2023-02-07   19:40:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Results
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 2, 100m Backstroke Men 1-13 år - Indledende
SydCup 54.84 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Amor Veen 2011 ZPC Hoogeveen +1.00 1:20.86 QD
Entry time: 1:21.07 (-0.21)
50m: 38.22
100m: 1:20.86
(42.64)
2 Ramon Vos 2011 ZPC Hoogeveen +0.87 1:21.87 +1.01 QD
Entry time: 1:25.25 (-3.38)
50m: 39.54
100m: 1:21.87
(42.33)
3 Svenn Meffert 2011 ZPC Hoogeveen +0.79 1:22.07 +1.21 QD
Entry time: 1:32.42 (-10.35)
100m: 1:22.07
(1:22.07)
4 Mathijs Boersma 2010 ZPC Hoogeveen +0.84 1:26.84 +5.98 QD
Entry time: 1:28.12 (-1.28)
50m: 41.34
100m: 1:26.84
(45.50)
5 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub +0.94 1:29.38 +8.52 QD
Entry time: 1:31.87 (-2.49)
50m: 43.49
100m: 1:29.38
(45.89)
6 Anes Ramadani 2011 Haderslev Svømme Klub +1.86 1:37.60 +16.74 QD
Entry time: 1:43.32 (-5.72)
50m: 37.04
100m: 1:37.60
(1:00.56)
7 Mika Lund 2010 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.16 1:41.45 +20.59
Entry time: 2:00.00 (-18.55)
50m: 44.76
100m: 1:41.45
(56.69)
8 Emil Ernst 2012 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.86 1:41.90 +21.04
Entry time: 1:51.89 (-9.99)
50m: 49.65
100m: 1:41.90
(52.25)
9 Finn Bohlig 2010 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.71 1:47.06 +26.20
Entry time: 1:47.92 (-0.86)
50m: 50.18
100m: 1:47.06
(56.88)
10 Lasse Maximilian Rottmann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.94 1:48.99 +28.13
Entry time: 1:58.64 (-9.65)
50m: 52.16
100m: 1:48.99
(56.83)
11 Leo Simpson 2013 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.90 2:05.77 +44.91
Entry time: 1:58.29 (+7.48)
50m: 58.41
100m: 2:05.77
(1:07.36)
12 Valdemar Friis Petersen 2010 Haderslev Svømme Klub +1.67 2:06.32 +45.46
50m: 1:02.43
100m: 2:06.32
(1:03.89)
13 Mikkel Bertelsen 2012 Vejen Svømmeklub +0.81 2:06.74 +45.88
Entry time: 2:10.00 (-3.26)
100m: 2:06.74
(2:06.74)
14 Mate Wolf 2012 Svømmeklubben Sønderborg +0.91 2:14.89 +54.03
100m: 2:14.89
(2:14.89)
- Marcus Puggaard Hougaard 2011 Vejen Svømmeklub +0.78 DSQ ej forts bev.
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Event official at: 11-11-2022 18:18:05
Event 2, 100m Backstroke Men 14-15 år - Indledende
SydCup 54.84 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub +0.70 1:06.77 QC
Entry time: 1:08.33 (-1.56)
50m: 32.30
100m: 1:06.77
(34.47)
2 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.79 1:07.49 +0.72 QC
Entry time: 1:10.81 (-3.32)
50m: 32.77
100m: 1:07.49
(34.72)
3 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg +0.72 1:08.51 +1.74 QC
Entry time: 1:11.49 (-2.98)
50m: 33.12
100m: 1:08.51
(35.39)
4 Conrad Johansen 2008 Frem Odense +0.71 1:11.53 +4.76 QC
Entry time: 1:11.20 (+0.33)
50m: 34.17
100m: 1:11.53
(37.36)
5 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense +0.66 1:12.67 +5.90 QC
Entry time: 1:15.98 (-3.31)
50m: 34.72
100m: 1:12.67
(37.95)
6 Quinn Frunt 2008 DWK +0.81 1:13.17 +6.40 QC
Entry time: 1:18.67 (-5.50)
50m: 35.38
100m: 1:13.17
(37.79)
7 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub +0.75 1:14.41 +7.64
Entry time: 1:18.07 (-3.66)
50m: 35.72
100m: 1:14.41
(38.69)
8 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub +0.76 1:18.50 +11.73
Entry time: 1:22.38 (-3.88)
50m: 37.62
100m: 1:18.50
(40.88)
9 Rasmus Wadskjær 2008 Vejen Svømmeklub +0.73 1:19.34 +12.57
Entry time: 1:25.77 (-6.43)
50m: 38.90
100m: 1:19.34
(40.44)
10 Christoffer Carl Mielke Ravn 2008 Haderslev Svømme Klub +0.69 1:22.65 +15.88
Entry time: 1:25.00 (-2.35)
50m: 39.05
100m: 1:22.65
(43.60)
11 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub +0.78 1:24.49 +17.72
Entry time: 1:29.71 (-5.22)
50m: 41.11
100m: 1:24.49
(43.38)
12 Erik Hoffmann 2009 TSB Flensburg v. 1865 +0.84 1:27.08 +20.31
Entry time: 1:47.10 (-20.02)
50m: 41.82
100m: 1:27.08
(45.26)
13 Omar bahij 2008 Frem Odense +0.88 1:37.94 +31.17
100m: 1:37.94
(1:37.94)
Event official at: 11-11-2022 18:18:05
Event 2, 100m Backstroke Men 16-18 år - Indledende
SydCup 54.84 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tiamo Veen 2006 ZPC Hoogeveen +0.65 59.68 QB
Entry time: 59.77 (-0.09)
50m: 29.05
100m: 59.68
(30.63)
2 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen +0.59 1:02.93 +3.25 QB
Entry time: 1:04.38 (-1.45)
50m: 30.44
100m: 1:02.93
(32.49)
3 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub +0.78 1:03.04 +3.36 QB
Entry time: 1:02.55 (+0.49)
50m: 31.10
100m: 1:03.04
(31.94)
4 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub +0.68 1:03.33 +3.65 QB
Entry time: 1:02.90 (+0.43)
50m: 30.80
100m: 1:03.33
(32.53)
5 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen +0.70 1:04.21 +4.53 QB
Entry time: 1:05.18 (-0.97)
50m: 31.01
100m: 1:04.21
(33.20)
6 Luc Kerpels 2005 ZPC Hoogeveen +0.75 1:04.27 +4.59 QB
Entry time: 1:03.93 (+0.34)
50m: 30.97
100m: 1:04.27
(33.30)
7 Jonas Paul Obermark 2005 TSB Flensburg v. 1865 +0.79 1:04.81 +5.13
Entry time: 1:05.82 (-1.01)
50m: 30.72
100m: 1:04.81
(34.09)
8 Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense +0.62 1:05.88 +6.20
Entry time: 1:05.79 (+0.09)
50m: 31.11
100m: 1:05.88
(34.77)
9 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub +1.66 1:06.39 +6.71
Entry time: 1:18.41 (-12.02)
50m: 30.94
100m: 1:06.39
(35.45)
10 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.71 1:07.53 +7.85
Entry time: 1:08.37 (-0.84)
50m: 32.45
100m: 1:07.53
(35.08)
11 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.73 1:10.97 +11.29
Entry time: 1:12.56 (-1.59)
50m: 34.23
100m: 1:10.97
(36.74)
12 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.73 1:11.07 +11.39
Entry time: 1:12.70 (-1.63)
50m: 33.94
100m: 1:11.07
(37.13)
13 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub +0.70 1:11.32 +11.64
Entry time: 1:07.94 (+3.38)
50m: 34.45
100m: 1:11.32
(36.87)
14 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub +0.60 1:11.58 +11.90
Entry time: 1:07.09 (+4.49)
50m: 34.13
100m: 1:11.58
(37.45)
Event official at: 11-11-2022 18:18:05
Event 2, 100m Backstroke Men 19-123 år - Indledende
SydCup 54.84 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 03-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niek Heethaar 1999 DWK +0.63 57.06 QA
Entry time: 56.57 (+0.49)
50m: 26.91
100m: 57.06
(30.15)
2 Ronis Everdingen 2003 DWK +0.73 1:00.25 +3.19 QA
Entry time: 1:00.38 (-0.13)
50m: 29.07
100m: 1:00.25
(31.18)
3 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen +0.78 1:03.54 +6.48 QA
Entry time: 1:04.26 (-0.72)
50m: 30.05
100m: 1:03.54
(33.49)
4 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen +0.75 1:05.48 +8.42 QA
Entry time: 1:03.37 (+2.11)
50m: 31.01
100m: 1:05.48
(34.47)
5 Dirk-Johan Wyma 2002 DWK +0.81 1:23.87 +26.81 QA
Entry time: 1:21.75 (+2.12)
50m: 40.43
100m: 1:23.87
(43.44)
Event official at: 11-11-2022 18:18:05
2022-11-11 20:02:28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner