2023-02-07   19:58:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Results
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 11, 50m Butterfly Women 1-12 år - Indledende
SydCup 26.55 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.04 44.74 QD
Entry time: 47.49 (-2.75)
2 Mira Kaehne Poulsen 2011 Haderslev Svømme Klub 46.08 +1.34 QD
Entry time: 47.85 (-1.77)
3 Mia Rehse 2011 MTV von 1860 e.V. Heide 52.46 +7.72 QD
Entry time: 53.47 (-1.01)
4 Sara Jasmand Pedrosa 2013 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.97 1:00.32 +15.58 QD
Entry time: 1:00.62 (-0.30)
5 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 19 1:00.49 +15.75 QD
Entry time: 1:01.16 (-0.67)
6 Estelle Milou Joost 2013 MTV von 1860 e.V. Heide +1.05 1:00.87 +16.13 QD
Entry time: 59.37 (+1.50)
7 Liv Damgaard 2011 Horsens Svømmeklub +0.89 1:03.85 +19.11
Entry time: 1:04.62 (-0.77)
- Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense +0.88 DSQ ej samt. berør ved v
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Event official at: 11-11-2022 21:03:07
Event 11, 50m Butterfly Women 13-14 år - Indledende
SydCup 26.55 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emiliia Pyzhyk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.74 31.40 QC
Entry time: 31.56 (-0.16)
2 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen 32.58 +1.18 QC
Entry time: 33.38 (-0.80)
3 Frederike Marleen Robbes 2009 TSB Flensburg v. 1865 34.40 +3.00 QC
Entry time: 35.50 (-1.10)
4 Karlijn Siderius 2009 DWK 34.48 +3.08 QC
Entry time: 34.50 (-0.02)
5 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen +0.82 34.80 +3.40 QC
Entry time: 34.13 (+0.67)
6 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.68 34.97 +3.57 QC
Entry time: 35.13 (-0.16)
7 Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub +0.78 35.30 +3.90
Entry time: 35.22 (+0.08)
8 Lili Oosting 2009 DWK +0.83 35.40 +4.00
Entry time: 35.74 (-0.34)
9 Femke Horst 2010 ZPC Hoogeveen +0.82 35.44 +4.04
Entry time: 39.10 (-3.66)
10 Thea Hansen 2009 Haderslev Svømme Klub 36.42 +5.02
Entry time: 38.42 (-2.00)
11 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.72 36.74 +5.34
Entry time: 39.71 (-2.97)
12 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK 36.77 +5.37
Entry time: 37.36 (-0.59)
13 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub +0.89 37.27 +5.87
Entry time: 36.48 (+0.79)
14 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted +0.88 38.13 +6.73
Entry time: 37.87 (+0.26)
15 Tess Jansen 2009 DWK +0.86 38.27 +6.87
Entry time: 37.59 (+0.68)
16 Freja Kawa 2010 Fredericia Svømmeklub +0.81 39.71 +8.31
Entry time: 40.28 (-0.57)
17 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub +0.79 40.29 +8.89
Entry time: 45.20 (-4.91)
18 Lotta Fee Jannusch 2010 TSB Flensburg v. 1865 +0.96 42.25 +10.85
Entry time: 41.61 (+0.64)
19 Merle Friedrichs 2010 MTV von 1860 e.V. Heide +0.84 43.88 +12.48
Entry time: 46.67 (-2.79)
20 Yara Wegman 2009 DWK +1.02 44.00 +12.60
Entry time: 45.21 (-1.21)
21 Jolijn Burgwal 2009 DWK +0.88 52.90 +21.50
Entry time: 53.40 (-0.50)
Event official at: 11-11-2022 21:03:07
Event 11, 50m Butterfly Women 15-17 år - Indledende
SydCup 26.55 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 30.57 QB
Entry time: 29.93 (+0.64)
2 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.80 30.98 +0.41 QB
Entry time: 32.64 (-1.66)
3 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub +0.76 31.01 +0.44 QB
Entry time: 30.28 (+0.73)
4 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub +0.74 31.21 +0.64 QB
Entry time: 31.56 (-0.35)
5 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.76 31.51 +0.94 QB
Entry time: 31.25 (+0.26)
6 Sigrid Sand Jürgensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.70 32.08 +1.51 QB
Entry time: 33.22 (-1.14)
7 Sarah Lyse Søe 2007 Horsens Svømmeklub +0.81 32.53 +1.96
Entry time: 33.08 (-0.55)
8 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub +0.70 32.77 +2.20
Entry time: 32.08 (+0.69)
9 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub +0.72 32.83 +2.26
Entry time: 32.77 (+0.06)
10 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub +0.79 33.19 +2.62
Entry time: 33.39 (-0.20)
11 Laura Klug Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub +0.74 33.22 +2.65
Entry time: 31.99 (+1.23)
12 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.75 33.30 +2.73
Entry time: 32.53 (+0.77)
13 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.91 33.46 +2.89
Entry time: 33.88 (-0.42)
14 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.91 33.98 +3.41
Entry time: 37.40 (-3.42)
15 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub +0.79 34.19 +3.62
Entry time: 35.65 (-1.46)
16 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen +0.84 34.43 +3.86
Entry time: 34.44 (-0.01)
17 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub +0.76 34.92 +4.35
Entry time: 34.16 (+0.76)
18 Alexia Stephanides 2006 TSB Flensburg v. 1865 +0.70 34.96 +4.39
Entry time: 35.52 (-0.56)
19 Laura Volkers 2008 DWK +0.71 35.54 +4.97
Entry time: 34.93 (+0.61)
20 Sofie Damm Johansen 2006 Frem Odense +0.77 36.04 +5.47
Entry time: 35.69 (+0.35)
21 Beeke Petrow 2006 MTV von 1860 e.V. Heide +0.81 36.07 +5.50
Entry time: 35.40 (+0.67)
22 Vera Nantsen 2008 Kolding SK +0.89 36.51 +5.94
Entry time: 36.85 (-0.34)
23 Sille Augustesen 2008 Horsens Svømmeklub +0.87 37.26 +6.69
Entry time: 37.38 (-0.12)
24 Myrthe Rijpma 2008 DWK +0.76 37.67 +7.10
Entry time: 37.48 (+0.19)
25 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense +0.82 37.88 +7.31
Entry time: 36.77 (+1.11)
26 Yanou Vaessen 2006 DWK 38.01 +7.44
Entry time: 36.38 (+1.63)
27 Gabriella L Thoustrup 2008 Fredericia Svømmeklub +0.79 38.02 +7.45
Entry time: 41.52 (-3.50)
28 Julie Holmgaard Hansen 2008 Nord-Als Svømmeklub +0.74 38.14 +7.57
Entry time: 41.87 (-3.73)
29 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub +0.77 38.45 +7.88
Entry time: 38.90 (-0.45)
30 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen +0.86 38.76 +8.19
Entry time: 36.82 (+1.94)
31 Karoline Poder Kristensen 2007 Vejen Svømmeklub 39.02 +8.45
Entry time: 44.75 (-5.73)
32 Stine Pedersen 2008 Kolding SK +0.78 39.36 +8.79
Entry time: 39.64 (-0.28)
33 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.74 39.61 +9.04
Entry time: 46.40 (-6.79)
34 Freya Kofoed Lökkegaard 2007 Vejen Svømmeklub 40.87 +10.30
Entry time: 40.25 (+0.62)
35 Kristine Hansen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.72 40.94 +10.37
Entry time: 42.39 (-1.45)
- Anne Vesterskov Hansen 2008 Vejen Svømmeklub DNS
Event official at: 11-11-2022 21:03:07
Event 11, 50m Butterfly Women 18-123 år - Indledende
SydCup 26.55 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (DEN) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 30.04 QA
Entry time: 29.31 (+0.73)
2 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen 30.47 +0.43 QA
Entry time: 29.54 (+0.93)
3 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen +0.77 31.00 +0.96 QA
Entry time: 31.39 (-0.39)
4 Celine Schoenmaker 1998 DWK +0.78 31.08 +1.04 -
Entry time: 30.28 (+0.80)
5 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.72 31.32 +1.28 QA
Entry time: 32.41 (-1.09)
6 Hanna Minderaa 2005 DWK +0.75 33.67 +3.63 QA
Entry time: 32.23 (+1.44)
7 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.84 34.71 +4.67 QA
Entry time: 36.24 (-1.53)
8 Cecilie Egemose Gregersen 2005 Horsens Svømmeklub +0.76 35.42 +5.38
Entry time: 35.45 (-0.03)
9 Lara Kristin Führer 2004 MTV von 1860 e.V. Heide +0.79 36.22 +6.18
Entry time: 38.64 (-2.42)
10 Sandra Cecilie Schmidt 2005 Frem Odense +0.83 38.28 +8.24
Entry time: 37.00 (+1.28)
Event official at: 11-11-2022 21:03:07
2022-11-12 09:45:44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner