Resultater for Vestkyst Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
20/11-2021 indledende
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
356 |
3:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.16 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
345 |
3:11.80 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-33.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
315 |
3:17.67 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.98 |
(-38.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
308 |
3:19.16 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.43 |
(-28.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
270 |
3:28.00 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.43 |
(-54.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
255 |
3:32.12 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.19 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
249 |
3:33.74 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.63 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
249 |
3:33.77 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.33 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
247 |
3:34.20 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
3:34.36 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-15.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
245 |
3:34.77 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.41 |
(-49.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
215 |
3:44.58 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-45.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
3:50.19 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.64 |
(-18.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
197 |
3:51.12 |
+41.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
191 |
3:53.64 |
+43.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
183 |
3:56.77 |
+47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
3:57.67 |
+47.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
170 |
4:02.49 |
+52.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.11 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
156 |
4:09.53 |
+59.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
414 |
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.52 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
361 |
3:08.91 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.87 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
346 |
3:11.59 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.43 |
(-28.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
314 |
3:17.79 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.11 |
(-36.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending v/ 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
461 |
2:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.42 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
404 |
3:01.91 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
267 |
3:28.96 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.39 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
260 |
3:30.64 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 10:39.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|