Tulokset DM for Hold - Åben Turnering
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x100m Butterfly Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kolding Sk - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
30.60 |
1:07.12 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
33.05 |
1:12.23 |
|
|
|
2:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
29.75 |
1:04.67 |
|
|
|
3:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
27.77 |
1:00.61 |
|
|
|
4:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:28.99 |
+4.36 |
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
28.87 |
1:02.58 |
|
|
|
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
28.74 |
1:04.11 |
|
|
|
2:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
|
32.71 |
1:11.14 |
|
|
|
3:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
|
32.59 |
1:11.16 |
|
|
|
4:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikssund swim - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:30.11 |
+5.48 |
|
|
|
|
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
|
28.98 |
1:04.06 |
|
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
|
32.05 |
1:11.73 |
|
|
|
2:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
31.99 |
1:12.59 |
|
|
|
3:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
27.44 |
1:01.73 |
|
|
|
4:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF Svømning - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:33.93 |
+9.30 |
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
|
28.24 |
1:00.76 |
|
|
|
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
26.89 |
59.00 |
|
|
|
1:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
33.63 |
1:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
|
3:48.58 |
4:33.93 |
|
|
|
4:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Mix |
15 |
|
|
|
|
|
|
4:59.88 |
+35.25 |
|
|
|
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
0845AE |
|
33.13 |
1:15.05 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
30.60 |
1:05.94 |
|
|
|
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
|
35.44 |
1:21.30 |
|
|
|
3:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
|
35.29 |
1:17.59 |
|
|
|
4:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 08:07.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
55.85 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
57.17 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
57.32 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
57.80 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
58.11 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.30 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
59.35 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:00.59 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:02.36 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:03.41 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:06.85 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:06.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.31 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:06.51 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:07.11 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.22 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:07.30 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.35 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.39 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Appel |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:08.09 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Sommer Johansen |
2002 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:09.16 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.91 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:15.35 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:06.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:20.63 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:21.27 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:21.57 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:22.22 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:28.51 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:28.91 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.28 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:45.91 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:47.42 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:06.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:28.60 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:28.95 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:37.29 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:38.52 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:41.01 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:42.91 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Andersen |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:43.97 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:48.01 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:50.86 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:57.13 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:01.39 |
+37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:06.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.15 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.59 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Appel |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
30.54 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
30.57 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.40 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:06.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
33.19 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
34.72 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.29 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.51 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
35.82 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:53.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:31.06 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:31.35 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:39.72 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:41.13 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:45.95 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:53.38 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:54.18 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:56.86 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:00.57 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:53.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:50.61 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:54.83 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:56.69 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:01.45 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
3:06.37 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
3:07.63 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:08.90 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
3:12.24 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
3:15.59 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:25.92 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:27.77 |
+41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:03:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:53.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg - Herrer |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
29.43 |
1:00.03 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
31.78 |
1:07.81 |
|
|
|
2:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
28.02 |
1:01.40 |
|
|
|
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
|
27.65 |
57.09 |
|
|
|
4:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Svømning - Herrer |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:13.65 |
+7.32 |
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
29.79 |
1:00.93 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
35.25 |
1:15.46 |
|
|
|
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
|
28.66 |
1:00.69 |
|
|
|
3:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
26.83 |
56.57 |
|
|
|
4:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
frederiksund Disk |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:15.77 |
+9.44 |
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
30.71 |
1:04.32 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
|
32.34 |
1:11.00 |
|
|
|
2:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
28.11 |
1:03.32 |
|
|
|
3:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
26.91 |
57.13 |
|
|
|
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Herrer |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:22.44 |
+16.11 |
|
|
|
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
|
28.68 |
58.98 |
|
|
|
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
0513AR |
|
34.75 |
1:14.89 |
|
|
|
2:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
30.28 |
1:05.90 |
|
|
|
3:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
0457AT |
|
30.01 |
1:02.67 |
|
|
|
4:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kolding Sk - Herrer |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:31.06 |
+24.73 |
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
36.96 |
1:17.17 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
|
29.49 |
1:05.20 |
|
|
|
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
0663AG |
|
31.37 |
1:09.10 |
|
|
|
3:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
27.74 |
59.59 |
|
|
|
4:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT - Herrer |
47 |
|
|
|
|
|
|
4:47.85 |
+41.52 |
|
|
|
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
|
37.25 |
1:18.77 |
|
|
|
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
34.07 |
1:16.35 |
|
|
|
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
31.45 |
1:07.77 |
|
|
|
3:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Skadhauge |
1975 |
7541AB |
|
30.04 |
1:04.96 |
|
|
|
4:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikssund swim - Herrer |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
31.54 |
1:04.69 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:38:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2021 19:53.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Svømning - Damer |
15 |
|
|
|
|
|
|
4:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
0798AJ |
|
33.90 |
1:12.62 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
0712AK |
|
35.77 |
1:18.85 |
|
|
|
2:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
33.30 |
1:12.60 |
|
|
|
3:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
31.59 |
1:05.22 |
|
|
|
4:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kolding Sk - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:51.32 |
+2.03 |
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
35.00 |
1:11.26 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
39.65 |
2:38.72 |
|
|
|
3:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
29.28 |
1:01.34 |
|
|
|
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
|
4:51.32 |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Damer |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:52.74 |
+3.45 |
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
|
|
1:08.68 |
|
|
|
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
40.33 |
1:25.16 |
|
|
|
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Brøndum |
2006 |
0634AS |
|
36.17 |
1:18.89 |
|
|
|
3:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
28.71 |
1:00.01 |
|
|
|
4:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg - Damer |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:56.27 |
+6.98 |
|
|
|
|
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
|
36.85 |
1:15.91 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
|
35.63 |
1:15.99 |
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
|
34.61 |
1:15.81 |
|
|
|
3:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
|
32.19 |
1:08.56 |
|
|
|
4:56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikssund swim - Damer |
15 |
|
|
|
|
|
|
5:03.95 |
+14.66 |
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
|
12.58 |
|
|
|
12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
|
1:40.40 |
2:28.02 |
|
|
|
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
32.97 |
1:13.27 |
|
|
|
3:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
33.59 |
1:10.08 |
|
|
|
5:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:32.76 |
+43.47 |
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
41.74 |
1:26.59 |
|
|
|
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møller |
2002 |
0244BA |
|
43.88 |
1:33.01 |
|
|
|
2:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
|
32.79 |
1:17.78 |
|
|
|
4:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
0602AW |
|
35.00 |
1:15.38 |
|
|
|
5:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:39:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 08:14.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x100m Rygsvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
|
32.05 |
53.01 |
|
|
|
53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
|
49.44 |
1:16.46 |
|
|
|
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
41.64 |
1:01.84 |
|
|
|
3:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
|
44.36 |
1:21.18 |
|
|
|
4:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikssund swim - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:36.21 |
+3.72 |
|
|
|
|
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
|
32.36 |
51.87 |
|
|
|
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
|
49.21 |
1:10.50 |
|
|
|
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
50.77 |
1:22.26 |
|
|
|
3:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
37.57 |
1:11.58 |
|
|
|
4:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:39.58 |
+7.09 |
|
|
|
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
|
28.34 |
48.09 |
|
|
|
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
|
47.87 |
1:12.25 |
|
|
|
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
|
48.92 |
1:14.88 |
|
|
|
3:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
46.17 |
1:24.36 |
|
|
|
4:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF mix - disk |
16 |
|
|
|
|
|
|
4:41.17 |
+8.68 |
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
30.91 |
53.44 |
|
|
|
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
|
43.50 |
1:12.97 |
|
|
|
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
0798AJ |
|
41.19 |
1:06.53 |
|
|
|
3:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
49.80 |
1:28.23 |
|
|
|
4:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kolding Sk - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:54.54 |
+22.05 |
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
33.33 |
1:05.48 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
37.53 |
1:04.89 |
|
|
|
2:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
42.29 |
1:12.47 |
|
|
|
3:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
|
47.21 |
1:31.70 |
|
|
|
4:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT - Mix |
47 |
|
|
|
|
|
|
5:14.24 |
+41.75 |
|
|
|
|
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
|
37.12 |
1:04.46 |
|
|
|
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
|
48.84 |
1:14.29 |
|
|
|
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Skadhauge |
1975 |
7541AB |
|
50.20 |
1:21.51 |
|
|
|
3:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
0602AW |
|
47.34 |
1:33.98 |
|
|
|
5:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Svømning - Mix |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW10.11 |
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
0798AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:08:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:22.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:25.69 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:26.61 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:29.13 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:33.43 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:35.30 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:37.78 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:39.33 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
3:00.88 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:08:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:42.58 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:44.30 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:51.43 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:59.84 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Walmar |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
3:07.04 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
3:07.11 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:11.87 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:12.60 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:17.02 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:22.27 |
+45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:09:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.19 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:10.09 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:12.62 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:12.77 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:13.24 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:14.95 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:17.00 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.12 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.37 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Hvam |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:21.08 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:21.91 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Ohrt |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 10:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.03 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:23.32 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Sommer Johansen |
2002 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:23.43 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:24.71 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:24.93 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:25.74 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:27.88 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:31.20 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Møller |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:33.52 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:36.00 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:36.38 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Stang |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:12:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
25.32 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.57 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
25.99 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
26.36 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.65 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.28 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.48 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.31 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
30.77 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.77 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:09:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 1500m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
17:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
18:51.85 |
+1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
19:11.91 |
+1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
19:18.20 |
+1:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
20:37.93 |
+2:53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 800m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
9:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
9:38.12 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
10:46.52 |
+1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Appel |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
11:08.85 |
+1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
11:14.10 |
+1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Walmar |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
11:19.32 |
+1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 11:27:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m IM Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg - Herrer |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
30.45 |
1:03.50 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
28.54 |
1:01.92 |
|
|
|
2:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
30.27 |
1:03.85 |
|
|
|
3:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
29.62 |
1:04.08 |
|
|
|
4:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikssund swim - Herrer |
21 |
|
|
|
|
|
|
4:16.92 |
+3.57 |
|
|
|
|
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
|
29.73 |
1:04.38 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
29.87 |
1:05.88 |
|
|
|
2:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
29.14 |
1:05.25 |
|
|
|
3:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
27.84 |
1:01.41 |
|
|
|
4:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF Svømning - Herrer |
16 |
|
|
|
|
|
|
4:22.97 |
+9.62 |
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
|
28.53 |
1:02.41 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
32.35 |
1:06.43 |
|
|
|
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
29.36 |
1:08.24 |
|
|
|
3:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
29.88 |
1:05.89 |
|
|
|
4:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kolding - disk |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:40.67 |
+27.32 |
|
|
|
|
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
|
30.52 |
1:03.97 |
|
|
|
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
32.62 |
1:10.68 |
|
|
|
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
37.94 |
1:18.43 |
|
|
|
3:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
31.28 |
1:07.59 |
|
|
|
4:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neptun - disk |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:59.54 |
+46.19 |
|
|
|
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
0845AE |
|
35.08 |
1:17.90 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
0513AR |
|
34.63 |
1:13.09 |
|
|
|
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
|
36.00 |
1:17.99 |
|
|
|
3:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
32.02 |
1:10.56 |
|
|
|
4:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kolding Sk - Herrer |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Herrer |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 9.1 |
|
|
|
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
0513AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STT - Herrer |
22 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Sw 6.5 |
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
32.77 |
1:10.71 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
32.43 |
1:08.81 |
|
|
|
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
|
32.69 |
1:14.26 |
|
|
|
3:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gundelach |
2002 |
0205AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:19.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m IM Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Svømning - Damer |
15 |
|
|
|
|
|
|
4:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
0798AJ |
|
34.06 |
1:16.56 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
0712AK |
|
32.78 |
1:10.90 |
|
|
|
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
33.75 |
1:15.01 |
|
|
|
3:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
33.40 |
1:14.53 |
|
|
|
4:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikssund swim - Damer |
19 |
|
|
|
|
|
|
5:03.30 |
+6.30 |
|
|
|
|
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
|
33.05 |
1:13.08 |
|
|
|
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
34.25 |
1:18.17 |
|
|
|
2:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
33.40 |
1:17.36 |
|
|
|
3:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
|
33.24 |
1:14.69 |
|
|
|
5:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kolding Sk - Damer |
18 |
|
|
|
|
|
|
5:03.34 |
+6.34 |
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
31.24 |
1:09.45 |
|
|
|
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
|
33.66 |
1:18.04 |
|
|
|
2:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
|
37.14 |
1:21.98 |
|
|
|
3:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
34.78 |
1:13.87 |
|
|
|
5:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:04.44 |
+7.44 |
|
|
|
|
Eszter Vad |
2007 |
0716AK |
|
36.42 |
1:21.62 |
|
|
|
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
|
33.32 |
1:10.40 |
|
|
|
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
|
33.89 |
1:15.78 |
|
|
|
3:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
|
35.11 |
1:16.64 |
|
|
|
5:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:06.75 |
+9.75 |
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
|
32.19 |
1:08.59 |
|
|
|
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
38.49 |
1:19.46 |
|
|
|
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Sommer Johansen |
2002 |
0292AV |
|
38.35 |
1:18.68 |
|
|
|
3:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
|
36.90 |
1:20.02 |
|
|
|
5:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swimteam stt - disk |
18 |
|
|
|
|
|
|
5:26.92 |
+29.92 |
|
|
|
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
0602AW |
|
40.68 |
1:27.84 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
|
35.78 |
1:19.10 |
|
|
|
2:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
|
35.51 |
1:19.58 |
|
|
|
4:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
|
38.21 |
1:20.40 |
|
|
|
5:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STT - Damer |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
0602AW |
|
40.37 |
1:27.97 |
|
|
|
1:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
|
34.98 |
1:20.54 |
|
|
|
2:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
|
36.08 |
1:19.20 |
|
|
|
4:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 12:23:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 12:25.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x100m Brystsvømning Mix - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
31.25 |
1:08.43 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
|
36.09 |
1:17.07 |
|
|
|
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
|
37.21 |
1:20.35 |
|
|
|
3:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
31.98 |
1:08.07 |
|
|
|
4:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Svømning - Mix |
16 |
|
|
|
|
|
|
5:06.88 |
+12.96 |
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
33.80 |
1:12.77 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
33.68 |
1:13.04 |
|
|
|
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
0712AK |
|
36.40 |
1:18.56 |
|
|
|
3:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
38.37 |
1:22.51 |
|
|
|
5:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kolding Sk - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
5:14.31 |
+20.39 |
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
39.17 |
1:23.29 |
|
|
|
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
39.77 |
1:24.21 |
|
|
|
2:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
33.18 |
1:13.14 |
|
|
|
4:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
34.27 |
1:13.67 |
|
|
|
5:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
5:21.31 |
+27.39 |
|
|
|
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
0513AR |
|
35.33 |
1:15.15 |
|
|
|
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
|
38.85 |
1:23.95 |
|
|
|
2:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
39.10 |
1:23.37 |
|
|
|
4:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
|
36.18 |
1:18.84 |
|
|
|
5:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STT - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
5:27.11 |
+33.19 |
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
39.29 |
1:24.00 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
35.78 |
1:18.03 |
|
|
|
2:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
36.55 |
1:17.97 |
|
|
|
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
|
40.61 |
1:27.11 |
|
|
|
5:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikssund mix - disk1 |
18 |
|
|
|
|
|
|
5:35.99 |
+42.07 |
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
37.01 |
1:20.55 |
|
|
|
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
|
41.55 |
1:31.17 |
|
|
|
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Stang |
2004 |
0494BB |
|
41.59 |
1:30.91 |
|
|
|
4:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
34.34 |
1:13.36 |
|
|
|
5:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikssund swim - Mix |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
37.05 |
1:20.10 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
|
40.34 |
1:28.96 |
|
|
|
2:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Stang |
2004 |
0494BB |
|
41.45 |
1:30.77 |
|
|
|
4:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:48:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:05.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:05.08 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:05.63 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Have |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:05.74 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:08.32 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:11.88 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:12.00 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:12.65 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:13.47 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:18.52 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:41.56 |
+38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:05.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:14.18 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:14.21 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:25.83 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:30.19 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:31.69 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:33.91 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:34.30 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:35.29 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:35.72 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:36.07 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:40.20 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:53:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:05.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.44 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:04.05 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.75 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.74 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Appel |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:06.92 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Ohrt |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.62 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.36 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kjeldsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:13.37 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Hvam |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:13.63 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:15.84 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.45 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 16:40:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:05.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Andersen |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.08 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:12.58 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.00 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.73 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:17.03 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:18.07 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:18.67 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.78 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.23 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:22.09 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.50 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 16:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:05.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
26.86 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
28.75 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hvam |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
29.09 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.14 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.67 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 16:41:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:04.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.21 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
33.02 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.82 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
35.95 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 16:41:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:04.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
4:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:59.13 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:00.36 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
5:01.51 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:12.94 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:15.79 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:36.50 |
+39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
5:42.40 |
+45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
6:01.98 |
+1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
sw 8.5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:04.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:27.32 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
5:34.03 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:36.62 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:37.90 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
5:41.20 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:52.95 |
+37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Appel |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
5:58.35 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ane Walmar |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
6:09.75 |
+54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
6:12.00 |
+56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
6:34.41 |
+1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
6:35.05 |
+1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 17:16:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:04.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200+150+100+50m frisvømning - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Svømning - Herrer |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
28.49 |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
31.53 |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg - Herrer |
17 |
|
|
|
|
|
|
5:02.75 |
+5.16 |
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
29.09 |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
|
33.62 |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikssund swim - Herrer |
18 |
|
|
|
|
|
|
5:04.30 |
+6.71 |
|
|
|
|
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
|
30.22 |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
31.98 |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kolding Sk - Herrer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:08.08 |
+10.49 |
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
29.58 |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
33.05 |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Herrer |
18 |
|
|
|
|
|
|
5:34.24 |
+36.65 |
|
|
|
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
0457AT |
|
31.09 |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
36.86 |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
0513AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:01:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:04.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200+150+100+50m frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kolding Sk - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
|
30.66 |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
35.56 |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:40.04 |
+6.14 |
|
|
|
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
|
29.88 |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
|
36.61 |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF damer disk |
16 |
|
|
|
|
|
|
5:48.84 |
+14.94 |
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
34.76 |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
0712AK |
|
35.40 |
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
5:48.90 |
+15.00 |
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
31.32 |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
|
39.09 |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Sommer Johansen |
2002 |
0292AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikssund swim - Damer |
19 |
|
|
|
|
|
|
5:57.50 |
+23.60 |
|
|
|
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
|
34.46 |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
|
37.08 |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT - Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
6:01.22 |
+27.32 |
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
34.61 |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
0228AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
|
37.82 |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møller |
2002 |
0244BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Svømning - Damer |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
33.79 |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
0712AK |
|
35.97 |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-11-2021 18:03:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2021 18:04.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x100m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg - Mix |
17 |
|
|
|
|
|
|
3:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
|
27.23 |
56.65 |
|
|
|
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
|
27.14 |
57.58 |
|
|
|
1:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
|
31.67 |
1:07.70 |
|
|
|
3:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
26.40 |
56.73 |
|
|
|
3:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kolding Sk - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:05.58 |
+6.92 |
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
27.42 |
56.73 |
|
|
|
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
|
33.77 |
1:37.99 |
|
|
|
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
30.22 |
59.02 |
|
|
|
3:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
31.84 |
3:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF Svømning - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
4:09.44 |
+10.78 |
|
|
|
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
|
27.44 |
57.51 |
|
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
26.27 |
55.12 |
|
|
|
1:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
31.09 |
1:05.66 |
|
|
|
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
0896AF |
|
33.27 |
1:11.15 |
|
|
|
4:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikssund swim - Mix |
17 |
|
|
|
|
|
|
4:13.73 |
+15.07 |
|
|
|
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
0693AL |
|
28.42 |
59.09 |
|
|
|
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
32.60 |
1:08.25 |
|
|
|
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
|
32.65 |
1:09.23 |
|
|
|
3:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
26.82 |
57.16 |
|
|
|
4:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:17.53 |
+18.87 |
|
|
|
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
0457AT |
|
29.56 |
1:02.90 |
|
|
|
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
|
30.39 |
1:04.83 |
|
|
|
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
|
32.78 |
1:09.22 |
|
|
|
3:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
28.60 |
1:00.58 |
|
|
|
4:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT - Mix |
47 |
|
|
|
|
|
|
4:30.55 |
+31.89 |
|
|
|
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
|
31.20 |
1:06.40 |
|
|
|
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
|
32.63 |
1:09.33 |
|
|
|
2:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Skadhauge |
1975 |
7541AB |
|
31.08 |
1:05.81 |
|
|
|
3:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gundelach |
2002 |
0205AV |
|
33.12 |
1:09.01 |
|
|
|
4:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:05:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:25.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:20.58 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:21.87 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:25.33 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Appel |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:27.79 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:30.75 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:35.08 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:36.57 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:37.50 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Hvam |
2003 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:37.85 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:21:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:25.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:29.48 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:30.60 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Andersen |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:32.28 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:39.41 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
2:41.46 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:41.47 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:45.73 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
2:46.91 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:47.00 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:49.74 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:52.01 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:30:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:25.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.44 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:02.31 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:04.44 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.60 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:05.08 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:09.20 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:10.80 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:15.60 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:17.78 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:34.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.24 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:11.29 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:13.55 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.98 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:14.89 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:15.18 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.67 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:19.94 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:23.59 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:26.74 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ohrt |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.39 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.54 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
32.66 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
33.49 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.94 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:44:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.27 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.13 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
39.13 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Stang |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
39.69 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Sommer Johansen |
2002 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
40.23 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:36:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:36.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
4:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
4:38.04 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
4:40.36 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:55.30 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
4:59.91 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:49:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
4:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:10.11 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Walmar |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
5:18.52 |
+43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Appel |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
5:29.29 |
+54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:33.37 |
+58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
5:37.48 |
+1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 10:56:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.05 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.28 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.37 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:04.65 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:05.07 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Ohrt |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.29 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:08.74 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:13.35 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.00 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:17.34 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:17.42 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:11.23 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.53 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Andersen |
2003 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:12.74 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.97 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:17.62 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.54 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.00 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
1:20.21 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Brogaard Krogh |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:23.51 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Juhl Thallaug |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:24.14 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
SWIMTEAM NEPTUN |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM for Hold - Åben Turnering
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Nyborg, svømmehal |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunio |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2021 to 14. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 8x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Frederikssund swim - Mix |
19 |
|
|
|
|
|
|
3:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
0693AL |
|
26.33 |
|
|
|
|
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
|
30.33 |
|
|
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
30.33 |
|
|
|
|
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
24.68 |
|
|
|
|
1:51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
30.54 |
|
|
|
|
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
|
28.72 |
|
|
|
|
2:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
26.10 |
|
|
|
|
3:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
25.00 |
|
|
|
|
3:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Svømning - Mix |
18 |
|
|
|
|
|
|
3:42.79 |
+0.76 |
|
|
|
|
Søren Have |
2004 |
0449AE |
|
25.64 |
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
25.49 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
26.18 |
|
|
|
|
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
26.29 |
|
|
|
|
1:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
0614AT |
|
30.11 |
|
|
|
|
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
|
30.15 |
|
|
|
|
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
|
29.33 |
|
|
|
|
3:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Loft Andersen |
2007 |
0798AJ |
|
29.60 |
|
|
|
|
3:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
3:46.07 |
+4.04 |
|
|
|
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
|
26.31 |
|
|
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
|
31.22 |
|
|
|
|
57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
|
31.90 |
|
|
|
|
2:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
|
26.72 |
|
|
|
|
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
27.20 |
|
|
|
|
2:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
0601AI |
|
26.01 |
|
|
|
|
3:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
24.86 |
|
|
|
|
3:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kolding Sk - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
3:46.30 |
+4.27 |
|
|
|
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
0663AG |
|
28.42 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kjeldsen |
2004 |
0423AN |
|
27.86 |
|
|
|
|
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
0481AS |
|
28.67 |
|
|
|
|
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohrt |
2002 |
0271AC |
|
25.98 |
|
|
|
|
1:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
27.28 |
|
|
|
|
2:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
|
28.10 |
|
|
|
|
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
|
30.82 |
|
|
|
|
3:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
29.17 |
|
|
|
|
3:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SWIMTEAM NEPTUN - Mix |
20 |
|
|
|
|
|
|
3:50.90 |
+8.87 |
|
|
|
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
|
23.97 |
|
|
|
|
23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
|
26.48 |
|
|
|
|
50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederick Chirholm Bradley |
2004 |
0457AT |
|
28.98 |
|
|
|
|
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
|
28.91 |
|
|
|
|
1:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Sommer Johansen |
2002 |
0292AV |
|
30.89 |
|
|
|
|
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
|
29.99 |
|
|
|
|
2:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
|
31.71 |
|
|
|
|
3:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Brøndum |
2006 |
0634AS |
|
29.97 |
|
|
|
|
3:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT - Mix |
22 |
|
|
|
|
|
|
3:53.57 |
+11.54 |
|
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
27.36 |
|
|
|
|
27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
30.04 |
|
|
|
|
57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
|
29.46 |
|
|
|
|
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gundelach |
2002 |
0205AV |
|
29.40 |
|
|
|
|
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
|
30.42 |
|
|
|
|
2:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
27.13 |
|
|
|
|
2:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
0228AQ |
|
30.29 |
|
|
|
|
3:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
|
29.47 |
|
|
|
|
3:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-11-2021 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2021 11:26.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|