2022-08-20   08:11:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Österlen Swim Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1

Document
Resultat
Österlen Swim Challenge
Plats: Tobisviksbadet Arrangör: Ystads Simsällskap Österlensim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 17 jun 2022 till den 19 jun 2022
Gren 11, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Bach 2005 Simklubben Ran 2:27.67
50m: 30.91
100m: 1:09.58
(38.67)
150m: 1:54.06
(44.48)
200m: 2:27.67
(33.61)
2 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap 2:30.89 +3.22
50m: 31.43
100m: 1:09.47
(38.04)
150m: 1:54.93
(45.46)
200m: 2:30.89
(35.96)
3 Noah Brylski 2008 Kristianstads SLS 2:31.43 +3.76
50m: 32.63
100m: 1:12.67
(40.04)
150m: 1:57.23
(44.56)
200m: 2:31.43
(34.20)
4 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap 2:32.08 +4.41
50m: 33.98
100m: 1:12.24
(38.26)
150m: 1:57.18
(44.94)
200m: 2:32.08
(34.90)
5 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.67 2:39.43 +11.76
50m: 36.32
100m: 1:16.78
(40.46)
150m: 2:02.68
(45.90)
200m: 2:39.43
(36.75)
6 Ozzy Melin 2006 Kristianstads SLS +0.72 2:39.52 +11.85
50m: 32.91
100m: 1:16.00
(43.09)
150m: 2:03.59
(47.59)
200m: 2:39.52
(35.93)
7 Aaron Conradsson Häggel 2008 Ystads Simsällskap +0.66 2:39.70 +12.03
50m: 34.34
100m: 1:16.61
(42.27)
150m: 2:03.33
(46.72)
200m: 2:39.70
(36.37)
8 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.63 2:42.46 +14.79
50m: 34.32
100m: 1:16.49
(42.17)
150m: 2:04.68
(48.19)
200m: 2:42.46
(37.78)
9 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran 2:45.13 +17.46
50m: 34.40
100m: 1:15.79
(41.39)
150m: 2:07.95
(52.16)
200m: 2:45.13
(37.18)
10 Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran 2:47.27 +19.60
50m: 35.34
100m: 1:22.23
(46.89)
150m: 2:11.73
(49.50)
200m: 2:47.27
(35.54)
11 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap 2:48.55 +20.88
50m: 37.79
100m: 1:21.06
(43.27)
150m: 2:10.84
(49.78)
200m: 2:48.55
(37.71)
12 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap +0.61 2:49.30 +21.63
50m: 35.92
100m: 1:21.96
(46.04)
150m: 2:10.18
(48.22)
200m: 2:48.75
(38.57)
13 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran 2:49.52 +21.85
50m: 35.39
100m: 1:20.57
(45.18)
150m: 2:11.69
(51.12)
200m: 2:49.52
(37.83)
14 Hugo Cederholm 2007 Ystads Simsällskap +0.92 2:52.60 +24.93
50m: 34.99
100m: 1:18.98
(43.99)
150m: 2:14.46
(55.48)
200m: 2:52.60
(38.14)
15 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.81 2:55.88 +28.21
50m: 38.79
100m: 1:26.37
(47.58)
150m: 2:17.41
(51.04)
200m: 2:55.88
(38.47)
16 Liam Andersson 2009 Landskrona Simsällskap 3:08.58 +40.91
50m: 39.80
100m: 1:28.69
(48.89)
150m: 2:22.16
(53.47)
200m: 3:08.58
(46.42)
17 Jakob Bondesson 2009 Kristianstads SLS 3:19.64 +51.97
50m: 45.95
100m: 1:35.97
(50.02)
150m: 2:35.99
(1:00.02)
200m: 3:19.64
(43.65)
18 Leon Eder 2008 Simklubben Ran 3:25.83 +58.16
50m: 46.25
100m: 1:40.38
(54.13)
150m: 2:43.05
(1:02.67)
200m: 3:25.83
(42.78)
19 William Persson 2009 Ystads Simsällskap 3:27.98 +1:00.31
50m: 43.44
100m: 1:40.86
(57.42)
150m: 2:37.32
(56.46)
200m: 3:27.98
(50.66)
- Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran +0.86 DSQ
Grenen officiell:  2022-06-18 10:53:45
2022-06-18 11:13:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner