2022-09-29   06:12:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestkyst Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

19/11-2021

Document
Resultater
Vestkyst Cup 2021
Placering: UC Syds svømmehal Arrangør Esbjerg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. nov  2021 to 21. nov  2021
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-12 years - Indledende
Sponsor Bent Pedersen A/S
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 238 1:21.02 Q
Entry time: 1:21.51 (-0.49)
50m: 36.66
100m: 1:21.02
(44.36)
2 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 198 1:26.17 +5.15 Q
Entry time: 1:26.66 (-0.49)
50m: 39.38
100m: 1:26.17
(46.79)
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 157 1:33.06 +12.04 Q
Entry time: 1:35.83 (-2.77)
50m: 43.10
100m: 1:33.06
(49.96)
4 Andreas Varny Sørebø 2010 Esbjerg Svømmeklub 149 1:34.79 +13.77 Q
50m: 43.23
100m: 1:34.79
(51.56)
5 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 115 1:43.06 +22.04 Q
50m: 49.95
100m: 1:43.06
(53.11)
6 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 108 1:45.29 +24.27 Q
50m: 50.42
100m: 1:45.29
(54.87)
7 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub 107 1:45.86 +24.84
Entry time: 1:51.07 (-5.21)
50m: 48.36
100m: 1:45.86
(57.50)
8 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 99 1:48.46 +27.44
Entry time: 1:39.73 (+8.73)
50m: 49.32
100m: 1:48.46
(59.14)
9 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 86 1:53.84 +32.82
Entry time: 1:58.52 (-4.68)
50m: 53.15
100m: 1:53.84
(1:00.69)
10 Emil Grensteen Thuesen 2010 Esbjerg Svømmeklub 69 2:01.98 +40.96
Entry time: 2:07.69 (-5.71)
50m: 58.44
100m: 2:01.98
(1:03.54)
11 Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub 46 2:19.73 +58.71
Entry time: 2:23.51 (-3.78)
50m: 1:05.99
100m: 2:19.73
(1:13.74)
- Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
En hånd v vendning v 25 m
- Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
tyvstart
- Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
Asynkrone arme v fly hele 25 m
- Malte Thomsen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
Ej berøring v 50 m
- Magnus Villum Møller 2012 Esbjerg Svømmeklub DSQ
Crawl ben v fly
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 years - Indledende
Sponsor Bent Pedersen A/S
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 399 1:08.27 Q
Entry time: 1:08.16 (+0.11)
50m: 30.40
100m: 1:08.27
(37.87)
2 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 382 1:09.25 +0.98 Q
Entry time: 1:09.54 (-0.29)
50m: 32.26
100m: 1:09.25
(36.99)
3 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 339 1:12.03 +3.76 Q
Entry time: 1:11.93 (+0.10)
50m: 33.16
100m: 1:12.03
(38.87)
4 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 321 1:13.34 +5.07 Q
Entry time: 1:14.83 (-1.49)
50m: 33.03
100m: 1:13.34
(40.31)
5 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub 299 1:15.14 +6.87 Q
Entry time: 1:17.08 (-1.94)
50m: 36.25
100m: 1:15.14
(38.89)
6 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 286 1:16.24 +7.97 Q
Entry time: 1:16.85 (-0.61)
50m: 34.96
100m: 1:16.24
(41.28)
7 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub 273 1:17.40 +9.13
Entry time: 1:17.65 (-0.25)
50m: 36.34
100m: 1:17.40
(41.06)
8 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 254 1:19.29 +11.02
Entry time: 1:21.79 (-2.50)
50m: 35.50
100m: 1:19.29
(43.79)
9 Toke Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 239 1:20.95 +12.68
Entry time: 1:22.45 (-1.50)
50m: 39.58
100m: 1:20.95
(41.37)
10 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 231 1:21.90 +13.63
Entry time: 1:21.44 (+0.46)
50m: 37.20
100m: 1:21.90
(44.70)
11 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 227 1:22.38 +14.11
Entry time: 1:25.65 (-3.27)
50m: 38.72
100m: 1:22.38
(43.66)
12 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 211 1:24.38 +16.11
Entry time: 1:23.42 (+0.96)
50m: 39.65
100m: 1:24.38
(44.73)
13 Mads Kvorning 2008 Kolding SK 208 1:24.81 +16.54
Entry time: 1:27.22 (-2.41)
50m: 38.42
100m: 1:24.81
(46.39)
14 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense 202 1:25.61 +17.34
50m: 39.47
100m: 1:25.61
(46.14)
15 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 190 1:27.38 +19.11
Entry time: 1:27.35 (+0.03)
50m: 41.85
100m: 1:27.38
(45.53)
16 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 179 1:29.14 +20.87
Entry time: 1:31.07 (-1.93)
50m: 41.07
100m: 1:29.14
(48.07)
17 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 171 1:30.42 +22.15
Entry time: 1:27.36 (+3.06)
50m: 42.49
100m: 1:30.42
(47.93)
18 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 169 1:30.80 +22.53
Entry time: 1:33.30 (-2.50)
50m: 42.67
100m: 1:30.80
(48.13)
19 Alexander Fræhr Piihl 2008 Kolding SK 165 1:31.50 +23.23
Entry time: 1:40.19 (-8.69)
50m: 43.57
100m: 1:31.50
(47.93)
20 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 164 1:31.76 +23.49
Entry time: 1:39.48 (-7.72)
50m: 42.96
100m: 1:31.76
(48.80)
21 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 79 1:57.03 +48.76
50m: 56.58
100m: 1:57.03
(1:00.45)
- Micas Victor Løth Brandt 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
Maveliggende v 50 m
- Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ
En hånd v afslutning af bryst
- Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub DSQ
Maveliggende v 50 m
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 years - Indledende
Sponsor Bent Pedersen A/S
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 451 1:05.53 Q
Entry time: 1:05.20 (+0.33)
50m: 29.85
100m: 1:05.53
(35.68)
2 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub 415 1:07.33 +1.80 Q
Entry time: 1:09.43 (-2.10)
50m: 30.37
100m: 1:07.33
(36.96)
3 Frederik Møhring Madsen 2007 Esbjerg Svømmeklub 411 1:07.55 +2.02 Q
Entry time: 1:06.31 (+1.24)
50m: 31.57
100m: 1:07.55
(35.98)
4 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 390 1:08.79 +3.26 Q
Entry time: 1:09.00 (-0.21)
50m: 31.23
100m: 1:08.79
(37.56)
5 Elias Alminde Pedersen 2006 HGF Svømning 362 1:10.47 +4.94 Q
Entry time: 1:10.72 (-0.25)
50m: 33.39
100m: 1:10.47
(37.08)
6 Christian N. Christensen 2006 Kolding SK 362 1:10.51 +4.98 Q
Entry time: 1:10.87 (-0.36)
50m: 33.68
100m: 1:10.51
(36.83)
7 Malte Neuber 2007 Esbjerg Svømmeklub 360 1:10.65 +5.12
Entry time: 1:13.24 (-2.59)
50m: 33.88
100m: 1:10.65
(36.77)
8 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub 351 1:11.19 +5.66
Entry time: 1:13.68 (-2.49)
50m: 32.08
100m: 1:11.19
(39.11)
9 Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning 349 1:11.38 +5.85
Entry time: 1:08.51 (+2.87)
50m: 33.38
100m: 1:11.38
(38.00)
10 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 333 1:12.48 +6.95
Entry time: 1:12.19 (+0.29)
50m: 33.49
100m: 1:12.48
(38.99)
11 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 323 1:13.19 +7.66
Entry time: 1:15.19 (-2.00)
50m: 33.43
100m: 1:13.19
(39.76)
12 Mads Schelde Jensen 2006 Kolding SK 314 1:13.92 +8.39
Entry time: 1:14.91 (-0.99)
50m: 32.69
100m: 1:13.92
(41.23)
13 Rasmus Thy 2007 Fredericia Svømmeklub 295 1:15.47 +9.94
Entry time: 1:16.50 (-1.03)
50m: 34.35
100m: 1:15.47
(41.12)
14 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub 288 1:16.05 +10.52
Entry time: 1:17.63 (-1.58)
50m: 33.83
100m: 1:16.05
(42.22)
15 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 288 1:16.07 +10.54
Entry time: 1:17.46 (-1.39)
50m: 34.46
100m: 1:16.07
(41.61)
16 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 287 1:16.17 +10.64
Entry time: 1:17.56 (-1.39)
50m: 36.78
100m: 1:16.17
(39.39)
17 Anders Peter Kristensen 2007 HGF Svømning 282 1:16.61 +11.08
Entry time: 1:16.79 (-0.18)
50m: 35.38
100m: 1:16.61
(41.23)
18 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 281 1:16.71 +11.18
Entry time: 1:16.47 (+0.24)
50m: 36.57
100m: 1:16.71
(40.14)
19 Felix Nielsen 2006 Fredericia Svømmeklub 275 1:17.27 +11.74
Entry time: 1:18.61 (-1.34)
50m: 34.91
100m: 1:17.27
(42.36)
20 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 262 1:18.53 +13.00
Entry time: 1:20.34 (-1.81)
50m: 37.73
100m: 1:18.53
(40.80)
21 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 255 1:19.16 +13.63
Entry time: 1:24.66 (-5.50)
50m: 37.18
100m: 1:19.16
(41.98)
22 Christian Lind Petersen 2007 Frem Odense 252 1:19.53 +14.00
Entry time: 1:24.28 (-4.75)
50m: 39.81
100m: 1:19.53
(39.72)
23 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 252 1:19.54 +14.01
Entry time: 1:18.18 (+1.36)
50m: 36.26
100m: 1:19.54
(43.28)
24 Simon N. Andersen 2006 HGF Svømning 219 1:23.33 +17.80
Entry time: 1:21.33 (+2.00)
50m: 38.79
100m: 1:23.33
(44.54)
25 Mikkel Fisker Nielsen 2007 HGF Svømning 211 1:24.41 +18.88
Entry time: 1:21.71 (+2.70)
50m: 40.43
100m: 1:24.41
(43.98)
26 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 200 1:25.91 +20.38
Entry time: 1:26.94 (-1.03)
50m: 37.79
100m: 1:25.91
(48.12)
27 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 166 1:31.39 +25.86
Entry time: 1:30.45 (+0.94)
50m: 43.57
100m: 1:31.39
(47.82)
28 Andreas Birkmose 2007 Brædstrup Svømmeklub 146 1:35.43 +29.90
Entry time: 1:39.43 (-4.00)
50m: 42.79
100m: 1:35.43
(52.64)
- Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub DSQ
Ej samtidig berøring v 75 m
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 and older - Indledende
Sponsor Bent Pedersen A/S
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Busk 2005 Kolding SK 529 1:02.11 Q
Entry time: 1:01.64 (+0.47)
50m: 28.88
100m: 1:02.11
(33.23)
2 Alexander Drachmann 2005 Esbjerg Svømmeklub 445 1:05.82 +3.71 Q
Entry time: 1:07.49 (-1.67)
50m: 30.65
100m: 1:05.82
(35.17)
3 Simon Kloster Sørensen 2003 HGF Svømning 363 1:10.45 +8.34 Q
Entry time: 1:10.95 (-0.50)
50m: 32.45
100m: 1:10.45
(38.00)
4 Jacob Mørup 2004 HGF Svømning 315 1:13.84 +11.73 Q
Entry time: 1:13.17 (+0.67)
50m: 32.68
100m: 1:13.84
(41.16)
5 Jacob Bach-Valeur 2004 HGF Svømning 282 1:16.62 +14.51 Q
Entry time: 1:11.34 (+5.28)
50m: 32.75
100m: 1:16.62
(43.87)
6 Bjørn W. H. Nielsen 2004 Kolding SK 271 1:17.61 +15.50 Q
Entry time: 1:19.58 (-1.97)
50m: 35.95
100m: 1:17.61
(41.66)
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07
19-11-2021 19:18.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner