2023-02-07   19:17:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday afternoon

Document
Results
SydCup 2022
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Nov 11, 2022 to Nov 13, 2022
Event 5, 50m Freestyle Women 1-12 år - Indledende
SydCup 24.94 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (Dan) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.74 33.99 QC
Entry time: 36.56 (-2.57)
2 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub +1.05 35.62 +1.63 QC
Entry time: 36.24 (-0.62)
3 Nina Hansen 2012 Haderslev Svømme Klub +0.79 37.31 +3.32 QC
Entry time: 41.77 (-4.46)
4 Maja Kjärsgaard 2013 Flensburger Schwimmklub v. 19 37.70 +3.71 QC
Entry time: 39.29 (-1.59)
5 Mia Rehse 2011 MTV von 1860 e.V. Heide 38.60 +4.61 QC
Entry time: 39.91 (-1.31)
6 Amalie Eriksen Kjems 2011 Haderslev Svømme Klub +0.88 39.94 +5.95 QC
Entry time: 45.55 (-5.61)
7 Julie Wennick 2011 Haderslev Svømme Klub +1.13 40.73 +6.74
Entry time: 42.54 (-1.81)
8 Katrine Elgaard Rohde 2012 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.99 41.27 +7.28
9 Estelle Milou Joost 2013 MTV von 1860 e.V. Heide +1.28 41.90 +7.91
Entry time: 43.97 (-2.07)
10 Liv Lund 2011 Haderslev Svømme Klub +0.85 42.21 +8.22
Entry time: 54.06 (-11.85)
11 Ella Bøgen Andersen 2011 Haderslev Svømme Klub +0.89 42.93 +8.94
Entry time: 47.94 (-5.01)
12 Josefine Gydesen 2011 Haderslev Svømme Klub +1.13 44.28 +10.29
Entry time: 50.48 (-6.20)
13 Anna Syencha 2011 Haderslev Svømme Klub 44.72 +10.73
Entry time: 51.99 (-7.27)
14 Annemie Stina Thielemann 2012 Flensburger Schwimmklub v. 19 44.86 +10.87
Entry time: 44.24 (+0.62)
15 Tilde Søndergaard 2011 Vejen Svømmeklub +0.94 45.71 +11.72
Entry time: 50.20 (-4.49)
16 Sarah Külper Hansen 2012 Vejen Svømmeklub 46.29 +12.30
Entry time: 50.19 (-3.90)
17 Naja Veisberg Christensen 2012 Vejen Svømmeklub 46.53 +12.54
Entry time: 59.45 (-12.92)
18 Bella Skovrup 2012 Haderslev Svømme Klub +1.03 48.03 +14.04
Entry time: 53.19 (-5.16)
19 Sara Jasmand Pedrosa 2013 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.78 51.08 +17.09
Entry time: 49.90 (+1.18)
20 Rieke Friedrichs 2013 MTV von 1860 e.V. Heide 51.70 +17.71
Entry time: 1:02.80 (-11.10)
- Mathea Themann 2013 MTV von 1860 e.V. Heide DNS
Event official at: 11-11-2022 19:07:15
Event 5, 50m Freestyle Women 13-14 år - Indledende
SydCup 24.94 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (Dan) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emiliia Pyzhyk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.81 28.59 QB
Entry time: 29.19 (-0.60)
2 Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen +0.68 29.52 +0.93 QB
Entry time: 29.06 (+0.46)
3 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen +0.78 29.60 +1.01 QB
Entry time: 28.93 (+0.67)
4 Frederike Marleen Robbes 2009 TSB Flensburg v. 1865 +1.01 30.71 +2.12 QB
Entry time: 30.90 (-0.19)
5 Tess Jansen 2009 DWK +0.86 32.72 +4.13 QB
Entry time: 32.73 (-0.01)
6 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted +0.89 32.88 +4.29 QB
Entry time: 32.96 (-0.08)
7 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub +0.83 32.95 +4.36
Entry time: 32.74 (+0.21)
8 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub +0.77 33.05 +4.46
Entry time: 32.46 (+0.59)
9 Merle Friedrichs 2010 MTV von 1860 e.V. Heide +0.92 34.35 +5.76
Entry time: 37.92 (-3.57)
10 Lotta Fee Jannusch 2010 TSB Flensburg v. 1865 +0.80 35.25 +6.66
Entry time: 34.40 (+0.85)
11 Sonila Ramadani 2009 Haderslev Svømme Klub +0.86 36.12 +7.53
Entry time: 35.87 (+0.25)
12 Gry Boysen Schmidt 2010 Nord-Als Svømmeklub +0.81 36.34 +7.75
Entry time: 38.44 (-2.10)
13 Andrea Kiel Hansen 2010 Vejen Svømmeklub +0.96 36.46 +7.87
Entry time: 38.77 (-2.31)
14 Zelda Hoffmann 2009 TSB Flensburg v. 1865 36.75 +8.16
Entry time: 36.90 (-0.15)
15 Lærke Kylling 2010 Haderslev Svømme Klub +1.02 37.83 +9.24
Entry time: 46.19 (-8.36)
16 Jolijn Burgwal 2009 DWK +0.99 39.00 +10.41
Entry time: 38.37 (+0.63)
17 Linea Themann 2009 MTV von 1860 e.V. Heide +0.93 41.16 +12.57
Entry time: 41.52 (-0.36)
18 Thilde Tüchsen 2010 Haderslev Svømme Klub +1.04 42.85 +14.26
Entry time: 45.00 (-2.15)
19 Liv Veisberg Christensen 2010 Vejen Svømmeklub +1.09 42.88 +14.29
Entry time: 46.12 (-3.24)
20 Steffanie Gydesen 2009 Haderslev Svømme Klub 43.19 +14.60
Entry time: 48.49 (-5.30)
21 Karoline Hansen 2009 Vejen Svømmeklub +1.45 46.64 +18.05
Entry time: 55.40 (-8.76)
22 Mathilde Fellmann 2010 Vejen Svømmeklub +1.25 47.21 +18.62
Entry time: 49.68 (-2.47)
23 Mia Mailyn Mohrdieck 2010 MTV von 1860 e.V. Heide 47.65 +19.06
Entry time: 52.85 (-5.20)
24 Nicoline Lund 2009 Haderslev Svømme Klub 54.68 +26.09
Entry time: 58.63 (-3.95)
25 Emilie Rasmussen 2010 Vejen Svømmeklub +1.53 1:00.65 +32.06
Entry time: 1:05.94 (-5.29)
26 Katrine Mortensen 2010 Vejen Svømmeklub +1.00 1:02.31 +33.72
Entry time: 1:06.97 (-4.66)
Event official at: 11-11-2022 19:07:15
Event 5, 50m Freestyle Women 15-17 år - Indledende
SydCup 24.94 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (Dan) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen 27.91 QA
Entry time: 27.60 (+0.31)
2 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub +0.67 28.36 +0.45 QA
Entry time: 28.26 (+0.10)
3 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub +0.79 28.74 +0.83 -
Entry time: 27.88 (+0.86)
4 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.84 28.77 +0.86 QA
Entry time: 29.13 (-0.36)
5 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.77 28.90 +0.99 QA
Entry time: 28.43 (+0.47)
6 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.81 29.11 +1.20 QA
Entry time: 28.97 (+0.14)
7 Marieke Koekoek 2006 DWK +0.77 29.30 +1.39 QA
Entry time: 29.08 (+0.22)
8 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.72 29.59 +1.68
Entry time: 28.88 (+0.71)
9 Laura Klug Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub +0.74 30.08 +2.17
Entry time: 29.36 (+0.72)
10 Mette Mathilde Johannsen 2007 TSB Flensburg v. 1865 +0.78 30.30 +2.39
Entry time: 30.30 (=)
11 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 30.38 +2.47
Entry time: 29.56 (+0.82)
12 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub +0.85 30.41 +2.50
Entry time: 29.98 (+0.43)
13 Sille Augustesen 2008 Horsens Svømmeklub +0.83 30.55 +2.64
Entry time: 30.04 (+0.51)
14 Beeke Petrow 2006 MTV von 1860 e.V. Heide +0.78 30.74 +2.83
Entry time: 30.50 (+0.24)
15 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.71 30.77 +2.86
Entry time: 30.79 (-0.02)
16 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub 30.84 +2.93
Entry time: 31.22 (-0.38)
17 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen +0.81 30.87 +2.96
Entry time: 30.84 (+0.03)
18 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub +0.71 30.98 +3.07
Entry time: 31.62 (-0.64)
19 Karoline Poder Kristensen 2007 Vejen Svømmeklub 31.26 +3.35
Entry time: 30.42 (+0.84)
20 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense +0.79 31.61 +3.70
Entry time: 30.30 (+1.31)
21 Jinte Ginkel 2007 DWK 31.76 +3.85
Entry time: 33.41 (-1.65)
=22 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen +0.84 31.96 +4.05
Entry time: 31.02 (+0.94)
=22 Alexia Stephanides 2006 TSB Flensburg v. 1865 +0.73 31.96 +4.05
Entry time: 32.20 (-0.24)
24 Yanou Vaessen 2006 DWK +0.76 32.14 +4.23
Entry time: 31.28 (+0.86)
25 Delia Nainzadeh 2007 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.01 32.31 +4.40
Entry time: 31.84 (+0.47)
26 Kristine Hansen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.70 32.61 +4.70
Entry time: 34.98 (-2.37)
27 Sofie Damm Johansen 2006 Frem Odense 33.75 +5.84
Entry time: 32.01 (+1.74)
28 Andrea Kargo 2008 Vejen Svømmeklub +0.82 34.08 +6.17
Entry time: 34.35 (-0.27)
29 Anne Vesterskov Hansen 2008 Vejen Svømmeklub +0.85 34.39 +6.48
Entry time: 34.93 (-0.54)
30 Inés Mendoza 2007 Kolding SK +0.77 34.70 +6.79
Entry time: 35.82 (-1.12)
31 Nicoline H. Ridings 2007 Horsens Svømmeklub +0.76 35.81 +7.90
Entry time: 37.22 (-1.41)
32 Victoria Friis Petersen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.90 36.89 +8.98
Entry time: 36.53 (+0.36)
Event official at: 11-11-2022 19:07:15
Event 5, 50m Freestyle Women 18-123 år - Indledende
SydCup 24.94 Therese Alshammar 1977 Simklubben Neptun/Sveri Haderslev (Dan) 01-01-2004
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Inge Koekoek 2004 DWK +0.77 28.25
Entry time: 27.96 (+0.29)
2 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen +0.82 28.53 +0.28
Entry time: 27.98 (+0.55)
3 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen 28.54 +0.29
Entry time: 27.77 (+0.77)
4 Celine Schoenmaker 1998 DWK 28.60 +0.35
Entry time: 27.87 (+0.73)
=5 Anoeska Kraats 1997 DWK +0.71 29.41 +1.16
Entry time: 28.62 (+0.79)
=5 Louisa Obermark 2002 TSB Flensburg v. 1865 +0.78 29.41 +1.16
Entry time: 29.50 (-0.09)
7 Jana Porath 2005 TSB Flensburg v. 1865 +1.06 30.61 +2.36
Entry time: 29.80 (+0.81)
8 Cecilie Egemose Gregersen 2005 Horsens Svømmeklub +0.75 31.56 +3.31
Entry time: 31.70 (-0.14)
9 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.84 31.57 +3.32
Entry time: 31.68 (-0.11)
10 Lara Kristin Führer 2004 MTV von 1860 e.V. Heide +0.77 32.59 +4.34
Entry time: 33.70 (-1.11)
11 Sandra Cecilie Schmidt 2005 Frem Odense 32.94 +4.69
Entry time: 35.75 (-2.81)
Event official at: 11-11-2022 19:07:15
2022-11-13 13:31:01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner