.59)
150m: 2:05.78
(43.46)
200m: 2:50.51
(44.73)
13 Lærke Marie Clausen 2005 GTI 488 2:50.91 +28.01
50m: 38.09
100m: 1:20.86
(42.77)
150m: 2:05.46
(44.60)
200m: 2:50.91
(45.45)
14 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub 475 2:52.39 +29.49
50m: 39.09
100m: 1:23.64
(44.55)
150m: 2:08.38
(44.74)
200m: 2:52.39
(44.01)
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:10:36
14-11-2021 11:10.38 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyseng IF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner