2023-02-05   20:42:46
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Christmas Race 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 1, 200m Medley Damer  - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 549 2:28.80
50m: 31.08
100m: 1:09.34
(38.26)
150m: 1:52.90
(43.56)
200m: 2:28.80
(35.90)
2 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub 476 2:35.99 +7.19
50m: 33.77
100m: 1:13.99
(40.22)
150m: 1:59.61
(45.62)
200m: 2:35.99
(36.38)
3 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 468 2:36.87 +8.07
50m: 33.31
100m: 1:15.83
(42.52)
150m: 1:59.36
(43.53)
200m: 2:36.87
(37.51)
4 Gry Emilie Kudsk Olsen 2005 Hvidovre Svømmeklub 405 2:44.70 +15.90
50m: 36.19
100m: 1:20.46
(44.27)
150m: 2:06.03
(45.57)
200m: 2:44.70
(38.67)
5 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub 395 2:46.02 +17.22
50m: 35.23
100m: 1:20.34
(45.11)
150m: 2:06.43
(46.09)
200m: 2:46.02
(39.59)
6 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 302 3:01.60 +32.80
50m: 43.96
100m: 1:28.77
(44.81)
150m: 2:22.35
(53.58)
200m: 3:01.60
(39.25)
7 Annabella Holm Ciampi 2009 Farum Svømmeklub 276 3:07.14 +38.34
50m: 37.86
100m: 1:25.67
(47.81)
150m: 2:23.05
(57.38)
200m: 3:07.14
(44.09)
8 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 262 3:10.20 +41.40
50m: 39.60
100m: 1:27.73
(48.13)
150m: 2:26.96
(59.23)
200m: 3:10.20
(43.24)
9 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 254 3:12.30 +43.50
50m: 41.24
100m: 1:31.38
(50.14)
150m: 2:26.87
(55.49)
200m: 3:12.30
(45.43)
10 Melani Jesse 2008 Helsinge Svømmeklub 232 3:18.30 +49.50
50m: 45.83
100m: 1:34.28
(48.45)
150m: 2:33.77
(59.49)
200m: 3:18.30
(44.53)
11 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub 225 3:20.10 +51.30
50m: 41.36
100m: 1:31.45
(50.09)
150m: 2:32.00
(1:00.55)
200m: 3:20.10
(48.10)
12 Caysa Fortun 2009 Helsinge Svømmeklub 199 3:28.53 +59.73
50m: 50.93
100m: 1:42.88
(51.95)
150m: 2:42.21
(59.33)
200m: 3:28.53
(46.32)
13 Caroline Hauch 2009 Roskilde Svømning 175 3:37.71 +1:08.91
50m: 50.05
100m: 1:43.22
(53.17)
150m: 2:46.45
(1:03.23)
200m: 3:37.71
(51.26)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 09:23:48
04-12-2021 09:43.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Tobias Kristensen 2011 Helsinge Svømmeklub 112 1:42.01
50m: 47.13
100m: 1:42.01
(54.88)
2 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 93 1:48.48 +6.47
50m: 50.41
100m: 1:48.48
(58.07)
3 Christoffer Nielsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 73 1:57.45 +15.44
50m: 55.48
100m: 1:57.45
(1:01.97)
4 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 66 2:01.83 +19.82
50m: 1:00.57
100m: 2:01.83
(1:01.26)
5 Villads Westen Tingsted 2011 Svømmeklubben Syd 64 2:02.97 +20.96
50m: 1:00.89
100m: 2:02.97
(1:02.08)
6 Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub 50 2:13.28 +31.27
50m: 1:00.03
100m: 2:13.28
(1:13.25)
- Carl Johan Chabert Laxafoss 2011 Roskilde Svømning DSQ Ej rygl. v 50m
- David Fjord Kristensen 2011 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:01:06
Løb 2, 100m Medley Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Stabell 2009 Svømmeklubben Syd 269 1:16.34
50m: 35.45
100m: 1:16.34
(40.89)
2 Arn Byrge Hovmand 2009 Helsinge Svømmeklub 230 1:20.42 +4.08
50m: 37.01
100m: 1:20.42
(43.41)
3 Loui Arnholtz 2010 Helsinge Svømmeklub 222 1:21.38 +5.04
50m: 37.72
100m: 1:21.38
(43.66)
4 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub 212 1:22.53 +6.19
50m: 37.37
100m: 1:22.53
(45.16)
5 Victor Kühl 2009 Helsinge Svømmeklub 207 1:23.24 +6.90
50m: 40.82
100m: 1:23.24
(42.42)
6 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 207 1:23.28 +6.94
50m: 37.03
100m: 1:23.28
(46.25)
7 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 176 1:27.88 +11.54
50m: 39.77
100m: 1:27.88
(48.11)
8 Magnus Helleberg 2009 Hvidovre Svømmeklub 163 1:30.07 +13.73
50m: 40.31
100m: 1:30.07
(49.76)
9 Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub 161 1:30.48 +14.14
50m: 41.32
100m: 1:30.48
(49.16)
10 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 154 1:31.78 +15.44
50m: 43.88
100m: 1:31.78
(47.90)
11 Otto Galberg-Lund 2010 Holbæk Svømme Klub 149 1:32.77 +16.43
50m: 42.83
100m: 1:32.77
(49.94)
12 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 129 1:37.31 +20.97
50m: 45.54
100m: 1:37.31
(51.77)
13 Georg Jørgensen 2010 Holbæk Svømme Klub 122 1:39.33 +22.99
50m: 44.70
100m: 1:39.33
(54.63)
14 Silas Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 119 1:40.01 +23.67
50m: 45.79
100m: 1:40.01
(54.22)
15 Kristoffer Slente 2010 Svømmeklubben Syd 119 1:40.02 +23.68
50m: 48.74
100m: 1:40.02
(51.28)
16 Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub 112 1:42.00 +25.66
50m: 46.87
100m: 1:42.00
(55.13)
17 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 104 1:44.65 +28.31
50m: 47.26
100m: 1:44.65
(57.39)
18 Gustav Caning Nørskov 2010 Roskilde Svømning 98 1:46.85 +30.51
50m: 45.48
100m: 1:46.85
(1:01.37)
19 Emil Kofoed-Skov 2010 Svømmeklubben Syd 95 1:47.78 +31.44
50m: 52.50
100m: 1:47.78
(55.28)
20 Mikkel Skytte Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 94 1:48.16 +31.82
50m: 47.63
100m: 1:48.16
(1:00.53)
21 Arthur Okholm 2009 Svømmeklubben MK31 82 1:53.22 +36.88
50m: 55.56
100m: 1:53.22
(57.66)
22 Toke Christian Sandgård Ande 2010 Holbæk Svømme Klub 58 2:06.83 +50.49
50m: 1:00.24
100m: 2:06.83
(1:06.59)
- Egon Ballarin 2010 Roskilde Svømning DSQ Står på bunden i ryg
- Sigurd Haakonson 2009 Hvidovre Svømmeklub DSQ Ej afsluttet svømmeart, r
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:01:06
Løb 2, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub 445 1:04.51
50m: 30.51
100m: 1:04.51
(34.00)
2 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning 368 1:08.75 +4.24
50m: 30.93
100m: 1:08.75
(37.82)
3 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 346 1:10.16 +5.65
50m: 31.78
100m: 1:10.16
(38.38)
4 Nikolaj Assentoft Brandt 2007 Helsinge Svømmeklub 314 1:12.45 +7.94
50m: 34.56
100m: 1:12.45
(37.89)
5 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub 298 1:13.72 +9.21
50m: 33.20
100m: 1:13.72
(40.52)
6 William Foged 2008 Helsinge Svømmeklub 295 1:13.98 +9.47
50m: 36.22
100m: 1:13.98
(37.76)
7 William Bjørnsteen 2008 Svømmeklubben Syd 295 1:14.01 +9.50
50m: 33.63
100m: 1:14.01
(40.38)
8 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning 279 1:15.40 +10.89
50m: 32.86
100m: 1:15.40
(42.54)
9 Oskar Heje Lind-Holm 2007 Farum Svømmeklub 252 1:17.94 +13.43
50m: 34.84
100m: 1:17.94
(43.10)
10 Jalte Harpsøe Halberg 2008 Svømmeklubben Syd 229 1:20.47 +15.96
50m: 38.37
100m: 1:20.47
(42.10)
11 Sebastian Kørup 2007 Svømmeklubben Syd 210 1:22.80 +18.29
50m: 34.99
100m: 1:22.80
(47.81)
12 Loui Petersen 2008 Holbæk Svømme Klub 169 1:29.03 +24.52
50m: 40.69
100m: 1:29.03
(48.34)
- Felix Frederiksen 2007 Svømmeklubben Syd DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Hussein Azzam 2008 Roskilde Svømning DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:01:06
Løb 2, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 518 1:01.36
50m: 28.04
100m: 1:01.36
(33.32)
2 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning 498 1:02.15 +0.79
50m: 28.13
100m: 1:02.15
(34.02)
3 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd 492 1:02.40 +1.04
50m: 29.16
100m: 1:02.40
(33.24)
4 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub 487 1:02.60 +1.24
50m: 28.83
100m: 1:02.60
(33.77)
5 Tue Vestergaard Jürs 2004 Svømmeklubben Syd 447 1:04.41 +3.05
50m: 29.89
100m: 1:04.41
(34.52)
6 Emil Gram Peters 2005 Helsinge Svømmeklub 438 1:04.89 +3.53
50m: 30.14
100m: 1:04.89
(34.75)
7 Marius Kjær Hoelgaard 2004 Hvidovre Svømmeklub 415 1:06.05 +4.69
50m: 30.66
100m: 1:06.05
(35.39)
8 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 404 1:06.65 +5.29
50m: 31.02
100m: 1:06.65
(35.63)
9 Nicklas Kolt Købsted 2006 Helsinge Svømmeklub 394 1:07.17 +5.81
50m: 31.18
100m: 1:07.17
(35.99)
10 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub 391 1:07.39 +6.03
50m: 31.55
100m: 1:07.39
(35.84)
11 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 387 1:07.59 +6.23
50m: 31.11
100m: 1:07.59
(36.48)
12 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 JGI-Swim 384 1:07.75 +6.39
50m: 30.88
100m: 1:07.75
(36.87)
13 Asbjørn Nybroe 2006 Hvidovre Svømmeklub 364 1:08.98 +7.62
50m: 33.24
100m: 1:08.98
(35.74)
14 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub 363 1:09.07 +7.71
50m: 31.48
100m: 1:09.07
(37.59)
15 Lukas Frederiksen 2004 Helsinge Svømmeklub 361 1:09.20 +7.84
50m: 32.59
100m: 1:09.20
(36.61)
16 Victor Møller Klitgaard 2006 Helsinge Svømmeklub 360 1:09.24 +7.88
50m: 32.15
100m: 1:09.24
(37.09)
17 Scott Foged 2005 Helsinge Svømmeklub 351 1:09.83 +8.47
50m: 33.16
100m: 1:09.83
(36.67)
18 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 327 1:11.47 +10.11
50m: 32.01
100m: 1:11.47
(39.46)
19 Morten Hemmingsen 2006 Roskilde Svømning 318 1:12.15 +10.79
50m: 33.63
100m: 1:12.15
(38.52)
20 Lasse S. Frederiksen 2006 Helsinge Svømmeklub 305 1:13.19 +11.83
50m: 34.81
100m: 1:13.19
(38.38)
21 William Ammitzbøll 2006 Roskilde Svømning 264 1:16.78 +15.42
50m: 35.35
100m: 1:16.78
(41.43)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:01:06
Løb 2, 100m Medley Herrer 19-101 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub 490 1:02.49
50m: 30.03
100m: 1:02.49
(32.46)
2 Nicolai Therkelsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen 449 1:04.34 +1.85
50m: 29.58
100m: 1:04.34
(34.76)
3 Oscar Cleemann 2003 Hvidovre Svømmeklub 418 1:05.88 +3.39
50m: 29.25
100m: 1:05.88
(36.63)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:01:06
04-12-2021 10:09.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Isaksen 2012 Roskilde Svømning 184 40.31
2 Ida Ulrichsen 2012 Holbæk Svømme Klub 146 43.45 +3.14
3 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning 126 45.66 +5.35
4 Viola Trenter 2012 Roskilde Svømning 116 46.89 +6.58
5 Johanne Vad Hove 2012 Roskilde Svømning 92 50.76 +10.45
6 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning 86 51.86 +11.55
7 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 85 52.15 +11.84
8 Ida Skovborg 2013 Vallensbæk IF Af 1939 75 54.30 +13.99
9 Rie Nielsen 2014 Vallensbæk IF Af 1939 67 56.21 +15.90
10 Emilie Jeppesen 2012 Hvidovre Svømmeklub 62 57.69 +17.38
11 Naja Jeppesen 2013 Roskilde Svømning 38 1:07.62 +27.31
12 Clara Kristiansen 2013 Roskilde Svømning 32 1:11.67 +31.36
13 Maja Ingemann Hansson 2013 Roskilde Svømning 27 1:16.24 +35.93
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:07:36
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Maria Cordsen 2010 Farum Svømmeklub 275 35.22
2 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 249 36.44 +1.22
3 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub 245 36.63 +1.41
4 Kaya Rømer Jacobsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 207 38.71 +3.49
5 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 204 38.94 +3.72
6 Clara Lazzaro 2010 Holbæk Svømme Klub 187 40.09 +4.87
7 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 166 41.67 +6.45
8 Frida Grydgaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 144 43.74 +8.52
9 Norma Fortun 2011 Helsinge Svømmeklub 142 43.93 +8.71
10 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 136 44.58 +9.36
11 Laura Dam 2011 Roskilde Svømning 124 45.90 +10.68
12 Joa Harpsøe Halberg 2011 Svømmeklubben Syd 95 50.13 +14.91
- Silja Rosanes 2010 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:07:36
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 417 30.69
2 Ida L. Færgemann 2008 Farum Svømmeklub 367 32.00 +1.31
3 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub 365 32.06 +1.37
4 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 337 32.94 +2.25
5 Liva Holst Klarskov 2009 Roskilde Svømning 303 34.13 +3.44
6 Victoria Andersen 2009 Svømmeklubben Syd 297 34.34 +3.65
7 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 294 34.48 +3.79
8 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 286 34.78 +4.09
9 Iben Birkholm 2008 Svømmeklubben Syd 275 35.26 +4.57
10 Filippa Tvistholm Jørgensen 2008 Karlslunde Tri 262 35.81 +5.12
11 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub 258 36.00 +5.31
12 Emilie Petersen 2008 Svømmeklubben Syd 256 36.08 +5.39
13 Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub 244 36.66 +5.97
14 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 231 37.34 +6.65
15 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 231 37.36 +6.67
16 Mathilde Lazzaro 2008 Holbæk Svømme Klub 222 37.83 +7.14
17 Ida Frederiksen 2009 Helsinge Svømmeklub 220 37.96 +7.27
18 Lidia Beyarslan 2008 Roskilde Svømning 215 38.25 +7.56
19 Olivia Neumann Jensen 2008 Helsinge Svømmeklub 203 38.96 +8.27
20 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 191 39.79 +9.10
21 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning 179 40.68 +9.99
22 Ingrid Marije  Bjerre Van der V 2009 Helsinge Svømmeklub 151 43.04 +12.35
23 Mille Sølvblad Eghave 2009 Holbæk Svømme Klub 149 43.16 +12.47
24 Maria Agerbæk Sobol Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub 118 46.67 +15.98
- Fillippa Hvelplund 2008 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:07:36
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub 562 27.78
2 Frida Gram Peters 2007 Helsinge Svømmeklub 497 28.93 +1.15
3 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 472 29.43 +1.65
4 Seline Nielsen 2007 Svømmeklubben Syd 472 29.44 +1.66
5 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 435 30.25 +2.47
6 Sofie Larsen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 416 30.70 +2.92
7 Yasmin Thomsen 2007 Helsinge Svømmeklub 405 30.98 +3.20
8 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 383 31.55 +3.77
9 Alma Høj Andersen 2007 Karlslunde Tri 379 31.66 +3.88
10 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 364 32.11 +4.33
11 Sophie Amalie Rasmussen 2006 Karlslunde Tri 348 32.59 +4.81
12 Malisha Poynton 2006 Helsinge Svømmeklub 337 32.92 +5.14
13 Augusta Anemone Friis 2006 Roskilde Svømning 323 33.39 +5.61
14 Wilma Nielsen 2007 Holbæk Svømme Klub 250 36.36 +8.58
15 Hannah Eldon 2007 Roskilde Svømning 231 37.33 +9.55
- Line L. Antvorskov 2007 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:07:36
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 18-101 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub 552 27.94
2 Nanna Udby Laugesen 2004 Hvidovre Svømmeklub 533 28.28 +0.34
3 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 518 28.55 +0.61
4 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømmeklub 500 28.88 +0.94
5 Christine Henriksen 2003 A6 JGI-Swim 461 29.67 +1.73
6 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub 443 30.07 +2.13
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:07:36
04-12-2021 10:12.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer  - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 564 4:16.82
50m: 28.70
100m: 1:00.50
(31.80)
150m: 1:33.47
(32.97)
200m: 2:06.70
(33.23)
250m: 2:39.81
(33.11)
300m: 3:12.92
(33.11)
350m: 3:46.01
(33.09)
400m: 4:16.82
(30.81)
2 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 556 4:17.97 +1.15
50m: 29.24
100m: 1:01.24
(32.00)
150m: 1:34.66
(33.42)
200m: 2:07.69
(33.03)
250m: 2:40.52
(32.83)
300m: 3:13.49
(32.97)
350m: 3:46.20
(32.71)
400m: 4:17.97
(31.77)
3 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 552 4:18.60 +1.78
50m: 29.35
100m: 1:01.39
(32.04)
150m: 1:34.35
(32.96)
200m: 2:07.67
(33.32)
250m: 2:40.14
(32.47)
300m: 3:13.64
(33.50)
350m: 3:46.93
(33.29)
400m: 4:18.60
(31.67)
4 Frederik Skytte Nielsen 2005 Svømmeklubben Syd 446 4:37.72 +20.90
50m: 30.60
100m: 1:05.32
(34.72)
150m: 1:40.44
(35.12)
200m: 2:15.83
(35.39)
250m: 2:51.18
(35.35)
300m: 3:26.82
(35.64)
350m: 4:02.53
(35.71)
400m: 4:37.72
(35.19)
5 Emanuele Holm Ciampi 2006 Farum Svømmeklub 442 4:38.58 +21.76
50m: 30.12
100m: 1:03.81
(33.69)
150m: 1:39.40
(35.59)
200m: 2:15.60
(36.20)
250m: 2:52.02
(36.42)
300m: 3:28.44
(36.42)
350m: 4:04.20
(35.76)
400m: 4:38.58
(34.38)
6 Bertram T. Aunsholm 2004 Hvidovre Svømmeklub 438 4:39.47 +22.65
50m: 31.05
100m: 1:05.55
(34.50)
150m: 1:40.89
(35.34)
200m: 2:16.48
(35.59)
250m: 2:52.18
(35.70)
300m: 3:28.43
(36.25)
350m: 4:04.57
(36.14)
400m: 4:39.47
(34.90)
7 Dion Veliqi 2008 Svømmeklubben Syd 430 4:41.16 +24.34
50m: 31.76
100m: 1:06.96
(35.20)
150m: 1:43.08
(36.12)
200m: 2:18.98
(35.90)
250m: 2:55.02
(36.04)
300m: 3:30.74
(35.72)
350m: 4:06.94
(36.20)
400m: 4:41.16
(34.22)
8 Viktor Damkjær Pyndt 2008 Svømmeklubben Syd 415 4:44.52 +27.70
50m: 32.77
100m: 1:08.40
(35.63)
150m: 1:45.20
(36.80)
200m: 2:22.02
(36.82)
250m: 2:58.23
(36.21)
300m: 3:34.66
(36.43)
350m: 4:10.51
(35.85)
400m: 4:44.52
(34.01)
9 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 414 4:44.61 +27.79
50m: 29.51
100m: 1:02.91
(33.40)
150m: 1:38.09
(35.18)
200m: 2:16.93
(38.84)
250m: 2:56.64
(39.71)
300m: 3:35.87
(39.23)
350m: 4:14.95
(39.08)
400m: 4:44.61
(29.66)
10 Jonathan Rasmussen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 398 4:48.35 +31.53
50m: 30.10
100m: 1:04.66
(34.56)
150m: 1:40.81
(36.15)
200m: 2:17.94
(37.13)
250m: 2:56.21
(38.27)
300m: 3:34.02
(37.81)
350m: 4:11.95
(37.93)
400m: 4:48.35
(36.40)
11 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 382 4:52.38 +35.56
50m: 32.82
100m: 1:08.86
(36.04)
150m: 1:45.81
(36.95)
200m: 2:22.89
(37.08)
250m: 3:00.41
(37.52)
300m: 3:38.06
(37.65)
350m: 4:15.73
(37.67)
400m: 4:52.38
(36.65)
12 Mikkel Krohn Olsen 2006 Karlslunde Tri 350 5:01.03 +44.21
50m: 33.41
100m: 1:09.82
(36.41)
150m: 1:47.83
(38.01)
200m: 2:27.02
(39.19)
250m: 3:06.30
(39.28)
300m: 3:46.15
(39.85)
350m: 4:24.72
(38.57)
400m: 5:01.03
(36.31)
13 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 348 5:01.72 +44.90
50m: 33.47
100m: 1:11.80
(38.33)
150m: 1:50.33
(38.53)
200m: 2:28.81
(38.48)
250m: 3:07.57
(38.76)
300m: 3:46.59
(39.02)
350m: 4:24.86
(38.27)
400m: 5:01.72
(36.86)
14 Frederik Vestergaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 338 5:04.65 +47.83
50m: 31.64
100m: 1:09.36
(37.72)
150m: 1:49.64
(40.28)
200m: 2:29.76
(40.12)
250m: 3:10.31
(40.55)
300m: 3:50.10
(39.79)
350m: 4:29.33
(39.23)
400m: 5:04.65
(35.32)
15 Thomas Green 2006 Karlslunde Tri 290 5:20.62 +1:03.80
50m: 34.68
100m: 1:13.14
(38.46)
150m: 1:52.98
(39.84)
200m: 2:33.64
(40.66)
250m: 3:15.73
(42.09)
300m: 3:58.10
(42.37)
350m: 4:40.65
(42.55)
400m: 5:20.62
(39.97)
16 Viktor Lange 2007 Roskilde Svømning 271 5:27.98 +1:11.16
50m: 35.41
100m: 1:15.39
(39.98)
150m: 1:56.71
(41.32)
200m: 2:39.28
(42.57)
250m: 3:21.69
(42.41)
300m: 4:04.02
(42.33)
350m: 4:46.18
(42.16)
400m: 5:27.98
(41.80)
17 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 222 5:50.34 +1:33.52
50m: 38.03
100m: 1:20.84
(42.81)
150m: 2:06.41
(45.57)
200m: 2:51.87
(45.46)
250m: 3:38.34
(46.47)
300m: 4:23.92
(45.58)
350m: 5:09.00
(45.08)
400m: 5:50.34
(41.34)
18 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 215 5:54.12 +1:37.30
50m: 40.72
100m: 1:26.10
(45.38)
150m: 2:12.25
(46.15)
200m: 2:58.27
(46.02)
250m: 3:42.38
(44.11)
300m: 4:27.10
(44.72)
350m: 5:11.43
(44.33)
400m: 5:54.12
(42.69)
19 Mikkel Skoubo 2008 Karlslunde Tri 193 6:07.07 +1:50.25
50m: 35.54
100m: 1:21.39
(45.85)
150m: 2:09.07
(47.68)
200m: 2:57.21
(48.14)
250m: 3:45.52
(48.31)
300m: 4:34.47
(48.95)
350m: 5:22.29
(47.82)
400m: 6:07.07
(44.78)
20 Kasper Larsen 2009 Karlslunde Tri 192 6:07.67 +1:50.85
50m: 38.43
100m: 1:23.17
(44.74)
150m: 2:10.91
(47.74)
200m: 2:58.69
(47.78)
250m: 3:47.90
(49.21)
300m: 4:36.25
(48.35)
350m: 5:23.88
(47.63)
400m: 6:07.67
(43.79)
21 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 176 6:18.71 +2:01.89
50m: 42.61
100m: 1:31.44
(48.83)
150m: 2:20.01
(48.57)
200m: 3:07.38
(47.37)
250m: 3:55.06
(47.68)
300m: 4:43.50
(48.44)
350m: 5:31.03
(47.53)
400m: 6:18.71
(47.68)
22 Mikkas Skoubo 2010 Karlslunde Tri 164 6:27.60 +2:10.78
50m: 41.69
100m: 1:30.52
(48.83)
150m: 2:21.47
(50.95)
200m: 3:13.11
(51.64)
250m: 4:04.27
(51.16)
300m: 4:56.08
(51.81)
350m: 5:45.27
(49.19)
400m: 6:27.60
(42.33)
23 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 162 6:28.74 +2:11.92
50m: 42.89
100m: 1:33.74
(50.85)
150m: 2:24.56
(50.82)
200m: 3:16.04
(51.48)
250m: 4:07.09
(51.05)
300m: 4:56.25
(49.16)
350m: 5:45.99
(49.74)
400m: 6:28.74
(42.75)
24 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 147 6:41.66 +2:24.84
50m: 42.64
100m: 1:32.73
(50.09)
150m: 2:24.79
(52.06)
200m: 3:17.99
(53.20)
250m: 4:09.07
(51.08)
300m: 5:01.92
(52.85)
350m: 5:54.49
(52.57)
400m: 6:41.66
(47.17)
25 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 126 7:02.58 +2:45.76
50m: 46.82
100m: 1:40.52
(53.70)
150m: 2:35.98
(55.46)
200m: 3:31.89
(55.91)
250m: 4:25.65
(53.76)
300m: 5:20.07
(54.42)
350m: 6:11.06
(50.99)
400m: 7:02.58
(51.52)
- Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:33:35
04-12-2021 10:50.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 260 1:37.70
50m: 45.55
100m: 1:37.70
(52.15)
2 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 158 1:55.17 +17.47
50m: 53.93
100m: 1:55.17
(1:01.24)
3 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub 149 1:57.53 +19.83
50m: 55.03
100m: 1:57.53
(1:02.50)
4 Kaya Rømer Jacobsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 128 2:03.73 +26.03
50m: 53.85
100m: 2:03.73
(1:09.88)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 477 1:19.81
50m: 37.44
100m: 1:19.81
(42.37)
2 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 310 1:32.06 +12.25
50m: 43.92
100m: 1:32.06
(48.14)
3 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 303 1:32.76 +12.95
50m: 43.13
100m: 1:32.76
(49.63)
4 Olivia Køltoft 2009 Svømmeklubben Syd 243 1:39.80 +19.99
50m: 47.75
100m: 1:39.80
(52.05)
5 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 214 1:44.23 +24.42
50m: 48.15
100m: 1:44.23
(56.08)
6 Wilma Fortun 2009 Helsinge Svømmeklub 195 1:47.43 +27.62
50m: 50.98
100m: 1:47.43
(56.45)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 578 1:14.86
50m: 34.98
100m: 1:14.86
(39.88)
2 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 468 1:20.31 +5.45
50m: 38.22
100m: 1:20.31
(42.09)
3 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 431 1:22.50 +7.64
50m: 39.22
100m: 1:22.50
(43.28)
4 Liya Arnholtz 2007 Helsinge Svømmeklub 427 1:22.80 +7.94
50m: 39.13
100m: 1:22.80
(43.67)
5 Isabella Ludvigsen 2005 Farum Svømmeklub 414 1:23.61 +8.75
50m: 38.82
100m: 1:23.61
(44.79)
6 Selma Thomsen Lind 2007 Farum Svømmeklub 384 1:25.73 +10.87
50m: 39.18
100m: 1:25.73
(46.55)
7 Sofie Lind 2006 Hvidovre Svømmeklub 381 1:25.98 +11.12
50m: 39.97
100m: 1:25.98
(46.01)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 18-101 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød 657 1:11.73
50m: 33.65
100m: 1:11.73
(38.08)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
04-12-2021 10:50.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 114 1:39.51
50m: 47.67
100m: 1:39.51
(51.84)
2 Eskild Skovgren 2013 Vallensbæk IF Af 1939 82 1:50.80 +11.29
50m: 52.71
100m: 1:50.80
(58.09)
3 Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub 64 2:00.76 +21.25
50m: 59.47
100m: 2:00.76
(1:01.29)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 297 1:12.38
50m: 34.06
100m: 1:12.38
(38.32)
2 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 229 1:18.99 +6.61
50m: 37.54
100m: 1:18.99
(41.45)
3 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 174 1:26.56 +14.18
50m: 42.37
100m: 1:26.56
(44.19)
4 Anders Friis Fanø 2009 Farum Svømmeklub 162 1:28.59 +16.21
50m: 42.23
100m: 1:28.59
(46.36)
5 Georg Jørgensen 2010 Holbæk Svømme Klub 133 1:34.68 +22.30
50m: 48.15
100m: 1:34.68
(46.53)
6 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 114 1:39.64 +27.26
50m: 47.76
100m: 1:39.64
(51.88)
7 Silas Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 108 1:41.29 +28.91
50m: 48.31
100m: 1:41.29
(52.98)
8 Marcus Ingemann Hansson 2010 Roskilde Svømning 48 2:12.25 +59.87
50m: 1:01.37
100m: 2:12.25
(1:10.88)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning 410 1:05.05
50m: 31.61
100m: 1:05.05
(33.44)
2 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 399 1:05.63 +0.58
50m: 31.13
100m: 1:05.63
(34.50)
3 Jonathan Nyegaard 2007 Roskilde Svømning 348 1:08.69 +3.64
50m: 32.68
100m: 1:08.69
(36.01)
4 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning 288 1:13.11 +8.06
50m: 34.69
100m: 1:13.11
(38.42)
5 Felix Frederiksen 2007 Svømmeklubben Syd 281 1:13.73 +8.68
50m: 35.55
100m: 1:13.73
(38.18)
6 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 246 1:17.12 +12.07
50m: 36.33
100m: 1:17.12
(40.79)
7 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 241 1:17.63 +12.58
50m: 37.54
100m: 1:17.63
(40.09)
8 Sebastian Kørup 2007 Svømmeklubben Syd 240 1:17.72 +12.67
50m: 36.91
100m: 1:17.72
(40.81)
9 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 225 1:19.37 +14.32
50m: 37.94
100m: 1:19.37
(41.43)
10 Jalte Harpsøe Halberg 2008 Svømmeklubben Syd 178 1:25.85 +20.80
50m: 42.28
100m: 1:25.85
(43.57)
- Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub DSQ Ej forts. bevægelse v. 75
- Hussein Azzam 2008 Roskilde Svømning DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Kühnell 2006 Helsinge Svømmeklub 472 1:02.05
50m: 30.39
100m: 1:02.05
(31.66)
2 Emil Isaksen 2005 Roskilde Svømning 452 1:02.94 +0.89
50m: 30.55
100m: 1:02.94
(32.39)
3 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning 451 1:03.02 +0.97
50m: 29.93
100m: 1:03.02
(33.09)
4 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub 427 1:04.14 +2.09
50m: 30.93
100m: 1:04.14
(33.21)
5 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 387 1:06.28 +4.23
50m: 32.67
100m: 1:06.28
(33.61)
6 Nicklas Kolt Købsted 2006 Helsinge Svømmeklub 348 1:08.69 +6.64
50m: 33.01
100m: 1:08.69
(35.68)
7 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 314 1:11.10 +9.05
50m: 34.11
100m: 1:11.10
(36.99)
8 Morten Hemmingsen 2006 Roskilde Svømning 288 1:13.18 +11.13
50m: 35.63
100m: 1:13.18
(37.55)
9 Bjørn Andersen 2006 Farum Svømmeklub 249 1:16.74 +14.69
50m: 37.20
100m: 1:16.74
(39.54)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
04-12-2021 11:21.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 1-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning 150 48.14
2 Evvel Eminovski 2012 Vallensbæk IF Af 1939 130 50.45 +2.31
3 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 127 50.91 +2.77
4 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning 81 59.14 +11.00
5 Anna Tolbod 2012 Hvidovre Svømmeklub 78 59.89 +11.75
6 Johanne Vad Hove 2012 Roskilde Svømning 74 1:00.94 +12.80
7 Gry Mattrup Lund-Hansen 2012 A6 Svømmeklubben Laksen 70 1:02.00 +13.86
8 Ida Skovborg 2013 Vallensbæk IF Af 1939 58 1:06.01 +17.87
9 Naja Jeppesen 2013 Roskilde Svømning 53 1:07.75 +19.61
10 Clara Kristiansen 2013 Roskilde Svømning 44 1:12.40 +24.26
11 Maja Ingemann Hansson 2013 Roskilde Svømning 35 1:18.09 +29.95
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:43:59
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 227 41.93
2 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 203 43.55 +1.62
3 Clara Lazzaro 2010 Holbæk Svømme Klub 167 46.42 +4.49
4 Ida Melholt Gentin 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 141 49.16 +7.23
5 Matilde Melholt Gentin 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 102 54.74 +12.81
6 Norma Fortun 2011 Helsinge Svømmeklub 100 54.98 +13.05
7 Joa Harpsøe Halberg 2011 Svømmeklubben Syd 94 56.28 +14.35
8 Laura Dam 2011 Roskilde Svømning 93 56.33 +14.40
- Silja Rosanes 2010 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:43:59
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 492 32.42
2 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub 351 36.28 +3.86
3 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 333 36.93 +4.51
4 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 300 38.20 +5.78
5 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 300 38.21 +5.79
6 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub 299 38.27 +5.85
7 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 289 38.70 +6.28
8 Ella Palmund 2008 Roskilde Svømning 287 38.78 +6.36
9 Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub 242 41.07 +8.65
10 Mathilde Lazzaro 2008 Holbæk Svømme Klub 232 41.64 +9.22
11 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 219 42.41 +9.99
12 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub 194 44.16 +11.74
13 Emma Yde Haastrup 2008 Farum Svømmeklub 172 46.01 +13.59
14 Olivia Neumann Jensen 2008 Helsinge Svømmeklub 153 47.77 +15.35
15 Mille Sølvblad Eghave 2009 Holbæk Svømme Klub 148 48.38 +15.96
16 Ingrid Marije  Bjerre Van der V 2009 Helsinge Svømmeklub 139 49.41 +16.99
17 Maria Agerbæk Sobol Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub 127 50.92 +18.50
18 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 120 51.86 +19.44
- Iben Birkholm 2008 Svømmeklubben Syd DSQ Ej forts. bevægelse v 25
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:43:59
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 505 32.14
2 Alma Møller-Ern 2006 Vallensbæk IF Af 1939 431 33.87 +1.73
3 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 330 37.03 +4.89
4 Wilma Nielsen 2007 Holbæk Svømme Klub 215 42.68 +10.54
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:43:59
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 18-101 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub 518 31.87
2 Nanna Udby Laugesen 2004 Hvidovre Svømmeklub 442 33.60 +1.73
3 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub 392 34.97 +3.10
4 Sarah Holm Clausen 2004 Farum Svømmeklub 373 35.56 +3.69
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:43:59
04-12-2021 11:44.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 188 1:18.33
50m: 37.56
100m: 1:18.33
(40.77)
2 Tobias Kristensen 2011 Helsinge Svømmeklub 146 1:25.28 +6.95
50m: 40.19
100m: 1:25.28
(45.09)
3 Villads Westen Tingsted 2011 Svømmeklubben Syd 142 1:26.04 +7.71
50m: 39.22
100m: 1:26.04
(46.82)
4 Carl Johan Chabert Laxafoss 2011 Roskilde Svømning 111 1:33.35 +15.02
50m: 45.17
100m: 1:33.35
(48.18)
5 Tjalfe Claridge 2012 Helsinge Svømmeklub 102 1:35.96 +17.63
50m: 44.69
100m: 1:35.96
(51.27)
6 Jacob Lund Rasmussen 2012 Hvidovre Svømmeklub 99 1:37.03 +18.70
50m: 45.16
100m: 1:37.03
(51.87)
7 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 97 1:37.62 +19.29
50m: 46.01
100m: 1:37.62
(51.61)
8 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 94 1:38.69 +20.36
50m: 46.43
100m: 1:38.69
(52.26)
9 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 90 1:40.02 +21.69
50m: 46.75
100m: 1:40.02
(53.27)
10 Emil Larsen 2012 Vallensbæk IF Af 1939 90 1:40.03 +21.70
50m: 46.98
100m: 1:40.03
(53.05)
11 David Fjord Kristensen 2011 Holbæk Svømme Klub 76 1:46.00 +27.67
50m: 49.08
100m: 1:46.00
(56.92)
12 Max Erlendsson 2013 Vallensbæk IF Af 1939 69 1:49.56 +31.23
50m: 50.82
100m: 1:49.56
(58.74)
13 Mathias Jensen 2012 Holbæk Svømme Klub 53 1:59.02 +40.69