2022-09-29   07:41:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestkyst Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

19/11-2021

Document
Resultater
Vestkyst Cup 2021
Placering: UC Syds svømmehal Arrangør Esbjerg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. nov  2021 to 21. nov  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 1-11 years - Finale
Sponsor Bilka Esbjerg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 177 40.81
Entry time: 41.06 (-0.25)
2 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 168 41.54 +0.73
Entry time: 45.19 (-3.65)
3 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 143 43.81 +3.00
Entry time: 45.26 (-1.45)
4 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 137 44.42 +3.61
Entry time: 48.33 (-3.91)
5 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 136 44.49 +3.68
Entry time: 47.16 (-2.67)
6 Mathilde Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 118 46.68 +5.87
Entry time: 45.29 (+1.39)
7 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 118 46.69 +5.88
Entry time: 48.58 (-1.89)
8 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 117 46.84 +6.03
Entry time: 49.11 (-2.27)
9 Emma Katrine Mølgaard Gand 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 115 47.14 +6.33
Entry time: 47.86 (-0.72)
10 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 108 48.14 +7.33
Entry time: 49.20 (-1.06)
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 12-13 years - Finale
Sponsor Bilka Esbjerg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 418 30.66
Entry time: 31.30 (-0.64)
2 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 410 30.86 +0.20
Entry time: 31.16 (-0.30)
3 Alberte Raunskov 2009 Kolding SK 358 32.29 +1.63
Entry time: 35.64 (-3.35)
4 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 337 32.94 +2.28
Entry time: 34.55 (-1.61)
5 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 327 33.28 +2.62
Entry time: 32.90 (+0.38)
6 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 319 33.55 +2.89
Entry time: 33.79 (-0.24)
7 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 310 33.85 +3.19
Entry time: 35.35 (-1.50)
8 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 310 33.87 +3.21
Entry time: 33.89 (-0.02)
9 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 304 34.08 +3.42
Entry time: 34.50 (-0.42)
10 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 297 34.36 +3.70
Entry time: 34.86 (-0.50)
11 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 293 34.50 +3.84
Entry time: 34.12 (+0.38)
12 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 286 34.79 +4.13
Entry time: 37.48 (-2.69)
13 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 283 34.91 +4.25
Entry time: 35.35 (-0.44)
14 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 266 35.61 +4.95
Entry time: 36.86 (-1.25)
15 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 260 35.89 +5.23
Entry time: 36.30 (-0.41)
16 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 249 36.41 +5.75
Entry time: 39.12 (-2.71)
17 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 249 36.42 +5.76
Entry time: 38.21 (-1.79)
18 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 247 36.51 +5.85
Entry time: 37.10 (-0.59)
19 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub 246 36.57 +5.91
Entry time: 36.76 (-0.19)
20 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 241 36.82 +6.16
Entry time: 38.13 (-1.31)
21 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 238 36.97 +6.31
Entry time: 36.60 (+0.37)
22 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 231 37.33 +6.67
Entry time: 39.51 (-2.18)
23 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 230 37.38 +6.72
Entry time: 38.22 (-0.84)
24 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 199 39.27 +8.61
Entry time: 41.83 (-2.56)
25 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 182 40.39 +9.73
Entry time: 39.12 (+1.27)
26 Sigrid Rose Lindbjerg Dahl 2010 Vejle Svømmeklub 165 41.77 +11.11
Entry time: 57.95 (-16.18)
27 Silje Sofie Sig Heiberg 2010 Esbjerg Svømmeklub 117 46.86 +16.20
Entry time: 50.02 (-3.16)
28 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 116 46.95 +16.29
Entry time: 49.49 (-2.54)
29 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 81 52.82 +22.16
Entry time: 51.41 (+1.41)
- Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub DNS
- Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 14-15 years - Finale
Sponsor Bilka Esbjerg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub 522 28.47
Entry time: 28.17 (+0.30)
2 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub 504 28.80 +0.33
Entry time: 28.57 (+0.23)
3 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 488 29.12 +0.65
Entry time: 30.47 (-1.35)
4 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 470 29.48 +1.01
Entry time: 29.53 (-0.05)
5 Andrea Bjerring Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 452 29.86 +1.39
Entry time: 30.41 (-0.55)
6 Signe Christensen 2008 Kolding SK 442 30.08 +1.61
Entry time: 30.43 (-0.35)
7 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub 403 31.02 +2.55
Entry time: 32.33 (-1.31)
8 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub 400 31.10 +2.63
Entry time: 31.09 (+0.01)
9 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 387 31.46 +2.99
Entry time: 30.74 (+0.72)
10 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 384 31.54 +3.07
Entry time: 30.85 (+0.69)
11 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 383 31.55 +3.08
Entry time: 31.77 (-0.22)
12 Nanna Højstrøm 2007 Kolding SK 373 31.85 +3.38
Entry time: 33.90 (-2.05)
13 Johanne Riber 2008 Fredericia Svømmeklub 364 32.10 +3.63
Entry time: 33.81 (-1.71)
14 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 352 32.46 +3.99
Entry time: 31.52 (+0.94)
15 Esther Korsholm 2008 Fredericia Svømmeklub 342 32.78 +4.31
Entry time: 32.39 (+0.39)
16 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 330 33.16 +4.69
Entry time: 35.42 (-2.26)
17 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense 316 33.64 +5.17
Entry time: 34.15 (-0.51)
18 Gabriella L Thoustrup 2008 Fredericia Svømmeklub 299 34.29 +5.82
Entry time: 36.14 (-1.85)
19 Vera Nantsen 2008 Kolding SK 277 35.15 +6.68
Entry time: 37.40 (-2.25)
20 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub 271 35.42 +6.95
Entry time: 39.12 (-3.70)
21 Emilie Nørskov Graversen 2007 HGF Svømning 266 35.62 +7.15
Entry time: 35.36 (+0.26)
22 Inés Mendoza 2007 Kolding SK 240 36.87 +8.40
Entry time: 40.36 (-3.49)
23 Katrin Stone 2008 Kolding SK 201 39.12 +10.65
Entry time: 41.94 (-2.82)
24 Laura Sommer Bendtsen 2008 Brædstrup Svømmeklub 160 42.16 +13.69
Entry time: 43.71 (-1.55)
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 16 and older - Finale
Sponsor Bilka Esbjerg
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub 519 28.52
Entry time: 27.81 (+0.71)
2 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 517 28.56 +0.04
Entry time: 28.31 (+0.25)
3 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 512 28.65 +0.13
Entry time: 29.17 (-0.52)
4 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 480 29.27 +0.75
Entry time: 29.59 (-0.32)
5 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 469 29.50 +0.98
Entry time: 29.63 (-0.13)
6 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 454 29.82 +1.30
Entry time: 30.75 (-0.93)
7 Lizette Nikolajsen 2003 Esbjerg Svømmeklub 426 30.46 +1.94
Entry time: 30.71 (-0.25)
8 Mathilde Hedekær Mischorr 2005 Esbjerg Svømmeklub 409 30.87 +2.35
Entry time: 30.57 (+0.30)
9 Freja Kruse 2004 Svømmeklubben Grindsted 409 30.88 +2.36
Entry time: 31.23 (-0.35)
10 Trine Ydemann Pedersen 2003 HGF Svømning 396 31.21 +2.69
Entry time: 32.89 (-1.68)
11 Lise Serritzlew-Kristensen 2006 Esbjerg Svømmeklub 340 32.83 +4.31
Entry time: 32.91 (-0.08)
12 Liv Bendixen 2004 Svømmeklubben Grindsted 339 32.88 +4.36
Entry time: 31.83 (+1.05)
13 Marie Thorup 2006 Esbjerg Svømmeklub 330 33.16 +4.64
Entry time: 32.22 (+0.94)
14 Katrine Klein Christensen 2006 HGF Svømning 286 34.77 +6.25
Entry time: 35.61 (-0.84)
15 Ida Mørup 2006 HGF Svømning 228 37.49 +8.97
Entry time: 39.07 (-1.58)
- Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38
19-11-2021 18:54.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner