2022-09-28   15:07:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestkyst Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

19/11-2021

Document
Resultater
Vestkyst Cup 2021
Placering: UC Syds svømmehal Arrangør Esbjerg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. nov  2021 to 21. nov  2021
Løb 1, 100m Medley Damer 1-11 years - Indledende
Sponsor 24/7 Tømrer og Snedker ApS
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 219 1:33.72 Q
Entry time: 1:40.45 (-6.73)
50m: 43.07
100m: 1:33.72
(50.65)
2 Silke Grene 2011 Esbjerg Svømmeklub 205 1:35.72 +2.00 Q
50m: 42.88
100m: 1:35.72
(52.84)
3 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 187 1:38.75 +5.03 Q
Entry time: 1:50.00 (-11.25)
50m: 44.57
100m: 1:38.75
(54.18)
4 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 178 1:40.30 +6.58 Q
Entry time: 1:47.84 (-7.54)
50m: 46.13
100m: 1:40.30
(54.17)
5 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 123 1:53.52 +19.80 Q
Entry time: 2:03.62 (-10.10)
50m: 55.90
100m: 1:53.52
(57.62)
6 Clara Kirk Øgendahl 2012 Kolding SK 119 1:54.58 +20.86 Q
50m: 52.32
100m: 1:54.58
(1:02.26)
7 Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 107 1:58.97 +25.25
Entry time: 2:10.00 (-11.03)
50m: 52.10
100m: 1:58.97
(1:06.87)
- Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
Flere flyben efter vending v 52 m
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20
Løb 1, 100m Medley Damer 12-13 years - Indledende
Sponsor 24/7 Tømrer og Snedker ApS
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 373 1:18.44 Q
Entry time: 1:18.74 (-0.30)
50m: 37.37
100m: 1:18.44
(41.07)
2 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 317 1:22.85 +4.41 Q
Entry time: 1:28.88 (-6.03)
50m: 37.86
100m: 1:22.85
(44.99)
3 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 305 1:23.90 +5.46 Q
Entry time: 1:28.13 (-4.23)
50m: 40.39
100m: 1:23.90
(43.51)
4 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 290 1:25.37 +6.93 Q
Entry time: 1:21.35 (+4.02)
50m: 40.30
100m: 1:25.37
(45.07)
5 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK 287 1:25.65 +7.21 Q
Entry time: 1:27.11 (-1.46)
50m: 39.48
100m: 1:25.65
(46.17)
6 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 285 1:25.85 +7.41 Q
Entry time: 1:28.65 (-2.80)
50m: 37.20
100m: 1:25.85
(48.65)
7 Trine Larsen 2009 Frem Odense 281 1:26.18 +7.74
Entry time: 1:32.95 (-6.77)
50m: 39.96
100m: 1:26.18
(46.22)
8 Elena Mendoza 2009 Kolding SK 269 1:27.50 +9.06
Entry time: 1:29.61 (-2.11)
50m: 40.58
100m: 1:27.50
(46.92)
9 Alberte Lagoni 2009 Esbjerg Svømmeklub 267 1:27.73 +9.29
Entry time: 1:29.02 (-1.29)
50m: 40.92
100m: 1:27.73
(46.81)
10 Isabelle Weber 2009 Esbjerg Svømmeklub 261 1:28.36 +9.92
Entry time: 1:27.18 (+1.18)
50m: 39.11
100m: 1:28.36
(49.25)
11 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 257 1:28.81 +10.37
Entry time: 1:31.27 (-2.46)
50m: 42.41
100m: 1:28.81
(46.40)
12 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 255 1:29.09 +10.65
Entry time: 1:30.01 (-0.92)
50m: 42.33
100m: 1:29.09
(46.76)
13 Filuka Lolk Frederiksen 2009 Esbjerg Svømmeklub 244 1:30.43 +11.99
Entry time: 1:33.92 (-3.49)
50m: 42.22
100m: 1:30.43
(48.21)
14 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 243 1:30.47 +12.03
Entry time: 1:40.87 (-10.40)
50m: 41.84
100m: 1:30.47
(48.63)
15 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 238 1:31.10 +12.66
Entry time: 1:45.00 (-13.90)
50m: 40.07
100m: 1:31.10
(51.03)
16 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 236 1:31.32 +12.88
Entry time: 1:46.62 (-15.30)
50m: 42.72
100m: 1:31.32
(48.60)
17 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 235 1:31.54 +13.10
Entry time: 1:40.57 (-9.03)
50m: 43.94
100m: 1:31.54
(47.60)
18 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 233 1:31.82 +13.38
Entry time: 1:41.70 (-9.88)
50m: 42.26
100m: 1:31.82
(49.56)
19 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 231 1:32.09 +13.65
Entry time: 1:39.36 (-7.27)
50m: 40.89
100m: 1:32.09
(51.20)
20 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 226 1:32.70 +14.26
Entry time: 1:40.14 (-7.44)
50m: 42.20
100m: 1:32.70
(50.50)
21 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 223 1:33.11 +14.67
Entry time: 1:45.71 (-12.60)
50m: 41.63
100m: 1:33.11
(51.48)
22 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 221 1:33.33 +14.89
Entry time: 1:36.30 (-2.97)
50m: 42.53
100m: 1:33.33
(50.80)
23 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 211 1:34.84 +16.40
Entry time: 1:39.92 (-5.08)
50m: 44.29
100m: 1:34.84
(50.55)
24 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub 208 1:35.32 +16.88
Entry time: 1:40.32 (-5.00)
50m: 46.89
100m: 1:35.32
(48.43)
25 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 203 1:36.00 +17.56
Entry time: 1:35.92 (+0.08)
50m: 44.10
100m: 1:36.00
(51.90)
26 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub 199 1:36.66 +18.22
Entry time: 1:37.52 (-0.86)
50m: 43.34
100m: 1:36.66
(53.32)
27 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub 194 1:37.59 +19.15
Entry time: 1:35.89 (+1.70)
50m: 44.50
100m: 1:37.59
(53.09)
28 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 191 1:38.10 +19.66
Entry time: 1:37.85 (+0.25)
50m: 43.30
100m: 1:38.10
(54.80)
29 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 186 1:38.87 +20.43
Entry time: 1:39.67 (-0.80)
50m: 45.32
100m: 1:38.87
(53.55)
30 Wiktoria Gawor 2009 Brædstrup Svømmeklub 185 1:39.07 +20.63
Entry time: 1:42.02 (-2.95)
50m: 46.87
100m: 1:39.07
(52.20)
31 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 184 1:39.22 +20.78
Entry time: 1:36.62 (+2.60)
50m: 46.57
100m: 1:39.22
(52.65)
32 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 182 1:39.65 +21.21
Entry time: 1:35.13 (+4.52)
50m: 44.31
100m: 1:39.65
(55.34)
33 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 174 1:41.04 +22.60
Entry time: 1:40.53 (+0.51)
50m: 47.81
100m: 1:41.04
(53.23)
34 Lykke Sønderkær 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 173 1:41.30 +22.86
Entry time: 2:13.53 (-32.23)
50m: 48.32
100m: 1:41.30
(52.98)
35 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 171 1:41.72 +23.28
Entry time: 2:25.99 (-44.27)
50m: 47.82
100m: 1:41.72
(53.90)
36 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 162 1:43.51 +25.07
Entry time: 1:53.63 (-10.12)
50m: 47.09
100m: 1:43.51
(56.42)
37 Lærke Sofie Flindt 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 161 1:43.78 +25.34
Entry time: 2:00.00 (-16.22)
50m: 48.85
100m: 1:43.78
(54.93)
38 Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub 160 1:44.00 +25.56
Entry time: 1:43.53 (+0.47)
50m: 49.51
100m: 1:44.00
(54.49)
39 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 157 1:44.61 +26.17
Entry time: 2:20.00 (-35.39)
50m: 48.62
100m: 1:44.61
(55.99)
40 Olivia R. Christensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 155 1:45.13 +26.69
Entry time: 2:10.00 (-24.87)
50m: 47.77
100m: 1:45.13
(57.36)
41 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 120 1:54.51 +36.07
50m: 50.01
100m: 1:54.51
(1:04.50)
42 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 99 2:01.84 +43.40
Entry time: 2:11.85 (-10.01)
50m: 1:03.07
100m: 2:01.84
(58.77)
- Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub DSQ
1 hånd i vending v 75 m
- Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub DSQ
Afslutter ryg på maven v 50 m
- Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
Maveliggende v 50 m
- Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
1 hånd i vending v 75 m
- Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub DNS
- Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNS
- Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20
Løb 1, 100m Medley Damer 14-15 years - Indledende
Sponsor 24/7 Tømrer og Snedker ApS
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 440 1:14.26 Q
Entry time: 1:15.84 (-1.58)
50m: 34.86
100m: 1:14.26
(39.40)
2 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub 440 1:14.28 +0.02 Q
Entry time: 1:15.46 (-1.18)
50m: 32.97
100m: 1:14.28
(41.31)
3 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 416 1:15.67 +1.41 Q
Entry time: 1:16.17 (-0.50)
50m: 33.42
100m: 1:15.67
(42.25)
4 Andrea Bjerring Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 413 1:15.84 +1.58 Q
Entry time: 1:15.56 (+0.28)
50m: 33.34
100m: 1:15.84
(42.50)
5 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 404 1:16.40 +2.14 Q
Entry time: 1:18.19 (-1.79)
50m: 34.19
100m: 1:16.40
(42.21)
6 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub 393 1:17.14 +2.88 Q
Entry time: 1:19.71 (-2.57)
50m: 34.97
100m: 1:17.14
(42.17)
7 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 391 1:17.22 +2.96
Entry time: 1:17.64 (-0.42)
50m: 35.71
100m: 1:17.22
(41.51)
8 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub 384 1:17.73 +3.47
Entry time: 1:18.58 (-0.85)
50m: 35.78
100m: 1:17.73
(41.95)
9 Nanna Højstrøm 2007 Kolding SK 379 1:18.04 +3.78
Entry time: 1:18.88 (-0.84)
50m: 36.29
100m: 1:18.04
(41.75)
10 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub 368 1:18.81 +4.55
Entry time: 1:16.81 (+2.00)
50m: 38.28
100m: 1:18.81
(40.53)
11 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 367 1:18.90 +4.64
Entry time: 1:19.75 (-0.85)
50m: 38.23
100m: 1:18.90
(40.67)
12 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 366 1:18.94 +4.68
Entry time: 1:18.66 (+0.28)
50m: 35.70
100m: 1:18.94
(43.24)
13 Emilia Spangsberg 2007 Kolding SK 355 1:19.78 +5.52
Entry time: 1:22.13 (-2.35)
50m: 37.65
100m: 1:19.78
(42.13)
14 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub 348 1:20.31 +6.05
Entry time: 1:23.57 (-3.26)
50m: 36.30
100m: 1:20.31
(44.01)
15 Christina Dracea Horsbøl 2007 Esbjerg Svømmeklub 343 1:20.69 +6.43
Entry time: 1:23.25 (-2.56)
50m: 38.37
100m: 1:20.69
(42.32)
16 Carolina Schlander 2007 Esbjerg Svømmeklub 338 1:21.07 +6.81
Entry time: 1:20.32 (+0.75)
50m: 36.41
100m: 1:21.07
(44.66)
17 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 323 1:22.32 +8.06
Entry time: 1:25.68 (-3.36)
50m: 37.47
100m: 1:22.32
(44.85)
18 Gabriella L Thoustrup 2008 Fredericia Svømmeklub 283 1:26.02 +11.76
Entry time: 1:29.42 (-3.40)
50m: 40.34
100m: 1:26.02
(45.68)
19 Esther Korsholm 2008 Fredericia Svømmeklub 283 1:26.05 +11.79
Entry time: 1:27.47 (-1.42)
50m: 39.63
100m: 1:26.05
(46.42)
20 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 281 1:26.22 +11.96
Entry time: 1:28.89 (-2.67)
50m: 39.48
100m: 1:26.22
(46.74)
21 Liv K. L. Jensen 2008 Fredericia Svømmeklub 252 1:29.41 +15.15
Entry time: 1:36.48 (-7.07)
50m: 39.52
100m: 1:29.41
(49.89)
22 Vera Nantsen 2008 Kolding SK 244 1:30.42 +16.16
Entry time: 1:31.09 (-0.67)
50m: 42.52
100m: 1:30.42
(47.90)
23 Laura Sommer Bendtsen 2008 Brædstrup Svømmeklub 123 1:53.51 +39.25
50m: 50.07
100m: 1:53.51
(1:03.44)
- Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub DSQ
1 hånd v vending v 25 m
- Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub DSQ
Afslutter ryg på mave v 50
- Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub DSQ
Maveliggende v vending v 50 m
- Inés Mendoza 2007 Kolding SK DSQ
1 hånd i vending ved 75 m
- Katrin Stone 2008 Kolding SK DSQ
Maveliggende v 50 m
- Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense DSQ
Tyvstart
- Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20
Løb 1, 100m Medley Damer 16 and older - Indledende
Sponsor 24/7 Tømrer og Snedker ApS
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Christensen 2004 Kolding SK 548 1:09.02 Q
Entry time: 1:07.54 (+1.48)
50m: 31.51
100m: 1:09.02
(37.51)
2 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 533 1:09.67 +0.65 Q
Entry time: 1:11.10 (-1.43)
50m: 31.74
100m: 1:09.67
(37.93)
3 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 532 1:09.71 +0.69 Q
Entry time: 1:10.39 (-0.68)
50m: 31.47
100m: 1:09.71
(38.24)
4 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 493 1:11.50 +2.48 Q
Entry time: 1:13.14 (-1.64)
50m: 31.19
100m: 1:11.50
(40.31)
5 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 489 1:11.72 +2.70 Q
Entry time: 1:11.57 (+0.15)
50m: 32.68
100m: 1:11.72
(39.04)
6 Ane Christensen 2006 Kolding SK 465 1:12.94 +3.92 Q
Entry time: 1:12.85 (+0.09)
50m: 34.48
100m: 1:12.94
(38.46)
7 Katja Poulsen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 439 1:14.34 +5.32
Entry time: 1:13.45 (+0.89)
50m: 33.73
100m: 1:14.34
(40.61)
8 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 418 1:15.57 +6.55
Entry time: 1:15.59 (-0.02)
50m: 33.61
100m: 1:15.57
(41.96)
9 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 395 1:17.00 +7.98
Entry time: 1:19.25 (-2.25)
50m: 34.52
100m: 1:17.00
(42.48)
10 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 395 1:17.01 +7.99
Entry time: 1:18.33 (-1.32)
50m: 34.53
100m: 1:17.01
(42.48)
11 Rikke Ydemann Pedersen 2006 HGF Svømning 358 1:19.57 +10.55
Entry time: 1:18.67 (+0.90)
50m: 36.19
100m: 1:19.57
(43.38)
12 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 308 1:23.59 +14.57
Entry time: 1:27.76 (-4.17)
50m: 38.14
100m: 1:23.59
(45.45)
13 Marie Thorup 2006 Esbjerg Svømmeklub 297 1:24.64 +15.62
Entry time: 1:24.57 (+0.07)
50m: 39.73
100m: 1:24.64
(44.91)
14 Liv Bendixen 2004 Svømmeklubben Grindsted 269 1:27.44 +18.42
Entry time: 1:27.72 (-0.28)
50m: 39.17
100m: 1:27.44
(48.27)
15 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 259 1:28.58 +19.56
Entry time: 1:27.16 (+1.42)
50m: 39.85
100m: 1:28.58
(48.73)
16 Katrine Klein Christensen 2006 HGF Svømning 252 1:29.42 +20.40
Entry time: 1:36.93 (-7.51)
50m: 41.73
100m: 1:29.42
(47.69)
17 Ida Mørup 2006 HGF Svømning 236 1:31.38 +22.36
Entry time: 1:37.72 (-6.34)
50m: 42.06
100m: 1:31.38
(49.32)
- Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub DSQ
En hånd v 75 m
- Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub DSQ
Maveliggende v vending v 50 m
- Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20
19-11-2021 18:54.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner