2022-10-06   10:22:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Norppauinnit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 1, Tytöt 15, naiset 4x50m sekauintiviesti Tytöt 15 - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lahden Uimaseura 1 15 2:05.36
Ebba Simberg 2007 07A087 +0.73 31.26 31.26
Siiri Haverinen 2007 07A176 -.-- 34.58 1:05.84
Awa Laukkanen 2008 08A536 -.-- 31.89 1:37.73
Tinka Tamminen 2006 06A126 -.-- 27.63 2:05.36
2 Joensuun Uimaseura 1 14 2:11.89 +6.53
Sara Jaatinen 2008 08A144 +0.74 34.63 34.63
Nicola Burman 2008 08A133 -.-- 37.22 1:11.85
Anri Parviainen 2008 08A080 -.-- 31.04 1:42.89
Eevi Riekki 2007 07A276 -.-- 29.00 2:11.89
3 Joensuun Uimaseura  2 15 2:17.94 +12.58
Viivi Pesonen 2006 06A233 +0.66 34.98 34.98
Minni Koskivirta 2009 09A174 -.-- 38.95 1:13.93
Sofia Soininen 2007 07A313 -.-- 34.44 1:48.37
Merete Lätti 2006 06A125 -.-- 29.57 2:17.94
4 Lappeenrannan Kisa-Toverit T 15 2:19.97 +14.61
Ada Puranen 2006 06A200 +0.66 35.04 35.04
Aino Sarvilahti 2008 08A028 -.-- 41.97 1:17.01
Juulia Turunen 2006 06A569 -.-- 32.69 1:49.70
Saaga Lehmus 2007 07A120 -.-- 30.27 2:19.97
5 Joensuun Uimaseura 3 14 2:21.15 +15.79
Peppi Vartiainen 2008 08A248 +0.69 36.64 36.64
Roosa Kaksonen 2007 07A493 -.-- 40.34 1:16.98
Mia Peake 2007 07A209 -.-- 34.36 1:51.34
Miina Vatanen 2009 09A120 -.-- 29.81 2:21.15
6 Joensuun Uimaseura 4 13 2:23.82 +18.46
Silja Soininen 2009 09A148 +0.69 37.48 37.48
Ella Määttä 2008 08A168 -.-- 40.46 1:17.94
Inari Sormunen 2010 10A020 -.-- 34.77 1:52.71
Arina Bogdanova 2008 08A147 -.-- 31.11 2:23.82
7 Lahden Uimaseura 2 12 2:25.16 +19.80
Peppi Mutikainen 2009 09A442 +0.74 35.95 35.95
Aino Koivuluoma 2009 09A809 -.-- 41.97 1:17.92
Juuli Salum 2010 10A386 -.-- 33.60 1:51.52
Annabel Salo 2010 10A128 -.-- 33.64 2:25.16
8 Kouvolan Uimarit 1 14 2:25.44 +20.08
Polina Senkina 2007 07A878 +0.72 38.84 38.84
Netta Korkalainen 2008 08A361 -.-- 37.74 1:16.58
emma ahokas 2008 08A564 -.-- 36.43 1:53.01
Suvi Sipari 2009 09B047 -.-- 32.43 2:25.44
9 Lahden Uimaseura 3 15 2:28.21 +22.85
Liisi Lehtiö 2008 08A101 +0.65 36.34 36.34
Isabel Rumask 2006 06A823 -.-- 42.61 1:18.95
Saaga Pitkänen 2008 08A111 -.-- 37.29 1:56.24
Mea Makkula 2006 06A859 -.-- 31.97 2:28.21
10 Lappeenrannan Kisa-Toverit T 13 2:35.35 +29.99
Isla Puranen 2008 08A306 +0.75 36.48 36.48
Paulina Pessi 2008 08A293 -.-- 42.21 1:18.69
Pinja Haapamäki 2009 09A772 -.-- 42.23 2:00.92
Eveliina Kansonen 2010 10A479 -.-- 34.43 2:35.35
11 Joensuun Uimaseura 5 12 2:36.39 +31.03
Sofia Behm 2010 10A518 +0.62 41.63 41.63
Veera Kaksonen 2009 09A317 -.-- 40.86 1:22.49
Oona Pölönen 2009 09A087 -.-- 38.46 2:00.95
Ida Hirvonen 2009 09A131 -.-- 35.44 2:36.39
12 Kouvolan Uimarit 2 14 2:36.93 +31.57
Linda Pentikäinen 2009 09B221 +0.77 40.93 40.93
Saara Virtanen 2008 08A139 -.-- 43.23 1:24.16
Kea Immonen 2007 07A966 -.-- 37.24 2:01.40
Fanny Windahl 2008 08B296 -.-- 35.53 2:36.93
13 Joensuun Uimaseura 6 14 2:41.99 +36.63
Pihla Tähkäpää 2010 10A024 +0.70 42.56 42.56
Lumia Lätti 2010 10A022 -.-- 45.53 1:28.09
Renata Niidusaar 2009 09A116 -.-- 40.01 2:08.10
Ilona Sormunen 2007 07A338 -.-- 33.89 2:41.99
14 Lahden Uimaseura 4 11 2:56.56 +51.20
Milla Pylvänäinen 2010 10A117 +0.75 40.96 40.96
Wilhelmiina Borg 2010 10B023 -.-- 45.83 1:26.79
Emily Malkowa 2010 10A947 -.-- 46.31 2:13.10
Kaisla Suomalainen 2011 11A800 -.-- 43.46 2:56.56
15 Uinti Imatra Vuoksi 14 2:56.59 +51.23
Enni Helminen 2008 08B282 +0.75 47.24 47.24
Matilda Hatakka 2008 08B280 -.-- 48.11 1:35.35
Riina Kosonen 2011 11A313 -.-- 42.58 2:17.93
Kaisla Pirinen 2007 -.-- 38.66 2:56.59
Laji virallinen: 20.11.2021 12.21.14
Laji 1, Tytöt 15, naiset 4x50m sekauintiviesti Naiset - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lappeenrannan Kisa-Toverit N 21 2:21.24
Siiri Pitkänen 2003 03A665 +0.66 33.98 33.98
Elisa Rita 2005 05B003 -.-- 40.34 1:14.32
Emilia Kouvo 2003 03A406 -.-- 32.73 1:47.05
Katja Räsänen 2000 00B183 -.-- 34.19 2:21.24
2 Uinti Imatra koski 17 2:22.03 +0.79
Tiiu Pohjamo 2008 08B035 +0.66 38.54 38.54
Anna Hietanen 2006 06B085 -.-- 39.02 1:17.56
Viljaana Myllärinen 2004 04A492 -.-- 31.43 1:48.99
Ilona Luukinen 2006 06B106 -.-- 33.04 2:22.03
Laji virallinen: 20.11.2021 12.21.14
20-11-2021 12.32.44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 2, Pojat 15, miehet 4x50m sekauintiviesti Pojat 15 - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lappeenrannan Kisa-Toverit P 15 1:59.89
Luka Valtonen 2006 06A114 +0.62 31.65 31.65
Rasmus Karjalainen 2007 07A469 -.-- 33.00 1:04.65
Sisu Siitonen 2007 07A511 -.-- 28.01 1:32.66
Emil Gaft 2006 06A803 -.-- 27.23 1:59.89
2 Lahden Uimaseura 2 14 2:11.45 +11.56
Aleksi Salo 2008 08A115 +0.78 36.14 36.14
Leevi Immonen 2007 07A249 -.-- 36.51 1:12.65
Ivan Fadeechev 2007 07A582 -.-- 30.58 1:43.23
Johannes Felin 2008 08B233 -.-- 28.22 2:11.45
3 Kouvolan Uimarit 1 14 2:22.04 +22.15
Miika Riihiaho 2007 07B178 +0.72 35.31 35.31
Elias Ukkonen 2007 07A993 -.-- 37.15 1:12.46
Caro reponen 2009 09A274 -.-- 38.93 1:51.39
Jesse Aittola 2007 07A989 -.-- 30.65 2:22.04
4 Lappeenrannan Uimarit r.y. ju 14 2:25.85 +25.96
Samuel Rantanen 2008 08A982 +0.68 39.55 39.55
Jonne Ekman 2008 08A971 -.-- 40.23 1:19.78
Sasu Valtonen 2008 08A970 -.-- 37.45 1:57.23
Eero Kähkönen 2007 07A799 -.-- 28.62 2:25.85
5 Joensuun Uimaseura 2 15 2:26.58 +26.69
Veikka Sivonen 2006 06A478 +0.61 34.79 34.79
Aukusti Partinen 2009 09A368 -.-- 45.69 1:20.48
Vilho Eerik Pellikka 2009 09A371 -.-- 36.26 1:56.74
Jesse Saarinen 2006 06A463 -.-- 29.84 2:26.58
6 Kouvolan Uimarit 2 13 2:34.29 +34.40
Aleks Jermuss 2008 08A552 +0.71 36.48 36.48
Saku Virtanen 2008 08A138 -.-- 41.00 1:17.48
Elias Hänninen 2009 09A311 -.-- 38.32 1:55.80
Eelis Lahtinen 2011 11A909 -.-- 38.49 2:34.29
7 Uinti Imatra 15 2:36.41 +36.52
Martin Kullberg 2009 09A621 +0.76 39.09 39.09
Eeli Huhtanen 2008 08A955 -.-- 43.32 1:22.41
Otto Metsi 2008 08B036 -.-- 40.44 2:02.85
Jaakko Martikainen 2006 06B193 -.-- 33.56 2:36.41
8 Lahden Uimaseura 3 13 2:37.49 +37.60
Onni Honkanen 2008 08A708 +0.62 39.21 39.21
Aaro Paasio 2009 09A459 -.-- 44.20 1:23.41
Sisu Mikke Laitinen 2011 11A296 -.-- 40.78 2:04.19
Eino Koskinen 2010 10A541 -.-- 33.30 2:37.49
9 Lahden Uimaseura 4 13 2:45.85 +45.96
Denis Karvanen 2009 09A428 +0.70 39.14 39.14
Aapo Teno 2010 10A629 -.-- 50.18 1:29.32
Emil Ilo 2011 11A314 -.-- 44.25 2:13.57
Roope Suuronen 2008 08B078 -.-- 32.28 2:45.85
10 Joensuun Uimaseura 3 11 2:58.74 +58.85
Filip Kristian Raita 2010 10A535 +0.77 46.27 46.27
Severi Jaatinen 2011 11A071 -.-- 51.81 1:38.08
Marlo Tuhkanen 2010 10A029 -.-- 40.89 2:18.97
Iaroslav Bondarenko 2012 12A108 -.-- 39.77 2:58.74
11 Lahden Uimaseura 5 12 3:03.43 +1:03.5
Eero Mokka 2009 09B060 +0.69 45.57 45.57
Kliment Sergeev 2010 10A707 -.-- 50.33 1:35.90
Ilmo Mäki-Opas 2011 11A269 -.-- 45.98 2:21.88
Leevi Salo 2011 11A683 -.-- 41.55 3:03.43
12 Lahden Uimaseura 6 11 3:14.52 +1:14.6
Aaro Kelloniemi 2010 10B060 +0.81 48.67 48.67
Danil Kanarjov 2010 10A911 -.-- 49.40 1:38.07
Niklas Salo 2012 12A146 -.-- 49.50 2:27.57
Dmitrii Zuev 2011 11A819 -.-- 46.95 3:14.52
Laji virallinen: 20.11.2021 12.32.18
Laji 2, Pojat 15, miehet 4x50m sekauintiviesti Miehet - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lahden Uimaseura 1 16 2:01.50
Elias Molodtsov 2005 05B088 +0.56 31.45 31.45
Kasperi Haverinen 2005 05B041 -.-- 33.04 1:04.49
Joonas Pulkkinen 2007 07A083 -.-- 29.49 1:33.98
Vilho Teno 2006 06A245 -.-- 27.52 2:01.50
2 Lappeenrannan Uimarit r.y. 17 2:04.61 +3.11
Matvey Lyashenko 2007 07A346 +0.69 34.73 34.73
Daniel Pessi 2004 04B144 -.-- 33.82 1:08.55
Akseli Kuparinen 2004 04B043 -.-- 29.17 1:37.72
Leo Lana 2006 06A903 -.-- 26.89 2:04.61
3 Lappeenrannan Kisa-Toverit M 38 2:15.07 +13.57
Nooa Valtonen 2008 08A130 +0.71 36.75 36.75
Taneli Härkönen 1997 97A950 -.-- 36.36 1:13.11
Juho Ratava 1983 83A047 -.-- 33.99 1:47.10
Juho Ylipekkala 1993 93B255 -.-- 27.97 2:15.07
Laji virallinen: 20.11.2021 12.32.18
20-11-2021 12.32.48 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 3, Tytöt 15, naiset 200m selkäuinti Tytöt 15 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.68 541 2:25.92
Entry time: 2:25.65 (+0.27)
50m: 33.71
100m: 1:10.81
(37.10)
150m: 1:48.41
(37.60)
200m: 2:25.92
(37.51)
2 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.74 477 2:32.16 +6.24
Entry time: 2:32.99 (-0.83)
50m: 34.74
100m: 1:12.83
(38.09)
150m: 1:52.02
(39.19)
200m: 2:32.16
(40.14)
3 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura +0.67 334 2:51.27 +25.35
50m: 39.37
100m: 1:23.21
(43.84)
150m: 2:07.56
(44.35)
200m: 2:51.27
(43.71)
4 Inari Sormunen 2010 Joensuun Uimaseura ry +0.68 327 2:52.57 +26.65
Entry time: 3:00.79 (-8.22)
50m: 39.94
100m: 1:24.43
(44.49)
150m: 2:09.99
(45.56)
200m: 2:52.57
(42.58)
5 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit +0.72 275 3:02.76 +36.84
Entry time: 3:08.10 (-5.34)
50m: 41.71
100m: 1:27.37
(45.66)
150m: 2:15.05
(47.68)
200m: 3:02.76
(47.71)
- Tiinu Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.98 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 20.11.2021 12.56.23
Laji 3, Tytöt 15, naiset 200m selkäuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.69 467 2:33.25
Entry time: 2:44.52 (-11.27)
50m: 35.59
100m: 1:13.88
(38.29)
150m: 1:54.13
(40.25)
200m: 2:33.25
(39.12)
2 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.66 447 2:35.47 +2.22
Entry time: 2:33.12 (+2.35)
50m: 35.28
100m: 1:14.17
(38.89)
150m: 1:54.70
(40.53)
200m: 2:35.47
(40.77)
3 Ronja Terävä 2005 Helsingin Uimarit +0.78 370 2:45.53 +12.28
Entry time: 2:40.63 (+4.90)
50m: 36.81
100m: 1:18.45
(41.64)
150m: 2:01.78
(43.33)
200m: 2:45.53
(43.75)
Laji virallinen: 20.11.2021 12.56.23
20-11-2021 12.56.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 4, Pojat 15, miehet 200m selkäuinti Pojat 15 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Antto Koppinen 2006 Joensuun Uimaseura ry +0.55 397 2:23.70
Entry time: 2:20.33 (+3.37)
50m: 33.90
100m: 1:10.35
(36.45)
150m: 1:47.08
(36.73)
200m: 2:23.70
(36.62)
2 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura +0.71 333 2:32.35 +8.65
Entry time: 2:40.00 (-7.65)
50m: 36.26
100m: 1:15.91
(39.65)
150m: 1:56.35
(40.44)
200m: 2:32.35
(36.00)
3 Jeremias Tuhkanen 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.62 331 2:32.55 +8.85
Entry time: 2:32.17 (+0.38)
50m: 35.95
100m: 1:15.75
(39.80)
150m: 1:55.75
(40.00)
200m: 2:32.55
(36.80)
4 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.60 307 2:36.54 +12.84
Entry time: 2:37.60 (-1.06)
50m: 35.03
100m: 1:15.89
(40.86)
150m: 1:56.96
(41.07)
200m: 2:36.54
(39.58)
5 Caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit +0.70 229 2:52.51 +28.81
Entry time: 2:45.00 (+7.51)
50m: 39.88
100m: 1:23.84
(43.96)
150m: 2:09.19
(45.35)
200m: 2:52.51
(43.32)
6 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit +0.75 222 2:54.22 +30.52
Entry time: 3:00.00 (-5.78)
50m: 40.85
100m: 1:26.52
(45.67)
150m: 2:12.59
(46.07)
200m: 2:54.22
(41.63)
Laji virallinen: 20.11.2021 12.57.59
Laji 4, Pojat 15, miehet 200m selkäuinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura +0.71 299 2:37.86
50m: 35.88
100m: 1:16.39
(40.51)
150m: 1:58.22
(41.83)
200m: 2:37.86
(39.64)
2 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.64 297 2:38.28 +0.42
Entry time: 2:45.94 (-7.66)
50m: 35.86
100m: 1:16.30
(40.44)
150m: 1:58.53
(42.23)
200m: 2:38.28
(39.75)
Laji virallinen: 20.11.2021 12.57.59
20-11-2021 13.10.44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 5, Tytöt 13, naiset 50m vapaauinti Tytöt 13 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 494 28.99
Entry time: 28.06 (+0.93)
2 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura -.-- 471 29.46 +0.47
Entry time: 29.47 (-0.01)
3 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 469 29.51 +0.52
Entry time: 29.01 (+0.50)
4 Miina Vatanen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 442 30.10 +1.11
Entry time: 30.06 (+0.04)
5 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 417 30.67 +1.68
Entry time: 31.77 (-1.10)
6 Juuli Salum 2010 Lahden Uimaseura -.-- 415 30.72 +1.73
Entry time: 30.44 (+0.28)
7 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura -.-- 413 30.79 +1.80
Entry time: 32.12 (-1.33)
8 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 408 30.90 +1.91
Entry time: 31.10 (-0.20)
9 Sara Jaatinen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 394 31.26 +2.27
Entry time: 30.28 (+0.98)
10 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 386 31.48 +2.49
Entry time: 30.99 (+0.49)
11 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 379 31.67 +2.68
Entry time: 31.28 (+0.39)
12 Peppi Vartiainen 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 376 31.75 +2.76
Entry time: 31.67 (+0.08)
13 Lotta Kylmälä 2009 Haminan Uimaseura -.-- 371 31.91 +2.92
Entry time: 33.06 (-1.15)
14 Silja Soininen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 365 32.08 +3.09
Entry time: 31.77 (+0.31)
15 Vilma Korkalainen 2009 Voikkaan Viesti -.-- 361 32.18 +3.19
Entry time: 32.04 (+0.14)
16 Paulina Pessi 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 360 32.23 +3.24
Entry time: 31.90 (+0.33)
17 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 358 32.27 +3.28
Entry time: 32.96 (-0.69)
18 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry -.-- 356 32.35 +3.36
Entry time: 31.43 (+0.92)
19 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 354 32.39 +3.40
Entry time: 32.51 (-0.12)
20 Sanja Joensuu 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 343 32.75 +3.76
Entry time: 32.69 (+0.06)
21 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 337 32.95 +3.96
Entry time: 32.89 (+0.06)
22 Tiiu Pohjamo 2008 Uinti Imatra -.-- 335 32.99 +4.00
Entry time: 32.27 (+0.72)
23 Oona Pölönen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 325 33.35 +4.36
Entry time: 32.75 (+0.60)
24 Veera Kaksonen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 320 33.49 +4.50
Entry time: 33.40 (+0.09)
25 Pinja Haapamäki 2009 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 305 34.05 +5.06
Entry time: 34.31 (-0.26)
26 Suvi Sipari 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 301 34.21 +5.22
Entry time: 34.43 (-0.22)
27 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura -.-- 300 34.23 +5.24
Entry time: 34.44 (-0.21)
28 Eveliina Kansonen 2010 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 287 34.76 +5.77
Entry time: 35.01 (-0.25)
29 Milma Korppas 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 277 35.16 +6.17
Entry time: 35.81 (-0.65)
30 Pihla Tähkäpää 2010 Joensuun Uimaseura ry -.-- 275 35.22 +6.23
Entry time: 34.25 (+0.97)
31 Sofia Behm 2010 Joensuun Uimaseura ry -.-- 270 35.46 +6.47
Entry time: 35.97 (-0.51)
32 Linda Pentikäinen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 261 35.88 +6.89
Entry time: 37.52 (-1.64)
33 Aada Laukniemi 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 255 36.15 +7.16
Entry time: 46.08 (-9.93)
34 Milla Pylvänäinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 253 36.25 +7.26
Entry time: 36.50 (-0.25)
35 Wilma Tarjala 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 252 36.27 +7.28
Entry time: 36.35 (-0.08)
36 Ida Hirvonen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 252 36.30 +7.31
Entry time: 36.88 (-0.58)
37 Fanny Windahl 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 243 36.70 +7.71
Entry time: 35.54 (+1.16)
38 Riina Kosonen 2011 Uinti Imatra -.-- 242 36.76 +7.77
Entry time: 38.67 (-1.91)
39 Lumia Lätti 2010 Joensuun Uimaseura ry -.-- 234 37.17 +8.18
Entry time: 36.89 (+0.28)
40 Olivia Miloserdova 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 221 37.91 +8.92
Entry time: 40.82 (-2.91)
41 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura -.-- 210 38.53 +9.54
Entry time: 39.43 (-0.90)
42 Mette Virtanen 2009 Uimaseura Aquila -.-- 201 39.09 +10.10
Entry time: 41.64 (-2.55)
43 Verna Faloon 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 200 39.17 +10.18
Entry time: 54.28 (-15.11)
44 Enna-Mari Elisa Kitinoja 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 200 39.20 +10.21
Entry time: 39.73 (-0.53)
45 Anna Laukkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry -.-- 197 39.38 +10.39
Entry time: 39.31 (+0.07)
46 Ilona Gummerus 2011 Uimaseura Aquila -.-- 196 39.46 +10.47
Entry time: 39.17 (+0.29)
47 Iina Ekman 2012 Lappeenrannan Uimarit -.-- 151 43.06 +14.07
Entry time: 46.31 (-3.25)
48 Sofia Vlasova 2011 Kouvolan Uimarit -.-- 143 43.83 +14.84
Entry time: 46.60 (-2.77)
49 Katerina Bortsova 2010 Lahden Uimaseura -.-- 132 45.03 +16.04
Entry time: 46.49 (-1.46)
50 Aino Bohm 2011 Uinti Imatra -.-- 131 45.07 +16.08
Entry time: 45.61 (-0.54)
51 Olivia Karhunen 2012 Lappeenrannan Uimarit -.-- 126 45.64 +16.65
Entry time: 44.66 (+0.98)
52 Aino Piiparinen 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 118 46.62 +17.63
Entry time: 45.69 (+0.93)
53 Mandi Koivuneva 2010 Kouvolan Uimarit -.-- 113 47.30 +18.31
54 Emma Räikkönen 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 107 48.17 +19.18
Entry time: 48.20 (-0.03)
55 Elli Luukinen 2009 Uinti Imatra -.-- 107 48.25 +19.26
Entry time: 48.42 (-0.17)
56 Anna-Greta Aurora Kohonen 2008 Uinti Imatra -.-- 103 48.80 +19.81
57 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura -.-- 101 49.16 +20.17
Entry time: 47.11 (+2.05)
58 Riia Salmi 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 96 49.96 +20.97
Entry time: 49.89 (+0.07)
59 Milana Ivonen 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 90 51.11 +22.12
Entry time: 57.55 (-6.44)
60 Iisa Antila 2012 Uimaseura Aquila -.-- 75 54.18 +25.19
- Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Taimi Tynkkynen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Ida Karjalainen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- DNS
Laji virallinen: 20.11.2021 13.14.37
Laji 5, Tytöt 13, naiset 50m vapaauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura -.-- 545 28.06
Entry time: 27.51 (+0.55)
2 Merete Lätti 2006 Joensuun Uimaseura ry -.-- 472 29.44 +1.38
Entry time: 28.76 (+0.68)
3 Eevi Riekki 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 469 29.51 +1.45
Entry time: 27.81 (+1.70)
4 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 466 29.57 +1.51
Entry time: 29.16 (+0.41)
5 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit -.-- 464 29.60 +1.54
Entry time: 29.58 (+0.02)
6 Emilia Kouvo 2003 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 456 29.78 +1.72
Entry time: 29.56 (+0.22)
7 Helmi Viherkoski 2005 Kouvolan Uimarit -.-- 455 29.80 +1.74
Entry time: 29.76 (+0.04)
8 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry -.-- 455 29.81 +1.75
Entry time: 29.23 (+0.58)
9 Laura Kaksonen 2004 Voikkaan Viesti -.-- 440 30.13 +2.07
Entry time: 30.58 (-0.45)
10 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 435 30.26 +2.20
Entry time: 29.42 (+0.84)
11 Saaga Lehmus 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 410 30.86 +2.80
Entry time: 30.32 (+0.54)
12 Elisa Rita 2005 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 382 31.60 +3.54
Entry time: 31.24 (+0.36)
13 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo -.-- 362 32.17 +4.11
Entry time: 31.51 (+0.66)
14 Mia Peake 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 357 32.31 +4.25
Entry time: 31.11 (+1.20)
15 Ilona Luukinen 2006 Uinti Imatra -.-- 354 32.40 +4.34
Entry time: 31.59 (+0.81)
16 Kea Immonen 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 353 32.44 +4.38
Entry time: 33.00 (-0.56)
17 Anna Hietanen 2006 Uinti Imatra -.-- 348 32.57 +4.51
Entry time: 31.05 (+1.52)
18 Mea Makkula 2006 Lahden Uimaseura -.-- 342 32.76 +4.70
Entry time: 32.65 (+0.11)
19 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura -.-- 286 34.80 +6.74
Entry time: 34.11 (+0.69)
20 Katja Räsänen 2000 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 283 34.89 +6.83
Entry time: 35.78 (-0.89)
21 Veera Karhu 2005 Uinti Imatra -.-- 197 39.35 +11.29
Entry time: 39.33 (+0.02)
22 Kaisla Pirinen 2007 Uinti Imatra -.-- 182 40.45 +12.39
23 Elle Minni Marie Salmela 2006 Uinti Imatra -.-- 157 42.45 +14.39
Entry time: 40.55 (+1.90)
- Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo -.-- DNS
Laji virallinen: 20.11.2021 13.14.37
20-11-2021 13.15.06 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 6, Masters naiset 50m vapaauinti Masters naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ulla Hurula 1965 Kuopion Uimaseura -.-- 354 32.41
Entry time: 31.86 (+0.55)
2 Anneli Välimaa 1986 Uinti Imatra -.-- 347 32.60 +0.19
Entry time: 33.21 (-0.61)
3 Liisa Tirkkonen 1963 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 192 39.71 +7.30
Entry time: 39.04 (+0.67)
Laji virallinen: 20.11.2021 13.16.21
20-11-2021 13.16.37 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 7, Pojat 13, miehet 50m vapaauinti Pojat 13 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Johannes Felin 2008 Lahden Uimaseura -.-- 328 29.21
Entry time: 29.71 (-0.50)
2 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 296 30.23 +1.02
Entry time: 30.76 (-0.53)
3 Aleks Jermuss 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 285 30.62 +1.41
Entry time: 30.86 (-0.24)
4 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 279 30.84 +1.63
Entry time: 31.63 (-0.79)
5 Eeli Huhtanen 2008 Uinti Imatra -.-- 270 31.16 +1.95
Entry time: 30.02 (+1.14)
6 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura -.-- 258 31.66 +2.45
Entry time: 32.46 (-0.80)
7 Martin Kullberg 2009 Uinti Imatra -.-- 250 31.98 +2.77
Entry time: 32.87 (-0.89)
8 Vilho Eerik Pellikka 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 246 32.14 +2.93
Entry time: 31.73 (+0.41)
9 Joona Väätämöinen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 238 32.51 +3.30
Entry time: 32.77 (-0.26)
10 Samuel Rantanen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 236 32.62 +3.41
Entry time: 37.06 (-4.44)
11 Roope Suuronen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 224 33.18 +3.97
Entry time: 34.37 (-1.19)
12 Onni Honkanen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 217 33.51 +4.30
Entry time: 33.73 (-0.22)
13 Aaro Paasio 2009 Lahden Uimaseura -.-- 215 33.61 +4.40
Entry time: 33.72 (-0.11)
14 Denis Karvanen 2009 Lahden Uimaseura -.-- 214 33.67 +4.46
Entry time: 34.92 (-1.25)
15 Eino Koskinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 213 33.72 +4.51
Entry time: 33.71 (+0.01)
16 Viljami Kälviäinen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 201 34.39 +5.18
Entry time: 35.99 (-1.60)
17 Aukusti Partinen 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 193 34.88 +5.67
Entry time: 34.98 (-0.10)
18 Eero Mokka 2009 Lahden Uimaseura -.-- 191 34.95 +5.74
19 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura -.-- 190 35.04 +5.83
Entry time: 35.55 (-0.51)
20 Marlo Tuhkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry -.-- 189 35.09 +5.88
Entry time: 34.63 (+0.46)
21 Juho Juurinen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 187 35.25 +6.04
Entry time: 35.12 (+0.13)
22 Otto Metsi 2008 Uinti Imatra -.-- 185 35.32 +6.11
Entry time: 34.36 (+0.96)
23 Eelis Scharin 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 176 35.93 +6.72
Entry time: 36.63 (-0.70)
24 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura -.-- 169 36.42 +7.21
Entry time: 36.03 (+0.39)
25 Ilmo Mäki-Opas 2011 Lahden Uimaseura -.-- 166 36.62 +7.41
Entry time: 38.68 (-2.06)
26 Kliment Sergeev 2010 Lahden Uimaseura -.-- 162 36.91 +7.70
Entry time: 36.77 (+0.14)
27 Ville Vakkilainen 2009 Uinti Imatra -.-- 154 37.54 +8.33
28 Samuel Rauma 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 149 37.98 +8.77
Entry time: 41.07 (-3.09)
29 Eelis Lahtinen 2011 Kouvolan Uimarit -.-- 149 38.02 +8.81
Entry time: 40.37 (-2.35)
30 Iaroslav Bondarenko 2012 Joensuun Uimaseura ry -.-- 147 38.18 +8.97
Entry time: 37.31 (+0.87)
31 Filip Kristian Raita 2010 Joensuun Uimaseura ry -.-- 143 38.54 +9.33
Entry time: 38.20 (+0.34)
32 Elias Markku 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 143 38.55 +9.34
Entry time: 39.06 (-0.51)
33 Danil Kanarjov 2010 Lahden Uimaseura -.-- 140 38.75 +9.54
34 Eetu Rautio 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 139 38.87 +9.66
Entry time: 39.70 (-0.83)
35 Eeli-Pekka Eemeli Kitinoja 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 139 38.90 +9.69
Entry time: 42.09 (-3.19)
36 Juhani Tuomaala 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 133 39.43 +10.22
Entry time: 48.12 (-8.69)
37 Lev Bryantsev 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 125 40.24 +11.03
Entry time: 50.69 (-10.45)
38 Aapo Teno 2010 Lahden Uimaseura -.-- 113 41.62 +12.41
Entry time: 41.69 (-0.07)
39 Leevi Salo 2011 Lahden Uimaseura -.-- 112 41.79 +12.58
40 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura -.-- 105 42.69 +13.48
Entry time: 42.43 (+0.26)
41 Severi Jaatinen 2011 Joensuun Uimaseura ry -.-- 103 42.97 +13.76
Entry time: 41.34 (+1.63)
42 Aaro Kelloniemi 2010 Lahden Uimaseura -.-- 100 43.29 +14.08
Entry time: 41.90 (+1.39)
43 Niilo Tikkanen 2010 Uinti Imatra -.-- 94 44.31 +15.10
44 Verneri Jaako 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 91 44.80 +15.59
Entry time: 48.23 (-3.43)
45 Aleksandr Rostikov 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 88 45.26 +16.05
Entry time: 48.46 (-3.20)
46 Dmitrii Zuev 2011 Lahden Uimaseura -.-- 83 46.12 +16.91
Entry time: 46.91 (-0.79)
47 Miika Kapulainen 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 82 46.26 +17.05
Entry time: 48.20 (-1.94)
48 Aleksi Yrjölä 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 48 55.17 +25.96
Entry time: 51.95 (+3.22)
49 Jeremias Rantanen 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 42 57.89 +28.68
- Elias Himanen 2012 Uimaseura Aquila -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Valtteri Simola 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- DNS
Laji virallinen: 20.11.2021 13.30.54
Laji 7, Pojat 13, miehet 50m vapaauinti Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura -.-- 458 26.15
Entry time: 26.22 (-0.07)
2 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 450 26.30 +0.15
Entry time: 26.11 (+0.19)
3 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit -.-- 449 26.31 +0.16
Entry time: 27.19 (-0.88)
4 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura -.-- 444 26.42 +0.27
Entry time: 26.53 (-0.11)
5 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura -.-- 439 26.52 +0.37
Entry time: 26.20 (+0.32)
6 Leo Lana 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 431 26.68 +0.53
Entry time: 26.68 (=)
7 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 417 26.98 +0.83
Entry time: 26.86 (+0.12)
8 Akseli Kuparinen 2004 Lappeenrannan Uimarit -.-- 416 27.00 +0.85
Entry time: 26.54 (+0.46)
9 Miska Korkalainen 2006 Voikkaan Viesti -.-- 404 27.25 +1.10
Entry time: 27.10 (+0.15)
10 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 401 27.33 +1.18
Entry time: 28.45 (-1.12)
11 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 383 27.75 +1.60
Entry time: 26.39 (+1.36)
12 Emil Gaft 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 377 27.90 +1.75
Entry time: 27.49 (+0.41)
13 Elias Molodtsov 2005 Lahden Uimaseura -.-- 374 27.97 +1.82
Entry time: 26.70 (+1.27)
14 Elias Kauppila 2005 Lappeenrannan Uimarit -.-- 370 28.07 +1.92
Entry time: 28.16 (-0.09)
15 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura -.-- 352 28.54 +2.39
Entry time: 30.36 (-1.82)
16 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 348 28.64 +2.49
Entry time: 28.19 (+0.45)
17 Simo Virtanen 2004 Kouvolan Uimarit -.-- 333 29.06 +2.91
Entry time: 29.64 (-0.58)
18 Joschka Soukkanen 2004 Lahden Uimaseura -.-- 327 29.26 +3.11
Entry time: 30.00 (-0.74)
19 Taneli Härkönen 1997 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 318 29.51 +3.36
Entry time: 28.30 (+1.21)
20 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura -.-- 316 29.59 +3.44
Entry time: 30.86 (-1.27)
21 Jesse Saarinen 2006 Joensuun Uimaseura ry -.-- 315 29.60 +3.45
Entry time: 28.56 (+1.04)
22 Eero Kähkönen 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 311 29.75 +3.60
Entry time: 29.36 (+0.39)
23 Veikka Sivonen 2006 Joensuun Uimaseura ry -.-- 310 29.78 +3.63
Entry time: 30.89 (-1.11)
24 Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 306 29.90 +3.75
Entry time: 29.32 (+0.58)
25 Joel Mutikainen 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 302 30.03 +3.88
Entry time: 32.04 (-2.01)
26 Viljami Myllärinen 2007 Uinti Imatra -.-- 274 31.02 +4.87
Entry time: 30.62 (+0.40)
27 Miika Riihiaho 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 245 32.18 +6.03
Entry time: 33.22 (-1.04)
28 Jaakko Martikainen 2006 Uinti Imatra -.-- 233 32.73 +6.58
Entry time: 32.17 (+0.56)
29 Rasmus Talo 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 196 34.66 +8.51
Entry time: 36.61 (-1.95)
Laji virallinen: 20.11.2021 13.30.54
20-11-2021 13.32.16 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 8, Masters miehet 50m vapaauinti 25 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pietu Kinnunen 1996 Lappeenrannan Uimarit -.-- 467 25.97
2 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit -.-- 452 26.25 +0.28
Entry time: 26.36 (-0.11)
3 Juho Ylipekkala 1993 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 344 28.77 +2.80
Entry time: 27.32 (+1.45)
4 Matti Hurula 1961 Kuopion Uimaseura -.-- 320 29.45 +3.48
Entry time: 28.55 (+0.90)
5 Mikko Tapio Pirinen 1979 Uinti Imatra -.-- 317 29.56 +3.59
6 Kai-Asser Skog 1966 Lappeenrannan Uimarit -.-- 277 30.89 +4.92
Laji virallinen: 20.11.2021 13.32.23
20-11-2021 13.33.10 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 9, Tytöt 14, naiset 100m perhosuinti Tytöt 14 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofia Soininen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 300 1:21.49
Entry time: 1:18.04 (+3.45)
50m: 36.87
100m: 1:21.49
(44.62)
2 Kea Immonen 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 269 1:24.54 +3.05
Entry time: 1:28.50 (-3.96)
50m: 37.58
100m: 1:24.54
(46.96)
3 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 253 1:26.24 +4.75
Entry time: 1:27.65 (-1.41)
50m: 38.43
100m: 1:26.24
(47.81)
4 Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura -.-- 242 1:27.59 +6.10
Entry time: 1:29.75 (-2.16)
50m: 40.39
100m: 1:27.59
(47.20)
5 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo -.-- 230 1:29.12 +7.63
Entry time: 1:29.66 (-0.54)
50m: 35.65
100m: 1:29.12
(53.47)
6 Renata Niidusaar 2009 Joensuun Uimaseura ry -.-- 211 1:31.61 +10.12
Entry time: 1:38.19 (-6.58)
50m: 40.91
100m: 1:31.61
(50.70)
7 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 190 1:34.99 +13.50
Entry time: 1:38.25 (-3.26)
50m: 42.86
100m: 1:34.99
(52.13)
8 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 186 1:35.61 +14.12
Entry time: 1:33.88 (+1.73)
50m: 42.21
100m: 1:35.61
(53.40)
9 Ilona Sormunen 2007 Joensuun Uimaseura ry -.-- 185 1:35.73 +14.24
Entry time: 1:37.60 (-1.87)
50m: 43.21
100m: 1:35.73
(52.52)
- Fanny Windahl 2008 Kouvolan Uimarit -.-- DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
- Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo -.-- DNS
Laji virallinen: 20.11.2021 13.36.54
Laji 9, Tytöt 14, naiset 100m perhosuinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viljaana Myllärinen 2004 Uinti Imatra -.-- 391 1:14.68
Entry time: 1:11.97 (+2.71)
50m: 32.45
100m: 1:14.68
(42.23)
2 Iida Peltola 2005 Kouvolan Uimarit -.-- 384 1:15.13 +0.45
Entry time: 1:16.28 (-1.15)
50m: 34.64
100m: 1:15.13
(40.49)
3 Helmi Viherkoski 2005 Kouvolan Uimarit -.-- 361 1:16.67 +1.99
Entry time: 1:12.80 (+3.87)
50m: 35.54
100m: 1:16.67
(41.13)
4 Juulia Turunen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 315 1:20.25 +5.57
Entry time: 1:16.17 (+4.08)
50m: 35.09
100m: 1:20.25
(45.16)
Laji virallinen: 20.11.2021 13.36.54
20-11-2021 13.42.07 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Document
Tulokset
Norppauinnit 2021
Paikka: Lappeenrannan uimahalli Järjestäjä: Lappeenrannan Kisa-Toverit
Allas: 25m Päivämäärä: 20 11 2021 - 20 11 2021
Laji 10, Pojat 14, miehet 100m perhosuinti Pojat 14 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit -.-- 403 1:04.67
Entry time: 1:01.95 (+2.72)
50m: 29.60
100m: 1:04.67
(35.07)
2 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura -.-- 276 1:13.36 +8.69
Entry time: 1:15.53 (-2.17)
50m: 33.67
100m: 1:13.36
(39.69)
2 Matvey Lyashenko 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 276 1:13.36 +8.69
Entry time: 1:17.48 (-4.12)
50m: 33.59
100m: 1:13.36
(39.77)
4 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura -.-- 260 1:14.79 +10.12
Entry time: 1:19.40 (-4.61)
50m: 34.15
100m: 1:14.79
(40.64)
5 Miika Riihiaho 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 191 1:22.87 +18.20
Entry time: 1:37.70 (-14.83)