2024-07-23   22:24:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Österlen Swim Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1

Document
Resultat
Österlen Swim Challenge
Plats: Tobisviksbadet Arrangör: Ystads Simsällskap Österlensim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 17 jun 2022 till den 19 jun 2022
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap +0.64 1:15.02
50m: 34.60
100m: 1:15.02
(40.42)
2 Emma Widerfors 2005 Kristianstads SLS +0.58 1:20.90 +5.88
50m: 38.34
100m: 1:20.90
(42.56)
3 Havin Cakmak 2005 Simklubben Ran +0.80 1:39.30 +24.28
50m: 46.60
100m: 1:39.30
(52.70)
Grenen officiell:  2022-06-18 10:00:25
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS +0.75 1:11.35
50m: 33.90
100m: 1:11.35
(37.45)
2 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap +0.67 1:15.72 +4.37
50m: 36.52
100m: 1:15.72
(39.20)
3 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.65 1:18.30 +6.95
50m: 37.50
100m: 1:18.30
(40.80)
4 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS +0.68 1:19.17 +7.82
50m: 37.08
100m: 1:19.17
(42.09)
5 Agnes Ohlsson 2007 Föreningen Österlen-Sim +0.96 1:19.89 +8.54
50m: 39.18
100m: 1:19.89
(40.71)
6 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran +0.71 1:21.16 +9.81
50m: 39.05
100m: 1:21.16
(42.11)
7 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap +0.73 1:23.61 +12.26
50m: 39.90
100m: 1:23.61
(43.71)
8 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap +0.78 1:23.86 +12.51
50m: 39.19
100m: 1:23.86
(44.67)
9 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap +0.76 1:28.39 +17.04
50m: 42.48
100m: 1:28.39
(45.91)
10 Tilda Ek-Wärn 2006 Landskrona Simsällskap +0.83 1:28.90 +17.55
50m: 41.90
100m: 1:28.90
(47.00)
11 Elize Jönsson 2006 Ystads Simsällskap +0.74 1:29.75 +18.40
50m: 43.61
100m: 1:29.75
(46.14)
12 Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran +0.82 1:35.27 +23.92
50m: 45.39
100m: 1:35.27
(49.88)
13 Tindra Karlsson 2006 Ystads Simsällskap +0.66 1:35.39 +24.04
50m: 46.07
100m: 1:35.39
(49.32)
Grenen officiell:  2022-06-18 10:00:25
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Rundgren 2008 Ystads Simsällskap +0.64 1:10.51
50m: 34.00
100m: 1:10.51
(36.51)
2 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim +0.87 1:18.48 +7.97
50m: 37.70
100m: 1:18.48
(40.78)
3 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap +0.69 1:18.74 +8.23
50m: 37.13
100m: 1:18.74
(41.61)
4 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap +0.64 1:18.81 +8.30
50m: 37.01
100m: 1:18.81
(41.80)
5 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.72 1:19.30 +8.79
50m: 38.26
100m: 1:19.30
(41.04)
6 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap +0.69 1:21.95 +11.44
50m: 39.49
100m: 1:21.95
(42.46)
7 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS +0.63 1:23.04 +12.53
50m: 39.46
100m: 1:23.04
(43.58)
8 Ella Thim 2009 Kristianstads SLS +0.75 1:23.93 +13.42
50m: 40.40
100m: 1:23.93
(43.53)
9 Lee Strunk 2009 Kristianstads SLS +0.74 1:24.85 +14.34
50m: 41.67
100m: 1:24.85
(43.18)
10 Tora Stark Friis 2008 Ystads Simsällskap +0.66 1:25.01 +14.50
50m: 39.64
100m: 1:25.01
(45.37)
11 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap +0.65 1:25.81 +15.30
50m: 41.58
100m: 1:25.81
(44.23)
12 Emmie Engdahl 2008 Simklubben Ran +0.69 1:28.02 +17.51
50m: 40.26
100m: 1:28.02
(47.76)
13 Isabella Ahlfors-Braun 2008 Simklubben Ran +0.88 1:30.50 +19.99
50m: 44.04
100m: 1:30.50
(46.46)
14 Emma Molin 2009 Ystads Simsällskap +0.82 1:31.28 +20.77
50m: 43.86
100m: 1:31.28
(47.42)
15 Helin Cakmak 2008 Simklubben Ran +0.80 1:35.44 +24.93
50m: 46.28
100m: 1:35.44
(49.16)
16 Elsa Hallin 2009 Kristianstads SLS +0.90 1:38.26 +27.75
50m: 47.95
100m: 1:38.26
(50.31)
17 Amila Jelacic 2008 Simklubben Ran +0.85 1:43.27 +32.76
50m: 50.21
100m: 1:43.27
(53.06)
- Alice Björk 2009 Landskrona Simsällskap DSQ
- Ester Elmvik 2009 Ystads Simsällskap DNS
- Emma Nilsson 2008 Ystads Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-06-18 10:00:25
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap +0.84 1:39.51
50m: 48.44
100m: 1:39.51
(51.07)
Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap +0.81 1:31.50
50m: 45.03
100m: 1:31.50
(46.47)
Ieva Klimciauskaite 2011 Klippans Simsällskap +0.64 1:43.21
50m: 49.88
100m: 1:43.21
(53.33)
Tyra Olofstam 2011 Ystads Simsällskap DNS
Nelly Roos 2012 Landskrona Simsällskap +0.75 1:42.79
50m: 48.11
100m: 1:42.79
(54.68)
Grenen officiell:  2022-06-18 10:00:25
2022-06-18 10:02:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner