2022-10-07   23:37:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset LHP-CUP 3

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 146 47.87
Entry time: 49.38 (-1.51)
2 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 126 50.34 +2.47
Entry time: 49.89 (+0.45)
3 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 110 52.54 +4.67
Entry time: 52.17 (+0.37)
4 Akseli Eteläperä 2011 Oulun Lohet 82 58.02 +10.15
5 Viljami Väyrynen 2012 Kempeleen Pyrintö 79 58.76 +10.89
Entry time: 59.74 (-0.98)
6 Patric Laukkanen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 79 58.84 +10.97
6 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö 79 58.84 +10.97
Entry time: 59.83 (-0.99)
8 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 71 1:00.95 +13.08
9 ALEKSI ISOPOUSSU 2010 Oulun Lohet 63 1:03.27 +15.40
Laji virallinen: 14.11.2021 16.06.04
Laji 1, 50m Rintauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sami Aaltomaa 1992 Kempeleen Pyrintö 719 28.18
Entry time: 26.17 (+2.01)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 492 31.97 +3.79
Entry time: 32.52 (-0.55)
3 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 355 35.66 +7.48
Entry time: 35.10 (+0.56)
4 Veikko Mikael Korpipää 2006 Oulun Lohet 354 35.67 +7.49
Entry time: 37.71 (-2.04)
5 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 223 41.58 +13.40
Entry time: 41.18 (+0.40)
6 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 146 47.87 +19.69
Entry time: 49.38 (-1.51)
7 German Voronin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 141 48.47 +20.29
Entry time: 49.38 (-0.91)
8 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 138 48.85 +20.67
Entry time: 51.11 (-2.26)
9 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 126 50.34 +22.16
Entry time: 49.89 (+0.45)
10 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 118 51.34 +23.16
Entry time: 51.05 (+0.29)
11 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 110 52.54 +24.36
Entry time: 52.17 (+0.37)
12 Eetu Haverinen 2009 Oulun Lohet 106 53.22 +25.04
Entry time: 54.86 (-1.64)
13 Akseli Eteläperä 2011 Oulun Lohet 82 58.02 +29.84
14 Viljami Väyrynen 2012 Kempeleen Pyrintö 79 58.76 +30.58
Entry time: 59.74 (-0.98)
15 Patric Laukkanen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 79 58.84 +30.66
15 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö 79 58.84 +30.66
Entry time: 59.83 (-0.99)
17 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 71 1:00.95 +32.77
18 ALEKSI ISOPOUSSU 2010 Oulun Lohet 63 1:03.27 +35.09
19 Petri Aarnio 1977 Oulun Lohet 4 2:30.00 +2:01.82
Entry time: 1:59.39 (+30.61)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.06.04
14-11-2021 16.06.42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 182 50.37
Entry time: 53.14 (-2.77)
2 Viivi Rauhala 2011 Oulun Lohet 180 50.52 +0.15
Entry time: 47.76 (+2.76)
3 Milea Poropudas 2012 Kempeleen Pyrintö 144 54.39 +4.02
Entry time: 53.56 (+0.83)
4 Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 138 55.15 +4.78
Entry time: 56.28 (-1.13)
5 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 136 55.49 +5.12
Entry time: 57.44 (-1.95)
6 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 132 55.96 +5.59
Entry time: 57.75 (-1.79)
7 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 129 56.47 +6.10
Entry time: 54.91 (+1.56)
8 Nelly Siira 2012 Oulun Lohet 99 1:01.62 +11.25
9 Olga Mattila 2011 Oulun Lohet 91 1:03.34 +12.97
10 Enni  Pitkänen 2013 Oulun Lohet 38 1:24.72 +34.35
- Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 14.11.2021 16.27.42
Laji 2, 50m Rintauinti Naiset 11 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 581 34.21
Entry time: 32.59 (+1.62)
2 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 541 35.03 +0.82
Entry time: 34.48 (+0.55)
3 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 500 35.96 +1.75
Entry time: 35.86 (+0.10)
4 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 495 36.10 +1.89
Entry time: 35.96 (+0.14)
5 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 465 36.84 +2.63
Entry time: 35.21 (+1.63)
6 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 445 37.40 +3.19
Entry time: 36.76 (+0.64)
7 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 441 37.50 +3.29
Entry time: 37.06 (+0.44)
8 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 376 39.56 +5.35
Entry time: 40.40 (-0.84)
9 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 374 39.63 +5.42
Entry time: 41.21 (-1.58)
10 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 359 40.15 +5.94
Entry time: 41.18 (-1.03)
11 Fanni Emilia Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 358 40.20 +5.99
Entry time: 41.36 (-1.16)
12 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 331 41.25 +7.04
Entry time: 43.60 (-2.35)
13 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 329 41.33 +7.12
Entry time: 40.48 (+0.85)
14 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 325 41.51 +7.30
Entry time: 50.62 (-9.11)
15 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 269 44.19 +9.98
Entry time: 45.78 (-1.59)
16 Moona Leinonen 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 265 44.41 +10.20
Entry time: 42.53 (+1.88)
17 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 261 44.64 +10.43
Entry time: 48.20 (-3.56)
18 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 241 45.89 +11.68
Entry time: 45.29 (+0.60)
19 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 234 46.31 +12.10
Entry time: 46.26 (+0.05)
20 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 213 47.78 +13.57
Entry time: 48.46 (-0.68)
21 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 209 48.08 +13.87
Entry time: 47.90 (+0.18)
22 Neela Leinonen 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 190 49.65 +15.44
Entry time: 50.79 (-1.14)
23 Silja Saario 2010 Oulun Lohet 163 52.25 +18.04
Entry time: 52.85 (-0.60)
24 Salla Pietilä 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 158 52.81 +18.60
Entry time: 53.26 (-0.45)
25 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet 148 53.93 +19.72
Entry time: 53.85 (+0.08)
26 Isla Liedes 2010 Oulun Lohet 148 53.94 +19.73
Entry time: 55.46 (-1.52)
27 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 147 54.00 +19.79
Entry time: 54.15 (-0.15)
28 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 136 55.42 +21.21
Entry time: 58.55 (-3.13)
29 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 125 57.01 +22.80
Entry time: 57.38 (-0.37)
30 Jenny Kukkonen 1994 Oulun Lohet 72 1:08.64 +34.43
Entry time: 1:01.68 (+6.96)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.27.42
14-11-2021 16.53.07 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 3, 100m Perhosuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 418 1:04.27
Entry time: 1:01.40 (+2.87)
50m: 30.58
100m: 1:04.27
(33.69)
- Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 379 1:06.42 +2.15
Entry time: 1:07.22 (-0.80)
50m: 31.63
100m: 1:06.42
(34.79)
- Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 305 1:11.39 +7.12
Entry time: 1:12.60 (-1.21)
50m: 34.22
100m: 1:11.39
(37.17)
- Niko Savilakso 2003 Oulun Lohet 217 1:19.90 +15.63
Entry time: 1:19.78 (+0.12)
50m: 35.74
100m: 1:19.90
(44.16)
- Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 170 1:26.72 +22.45
50m: 41.83
100m: 1:26.72
(44.89)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.27.47
14-11-2021 17.31.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- helmi jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 652 1:02.95
Entry time: 1:05.10 (-2.15)
50m: 29.49
100m: 1:02.95
(33.46)
- Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 417 1:13.06 +10.11
Entry time: 1:12.26 (+0.80)
50m: 34.77
100m: 1:13.06
(38.29)
- Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 411 1:13.41 +10.46
Entry time: 1:11.74 (+1.67)
50m: 34.73
100m: 1:13.41
(38.68)
- Emma Autio 2007 Oulun Lohet 358 1:16.90 +13.95
Entry time: 1:17.77 (-0.87)
50m: 37.10
100m: 1:16.90
(39.80)
- Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 292 1:22.23 +19.28
Entry time: 1:18.33 (+3.90)
50m: 38.26
100m: 1:22.23
(43.97)
- Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 224 1:29.89 +26.94
50m: 39.31
100m: 1:29.89
(50.58)
- Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 193 1:34.40 +31.45
Entry time: 1:29.25 (+5.15)
50m: 42.12
100m: 1:34.40
(52.28)
- Silja Saario 2010 Oulun Lohet 139 1:45.42 +42.47
50m: 50.33
100m: 1:45.42
(55.09)
- Isla Liedes 2010 Oulun Lohet 135 1:46.24 +43.29
50m: 48.70
100m: 1:46.24
(57.54)
- Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 127 1:48.41 +45.46
Entry time: 1:57.03 (-8.62)
50m: 51.81
100m: 1:48.41
(56.60)
- Hilla Saukko 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 113 1:52.77 +49.82
Entry time: 1:54.17 (-1.40)
50m: 53.25
100m: 1:52.77
(59.52)
- Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 80 2:06.55 +1:03.60
50m: 54.87
100m: 2:06.55
(1:11.68)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.45.10
14-11-2021 17.32.08 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 5, 200m Rintauinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 423 2:39.98
Entry time: 2:38.06 (+1.92)
50m: 37.22
100m: 1:17.89
(40.67)
150m: 1:59.80
(41.91)
200m: 2:39.98
(40.18)
- Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 273 3:05.16 +25.18
Entry time: 3:04.44 (+0.72)
50m: 41.82
100m: 1:27.95
(46.13)
150m: 2:15.98
(48.03)
200m: 3:05.16
(49.18)
- Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet 267 3:06.46 +26.48
Entry time: 3:13.80 (-7.34)
50m: 42.49
100m: 1:29.79
(47.30)
150m: 2:18.16
(48.37)
200m: 3:06.46
(48.30)
- Alvar Mikkola 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 154 3:43.70 +1:03.72
50m: 50.97
100m: 1:48.15
(57.18)
150m: 2:45.56
(57.41)
200m: 3:43.70
(58.14)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.45.19
14-11-2021 17.32.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 6, 200m Rintauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 350 3:10.86
Entry time: 3:08.80 (+2.06)
50m: 45.12
100m: 1:32.69
(47.57)
150m: 2:23.12
(50.43)
200m: 3:10.86
(47.74)
2 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 317 3:17.20 +6.34
Entry time: 3:19.11 (-1.91)
50m: 44.34
100m: 1:34.86
(50.52)
150m: 2:25.01
(50.15)
200m: 3:17.20
(52.19)
3 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 302 3:20.42 +9.56
Entry time: 3:59.52 (-39.10)
50m: 45.64
100m: 1:37.38
(51.74)
150m: 2:29.16
(51.78)
200m: 3:20.42
(51.26)
4 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 253 3:32.49 +21.63
Entry time: 3:33.57 (-1.08)
50m: 49.87
100m: 1:43.28
(53.41)
150m: 2:38.61
(55.33)
200m: 3:32.49
(53.88)
5 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 235 3:38.05 +27.19
Entry time: 3:32.96 (+5.09)
50m: 48.40
100m: 1:45.77
(57.37)
150m: 2:41.96
(56.19)
200m: 3:38.05
(56.09)
6 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 187 3:55.21 +44.35
50m: 55.81
100m: 1:54.36
(58.55)
150m: 2:55.32
(1:00.96)
200m: 3:55.21
(59.89)
7 Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 170 4:02.91 +52.05
50m: 57.86
100m: 1:59.90
(1:02.04)
150m: 3:03.43
(1:03.53)
200m: 4:02.91
(59.48)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.46.13
14-11-2021 17.32.24 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 136 42.20
2 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 124 43.59 +1.39
Entry time: 43.39 (+0.20)
3 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 92 48.02 +5.82
Entry time: 47.69 (+0.33)
4 Patric Laukkanen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 75 51.37 +9.17
Laji virallinen: 14.11.2021 16.46.24
Laji 7, 50m Perhosuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto uintijaosto 456 28.24
Entry time: 28.28 (-0.04)
2 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 253 34.37 +6.13
Entry time: 36.70 (-2.33)
3 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 243 34.85 +6.61
Entry time: 36.92 (-2.07)
4 Eetu Haverinen 2009 Oulun Lohet 140 41.85 +13.61
Entry time: 44.76 (-2.91)
5 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 136 42.20 +13.96
6 German Voronin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 130 42.87 +14.63
Entry time: 49.03 (-6.16)
7 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 124 43.59 +15.35
Entry time: 43.39 (+0.20)
8 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 114 44.79 +16.55
Entry time: 53.44 (-8.65)
9 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 92 48.02 +19.78
Entry time: 47.69 (+0.33)
10 Cheng Sun 2009 Oulun Lohet 90 48.36 +20.12
11 Patric Laukkanen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 75 51.37 +23.13
Laji virallinen: 14.11.2021 16.46.24
14-11-2021 17.32.28 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 222 40.21
Entry time: 39.01 (+1.20)
2 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 139 47.03 +6.82
3 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 111 50.63 +10.42
Entry time: 49.84 (+0.79)
4 Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö 107 51.34 +11.13
Entry time: 50.31 (+1.03)
5 Milea Poropudas 2012 Kempeleen Pyrintö 98 52.88 +12.67
Entry time: 51.87 (+1.01)
6 Viivi Rauhala 2011 Oulun Lohet 87 54.97 +14.76
Laji virallinen: 14.11.2021 16.55.03
Laji 8, 50m Perhosuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iida-Maria Laine 2001 Oulun Lohet 539 29.94
Entry time: 28.81 (+1.13)
2 Sofia Saukko 2001 Oulun Lohet 493 30.85 +0.91
Entry time: 31.05 (-0.20)
3 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 419 32.58 +2.64
Entry time: 30.95 (+1.63)
4 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 413 32.72 +2.78
Entry time: 35.18 (-2.46)
5 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 411 32.78 +2.84
Entry time: 34.53 (-1.75)
6 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 384 33.53 +3.59
Entry time: 33.83 (-0.30)
7 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 383 33.55 +3.61
Entry time: 33.06 (+0.49)
8 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 373 33.84 +3.90
Entry time: 34.18 (-0.34)
9 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 354 34.45 +4.51
Entry time: 37.72 (-3.27)
10 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 352 34.51 +4.57
Entry time: 32.12 (+2.39)
11 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 307 36.13 +6.19
Entry time: 35.44 (+0.69)
12 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 301 36.35 +6.41
Entry time: 43.59 (-7.24)
13 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 254 38.45 +8.51
Entry time: 38.25 (+0.20)
14 Moona Leinonen 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 251 38.62 +8.68
Entry time: 37.33 (+1.29)
15 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 246 38.89 +8.95
Entry time: 37.71 (+1.18)
16 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 244 39.01 +9.07
Entry time: 38.46 (+0.55)
17 Veera Antinmaa 2011 Oulun Lohet 222 40.21 +10.27
Entry time: 39.01 (+1.20)
18 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 220 40.34 +10.40
Entry time: 41.53 (-1.19)
19 Neela Leinonen 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 159 44.97 +15.03
Entry time: 51.37 (-6.40)
20 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 154 45.42 +15.48
Entry time: 48.30 (-2.88)
21 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 139 47.03 +17.09
22 Minea  Kempas 2010 Oulun Lohet 114 50.26 +20.32
23 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 111 50.63 +20.69
Entry time: 49.84 (+0.79)
24 Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö 107 51.34 +21.40
Entry time: 50.31 (+1.03)
25 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet 99 52.58 +22.64
Entry time: 48.88 (+3.70)
26 Milea Poropudas 2012 Kempeleen Pyrintö 98 52.88 +22.94
Entry time: 51.87 (+1.01)
27 Viivi Rauhala 2011 Oulun Lohet 87 54.97 +25.03
28 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 78 56.89 +26.95
Entry time: 53.89 (+3.00)
Laji virallinen: 14.11.2021 16.55.03
14-11-2021 17.32.32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet Kaiken ikäiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 422 1:14.11
Entry time: 1:13.10 (+1.01)
50m: 36.15
100m: 1:14.11
(37.96)
2 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 295 1:23.45 +9.34
Entry time: 1:40.61 (-17.16)
50m: 39.92
100m: 1:23.45
(43.53)
3 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 264 1:26.62 +12.51
Entry time: 1:26.62 (=)
50m: 41.39
100m: 1:26.62
(45.23)
4 Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet 245 1:28.78 +14.67
Entry time: 1:29.45 (-0.67)
50m: 42.06
100m: 1:28.78
(46.72)
5 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 213 1:33.10 +18.99
Entry time: 1:30.12 (+2.98)
50m: 43.99
100m: 1:33.10
(49.11)
6 Alvar Mikkola 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 132 1:49.21 +35.10
Entry time: 1:47.00 (+2.21)
50m: 51.97
100m: 1:49.21
(57.24)
7 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 131 1:49.48 +35.37
Entry time: 1:51.76 (-2.28)
50m: 53.25
100m: 1:49.48
(56.23)
8 Viljami Väyrynen 2012 Kempeleen Pyrintö 87 2:05.30 +51.19
50m: 59.95
100m: 2:05.30
(1:05.35)
9 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö 77 2:10.52 +56.41
50m: 1:01.95
100m: 2:10.52
(1:08.57)
- Aleksi Kemppainen 2010 Oulun Lohet DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 14.11.2021 17.00.15
15-11-2021 07.43.06 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 helmi jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 666 1:11.39
Entry time: 1:10.63 (+0.76)
50m: 33.74
100m: 1:11.39
(37.65)
2 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 368 1:27.01 +15.62
Entry time: 1:37.59 (-10.58)
50m: 42.35
100m: 1:27.01
(44.66)
3 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 352 1:28.24 +16.85
Entry time: 1:31.72 (-3.48)
50m: 40.73
100m: 1:28.24
(47.51)
4 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 326 1:30.52 +19.13
Entry time: 1:28.49 (+2.03)
50m: 43.31
100m: 1:30.52
(47.21)
5 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 325 1:30.64 +19.25
Entry time: 1:31.66 (-1.02)
50m: 43.09
100m: 1:30.64
(47.55)
6 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 317 1:31.40 +20.01
Entry time: 1:33.20 (-1.80)
50m: 43.20
100m: 1:31.40
(48.20)
7 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 229 1:41.83 +30.44
Entry time: 1:37.84 (+3.99)
50m: 47.31
100m: 1:41.83
(54.52)
8 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 227 1:42.18 +30.79
Entry time: 1:39.22 (+2.96)
50m: 51.51
100m: 1:42.18
(50.67)
9 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 190 1:48.33 +36.94
Entry time: 1:45.58 (+2.75)
50m: 52.26
100m: 1:48.33
(56.07)
10 Peppi Räsänen 2012 Oulun Lohet 139 2:00.17 +48.78
Entry time: 2:02.73 (-2.56)
50m: 59.19
100m: 2:00.17
(1:00.98)
11 Minea  Kempas 2010 Oulun Lohet 139 2:00.20 +48.81
50m: 59.21
100m: 2:00.20
(1:00.99)
12 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 138 2:00.50 +49.11
Entry time: 2:06.06 (-5.56)
50m: 59.33
100m: 2:00.50
(1:01.17)
13 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 125 2:04.65 +53.26
50m: 1:01.54
100m: 2:04.65
(1:03.11)
14 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 123 2:05.31 +53.92
50m: 58.32
100m: 2:05.31
(1:06.99)
- Angelica Helena Kristiina Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)
- Aino Kubin 2011 Oulun Lohet DSQ
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 14.11.2021 17.14.05
15-11-2021 09.18.58 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 11, 200m Perhosuinti Miehet  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 331 2:36.40
Entry time: 2:30.88 (+5.52)
50m: 36.28
100m: 1:16.96
(40.68)
150m: 1:57.82
(40.86)
200m: 2:36.40
(38.58)
Laji virallinen: 14.11.2021 17.14.01
14-11-2021 17.32.43 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 12, 200m Perhosuinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 404 2:41.68
Entry time: 2:39.06 (+2.62)
50m: 35.82
100m: 1:17.94
(42.12)
150m: 2:01.54
(43.60)
200m: 2:41.68
(40.14)
- Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 388 2:43.87 +2.19
Entry time: 3:15.17 (-31.30)
50m: 36.41
100m: 1:18.93
(42.52)
150m: 2:01.91
(42.98)
200m: 2:43.87
(41.96)
- Emma Autio 2007 Oulun Lohet 294 2:59.71 +18.03
Entry time: 2:56.22 (+3.49)
50m: 41.03
100m: 1:26.32
(45.29)
150m: 2:13.26
(46.94)
200m: 2:59.71
(46.45)
- Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 212 3:20.48 +38.80
50m: 42.72
100m: 1:33.71
(50.99)
150m: 2:29.58
(55.87)
200m: 3:20.48
(50.90)
Laji virallinen: 14.11.2021 17.18.52
14-11-2021 17.32.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 487 5:29.02
Entry time: 5:35.41 (-6.39)
50m: 36.15
100m: 1:15.94
(39.79)
150m: 1:58.46
(42.52)
200m: 2:40.21
(41.75)
250m: 3:26.63
(46.42)
300m: 4:13.07
(46.44)
350m: 4:52.14
(39.07)
400m: 5:29.02
(36.88)
Laji virallinen: 14.11.2021 15.58.05
14-11-2021 17.32.51 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Tulokset
LHP - CUP 3
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 25m Päivämäärä: 14 11 2021 - 14 11 2021
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset  - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 548 1:01.38
Entry time: 1:01.73 (-0.35)
50m: 29.71
100m: 1:01.38
(31.67)
- Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 535 1:01.89 +0.51
Entry time: 1:03.39 (-1.50)
50m: 30.01
100m: 1:01.89
(31.88)
Laji virallinen: 14.11.2021 17.20.17
14-11-2021 17.32.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner