2023-02-03   14:26:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Christmas Race 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Formiddag

Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer  - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 564 4:16.82
50m: 28.70
100m: 1:00.50
(31.80)
150m: 1:33.47
(32.97)
200m: 2:06.70
(33.23)
250m: 2:39.81
(33.11)
300m: 3:12.92
(33.11)
350m: 3:46.01
(33.09)
400m: 4:16.82
(30.81)
2 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 556 4:17.97 +1.15
50m: 29.24
100m: 1:01.24
(32.00)
150m: 1:34.66
(33.42)
200m: 2:07.69
(33.03)
250m: 2:40.52
(32.83)
300m: 3:13.49
(32.97)
350m: 3:46.20
(32.71)
400m: 4:17.97
(31.77)
3 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 552 4:18.60 +1.78
50m: 29.35
100m: 1:01.39
(32.04)
150m: 1:34.35
(32.96)
200m: 2:07.67
(33.32)
250m: 2:40.14
(32.47)
300m: 3:13.64
(33.50)
350m: 3:46.93
(33.29)
400m: 4:18.60
(31.67)
4 Frederik Skytte Nielsen 2005 Svømmeklubben Syd 446 4:37.72 +20.90
50m: 30.60
100m: 1:05.32
(34.72)
150m: 1:40.44
(35.12)
200m: 2:15.83
(35.39)
250m: 2:51.18
(35.35)
300m: 3:26.82
(35.64)
350m: 4:02.53
(35.71)
400m: 4:37.72
(35.19)
5 Emanuele Holm Ciampi 2006 Farum Svømmeklub 442 4:38.58 +21.76
50m: 30.12
100m: 1:03.81
(33.69)
150m: 1:39.40
(35.59)
200m: 2:15.60
(36.20)
250m: 2:52.02
(36.42)
300m: 3:28.44
(36.42)
350m: 4:04.20
(35.76)
400m: 4:38.58
(34.38)
6 Bertram T. Aunsholm 2004 Hvidovre Svømmeklub 438 4:39.47 +22.65
50m: 31.05
100m: 1:05.55
(34.50)
150m: 1:40.89
(35.34)
200m: 2:16.48
(35.59)
250m: 2:52.18
(35.70)
300m: 3:28.43
(36.25)
350m: 4:04.57
(36.14)
400m: 4:39.47
(34.90)
7 Dion Veliqi 2008 Svømmeklubben Syd 430 4:41.16 +24.34
50m: 31.76
100m: 1:06.96
(35.20)
150m: 1:43.08
(36.12)
200m: 2:18.98
(35.90)
250m: 2:55.02
(36.04)
300m: 3:30.74
(35.72)
350m: 4:06.94
(36.20)
400m: 4:41.16
(34.22)
8 Viktor Damkjær Pyndt 2008 Svømmeklubben Syd 415 4:44.52 +27.70
50m: 32.77
100m: 1:08.40
(35.63)
150m: 1:45.20
(36.80)
200m: 2:22.02
(36.82)
250m: 2:58.23
(36.21)
300m: 3:34.66
(36.43)
350m: 4:10.51
(35.85)
400m: 4:44.52
(34.01)
9 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 414 4:44.61 +27.79
50m: 29.51
100m: 1:02.91
(33.40)
150m: 1:38.09
(35.18)
200m: 2:16.93
(38.84)
250m: 2:56.64
(39.71)
300m: 3:35.87
(39.23)
350m: 4:14.95
(39.08)
400m: 4:44.61
(29.66)
10 Jonathan Rasmussen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 398 4:48.35 +31.53
50m: 30.10
100m: 1:04.66
(34.56)
150m: 1:40.81
(36.15)
200m: 2:17.94
(37.13)
250m: 2:56.21
(38.27)
300m: 3:34.02
(37.81)
350m: 4:11.95
(37.93)
400m: 4:48.35
(36.40)
11 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 382 4:52.38 +35.56
50m: 32.82
100m: 1:08.86
(36.04)
150m: 1:45.81
(36.95)
200m: 2:22.89
(37.08)
250m: 3:00.41
(37.52)
300m: 3:38.06
(37.65)
350m: 4:15.73
(37.67)
400m: 4:52.38
(36.65)
12 Mikkel Krohn Olsen 2006 Karlslunde Tri 350 5:01.03 +44.21
50m: 33.41
100m: 1:09.82
(36.41)
150m: 1:47.83
(38.01)
200m: 2:27.02
(39.19)
250m: 3:06.30
(39.28)
300m: 3:46.15
(39.85)
350m: 4:24.72
(38.57)
400m: 5:01.03
(36.31)
13 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 348 5:01.72 +44.90
50m: 33.47
100m: 1:11.80
(38.33)
150m: 1:50.33
(38.53)
200m: 2:28.81
(38.48)
250m: 3:07.57
(38.76)
300m: 3:46.59
(39.02)
350m: 4:24.86
(38.27)
400m: 5:01.72
(36.86)
14 Frederik Vestergaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 338 5:04.65 +47.83
50m: 31.64
100m: 1:09.36
(37.72)
150m: 1:49.64
(40.28)
200m: 2:29.76
(40.12)
250m: 3:10.31
(40.55)
300m: 3:50.10
(39.79)
350m: 4:29.33
(39.23)
400m: 5:04.65
(35.32)
15 Thomas Green 2006 Karlslunde Tri 290 5:20.62 +1:03.80
50m: 34.68
100m: 1:13.14
(38.46)
150m: 1:52.98
(39.84)
200m: 2:33.64
(40.66)
250m: 3:15.73
(42.09)
300m: 3:58.10
(42.37)
350m: 4:40.65
(42.55)
400m: 5:20.62
(39.97)
16 Viktor Lange 2007 Roskilde Svømning 271 5:27.98 +1:11.16
50m: 35.41
100m: 1:15.39
(39.98)
150m: 1:56.71
(41.32)
200m: 2:39.28
(42.57)
250m: 3:21.69
(42.41)
300m: 4:04.02
(42.33)
350m: 4:46.18
(42.16)
400m: 5:27.98
(41.80)
17 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 222 5:50.34 +1:33.52
50m: 38.03
100m: 1:20.84
(42.81)
150m: 2:06.41
(45.57)
200m: 2:51.87
(45.46)
250m: 3:38.34
(46.47)
300m: 4:23.92
(45.58)
350m: 5:09.00
(45.08)
400m: 5:50.34
(41.34)
18 Silas Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 215 5:54.12 +1:37.30
50m: 40.72
100m: 1:26.10
(45.38)
150m: 2:12.25
(46.15)
200m: 2:58.27
(46.02)
250m: 3:42.38
(44.11)
300m: 4:27.10
(44.72)
350m: 5:11.43
(44.33)
400m: 5:54.12
(42.69)
19 Mikkel Skoubo 2008 Karlslunde Tri 193 6:07.07 +1:50.25
50m: 35.54
100m: 1:21.39
(45.85)
150m: 2:09.07
(47.68)
200m: 2:57.21
(48.14)
250m: 3:45.52
(48.31)
300m: 4:34.47
(48.95)
350m: 5:22.29
(47.82)
400m: 6:07.07
(44.78)
20 Kasper Larsen 2009 Karlslunde Tri 192 6:07.67 +1:50.85
50m: 38.43
100m: 1:23.17
(44.74)
150m: 2:10.91
(47.74)
200m: 2:58.69
(47.78)
250m: 3:47.90
(49.21)
300m: 4:36.25
(48.35)
350m: 5:23.88
(47.63)
400m: 6:07.67
(43.79)
21 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 176 6:18.71 +2:01.89
50m: 42.61
100m: 1:31.44
(48.83)
150m: 2:20.01
(48.57)
200m: 3:07.38
(47.37)
250m: 3:55.06
(47.68)
300m: 4:43.50
(48.44)
350m: 5:31.03
(47.53)
400m: 6:18.71
(47.68)
22 Mikkas Skoubo 2010 Karlslunde Tri 164 6:27.60 +2:10.78
50m: 41.69
100m: 1:30.52
(48.83)
150m: 2:21.47
(50.95)
200m: 3:13.11
(51.64)
250m: 4:04.27
(51.16)
300m: 4:56.08
(51.81)
350m: 5:45.27
(49.19)
400m: 6:27.60
(42.33)
23 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 162 6:28.74 +2:11.92
50m: 42.89
100m: 1:33.74
(50.85)
150m: 2:24.56
(50.82)
200m: 3:16.04
(51.48)
250m: 4:07.09
(51.05)
300m: 4:56.25
(49.16)
350m: 5:45.99
(49.74)
400m: 6:28.74
(42.75)
24 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 147 6:41.66 +2:24.84
50m: 42.64
100m: 1:32.73
(50.09)
150m: 2:24.79
(52.06)
200m: 3:17.99
(53.20)
250m: 4:09.07
(51.08)
300m: 5:01.92
(52.85)
350m: 5:54.49
(52.57)
400m: 6:41.66
(47.17)
25 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 126 7:02.58 +2:45.76
50m: 46.82
100m: 1:40.52
(53.70)
150m: 2:35.98
(55.46)
200m: 3:31.89
(55.91)
250m: 4:25.65
(53.76)
300m: 5:20.07
(54.42)
350m: 6:11.06
(50.99)
400m: 7:02.58
(51.52)
- Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:33:35
04-12-2021 10:50.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner