2023-03-22   03:09:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Douglas Hanikat Södertörns Simsällskap -.-- 146 47.94 100,31 %
2 Kasper Florczyk Södertörns Simsällskap -.-- 133 49.37 103,54 %
3 Elias Tsampazis Södertörns Simsällskap -.-- 129 49.88 104,00 %
4 Patrik Kwiatkowski Södertörns Simsällskap -.-- 92 55.86 101,41 %
5 Maksim Liske Södertörns Simsällskap -.-- 77 59.16 101,66 %
6 Axel Westlund Skuru Idrottsklubb -.-- 76 59.61 103,89 %
7 Carl Björkholm Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 70 1:01.15 96,39 %
8 Truls Forsgren Södertörns Simsällskap -.-- 69 1:01.52 98,04 %
9 Lex Fridh Södertörns Simsällskap -.-- 47 1:09.52 100,70 %
- Ian Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- DSQ
- Marcus Kvarfordh Andres Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:57:27
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren Täby Sim -.-- 254 39.84 104,67 %
2 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap -.-- 240 40.62 102,59 %
3 Maximilliam Hamilton Täby Sim -.-- 236 40.81 103,91 %
4 Vasilis Maximilian Rosenqvist Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 231 41.13 105,16 %
5 Vincent Forsberg Gustavsbergs Simsällskap -.-- 225 41.49
6 Anton Hagspiel Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 222 41.65 99,86 %
7 Viggo Hanikat Södertörns Simsällskap -.-- 220 41.79 100,38 %
8 Felix Bang Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 195 43.54 101,58 %
9 Eric Söderlund Södertörns Simsällskap -.-- 189 43.96 103,45 %
10 Arvid Larsson Täby Sim -.-- 188 44.03 115,51 %
11 August Sjökvist Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 186 44.22
12 Luke Granlund Täby Sim -.-- 185 44.25 105,99 %
13 Gustav Adrem Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 183 44.47 111,96 %
14 Elliot Engström Lidingö Simklubb -.-- 180 44.69 100,58 %
15 Henry Arvered Skuru Idrottsklubb -.-- 178 44.87 99,26 %
16 Eric Björkholm Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 165 45.97 90,94 %
17 Simon Hamzehnejad Södertörns Simsällskap -.-- 163 46.21 98,95 %
18 Cian Lilliesköld Täby Sim -.-- 157 46.72 99,76 %
19 Emil Corlevi Lidingö Simklubb -.-- 151 47.34 118,01 %
20 Jacob Grefberg Täby Sim -.-- 143 48.19 106,88 %
21 Max Alsen Täby Sim -.-- 136 49.08 107,26 %
22 Maximilian Tedesco Lidingö Simklubb -.-- 133 49.39
23 Albert Strigén Södertörns Simsällskap -.-- 131 49.62 96,54 %
24 Didrik Lindgren Skuru Idrottsklubb -.-- 117 51.55 109,53 %
25 Bamse Karjanmaa Täby Sim -.-- 114 52.06 99,01 %
26 Mikael Filinau Södertörns Simsällskap -.-- 108 52.89 100,66 %
27 Dennis Ejdelund Hellas Simklubb -.-- 104 53.57
28 Henry Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 97 54.93 96,65 %
29 Hugo Cednell Södertörns Simsällskap -.-- 87 56.92 94,81 %
- Alexander Wettle Täby Sim -.-- DSQ
- Marcus Asplund Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 10:57:27
2021-11-28 10:59:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner