2022-09-28   13:53:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vestkyst Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

19/11-2021

Document
Resultater
Vestkyst Cup 2021
Placering: UC Syds svømmehal Arrangør Esbjerg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 19. nov  2021 to 21. nov  2021
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 1-11 years - Finale
Sponsor City Optik
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 182 50.37
Entry time: 50.88 (-0.51)
2 Silke Grene 2011 Esbjerg Svømmeklub 156 52.99 +2.62
Entry time: 54.16 (-1.17)
3 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 120 57.86 +7.49
Entry time: 1:02.81 (-4.95)
4 Mathilde Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 115 58.64 +8.27
Entry time: 1:02.93 (-4.29)
5 Clara Kirk Øgendahl 2012 Kolding SK 110 59.60 +9.23
Entry time: 1:01.51 (-1.91)
6 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 93 1:02.90 +12.53
Entry time: 50.00 (+12.90)
7 Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 91 1:03.28 +12.91
Entry time: 1:04.41 (-1.13)
8 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 75 1:07.68 +17.31
- Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense DSQ
2 flyben efter vending v 26 m
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 12-13 years - Finale
Sponsor City Optik
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 337 41.04
Entry time: 44.57 (-3.53)
2 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 299 42.69 +1.65
Entry time: 46.80 (-4.11)
3 Alberte Lagoni 2009 Esbjerg Svømmeklub 274 43.97 +2.93
Entry time: 46.74 (-2.77)
4 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 271 44.13 +3.09
Entry time: 43.96 (+0.17)
5 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 256 44.94 +3.90
Entry time: 45.46 (-0.52)
6 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 254 45.04 +4.00
Entry time: 45.19 (-0.15)
7 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 248 45.41 +4.37
Entry time: 45.00 (+0.41)
8 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub 239 45.96 +4.92
Entry time: 47.72 (-1.76)
9 Elena Mendoza 2009 Kolding SK 238 46.04 +5.00
Entry time: 46.51 (-0.47)
10 Wiktoria Gawor 2009 Brædstrup Svømmeklub 227 46.78 +5.74
Entry time: 46.15 (+0.63)
11 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 227 46.79 +5.75
Entry time: 48.61 (-1.82)
12 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 212 47.87 +6.83
Entry time: 50.21 (-2.34)
13 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 211 47.91 +6.87
Entry time: 45.00 (+2.91)
14 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 204 48.50 +7.46
Entry time: 51.02 (-2.52)
15 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 187 49.87 +8.83
Entry time: 49.79 (+0.08)
16 Katarina Nilsson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 185 50.07 +9.03
Entry time: 51.92 (-1.85)
17 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 175 51.02 +9.98
Entry time: 57.26 (-6.24)
18 Olivia R. Christensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 153 53.38 +12.34
Entry time: 55.27 (-1.89)
19 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 148 53.89 +12.85
Entry time: 1:05.42 (-11.53)
20 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 148 53.91 +12.87
Entry time: 1:05.91 (-12.00)
21 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 148 53.98 +12.94
Entry time: 1:08.33 (-14.35)
22 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 144 54.39 +13.35
Entry time: 55.82 (-1.43)
23 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 140 54.89 +13.85
Entry time: 1:07.78 (-12.89)
24 Sigrid Rose Lindbjerg Dahl 2010 Vejle Svømmeklub 140 54.95 +13.91
Entry time: 1:17.49 (-22.54)
25 Lærke Sofie Flindt 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 136 55.52 +14.48
Entry time: 1:00.47 (-4.95)
26 Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub 134 55.75 +14.71
Entry time: 56.13 (-0.38)
27 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 129 56.48 +15.44
Entry time: 1:05.88 (-9.40)
28 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 106 1:00.32 +19.28
Entry time: 1:05.09 (-4.77)
- Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
To armtag i udsvømning
- Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
En hånd v vending v 25 m
- Silje Sofie Sig Heiberg 2010 Esbjerg Svømmeklub DSQ
Ret på briller v 23 m
- Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 14-15 years - Finale
Sponsor City Optik
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub 505 35.85
Entry time: 34.81 (+1.04)
2 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 477 36.53 +0.68
Entry time: 39.07 (-2.54)
3 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub 400 38.73 +2.88
Entry time: 37.35 (+1.38)
4 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 379 39.44 +3.59
Entry time: 39.16 (+0.28)
5 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 378 39.47 +3.62
Entry time: 41.66 (-2.19)
6 Marie Hartmann Johansen 2007 Frem Odense 375 39.59 +3.74
Entry time: 39.14 (+0.45)
7 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 347 40.61 +4.76
Entry time: 40.11 (+0.50)
8 Emilia Spangsberg 2007 Kolding SK 344 40.76 +4.91
Entry time: 40.82 (-0.06)
9 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 334 41.14 +5.29
Entry time: 41.16 (-0.02)
10 Christina Dracea Horsbøl 2007 Esbjerg Svømmeklub 318 41.80 +5.95
Entry time: 44.42 (-2.62)
11 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 316 41.90 +6.05
Entry time: 41.59 (+0.31)
12 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub 313 42.05 +6.20
Entry time: 42.49 (-0.44)
13 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub 311 42.15 +6.30
Entry time: 43.84 (-1.69)
14 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub 279 43.69 +7.84
Entry time: 43.37 (+0.32)
15 Sava Mathilde Simonsen 2008 Frem Odense 273 43.98 +8.13
Entry time: 43.22 (+0.76)
16 Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub 246 45.58 +9.73
Entry time: 47.96 (-2.38)
17 Carolina Schlander 2007 Esbjerg Svømmeklub 235 46.22 +10.37
Entry time: 44.40 (+1.82)
18 Emilie Nørskov Graversen 2007 HGF Svømning 221 47.20 +11.35
Entry time: 48.88 (-1.68)
19 Liv K. L. Jensen 2008 Fredericia Svømmeklub 207 48.21 +12.36
Entry time: 59.01 (-10.80)
- Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted DSQ
2 flyben efter vending v 25 m
- Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense DSQ
Tyvstart
- Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
- Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 16 and older - Finale
Sponsor City Optik
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Christensen 2004 Kolding SK 505 35.85
Entry time: 35.61 (+0.24)
2 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub 497 36.04 +0.19
Entry time: 35.85 (+0.19)
3 Freja Kruse 2004 Svømmeklubben Grindsted 466 36.82 +0.97
Entry time: 36.02 (+0.80)
4 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 438 37.58 +1.73
Entry time: 37.33 (+0.25)
5 Victoria Broch 2004 Brædstrup Svømmeklub 433 37.75 +1.90
Entry time: 37.34 (+0.41)
6 Emilie Øhlenschlæger 2006 Esbjerg Svømmeklub 405 38.59 +2.74
Entry time: 35.80 (+2.79)
7 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 390 39.09 +3.24
Entry time: 38.89 (+0.20)
8 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub 324 41.57 +5.72
Entry time: 41.12 (+0.45)
9 Trine Ydemann Pedersen 2003 HGF Svømning 283 43.48 +7.63
Entry time: 43.29 (+0.19)
10 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 278 43.73 +7.88
Entry time: 43.77 (-0.04)
10 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 278 43.73 +7.88
Entry time: 44.72 (-0.99)
12 Ida Mørup 2006 HGF Svømning 242 45.83 +9.98
Entry time: 46.46 (-0.63)
13 Lise Serritzlew-Kristensen 2006 Esbjerg Svømmeklub 225 46.93 +11.08
Entry time: 51.60 (-4.67)
14 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 196 49.12 +13.27
Entry time: 53.32 (-4.20)
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01
19-11-2021 19:02.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Esbjerg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner