2023-02-07   20:05:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Results
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 10, 100m Individual Medley Men - Final
SydCup 55.58 Jens Thiele 1980 Hamburg/Germany (GER) Haderslev (DEN) 07-10-2007
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronis Everdingen 2003 DWK +0.78 59.88
Entry time: 59.56 (+0.32)
50m: 27.74
100m: 59.88
(32.14)
2 Niek Heethaar 1999 DWK 1:00.42 +0.54
Entry time: 59.43 (+0.99)
50m: 26.92
100m: 1:00.42
(33.50)
3 Bart Muselaers 2001 DWK +0.75 1:00.88 +1.00
Entry time: 1:00.82 (+0.06)
50m: 27.72
100m: 1:00.88
(33.16)
4 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub +0.66 1:03.31 +3.43
Entry time: 1:03.56 (-0.25)
50m: 29.42
100m: 1:03.31
(33.89)
5 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen +0.74 1:03.73 +3.85
Entry time: 1:02.45 (+1.28)
50m: 29.31
100m: 1:03.73
(34.42)
6 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.69 1:04.10 +4.22
Entry time: 1:06.49 (-2.39)
50m: 30.61
100m: 1:04.10
(33.49)
7 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub +0.68 1:04.54 +4.66
Entry time: 1:07.49 (-2.95)
50m: 29.26
100m: 1:04.54
(35.28)
8 Raphael Mennen 2001 DWK +0.65 1:04.69 +4.81
Entry time: 1:06.03 (-1.34)
50m: 30.71
100m: 1:04.69
(33.98)
9 Kasper Christiansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.64 1:04.83 +4.95
Entry time: 1:03.03 (+1.80)
50m: 30.23
100m: 1:04.83
(34.60)
10 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen +0.82 1:05.72 +5.84
Entry time: 1:08.14 (-2.42)
50m: 28.75
100m: 1:05.72
(36.97)
11 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.75 1:05.87 +5.99
Entry time: 1:07.95 (-2.08)
50m: 30.80
100m: 1:05.87
(35.07)
12 Teun Essen 2004 DWK +0.81 1:06.16 +6.28
Entry time: 1:11.00 (-4.84)
50m: 30.03
100m: 1:06.16
(36.13)
13 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen +0.72 1:06.51 +6.63
Entry time: 1:06.81 (-0.30)
50m: 31.11
100m: 1:06.51
(35.40)
14 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen 1:06.64 +6.76
Entry time: 1:05.47 (+1.17)
50m: 29.26
100m: 1:06.64
(37.38)
15 Sebastian Reyneke 2005 Gentofte Svømme Klub +0.66 1:06.79 +6.91
Entry time: 1:06.50 (+0.29)
50m: 31.18
100m: 1:06.79
(35.61)
16 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub +0.80 1:07.26 +7.38
Entry time: 1:06.13 (+1.13)
50m: 29.84
100m: 1:07.26
(37.42)
17 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 1:07.32 +7.44
Entry time: 1:07.28 (+0.04)
50m: 30.68
100m: 1:07.32
(36.64)
18 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub +0.66 1:08.42 +8.54
Entry time: 1:10.80 (-2.38)
50m: 32.70
100m: 1:08.42
(35.72)
19 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.81 1:08.54 +8.66
Entry time: 1:10.71 (-2.17)
50m: 31.19
100m: 1:08.54
(37.35)
20 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.73 1:08.56 +8.68
Entry time: 1:12.59 (-4.03)
50m: 32.89
100m: 1:08.56
(35.67)
21 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub +0.70 1:08.60 +8.72
Entry time: 1:07.33 (+1.27)
50m: 30.94
100m: 1:08.60
(37.66)
22 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.72 1:09.22 +9.34
Entry time: 1:08.30 (+0.92)
50m: 31.52
100m: 1:09.22
(37.70)
23 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub 1:09.48 +9.60
Entry time: 1:10.57 (-1.09)
50m: 31.44
100m: 1:09.48
(38.04)
24 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub +0.73 1:11.32 +11.44
Entry time: 1:11.29 (+0.03)
50m: 32.55
100m: 1:11.32
(38.77)
25 Conrad Johansen 2008 Frem Odense +0.69 1:12.03 +12.15
Entry time: 1:13.82 (-1.79)
50m: 32.28
100m: 1:12.03
(39.75)
26 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub 1:12.09 +12.21
Entry time: 1:11.60 (+0.49)
50m: 34.05
100m: 1:12.09
(38.04)
27 Henning Lachmann 1992 MTV von 1860 e.V. Heide +0.85 1:12.11 +12.23
Entry time: 1:12.42 (-0.31)
50m: 33.14
100m: 1:12.11
(38.97)
28 Tobias Lemke 1991 MTV von 1860 e.V. Heide +0.96 1:12.32 +12.44
Entry time: 1:11.23 (+1.09)
50m: 34.22
100m: 1:12.32
(38.10)
29 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.89 1:13.23 +13.35
Entry time: 1:14.37 (-1.14)
50m: 36.09
100m: 1:13.23
(37.14)
30 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 1:13.90 +14.02
Entry time: 1:17.50 (-3.60)
50m: 32.93
100m: 1:13.90
(40.97)
31 Ebbe Sebastian Sparrewath 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 1:14.35 +14.47
Entry time: 1:15.69 (-1.34)
50m: 34.29
100m: 1:14.35
(40.06)
32 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.83 1:14.66 +14.78
Entry time: 1:17.37 (-2.71)
50m: 34.89
100m: 1:14.66
(39.77)
33 Harm Bendtschneider 2007 MTV von 1860 e.V. Heide +0.74 1:15.24 +15.36
Entry time: 1:16.00 (-0.76)
50m: 34.44
100m: 1:15.24
(40.80)
34 Luis Cayetano Alonso 2009 Rødding Svømmeklub +0.81 1:15.59 +15.71
Entry time: 1:16.76 (-1.17)
50m: 36.20
100m: 1:15.59
(39.39)
35 Anders Yde 2007 Horsens Svømmeklub +0.69 1:15.74 +15.86
Entry time: 1:18.31 (-2.57)
50m: 35.20
100m: 1:15.74
(40.54)
36 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub +0.67 1:15.82 +15.94
Entry time: 1:15.11 (+0.71)
50m: 33.91
100m: 1:15.82
(41.91)
37 Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub +0.72 1:16.03 +16.15
Entry time: 1:18.61 (-2.58)
50m: 35.55
100m: 1:16.03
(40.48)
38 Tobias Philippsen 2009 Haderslev Svømme Klub +0.76 1:16.29 +16.41
Entry time: 1:17.43 (-1.14)
50m: 35.64
100m: 1:16.29
(40.65)
39 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted +0.76 1:16.69 +16.81
Entry time: 1:16.93 (-0.24)
50m: 36.72
100m: 1:16.69
(39.97)
40 Benjamin Thomsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.70 1:17.14 +17.26
Entry time: 1:19.64 (-2.50)
50m: 35.39
100m: 1:17.14
(41.75)
41 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub 1:19.05 +19.17
Entry time: 1:23.03 (-3.98)
50m: 36.40
100m: 1:19.05
(42.65)
42 Malthe Petersen 2008 Frem Odense +0.71 1:19.40 +19.52
Entry time: 1:24.40 (-5.00)
50m: 37.95
100m: 1:19.40
(41.45)
43 Bas Daatselaar 2007 DWK +0.76 1:19.49 +19.61
Entry time: 1:18.56 (+0.93)
50m: 37.11
100m: 1:19.49
(42.38)
44 Rasmus Wadskjær 2008 Vejen Svømmeklub +0.82 1:19.87 +19.99
Entry time: 1:24.29 (-4.42)
50m: 36.31
100m: 1:19.87
(43.56)
45 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.84 1:21.77 +21.89
Entry time: 1:24.46 (-2.69)
50m: 36.44
100m: 1:21.77
(45.33)
46 Elias Hylle-Wiig 2008 Fredericia Svømmeklub +0.80 1:22.04 +22.16
Entry time: 1:24.54 (-2.50)
50m: 40.19
100m: 1:22.04
(41.85)
47 Dirk-Johan Wyma 2002 DWK +0.83 1:23.14 +23.26
Entry time: 1:21.62 (+1.52)
50m: 37.07
100m: 1:23.14
(46.07)
48 Mads Bertelsen 2010 Vejen Svømmeklub +0.76 1:23.56 +23.68
Entry time: 1:25.68 (-2.12)
50m: 40.10
100m: 1:23.56
(43.46)
49 Aksel Sebelin Espegård 2008 Frem Odense +0.83 1:24.59 +24.71
Entry time: 1:30.22 (-5.63)
50m: 38.80
100m: 1:24.59
(45.79)
50 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub 1:28.43 +28.55
Entry time: 1:29.52 (-1.09)
50m: 41.12
100m: 1:28.43
(47.31)
51 Phillip Thomsen 2010 Nord-Als Svømmeklub +0.81 1:29.26 +29.38
Entry time: 1:30.04 (-0.78)
50m: 44.56
100m: 1:29.26
(44.70)
52 Omar bahij 2008 Frem Odense +0.84 1:38.06 +38.18
50m: 43.75
100m: 1:38.06
(54.31)
53 William Enevoldsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.90 1:41.47 +41.59
Entry time: 1:53.55 (-12.08)
50m: 45.83
100m: 1:41.47
(55.64)
54 Thomas Hansen 2008 Haderslev Svømme Klub 1:43.00 +43.12
Entry time: 1:49.96 (-6.96)
50m: 48.72
100m: 1:43.00
(54.28)
55 Emil Ernst 2012 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.03 1:46.61 +46.73
Entry time: 2:00.00 (-13.39)
50m: 51.21
100m: 1:46.61
(55.40)
56 Peer Bendtschneider 2012 MTV von 1860 e.V. Heide 1:49.44 +49.56
Entry time: 2:00.00 (-10.56)
50m: 52.44
100m: 1:49.44
(57.00)
57 Valdemar Friis Petersen 2010 Haderslev Svømme Klub +0.90 1:51.98 +52.10
50m: 52.21
100m: 1:51.98
(59.77)
58 Leo Simpson 2013 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.14 2:21.94 +1:22.06
Entry time: 2:00.00 (+21.94)
50m: 1:05.13
100m: 2:21.94
(1:16.81)
- Finn Bohlig 2010 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.86 DSQ crawl arme efter start
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free
- Marcus Puggaard Hougaard 2011 Vejen Svømmeklub +0.82 DSQ afslut på mave 50 m
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Mika Lund 2010 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.25 DSQ mavelign. v. 50 m
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Anes Ramadani 2011 Haderslev Svømme Klub +1.05 DSQ flyben i bryst
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick
- Christoffer Carl Mielke Ravn 2008 Haderslev Svømme Klub +0.68 DSQ afslut ryg på mave 50 m
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke
- Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.76 DSQ asynk ben bryst
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane
- Lucas Skovshoved 2011 Haderslev Svømme Klub +0.95 DSQ brystben efter 75 m
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free
Event official at: 11-11-2022 20:56:06
2022-11-11 20:56:22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner